Spełnione marzenia. Siła wiary, siła myśli.

Okładka książki Spełnione marzenia. Siła wiary, siła myśli. Wayne W. Dyer
Okładka książki Spełnione marzenia. Siła wiary, siła myśli.
Wayne W. Dyer Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
Wishes Fulfilled: Mastering the Art of Manifesting
Sensus
2015-05-15
2015-05-15
Olga Kwiecień

Okładka książki Wspomnienia nieba Wayne W. Dyer, Dee Garnes
Wspomnienia nieba Wayne W. Dyer, Dee ...
Okładka książki Rozmowy mistrzów o najważniejszych prawach życia Wayne W. Dyer, Esther Hicks
Rozmowy mistrz... Wayne W. Dyer, Esth...

"Auto-zmiana" w kogoś lepszego? Hm...

Ciekawa książka... Z przyczyn czysto teoretycznych i opartych na ciekawości... po prostu ciekawa. Zainspirowana (co widać i co trochę się w treści przebija - choć nie zawsze) św. Franciszkiem z Asyżu i mędrcem Lao-tzu. Cóż takiego Wayne W. Dyer "wyciągnął" od wyżej wymienionych, przełożył na swoje rozważania i przedstawił czytelnikowi?

Cóż... Najprościej rzecz ujmując, Dyer "wyciągnął" od swych duchowych autorytetów elementy służące mu w tej książce do zaprezentowania wizji przemiany samego siebie (proponowanej rzecz jasna czytającemu) w taki sposób, aby siebie lepiej poznać, zaakceptować, zmienić nastawienie do siebie i świata wokół tak, aby zacząć wierzyć w to, że to co do tej pory nieosiągalne - jest do osiągnięcia możliwe. Dyer żongluje tutaj trochę logiką i proponuje "przekuć" czystą wiarę w rzeczywiste odczuwanie, a przez to przełożyć wiarę na spełniające się i możliwe do spełnienia i osiągnięcia cele oraz marzenia. Szarlataństwo? Mentalna papka? Hm...

Staram się nie oceniać skrajnie (ani w złą ani w dobrą stronę) tego rodzaju książek... Dla jednych może być to bowiem szarlataństwo, dla innych - zestaw cennych rad i wskazówek, mogących pomóc w lepszym codziennym funkcjonowaniu... Dla mnie ta pozycja jest po prostu ciekawa. Ciężko mi stwierdzić, czy zaproponowane przez autora konstrukcje myślowe mają szanse rzeczywiście zaistnieć w naszych głowach i zostać przekute w sukcesy na pewnych polach... Nie wiem, naprawdę. Brzmi to jednak, na kartach tej książki, dosyć sensownie... Może więc to wszystko faktycznie działa?

Jeśli chcecie - sprawdźcie ;) ...

Dziękuję Wydawnictwu Sensus za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:

"Auto-zmiana" w kogoś lepszego? Hm...

Książka Dr Wayne’a W. Dyera przedstawia wizję autora na temat tego jak człowiek, w oparciu o samopoznanie i zmianę nastawienia do siebie i otaczającego świata, może wpłynąć na realizację swoich pragnień i uwierzyć, że wszystko jest możliwe. Treść książki jak dowiadujemy się już na samym początku w dużej mierze jest inspirowana mentalnymi mentorami pisarza i zawodowych doradców edukacyjnych: św. Franciszkiem z Asyżu i mędrcem Lao-tzu. Autor, którego światopogląd poznajemy z kolejnych stron tej pozycji, żywi do wspomnianych postaci osobisty stosunek, przywołuje swoje doświadczenia, w których myśl tych i innych autorytetów została mu swoiście – jak się dowiadujemy – „objawiona“. Atmosfera tajemnicy i wielkiego odkrywania, do jakiej zaprasza czytelnika autor, jest „podszewką“ dla całej treści książki „Spełnione marzenia. Siła wiary, siła myśli“.

Pełna recenzja książki na stronie:

Niepozorna okładka, całkiem przystępny tytuł, z całą pewnością zachęcający wszystkich pragnących ziścić swe marzenia.
Zaczynam czytać. Pierwsza strona.
Zgodność ze źródłem swojego bytu. Odczuwam leciutki niepokój. Zaglądam na tylną okładkę. Wayne W. Dyer, mówca, pisarz zajmujący się kwestiami samorozwoju, doktorant. Hm. Wracam do dalszego czytania.

Niestety, nie na długo. Autor używa dość trudnego dla mnie w odbiorze języka, sformułowań, stwierdzeń, które w moim odczuciu momentami tracą większy sens i jakiekolwiek znaczenie. Owszem, wiele poruszanych kwestii jest niezaprzeczalnie prawdziwych, nigdy nie śmiałabym podważać potęgi ludzkiego umysłu, myśli i podświadomości. Doskonale zdaję sobie sprawę z ich mocy i możliwości. Aczkolwiek, a może i właśnie z tego powodu, nie trafiają do mnie nauki doktora Wayne'a. Człowiek może być bogiem? Stąd już blisko do tyranii-właśnie tego typu przekonaniami karmią się najwięksi zbrodniarze.
Autor sięga do chrześcijaństwa i sporo z tej religii czerpie, równocześnie wielokrotnie jej ideom zaprzeczając. Kieruje się również taoizmem, lecz również na swój pokrętny, nieco niezrozumiały sposób.

W swej książce W. Dyer próbuje uświadomić czytelnika o istnieniu "wyższego ja", który nie kieruje się ego, działa w zgodzie z boskim pierwiastkiem, jest najwyższym dobrem. Jednak by mieć do niego dostęp, musimy wyzbyć się wszystkich wcześniejszych przekonań ugruntowanych przez kulturę i środowisko, są one bowiem błędne i nieprawdziwe. W drugiej części poradnika autor przedstawia podstawy spełnionych pragnień-prawidłowe używanie wyobraźni, wizja, programowanie podświadomości, wykorzystywanie snu na własną korzyść.

Niestety, ten tytuł zupełnie do mnie nie przemówił. Chyba nie jestem fanką tak dużego misz-maszu duchowo-rozwojowego. Trudno było mi brnąć przez kolejne rozdziały. Nie twierdzę jednak, iż nie warto po "Spełnione marzenia. Siła wiary, siła myśli" sięgać. Nie bez powodu Dr Wayne W. Dyer ma na swym koncie tak wiele publikacji i całkiem sporą popularność. Najprostsza i najskuteczniejsza metoda-przekonaj się sam, czy właśnie z tą książką odmienisz swoje życie. :)

Zaczynam czytać. Pierwsza strona.

Niestety, nie na...

Bardzo sobie cenię tego autora. Dzięki niemu znalazłam dużo informacji na temat obecnie uwielbianego Nevilla Goddarda.

• Psychologia
  • 2016
  • Nadświadomość
  • Psychologia
  • Przeczytane psychologia/energia

Dodaj cytat z książki Spełnione marzenia. Siła wiary, siła myśli.