Powrót do swego wewnętrznego domu. Jak odzyskać i otoczyć opieką swoje wewnętrzne dziecko

Tłumaczenie: Cezary Urbański
Wydawnictwo: Medium
Homecoming: Reclaiming and Championing Your Inner Child
973-83-87025-75-5
Justyna

Książka mówi o destrukcyjnym wpływie na dorosłe życie krzywd doznanych w dzieciństwie. Prezentuje metody, dzięki którym można się od niego uwolnić. Zawiera opisy autentycznych przypadków i proponuje różne techniki terapeutyczne: kwestionariusze, afirmacje, medytacje pisanie listów. Dzięki niej dowiesz się, jakich krzywd doznałeś na różnych etapach swego rozwoju, a następnie odnajdziesz i otoczysz opieką swoje dziecko wewnętrzne, co pozwoli Ci stać się dojrzalszym, szczęśliwym człowiekiem.

Powrót do swego wewnętrznego domu pomoże Ci:

Usunąć bolesne urazy z przeszłości;
Wyzwolić się z dawnych, destrukcyjnych zasad i przyjąć nowe, które dadzą Ci radość i satysfakcję płynącą z samorealizacji;
Radzić sobie w sytuacjach, które dotąd wywoływały w Tobie poczucie winy i złość;
Nawiązać konstruktywne, twórcze kontakty z ludźmi;
Odnaleźć nową radość i energię w życiu

Książka ta pomogła wielu milionom ludzi na całym świecie, może dopomóc i Tobie w rozwiązywaniu problemów, których istnienia nawet się nie domyślasz. Powrót do swego wewnętrznego domu pozwoli Ci z ufnością patrzeć w przyszłość.

John Bradshaw, słynny amerykański psychoterapeuta, opierając się na własnym doświadczeniu życiowym, stworzył teorię polegającą na docieraniu do krzywd i urazów psychicznych doznanych w przeszłości- docieraniu do skrzywdzonego dziecka wewnętrznego, które należy odnaleźć i otoczyć opieką. John Bradshaw jest autorem wielu książek z dziedziny rozwoju duchowego. Najbardziej znana, tłumaczona na wiele języków to Powrót do swego wewnętrznego domu

źródło opisu: http://www.medium.com.pl/b230-powrot-do-swego-wewnetrznego-domu.htm

źródło okładki: http://www.medium.com.pl/b230-powrot-do-swego-wewnetrznego-domu.htm

Monik | 2013-07-27

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka przeznaczona dla osób zagubionych z samym sobą. Dla osób skrzywdzonych. Ciężka - psychologiczny poradnik.

BiG_m | 2013-12-15
Przeczytana: 06 listopada 2012

Jeśli ktoś jest w etapie opłakiwania ran z przeszłości to gorąco polecam: pomaga uświadomić sobie, co się wydarzyło, co bolało i jak bardzo. Mimo że autor zachęca do medytacji, dla mnie zbawienne było samo opłakanie ran i uwolnienie emocji..

Ania | 2015-02-26
Przeczytana: 24 lutego 2015

Jestem pod dużym wrażeniem tej pozycji. Poradnik dla każdego bo jak twierdzi sam autor zostaliśmy wychowani przez rodziców, których "wewnętrzne dziecko" zostało skrzywdzone i obojętnie jak wielkie starania wkładaliby nasi opiekunowie w nasze wychowanie to i tak w pewien sposób nasza rodzina jest dysfunkcyjna. Książka, w której aby treść zadziałała na nasze życie nie wystarczy przeczytać, ale również wykonać zawarte w niej ćwiczenia. Minusem ćwiczeń w niej zawartych jest potrzeba posiadania wspierającego przyjaciela/terapeuty/osoby której powierzamy pewne bolesne wspomnienia z naszego życia co może nie być możliwe ani komfortowe, a wydaje się być niezbędne. Fantastycznie opisane odgrywanie ról w rodzinie.
Mimo tego same poszerzenie wiedzy i rozwój możliwy dzięki tej książce może być fascynującym przeżyciem. Dosyć ciekawym elementem jest podział dzieciństwa na różne etapy, w których pewne braki rzutują na nasze dorosłe życie. Nie jestem do końca przekonana co do stosowania afirmacji...

Gosia Adamowska | 2012-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2012

Polecam wszystkim wychowanym w rodzinach dysfunkcyjnych.Pomaga, wiele wyjasnia.

Cogaiseoir | 2015-10-28
Przeczytana: 28 września 2015

Ciut zbyt metafizyczna, przejaskrawiona i bardzo czarno-biała, bez odcieni szarości.

Monika Marciniak | 2016-01-10

Książka, która odmieniła moje życie.

Dotts | 2016-09-29
Aneta Ana | 2016-08-10