Czy umiem się dzielić?

Okładka książki Czy umiem się dzielić? Mo Willems
Okładka książki Czy umiem się dzielić?
Mo Willems Wydawnictwo: Babaryba Seria: Świnka Malinka i Słoń Leon interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
58 str. 58 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Świnka Malinka i Słoń Leon
Should I Share My Ice Cream?
Babaryba
2021-04-29
2021-04-29
58 min.
Nadia Włodarska
dzielenie się przyjaźń poczucie humoru optymizm

Okładka książki Szara myszka i kolory Justyna Hołubowska-Chrząszczak, Małgorzata Strzałkowska
Szara myszka i... Justyna Hołubowska-...
Okładka książki Ivar buduje dom dla pteranodona Lisa Bjärbo, Emma Göthner
Ivar buduje do... Lisa Bjärbo, Emma G...
Okładka książki Wytrzyszczka, czyli tajemnice nazw miejscowości Joanna Rusinek, Michał Rusinek
Wytrzyszczka, ... Joanna Rusinek, Mic...
Okładka książki Wielkie marzenie małego Krecika Tom Percival, Christine Pym
Wielkie marzen... Tom Percival, Chris...

Kolejna część przygód pary bohaterów skupia się bardziej na słoniu Leonie i jego rozterkach związanych z podzieleniem się lodem z przyjaciółką. W fajny sposób, bez zadęcia i moralizatorstwa autor pokazuje, dlaczego dzielimy się tym, co mamy. I z jakich powodów możemy nie chcieć się dzielić. Myślę, że każdy może znaleźć cząstkę siebie w Leonie (bo kto z nas nigdy nic nie zjadł ukradkiem, by nie dzielić się z dziećmi czy partnerem;) ).

„Czy umiem się dzielić?” świetnie pokazuje jak małe gesty mogą sprawić radość naszym bliskim. Czasami warto pomyśleć o drugiej osobie i podzielić się tym co się ma. Może dzięki temu sprawisz aby ktoś miał lepszy dzień ☺️ Fabuła jest prosta i zabawna. Musicie przeczytać!

Wydanie jest nieduże, twarda oprawa i matowy papier. Ilustracje proste, na białym tle a tekst w chmurkach.

Nada się znakomicie do samodzielnego czytania.

Jak to jest u waszych dzieci z dzieleniem się z innymi ? U nas czasem bywa trudno szczególnie kiedy chodzi o najlepszą zabawkę bądź kawełek jakiegoś przysmaku… staramy się tłumaczyć jak najlepiej możemy… ale bywa różnie. Dlatego fajnie, że w nasze ręce wpadła książka „Czy umiem się dzielić”

Świnka Malinka i Słoń Leon to dwoje bliskich sobie przyjaciół. Słonik kupił sobie wymarzonego, przepysznego loda, zanim zaczął go jeść pomyślał sobie o swojej przyjaciółce, która przecież też uwielbia lody i pewnie chętnie by chciała zjeść razem z nim. Zanim jednak zdążył do niej przyjść lód się cały roztopił. Jednak Malinka zaskoczyła go. Miała również loda którym podzieliła się ze swoim przyjacielem.

Przepiękna opowieść o dzieleniu się, jakie to jest ważne i piękne móc obdarować kogoś kawałkiem czegoś. Słonik miał najszczersze zamiary cały czas myślał o swojej przyjaciółce.

Nasze dzieci również powinny mieć w sobie zaszczepione takie instynkty. Dzielenie się jest fajne, czyni nas lepszymi i piękniejszymi.

Cała seria przygód o słoniu i śwince uczy bardzo mądrych i życiowych rad. Książeczka posiada bardzo mało tekstu i wielkie obrazki. Szybciutko się ją czyta.

Serdecznie polecamy, jest to jedna z naszych ulubionych serii.

Świnka Malinka i Słoń Leon to para idealnie dobranych przyjaciół. Rozbrykana, ciekawska i niezwykle troskliwa Świnka wraz z pełnym ciągłych wątpliwości i niezdecydowanym Słoniem, gwarantują nieprzeciętną zabawę!

