Czy polubisz moją breję?

Wydawnictwo: Babaryba
9 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Abdita

Leon wszystkim się przejmuje, a Malinka wcale. Świnka jest rozbrykana, a słoń zadaje dużo pytań.

Oboje świetnie się ze sobą bawią i bardzo się przyjaźnią. Jak Flip i Flap czy Asterix i Obelix zabawnie się uzupełniają i wzajemnie rozśmieszają.

W tej książce odkrywają, że przyjaźń czasami wymaga małych poświęceń oraz może trwać mimo różnicy charakterów...

źródło opisu: http://babaryba.pl/pl/p/CZY-POLUBISZ-MOJA-BREJE-Mo-Willems/179

źródło okładki: http://babaryba.pl/pl/p/CZY-POLUBISZ-MOJA-BREJE-Mo-Willems/179

CzasemTakJest | 2017-07-14

Świnka Malinka i słoń Leon znów są wśród nas, z nowymi przygodami i z nową dawką humoru. Bawiliśmy się już z nimi w "Złamałem trąbę" i "Mieszkamy w książce", a dziś zapraszamy na "Czy polubisz moją breję?". Jeżeli powiem Wam dodatkowo, że autorem serii jest amerykański pisarz, który współpracował również przy tworzeniu Ulicy Sezamkowej, to już wiecie, że to nie byle jaka książka.

Jak powiedzieć dziecku co to jest przyjaźń? Jak wytłumaczyć to tak, żeby nasza pociecha zrozumiała? Ja Wam powiem - trzeba przeczytać historię Malinki i Leona.

Pewnego dnia Malinka przynosi na spotkanie z Leonem podejrzanie pachnące coś. Nie dość, że pachnie podejrzanie, to na dodatek pędzą za tym czymś gromady much. Okazuje się, że podejrzane coś, to część "świnkowej kultury" czyli sławna breja. Jak się domyślacie, breja to mieszanina bardzo różnych, niezrozumiałych dla ludzi składników, między innymi starych skarpet, żeby zapach był odpowiedni. Oczywiście rezolutna świnka chce się bardzo podzielić tym...

Netula_CK | 2017-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2017

Lubię książki o przyjaźni i to bez względu na to, dla jakiej kategorii wiekowej są przeznaczone. Przyjaźń to coś, o czym powinno się mówić i pisać, co powinno się gloryfikować i należycie doceniać. Jeśli jednak mielibyśmy zdefiniować, czym tak naprawdę jest przyjaźń, to każda z zapytanych osób mogłaby udzielić innej odpowiedzi i…wszystkie byłyby prawdziwe. Jak zatem wytłumaczyć pojęcie tak abstrakcyjne i niejednoznaczne najmłodszym? Na konkrecie, na przykładach.

Leon to sympatyczny, choć nieco strachliwy słoń, z kolei Malinka jest małą, różową świnką, która w tej części serii popisuje się swoim talentem kulinarnym. Co wspólnego mają ze sobą słoń i świnka? Prawie nic, no może poza nieco okrągłymi kształtami. Nie znaczy to jednak, że nie może połączyć ich przyjaźń. Nie musimy być przecież tacy sami, żeby się przyjaźnić. Ba, różnorodność jest ciekawa, dzięki niej możemy się uczyć od siebie nawzajem.

Przygody Malinki i Leona pokażą naszym młodym Czytelnikom, że przyjaźń wymaga czasem...

Anna Janczyszyn | 2017-05-01
Przeczytana: 03 maja 2017