Złotowidząca. Ucieczka

Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz
Cykl: Złotowidząca (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar
Walk on Earth a Stranger
aisha759

Złoto jest w jej krwi, w jej oddechu, a nawet w jej oczach. Lee Westfall ma silną kochającą rodzinę. Ma dom, który kocha i wiernego rumaka. Ma także najlepszego przyjaciela, którzy być może będzie być kimś ważniejszym. Lee ma także tajemnicę. Wyczuwa złoto w otaczającym ją świecie. Nawet żyły znajdujące się głęboko w ziemi, małe bryłki w strumieniu oraz złoty pył pod jej paznokciami....

Złoto jest w jej krwi, w jej oddechu, a nawet w jej oczach.
Lee Westfall ma silną kochającą rodzinę. Ma dom, który kocha i wiernego rumaka. Ma także najlepszego przyjaciela, którzy być może będzie być kimś ważniejszym. Lee ma także tajemnicę. Wyczuwa złoto w otaczającym ją świecie. Nawet żyły znajdujące się głęboko w ziemi, małe bryłki w strumieniu oraz złoty pył pod jej paznokciami. Dziewczyna zdaje sobie sprawę, jak potężnym i niebezpiecznym darem została obdarzona. Wie, że w każdej chwili ktoś może go odkryć…

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Pati | 2017-05-24
Przeczytana: 24 maja 2017

Książka jest niezła. Sam pomysł dość dobry a bohaterka mnie zachwyciła :) dzielna dziewczyna która nie boi się żadnej roboty i jest gotowa na wszystko aby uciec przed okrutnym wujem. Przyznam że zaimponowała mi :) Sama historia jest ciekawa chociaż szczerze to mało tam konkretnej akcji, bardziej jest to dziennik z podróży, ale kto wie co przyniosą kolejne tomy :)

„Złotowidząca” zaintrygowała mnie opisem i piękną okładką. Czytając o czym jest powieść, byłam pewna, że dostanę klasyczną opowieść z gatunku fantasy.
Dlatego dość mocno się zdziwiłam, czytając kolejne rozdziały.
Bo fakt, że Lee wyczuwa złoto, to jedyny motyw fantasy, i to wykorzystywany w powieści bardzo oszczędnie.

Akcja powieści rozpoczyna się, gdy szesnastoletnia Lee mieszkająca w Georgii wraca do domu i odkrywa, że ktoś z zimną krwią zamordował jej rodziców, a złoto ukryte pod podłogą znikło.
Lee wie to, jeszcze zanim zajrzy do skrytki, gdyż dziewczyna ma niesamowity dar – potrafi wyczuwać złoto.
Na pogrzebie zjawia się jej wuj Hiram, i wtedy Lee odkrywa, że to on jest odpowiedzialny za to morderstwo.
Wuj wie jaki Lee posiada dar i nie cofnie się przed niczym, aby go wykorzystać. Doprowadzi to do tego, że dziewczyna podejmie decyzję o ucieczce do Kalifornii, gdzie właśnie odkryto ogromne żyły złota.

Od razu muszę przyznać, że spodziewałam się czego innego po tej książce....

Olga | 2017-05-30
Na półkach: Ebook, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 30 maja 2017

książka jest po prostu świetna. bardzo podobało mi się tempo, w jakim prowadzona jest fabuła, bohaterowie, sam pomysł na historię też jest dobry i osadzony w ciekawych czasach. na plus zaliczam fakt, że umiejętność Lee jest jedynym elementem fantastycznym w książce. pod względem językowym książka także przypadła mi do gustu. jestem bardzo ciekawa dwóch kolejnych tomów!

Clara Habcorn | 2017-06-22
Iga | 2017-06-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 13 czerwca 2017
Patronaty tygodnia

Otwarcie nowego cyklu Sylwii Zientek „Hotel Varsovie”, subtelna proza znad brzegów chłodnego Atlantyku w realizacji Alistara MacLeoda i zaskakujący debiut literacki o niewidomej nastolatce – to tylko niektóre z książek, które w tym tygodniu ukażą się pod naszym patronatem. Sprawdźcie, jakie tytuły znajdziecie w księgarniach!