Leon kupuje lody. Zachwycony zabiera się za jedzenie. Ale zaraz! Malinka też lubi lody, wypada się podzielić. Jak to? Przecież lody są takie pyszne, Malinka na pewno się o nich nie dowie. Nieee.. To najlepsza przyjaciółka, nie może tak się zachować! Leon myśli i myśli.. i nie zauważa, że lody zaczynają się topić…

Przygody Malinki i Leona napisane są w formie komiksowej, z tą różnicą, że na jednej stronie znajduje się jedna ilustracja z charakterystycznym dymkiem. Książkę można czytać zatem z maluchami, których nie znudzi duża ilość tekstu. Dla starszaków natomiast seria może być pomocna w treningu samodzielnego czytania. Napisane prostym językiem poruszają ważne kwestie. Lekko i humorystycznie przemycają treści, które niejednokrotnie trudno przyswoić.

Wspaniała, przezabawna i pełna uroku seria wzbogacona doskonałymi, minimalistycznymi ilustracjami zachwyca od pierwszego czytania.

Polecam!

Uwielbiamy wszystkie przygody Leona i Malinki. Jest tutaj humor, czasem absurdalny, dużo ciepła i zaskakujące zwroty akcji. Zwykle zaśmiewamy się i czytamy po kilka razy a potem kolejne egzemplarze kupujemy znajomym dzieciom w rodzinie:) Dodatkowy plus: duże literki mogą zachęcać małych czytelników do poznawania pierwszych wyrazów. Ta część zachęca do rozmów o tym, czy warto się dzielić i czy zawsze umiemy.

Świnka Malinka i słoń Leon to wspaniała para przyjaciół, która wspólnie boryka się z różnymi problemami.
Tym razem Leon kupuje pyszne lody i zaczyna się zastanawiać się, czy Malinka też by zjadła z chęcią loda. Ma dylemat, czy się podzielić, a może lepiej będzie zjeść loda w ukryciu? Sięgnijcie po książeczkę. Przeczytajcie ciekawą przygodę przyjaciół.

Dzieci są zachwycone książeczką i jej tematem. Porozmawialiśmy o przyjaźni, dzieleniu się. Temat dzielenia bardzo nam pasował, bo mamy na pokładzie trzylatka, który nie zawsze podzieli się z bratem.

Książka jest wydana bardzo czytelnie. Rysunki są piękne, czytelne- umieszczone na białym tle. Litery są duże, co także nam odpowiada, bo książka nadaje się do samodzielenego czytania przez starsze dzieci.

Polecamy książeczkę! Czy i Wy zaprzyjaźnicie się ze świnką Malinką i słoniem Leonem?

Dzieci są zachwycone...

***

"Czy umiem się dzielić?" to po powieść o wewnętrznych rozterkach Leona, który kupił sobie lody i zastanawiał się czy powinien się podzielić z Malinką.

Z jednej strony miał na nie ogormną ochotę, w końcu wybrał swój ulubiony smak. Z drugiej jednak chciał być dobrym przyjacielem i sprawić Malince radość. Co z tego wynikło?

***

Słonik Leon oraz świnka Malinka są zupełnie różni od siebie, a mimo to są ogromnymi przyjaciółmi. Pewnego dnia Leon kupuje sobie lody i zamierza je całe zjeść, w końcu to jego ulubione. Jednak zanim zaczyna to robić, przypomina sobie, że jego przyjaciółka też je lubi. Zje je sam, a może się podzieli? Jaką decyzję podejmie?

Dzielenie nie jest prostą rzeczą, jednak warto, aby dziecko się go nauczyło. Książka będzie doskonałym pretekstem do rozmowy o tym.

W książce znajdziemy mało tekstu, co zda egzamin przy młodszych dzieciach, a także przy pierwszych próbach samodzielnego czytania.

Wizualnie książka jest ciekawa. Znajdziemy w niej dość proste, a przy tym ładne ilustracje.

„Czy umiem się dzielić?” to moim zdaniem ciekawa i wartościowa pozycja dla dzieci. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/01/wydawnictwo-babaryba-ksiazka-pt-czy.html

Dzielenie nie jest prostą rzeczą, jednak warto,...

