Dobranoc, lewku!

Okładka książki Dobranoc, lewku! Joshua George
Okładka książki Dobranoc, lewku!
Joshua George Wydawnictwo: JUPI JO! interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
2024-01-01
12 min.
Joanna Olejarczyk
2+ książka z latarką

Kolejna kreatywna książka "na dobranoc" 😍.

Czy poznaliście już serię książek z latarką? Jeśli nie to gwarantuję Wam, że to coś zupełnie nieszablonowego, co prawdopodobnie zaskarbi sobie względy Waszego dziecka 💗.

Każda z tych części jest nam dobrze znana i bardzo mocno kochana, a to wszystko dlatego, że dziecko wchodzi z książeczką w interakcje. Mały czytelnik nie pozostaje biernym słuchaczem, ale czynnie bierze udział w zabawie i z pomocą papierowej latarki odnajduje poszczególne zwierzątka. Magia, prawda? 🤩

Samo założenie niewiele się różni, w każdej z książek znajdziemy bowiem podobny tekst. Zbliża się pora spania, musimy więc odszukać poszczególne zwierzęta i powiedzieć im "dobranoc".

Tym razem towarzyszą nam dość egzotyczne zwierzęta, więc maluszek zapewne pozna kolejne nazwy 😃😊.

Kolejna kreatywna książka "na dobranoc" 😍.

Książeczka "Dobranoc, lewku!" od @jupijowydawnictwo to kolejna część serii z magiczną latarką. Stanowi świetną propozycję dla młodszych czytelników. Opowiada o lwie, który przed snem musi odnaleźć swoich przyjaciół, aby im powiedzieć dobranoc.

Książka w niezwykły sposób pobudza dzieci do działania, poprzez poszukiwania zwierząt. Juz na pierwszej stronie ukryta jest latarka, za pomocą której towarzyszymy lewkowi. Owa latarka przyda się na kolejnych stronach, na których musimy odnaleźć ukryte zwierzęta. Ta forma interakcji sprawia, że czytanie staje się nie tylko atrakcyjne, ale również edukacyjne, rozwijając umiejętności obserwacyjne i koncentrację.

Książkę charakteryzuje krótki i rymowany tekst, a także piękne, kartonowe strony. Dzięki temu książka jest estetyczna, praktyczna, szczególnie przy młodszych odbiorcach.

"Dobranoc, lewku!" to idealny sposób na zainteresowanie dziecka książką niebanalną, która wyróżnia formą i spodobam aktywizacji. Bazując na obserwacji mojego syna, jestem przekonana, że książka w Waszych domach stanie się obiektem ogromnego zainteresowania, a wręcz stanie się swego rodzaju rutyną przed snem.

„Dobranoc, lewku” to trzecia książka serii z latarką. W całości kartonowa, z zaokrąglonymi rogami i zaskakującym gadżetem! Latarka dołączona do czytanki pozwala odszukać zwierzątka ukryte pod czarną folią.

Zbliża się noc, pora spać, ale nasz uroczy bohater musi powiedzieć dobranoc swoim przyjaciołom. Podążając za rymowanym tekstem i słodkim lewkiem dziecko życzy stworzonkom dobrej nocy, jednoczenie przy pomocy latarki odnajduje zwierzęcych bohaterów pomiędzy stronami.

Historyjka jest rymowana, krótka i sprzyja wieczornemu wyciszeniu. Ilustracje są bardzo ładne, a aktywizujący akcent ma doskonały wpływ na przyciągnięcie małego czytelnika. Wykonanie jest trwałe, dzięki czemu książka nie ucierpi nawet przy częstym użyciu.

Maluchy będą zachwycone!

Poznajcie lewka, który chciałby iść spać jednak zanim to zrobi musi wykonac zadanie, a mianowicie odnaleźć swoich przyjaciol i powiedzieć im dobranoc.

Rymowany tekst jest krótki, książeczka pięknie wydana, zaś kartonowe kartki trwałe, dzięki czemu nie straszne będą im zniszczenia.

Na samym początku książeczki ukryta jest latarka, którą trzeba wyjąć, aby móc towarzyszyć lewkowi w poszukiwaniach, zaś na kolejnych stronach są specjalne okienka, w których dziecko ma za zadanie znaleźć za pomocą latarki wskazane zwierzątko. Z takimi książeczkami czytanie nie będzie nudne, a dodatkowo atrakcyjne poprzez czynności aktywizujaca dziecko do działania.

Mnie ona zachwyciła i jestem przekonana, że w przyszłości również spodoba się synkowi.

Ostatnio w nasze ręce trafiła niezwykła książka dla dzieci 2+, czyli „Dobranoc, lewku!” od Wydawnictwa Jupi Jo! z serii z latarką. Jest to przepięknie ilustrowana, pełna kolorów i magii książeczka skierowana do najmłodszych czytelników, którzy z ogromnym zaciekawieniem będą wraz z tytułowym bohaterem poszukiwać jego przyjaciół, za pomocą właśnie magicznej latarki.

Dla lewka nadchodzi czas na sen, jednak zanim to zrobi, musi powiedzieć dobranoc swoim przyjaciołom. Jednak wcześniej musi ich oczywiście poszukać, a w tym z pewnością pomogą małe rączki dzieciaczków, które z pomocą dołączonej latarki wskażą lewkowi, gdzie znajdują się poszukiwane zwierzęta.

W książce tej znajduje się krótki, rymowany tekst, który wpada w ucho i sprawia, że maluchy słuchają z ciekawością, kogo teraz poszukuje lewek i wraz z nim wyruszą na ich poszukiwanie pod osłoną nocy. Strony z ukrytymi zwierzakami oświetli latarka, którą należy włożyć w przeznaczone do tego celu okienko i później dzieje się już magia.

Henio pomimo tego, że niedługo będzie miał 5 lat jest zachwycony tą książeczką i chętnie pożycza ją od swojej 3 letniej siostry, która jest również nią oczarowana i wspólnie przeglądają jej strony w poszukiwaniu ukrytych przyjaciół lewka. Jestem pewna, że i Wasze dzieci pokochają ją od pierwszego wejrzenia i nie będą chciały się z nią rozstawać.

Dla...

Dodaj cytat z książki Dobranoc, lewku!