Matka Teresa z Kalkuty. Droga do świętości

10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
La mamma di Calcuta.Madre Teresa
9788327712066
Anna

Kiedy dotykam trędowatych i przemywam ich rany, dotykam ciała samego Chrystusa. Matka Teresa Roberto Allegri ukazuje drogę Matki Teresy do świętości w żywych i poruszających obrazach. Przedstawia wydarzenia i osoby, które wpłynęły na jej decyzję o całkowitym oddaniu się najbiedniejszym. Wyjątkowe cechy Matki Teresy – pokora i odwaga, posłuszeństwo wobec Boga i miłosierdzie okazywane chorym –...

Roberto Allegri ukazuje drogę Matki Teresy do świętości w żywych i poruszających obrazach. Przedstawia wydarzenia i osoby, które wpłynęły na jej decyzję o całkowitym oddaniu się najbiedniejszym. Wyjątkowe cechy Matki Teresy – pokora i odwaga, posłuszeństwo wobec Boga i miłosierdzie okazywane chorym – sprawiły, że od jej śmierci do kanonizacji mija zaledwie 19 lat.

„Kiedy pierwszy raz spotkałem Matkę Teresę, miałem wrażenie, że nie jest jedną osobą, ale całym tłumem. Za plecami miała słońce, ale wydawało się, że to ona sama promienieje (…). Mimo że miała już wtedy siedemdziesiąt sześć lat, biła od niej taka siła, że wydawała się młodsza od nas wszystkich. Miała głębokie i łagodne spojrzenie. Podeszła do mnie i czule mnie objęła. Nigdy nie zapomnę tego uścisku". Ze wstępu Al Bano, włoskiego piosenkarza, wykonawcy przebojów Felicità, Sempre, sempre czy Ci sarà

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: google

Anna | 2017-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2017

Na samym początku chciałabym się powołać na słowa Matki Teresy z Kalkuty: Kiedy dotykam trędowatych i przemywam ich rany, dotykam ran samego Chrystusa.

Jednym słowem Matka Teresa z Kalkuty w ludziach trędowatych odnalazła drogę do świętości, którą podążała od najmłodszych lat, aż do śmierci przyjmując na siebie cierpienie razem z cierpiącymi.

W trakcie czytania pojawią się pytania, które dotyczą osoby Matki Teresy następującej treści:

1. Czy Matka Teresa była na 100% pewna swojej decyzji życiowej dokonując wyboru pomagania innym, a nie zostać z rodziną?

2. Skąd Matka Teresa czerpała siły na pomaganie cierpiącym?

3. Czy ja jako czytelnik poszedłbym śladem Matki Teresy?

Roberto Allegri w interesujący sposób przedstawił obraz z życia Matki Teresy z Kalkuty, która od początku znała swoją drogą i że chce podążać krokami jakie, wyznaczy jej Pan Bóg i cierpiący Chrystus.

Matka Teresa nigdy nie zapomniała w życiu dorosłym , gdy pełniła rolę nauczycielki o swojej rodzinie –...

ZaczytanaLena | 2017-07-30
Na półkach