Wymarzona wycieczka

Okładka książki Wymarzona wycieczka Mo Willems
Okładka książki Wymarzona wycieczka
Mo Willems Wydawnictwo: Babaryba Seria: Świnka Malinka i Słoń Leon interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
58 str. 58 min.
2023-03-03
2023-03-03
58 min.
Nadia Włodarska

Miłość moich dzieci do tej serii nie słabnie. Uwielbiają czytać słonia Leona i świnkę Malinkę. Książka o wycieczce się bardzo spodobała, spowodowała kilka razy poruszenie, bo jak to tak czytać bez okularów przeciwsłonecznych, więc trzeba było je od razu znaleźć :) Prostota tych książek i humor są nieprzecenione. Polecam.

Świnka Malinka i słoń Leon już od jakiegoś czasu, się znają i się przyjaźnią. Tym razem to Leon wpada na wspaniały pomysł, a mianowicie aby wyruszyć na wycieczkę. Jednak zanim do niej dojdzie, potrzebne są przygotowania i to konkretne. Zaczynają od stworzenia planu. Jaki będzie? Jak będą wyglądać przygotowania do wycieczki? Czy dojdzie ona do skutku?

Przygotowania do wycieczki wcale nie są takie łatwe, o czym mogą się przekonać zarówno bohaterowie, jak i dziecko śledząc ich losy. Historia w książce jest doskonałym pomysłem do wspólnego przeczytania, a następnie porozmawiania o odgrywaniu wycieczkach, a także przygotowaniach do nich.

Zdecydowanym plusem według mnie jest forma książeczki. Można ją czytać wspólnie z dzieckiem na role.

W książce znajdziemy ładne ilustracje, które przyciągają wzrok i zachęcają do sięgania po książkę.

Moim zdaniem książka pt.: „Wymarzona wycieczka – Mo Willems – książka o trudach planowania i sztuce improwizacji wobec przeciwności losu” to wartościowa pozycja, którą zdecydowanie warto podarować dziecku.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/10/wymarzonawycieczkawydawnictwobabaryba.html

Przygotowania do...

Mo Willems utalentowany animator z doświadczeniem przy produkcji takich klasyków jak "Ulica Sezamkowa" oraz kreskówek z Cartoon Network, zyskał sławę jako twórca wyjątkowej serii książek, zdobywających serca dzieci na całym świecie.

"Wymarzona wycieczka" to kolejny tytuł z serii przygód sympatycznego duetu - świnki Malinki i słonia Leona.
Tym razem przyjaciele szykują się do wyczekanej podróży. Planowaniem zajmuję się Leon tworząc szczegółową listę potrzebnych rzeczy i przewidując przeciwności, które mogą niekorzystnie wpłynąć na wyjazd.
Czy wszystko pójdzie zgodnie z planem?
To właśnie te niespodziewane zdarzenia i ich reakcje sprawiają, że historia nabiera życia. Mo Willems doskonale balansuje pomiędzy momentami humoru a ciepłymi wartościami, pokazując, jak ważna jest przyjaźń, zaufanie i wzajemne wsparcie.
Autor ukazuje planowanie jako proces rozwijania zdolności przewidywania przeciwności i szukania rozwiązań. Umiejętność kreatywnego myślenia staje się kluczowym elementem wskazywania drogi ku spełnieniu marzeń.

Minimalistyczne ilustracje oraz krótkie, acz celnie trafione dialogi w postaci komiksowych dymków podkreślają komizm zarówno sytuacyjny jak i lingwistyczny. Zgrabne połączenie tych elementów stanowi nie tylko fundament całości, lecz również buduje charakterystyczny styl, w którym zabawa słowem i komediowy ton tworzą unikalny klimat.

Wzajemne różnice i osobowości Malinki oraz Leona wiodą do fascynującego kontrastu, a zarazem prowadzą do nierozerwalnej więzi, opartej na szczerej i bezinteresownej przyjaźni. Ta spójność emocjonalna jest niezwykle wzruszająca i oddaje głębszy sens narracji.

"Wymarzona wycieczka" to książka pełna uroku i humoru. Doskonale oddaje ducha dzieciństwa, a jednocześnie dostarcza czytelnikowi rozrywki na najwyższym poziomie. Niezależnie od wieku, ta literacka opowieść zapewni niezapomniane chwile śmiechu i radość z czytania.