Ta seria to mój czarny koń literatury dziecięcej. Totalne zaskoczenie (bo muszę przyznać, że patrząc na okładkę, nie zwróciłabym na nią większej uwagi) i ogromna miłość mojego Skrzata. Do tego stopnia, że gdy wpadły nam w ręce dwie, dokupiłam kolejną, a pozostałe wylądowały w koszyku czekając na swoją kolej.

A mowa oczywiście o serii o śwince Malince i słoniu Leonie.
Ta para jest jak ogień i woda, jak słońce i deszcz, jak Flip i Flap. Żywiołowa świnka i nieco stoicki słoń pokazują, że można się pięknie różnić i jeszcze piękniej przyjaźnić.

Czy umiem się dzielić?
Leon kupił sobie loda i już, już miał go spałaszować gdy przyszła mu do głowy myśl, ze przecież Malinka też lubi lody, więc wypadałoby się podzielić. Gdy tak rozważa różne scenariusze, lód zdąży się stopić i Słoniowi zobi się przykro. Zgadnijcie kto wtedy przybędzie z odsieczą? Taaak! Świnka Malinka! Jedno jest pewne -, wszystko smakuje lepiej gdy dzielimy to z kimś bliskim.

Nieco komiksowa forma, wyrazista mimika bohaterów oraz krótkie zdania w formie dialogu lub wyrażenia myśli sprawiają, że ta seria może być doskonałą lekturą dla adeptów stawiających pierwsze kroki w trudnej lecz pięknej sztuce samodzielnego czytania.

Prosty przekaz, sporo humoru, który idealnie trafia do mojego Przedszkolaka. No po prostu genialne!

A mowa oczywiście o serii o śwince Malince i słoniu Leonie.
Ta...

Dziś opowiem wam o dwóch wyjątkowych książeczkach z serii przygód dwójki przyjaciół, słonia Leona i świnki Malinki. To przezabawne książki, które poruszają tematy ważne, szczególnie dla dzieci.

Jako mama 4-latka wiem jak trudne może być dzielenie się ulubionymi rzeczami, dla małego człowieka jest to nielada wyzwanie. W książce "Czy umiem się dzielić" słonik Leon kupuje swoje ulubione lody i kiedy już ma skosztować, przypomina sobie, że jego przyjaciółka Malinka również za nimi przepada. Słonikiem zaczynają targać wątpliwości, czy wygra pokusę zjedzenia lodów czy jednak przyjaźń ze świnka? Razem z Leonem przechodzimy etapy jego wątpliwości, niezdecydowania aż dochodzimy do pkt, w którym słonik podejmuje właściwą decyzję.

A jak u Was z cierpliwością kochani? Znajdzie się ktoś, kto lubi czekać? Skoro my dorośli mamy z tym problem to możemy sobie tylko wyobrazić co czują nasze pociechy, kiedy każemy im za czymś czekać. W książce "Czekanie jest takie trudne" wraz z Leonem przechodzimy etapy oczekiwania na niespodziankę, którą przygotowała dla niego przyjaciółka.

Książki opisują sytuacje z życia wzięte przedstawione w zabawny sposób ( synek momentami śmiał się do rozpuku) , ubarwione prostymi, ale wymownymi ilustracjami i opisane minimalną ilością słów. Bo to minimalizm króluje w książkach @mo.willems i moim zdaniem to jest największą zaletą książek. Są bogate w swojej prostocie, dając przy tym maksimum pozytywnych wniosków, które mały czytelnik chwyta w mig. Prosty przekaz równy jest sukcesowi. Przygody świnki i słonia sprawdzą się też doskonale jako pierwsze czytanki, które kształtują poczucie humoru u najmłodszych.

Seria przygód świnki i słonika stała się bestsellerem w Stanach Zjednoczonych i ja wcale się temu nie dziwię. Książki niosą piękne przesłanie, a minimalistyczne wydanie pozwala skupić się na emocjach. Nasze pierwsze spotkanie z książeczkami uważam za bardzo udane i z przyjemnością poznamy cały cykl.

• Książki
  • Złota Lista 4+
  • Dla szkrabów
  • #szeroko pojęte dzieci
  • Komiksy
  • Ale ilustracje!

Dodaj cytat z książki Czy umiem się dzielić?