Powrót do swego wewnętrznego domu. Jak odzyskać i otoczyć opieką swoje wewnętrzne dziecko

Tłumaczenie: Cezary Urbański
Wydawnictwo: Medium
Homecoming: Reclaiming and Championing Your Inner Child
973-83-87025-75-5
Justyna

Książka mówi o destrukcyjnym wpływie na dorosłe życie krzywd doznanych w dzieciństwie. Prezentuje metody, dzięki którym można się od niego uwolnić. Zawiera opisy autentycznych przypadków i proponuje różne techniki terapeutyczne: kwestionariusze, afirmacje, medytacje pisanie listów. Dzięki niej dowiesz się, jakich krzywd doznałeś na różnych etapach swego rozwoju, a następnie odnajdziesz i otoczysz opieką swoje dziecko wewnętrzne, co pozwoli Ci stać się dojrzalszym, szczęśliwym człowiekiem.

Powrót do swego wewnętrznego domu pomoże Ci:

Usunąć bolesne urazy z przeszłości;
Wyzwolić się z dawnych, destrukcyjnych zasad i przyjąć nowe, które dadzą Ci radość i satysfakcję płynącą z samorealizacji;
Radzić sobie w sytuacjach, które dotąd wywoływały w Tobie poczucie winy i złość;
Nawiązać konstruktywne, twórcze kontakty z ludźmi;
Odnaleźć nową radość i energię w życiu

Książka ta pomogła wielu milionom ludzi na całym świecie, może dopomóc i Tobie w rozwiązywaniu problemów, których istnienia nawet się nie domyślasz. Powrót do swego wewnętrznego domu pozwoli Ci z ufnością patrzeć w przyszłość.

John Bradshaw, słynny amerykański psychoterapeuta, opierając się na własnym doświadczeniu życiowym, stworzył teorię polegającą na docieraniu do krzywd i urazów psychicznych doznanych w przeszłości- docieraniu do skrzywdzonego dziecka wewnętrznego, które należy odnaleźć i otoczyć opieką. John Bradshaw jest autorem wielu książek z dziedziny rozwoju duchowego. Najbardziej znana, tłumaczona na wiele języków to Powrót do swego wewnętrznego domu

źródło opisu: http://www.medium.com.pl/b230-powrot-do-swego-wewnetrznego-domu.htm

źródło okładki: http://www.medium.com.pl/b230-powrot-do-swego-wewnetrznego-domu.htm

renka | 2019-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2019

Zmęczyłam się przy czytaniu tej książki. Właściwie nie tyle ją przeczytałam co wymęczyłam właśnie. Owszem, trudno odmówić autorowi pewnej wiedzy, ale całość dla mnie mało przyswajalna, trochę monotematyczna, przez co nudna. Nie kupiłam tego... Choć odkrycie dziecka w sobie i zaopiekowanie się nim jest oczywiście cenną sprawą i na pewno warto się pochylić nad tym tematem.

Niebieska | 2019-05-03
Przeczytana: 20 kwietnia 2019

Bardzo dobra pozycja. Przedstawia nie tylko wiedzę, ale również ćwiczenia i możliwości "naprawy" swoich zranień wynikających z niezaspokojonych podstawowych potrzeb dla danego okresu rozwojowego. Pozwala wyruszyć w drogę do siebie, uświadomić sobie swoje zachowania w dorosłym życiu, poznać z czego one wynikają z jakich niezaspokojonych potrzeb i daje narzędzia by by być biernym w swoim życiu. Polecam

Paulina | 2019-04-24

Ta książka pomogła mi w odnalezieniu swojego wewnętrznego dziecka, które jest tak fantastyczne, że cieszę się nim każdego dnia. Dziękuję autorowi za szansę, za pomoc na drodzę do akceptacji samej siebie.

Aleksandra Sztorc | 2019-01-06

Można, jeśli się chce, bardzo skorzystać z wiedzy w tej książce ;)

Besia | 2018-03-29

Zbyt jednostronna analiza osobowości. Naciągane.

Asia | 2017-11-11

Ciężko nazwać że przeczytana,,,zrezygnowalam póki co z tej lektury Jak dla mnie za ciężka ,przgniatajaca. Przereklamaowana jak dla mnie

Monika Marciniak | 2016-01-10

Książka, która odmieniła moje życie.

Cogaiseoir | 2015-10-28
Przeczytana: 28 września 2015

Ciut zbyt metafizyczna, przejaskrawiona i bardzo czarno-biała, bez odcieni szarości.

Ania | 2015-02-26
Przeczytana: 24 lutego 2015

Jestem pod dużym wrażeniem tej pozycji. Poradnik dla każdego bo jak twierdzi sam autor zostaliśmy wychowani przez rodziców, których "wewnętrzne dziecko" zostało skrzywdzone i obojętnie jak wielkie starania wkładaliby nasi opiekunowie w nasze wychowanie to i tak w pewien sposób nasza rodzina jest dysfunkcyjna. Książka, w której aby treść zadziałała na nasze życie nie wystarczy przeczytać, ale również wykonać zawarte w niej ćwiczenia. Minusem ćwiczeń w niej zawartych jest potrzeba posiadania wspierającego przyjaciela/terapeuty/osoby której powierzamy pewne bolesne wspomnienia z naszego życia co może nie być możliwe ani komfortowe, a wydaje się być niezbędne. Fantastycznie opisane odgrywanie ról w rodzinie.
Mimo tego same poszerzenie wiedzy i rozwój możliwy dzięki tej książce może być fascynującym przeżyciem. Dosyć ciekawym elementem jest podział dzieciństwa na różne etapy, w których pewne braki rzutują na nasze dorosłe życie. Nie jestem do końca przekonana co do stosowania afirmacji...

BiG_m | 2013-12-15
Przeczytana: 06 listopada 2012

Jeśli ktoś jest w etapie opłakiwania ran z przeszłości to gorąco polecam: pomaga uświadomić sobie, co się wydarzyło, co bolało i jak bardzo. Mimo że autor zachęca do medytacji, dla mnie zbawienne było samo opłakanie ran i uwolnienie emocji..