Tym razem przyjaciele szykują...

Świnka 🐷 Malinka i słoń 🐘Leon to zgrany duet, który rozbawi niejednego ponuraka.

Jeśli jeszcze nie spotkacie tych sympatycznych bohaterów, to muszę Was uprzedzić, że prócz pokazanych tu części znajdziecie kolejne książeczki, a każda z pozycji zawiera odrębną, całkiem zabawną, a niekiedy pouczającą historię.

W trzech najnowszych książkach znajdziemy historie takie jak:

🐦Opowieść o gniazdku, które zostało założone w bardzo nietypowym miejscu.

🚙Przygotowania do wycieczki i planowanie jej w najdrobniejszych szczegółach.

🐸Historia o udawaniu żabki, bo przecież możemy być tym kim tylko chcemy.

Co ciekawe książki nie mają jedynie za zadanie nas rozbawić- na stronach znajdziemy też ukryty morał, co sprawia, że jeszcze chętniej wracamy do lektury.

Ilustracje są proste, tekstu jest niezbyt wiele, ale osobiście uważam, że to plus i duży ukłon w stronę młodszych czytelników.

W trzech najnowszych książkach znajdziemy historie takie...

Dzisiaj zapraszam Was do świata, gdzie królują jedni z naszych ulubionych bohaterów! Na rynku wydawniczym pojawiły się trzy nowe pozycje z serii o słoniu Leonku i śwince Malince. Jesteśmy z synkiem szczęśliwi, że książeczki zasiliły naszą biblioteczkę i chętnie czytamy o losach tej rezolutnej dwójki.

Już od pierwszych stron pojawia się tutaj spora dawka energii. Przyjaciele postanawiają wybrać się na wycieczkę i przygotowują wszystkie potrzebne rzeczy. Planują, zbierają, jednak na końcu czeka na nich pewna niespodzianka. Czy pokonają przeciwności i poradzą sobie z napotkanym problemem?

Chciałabym zwrócić Wam uwagę na grafikę, którą cechują się te książki. Na kartach jest spokój i estetyka. Nie znajdziecie tutaj zbędnych obrazków czy wstawek, co zdecydowanie przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie minimalizm w książeczkach dziecięcych.

My uwielbiamy wszystkie książki z tej serii i mam nadzieję, że zasilą one również Wasze biblioteczki. Uwierzcie mi, że Leonek i Malinka wywołują uśmiech na twarzach dzieci, ale także rodziców (znajdziecie tutaj wiele dwuznacznych sytuacji!). Jeżeli szukacie przyjemnych historii, które w zabawny sposób prezentują wydarzenia z codziennego życia, to szybko - wrzucajcie książki do koszyka!

Już od pierwszych stron pojawia się tutaj spora dawka energii....

„Wymarzona wycieczka” jest o tym jak słoń Leon i świnka Malinka szykują się na wyjazd. Potrzebują przecież tylu bardzo ważnych rzeczy jak na przykład parasole! Tylko czym oni na tą wycieczkę pojadą?

Jak zwykle humor tryska z każdej strony! Proste ilustracje, białe tło i dymki z tekstem. Dla nas ta seria jest genialna i wszystkim ją polecamy!

Aby świat nabrał kolorów można znaleźć sporo sposobów.
Pyszna kawa, smakowite ciasto...
czego brakuje na tej liście?
Niewątpliwie dawki humoru!

W takiej sytuacji zapraszam Was serdecznie do odkrycia kontynuacji serii o zabawnym duecie przyjaciół, śwince Malince i słoniu Leonie.

Prosta, pełna przerysowań i wyolbrzymień a przede wszystkim z dystansem do świata i sytuacji.
Tym razem seria została powiększona o aż trzy tytuły:

🐷"Jestem żabką " to historia w której Malinka przekonuje przyjaciela, że udawanie może być fantastyczną zabawą. Co więcej, przekonuje statecznego słonia do wspólnych wygłupów!

