O niezwykłym chłopcu, który pożerał książki

Tłumaczenie: Beata Hrycak
Wydawnictwo: Format
The Incredible Book Eating Boy
Beata Hrycak, chłopiec, książki
malwin

Henio uwielbia książki. Ale nie tak, jak lubimy je ty czy ja. O nie. Trochę inaczej. Henio uwielbia je zjadać. Pożera je wszystkie, jak leci: słowniki, encyklopedie, poradniki. Im więcej zjada, tym staje się mądrzejszy. Czy Henio zostanie najmądrzejszym chłopcem świata? Ta niezwykle ciepła i zabawna historia powstała po to, by przekazać młodym odbiorcom bardzo ważną wiadomość : zamiast zjadać...

Ta niezwykle ciepła i zabawna historia powstała po to, by przekazać młodym odbiorcom bardzo ważną wiadomość : zamiast zjadać książki, warto je czytać. To łatwiejsze i dużo zdrowsze!

źródło opisu: http://www.wydawnictwoformat.pl/page.php?p=311

źródło okładki: http://www.wydawnictwoformat.pl/page.php?p=311

tearsens | 2017-07-09

To niezwykle apetyczne cacuszko, do którego na pewno będę wracać wielokrotnie. Wtedy, gdy mój apetyt na książki niebezpieczne wzrośnie lub gdy najdzie mnie ochota na skosztowanie strony ze słownika poprawnej polszczyzny bądź ćwiczeń z mikrobiologii. Albo gdy zechcę uraczyć się filiżanką jaśminowej herbaty, w towarzystwie jednej z najciekawszych i wizualnie najpiękniejszych książek, jakie goszczą na moich regałach.

Recenzja pełna zachwytów na moim blogu: http://www.kulinarnaczytelnia.pl/2017/07/o-fatalnych-skutkach-pozerania-ksiazek-jeffers.html

Rydzynianka | 2017-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2017

O sensie czytania dla dzieci i o dzieciach ☺

Matylda | 2019-02-08
Coffee_Books | 2019-01-14