Spełnione marzenia. Siła wiary, siła myśli.

Tłumaczenie: Olga Kwiecień
Wydawnictwo: Sensus
Wishes Fulfilled: Mastering the Art of Manifesting
poradniki
natalia

Powyższe zdanie jest prawdziwe zawsze, jeśli to, o czym marzysz, jest zgodne z tym, kim jesteś. Jeśli tak zapisano w boskim planie, możesz zrealizować wszystkie swoje pragnienia. Tak twierdzi dr Wayne W. Dyer, który na własnej skórze doświadczył mocy duchowej przemiany. Od dawna cytował teksty św. Franciszka z Asyżu i wschodniego mędrca Lao-tzu i snuł rozważania na ich temat, jednak do któregoś momentu posługiwał się ich mądrościami wyłącznie w wymiarze intelektualnym. Gdy pewnego dnia odkrył, że może korzystać z nich także na poziomie duchowym, zrozumiał, że przeszłość, przyszłość i teraźniejszość nie są liniowe - mogą dziać się równocześnie, tu i teraz. Wystarczy tylko wierzyć, wiarę przekuć w odczuwanie, a wszystkie nasze pragnienia mogą stać się rzeczywistością.

źródło opisu: www.sensus.pl

źródło okładki: www.sensus.pl

Northman | 2018-03-25
Przeczytana: 21 marca 2018

"Auto-zmiana" w kogoś lepszego? Hm...

Ciekawa książka... Z przyczyn czysto teoretycznych i opartych na ciekawości... po prostu ciekawa. Zainspirowana (co widać i co trochę się w treści przebija - choć nie zawsze) św. Franciszkiem z Asyżu i mędrcem Lao-tzu. Cóż takiego Wayne W. Dyer "wyciągnął" od wyżej wymienionych, przełożył na swoje rozważania i przedstawił czytelnikowi?

Cóż... Najprościej rzecz ujmując, Dyer "wyciągnął" od swych duchowych autorytetów elementy służące mu w tej książce do zaprezentowania wizji przemiany samego siebie (proponowanej rzecz jasna czytającemu) w taki sposób, aby siebie lepiej poznać, zaakceptować, zmienić nastawienie do siebie i świata wokół tak, aby zacząć wierzyć w to, że to co do tej pory nieosiągalne - jest do osiągnięcia możliwe. Dyer żongluje tutaj trochę logiką i proponuje "przekuć" czystą wiarę w rzeczywiste odczuwanie, a przez to przełożyć wiarę na spełniające się i możliwe do spełnienia i osiągnięcia cele oraz marzenia. Szarlataństwo?...

MoznaPrzeczytac | 2015-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2015

Książka Dr Wayne’a W. Dyera przedstawia wizję autora na temat tego jak człowiek, w oparciu o samopoznanie i zmianę nastawienia do siebie i otaczającego świata, może wpłynąć na realizację swoich pragnień i uwierzyć, że wszystko jest możliwe. Treść książki jak dowiadujemy się już na samym początku w dużej mierze jest inspirowana mentalnymi mentorami pisarza i zawodowych doradców edukacyjnych: św. Franciszkiem z Asyżu i mędrcem Lao-tzu. Autor, którego światopogląd poznajemy z kolejnych stron tej pozycji, żywi do wspomnianych postaci osobisty stosunek, przywołuje swoje doświadczenia, w których myśl tych i innych autorytetów została mu swoiście – jak się dowiadujemy – „objawiona“. Atmosfera tajemnicy i wielkiego odkrywania, do jakiej zaprasza czytelnika autor, jest „podszewką“ dla całej treści książki „Spełnione marzenia. Siła wiary, siła myśli“.

Pełna recenzja książki na stronie:

natalia | 2015-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2015

Niepozorna okładka, całkiem przystępny tytuł, z całą pewnością zachęcający wszystkich pragnących ziścić swe marzenia.
Zaczynam czytać. Pierwsza strona.
Zgodność ze źródłem swojego bytu. Odczuwam leciutki niepokój. Zaglądam na tylną okładkę. Wayne W. Dyer, mówca, pisarz zajmujący się kwestiami samorozwoju, doktorant. Hm. Wracam do dalszego czytania.

Niestety, nie na długo. Autor używa dość trudnego dla mnie w odbiorze języka, sformułowań, stwierdzeń, które w moim odczuciu momentami tracą większy sens i jakiekolwiek znaczenie. Owszem, wiele poruszanych kwestii jest niezaprzeczalnie prawdziwych, nigdy nie śmiałabym podważać potęgi ludzkiego umysłu, myśli i podświadomości. Doskonale zdaję sobie sprawę z ich mocy i możliwości. Aczkolwiek, a może i właśnie z tego powodu, nie trafiają do mnie nauki doktora Wayne'a. Człowiek może być bogiem? Stąd już blisko do tyranii-właśnie tego typu przekonaniami karmią się najwięksi zbrodniarze.
Autor sięga do chrześcijaństwa i sporo z tej religii...