🐦"Masz coś na głowie!" to cykl życia odbywający się na oczach przyjaciół! Ba! Nawet na głowach! Leon staje się idealnym miejscem do uwicia gniazdka a Malinka ochoczo komentuje wszystko to, czego nie może dojrzeć przyjaciel!

🚖"Wymarzona wycieczka " to przezabawna obserwacja procesu planowania i pakowania, którzy chcą być gotowi na wszystko podczas wielkiej podróży! Czy już wiesz, o czym zapomnieli? 🤭

Minimalistyczna grafika, duże litery I czytelna czcionka to coś co zdecydowanie zainteresuje dzieci już na początku samodzielnego czytania. Zabawne dialogi, forma lekko komiksowa i dynamiczne historie zdecydowanie chwytają za serce i sprawiają, że nawet my- rodzice wciąż nie mamy ich dość!

Seria jest bestsellerem nie bez powodu!

Aby świat nabrał kolorów można znaleźć sporo sposobów.
Pyszna kawa, smakowite ciasto...
czego brakuje na tej liście?
Niewątpliwie dawki humoru!

Jest to bestsellerowa seria o przygodach słonia Leona, który wiecznie się czymś zamartwia i śwince Malince, która jest bardzo aktywnym małym zwierzakiem. Ta para przyjaciół jest niezwykła, bo oprócz tego, że wspólnie się świetnie bawią to jeszcze uczą małych czytelników wartościowych lekcji przydatnych w życiu.

W tej historii Malinka i Leon chcą wyjechać na wycieczkę, jednak potrzebują się dobrze do niej przygotować. Leon jest człowiekiem lubiącym mieć wszystko poukładane, gdy mu coś nie wyjdzie, to się denerwuje i twierdzi że nici z wycieczki. Malinka jednak ratuje sytuację i pokazuje zawsze należy szukać rozwiązania.

Leon przypomina mi mojego ucznia, który bardzo szybko się poddaje i bardzo się złości, gdy coś nie idzie po jego myśli. Malinka jednak uczy, że warto poszukiwać innych rozwiązań!

Książki z tej serii są idealne do wspólnej zabawy z rodzicami, ale też do czytania z dziećmi na dywanie w przedszkolu. Będa też doskonałą propozycją jako pierwsza książka do samodzielnego czytania. Są to książki, które rozśmieszają, bawią, a jednocześnie są wartościowe, bo pokazują różne zachowania i rozwiązania różnych sytuacji.

W tej historii Malinka i Leon chcą wyjechać na wycieczkę,...

Nakładem wydawnictwa Babaryba ukazały się trzy komiksowe nowości z uwielbianymi przez małych czytelników bohaterami. Słoń Leon – twardo stąpający po ziemi realista, oraz świnka Malinka, pełna wigoru i entuzjazmu postać.

Te dwa zupełnie różne charaktery, potrafią rozbawić do łez czytelnika. Ich przyjaźń jest pełna sprzeczności i nieporozumień, ale pozostaje pełna optymizmu i radości.

W książce „Wymarzona wycieczka” przyjaciele planują wspólną eskapadę. Okazuje się to jednak nie lada wyzwaniem, bo zaplanowana przez Leona podróż komplikuje się już na etapie przygotowań.

W tomie pod tytułem „Jestem żabką” Malinka odkrywa w sobie talent aktorski. Czego zupełnie nie potrafi zrozumieć Leon. Przezabawne dialogi jakie prowadzą ze sobą zwierzątka ubawią do łez.

„Masz coś na głowie” to krótka opowieść o asertywności. O tym, że trzeba wyrażać swoje potrzeby i emocje w sposób stanowczy, ale grzeczny.

Atutem książek tej serii są ilustracje; komiksowe, proste, a jednocześnie niesłychanie zabawne. Mimika bohaterów znakomicie odzwierciedla opisane emocje i zapewniam, że rozbawi zarówno małego jak i dużego czytelnika.

Sam autor jako współtwórca „Ulicy Sezamkowej”, potrafi znakomicie wczuć się w rolę dziecięcego odbiorcy. Poprzez humorystyczne opowiadania przenosi również ważne treści.

Polecamy!

• Przeczytane Marcelince
  • Lit. dziecięca
  • Czaro
  • Dziecięce

Dodaj cytat z książki Wymarzona wycieczka