Jestem żabką!

Okładka książki Jestem żabką! Mo Willems
Okładka książki Jestem żabką!
Mo Willems Wydawnictwo: Babaryba Seria: Świnka Malinka i Słoń Leon interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
56 str. 56 min.
2023-04-26
2023-04-26
56 min.
Nadia Włodarska

Słoń Leon i świnka Malinka znowu nie zawodzą. Młody uczy się na nich czytać, młoda lubi oglądać obrazki, dla mnie najlepsze są prostota i humor historii tej dwójki bohaterów. Zresztą dzieci również śmieją się z tego, co spotyka zwierzęta na kartach książki. Fajnie, gdy lektura zadowala wszystkich.

Świnka Malinka i słoń Leon już od jakiegoś czasu, się znają i się przyjaźnią. Penego dnia Malinka postanawia się pobawić w udawanie i staje się żabką. Cierpliwie tłumaczy przyjacielowi, o co w tym wszystkim chodzi i mimo początkowego braku zrozumienia, w końcu Leon zaczyna bawić się z nią. Jak mu wyjdzie udawanie?

Zabawa w udawanie, odgrywanie ról, jest jedną z częstszych zabaw młodszych dzieci i według mnie jest bardzo ważna. Historia w książce jest doskonałym pomysłem do wspólnego przeczytania, a następnie porozmawiania o odgrywaniu różnych ról, a także aktorstwie.

Zdecydowanym plusem według mnie jest forma książeczki. Można ją czytać wspólnie z dzieckiem na role.

W książce znajdziemy ładne ilustracje, które przyciągają wzrok i zachęcają do sięgania po książkę.

Moim zdaniem książka pt.: „Jestem żabką! - Mo Willems – książka o zabawie w udawanie oraz wcielanie się w role” to wartościowa pozycja, którą zdecydowanie warto podarować dziecku.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/10/jestemzabkawydawnictwobabaryba.html

Zabawa w udawanie, odgrywanie ról, jest jedną z częstszych...

Świnka 🐷 Malinka i słoń 🐘Leon to zgrany duet, który rozbawi niejednego ponuraka.

Jeśli jeszcze nie spotkacie tych sympatycznych bohaterów, to muszę Was uprzedzić, że prócz pokazanych tu części znajdziecie kolejne książeczki, a każda z pozycji zawiera odrębną, całkiem zabawną, a niekiedy pouczającą historię.

W trzech najnowszych książkach znajdziemy historie takie jak:

🐦Opowieść o gniazdku, które zostało założone w bardzo nietypowym miejscu.

🚙Przygotowania do wycieczki i planowanie jej w najdrobniejszych szczegółach.

🐸Historia o udawaniu żabki, bo przecież możemy być tym kim tylko chcemy.

Co ciekawe książki nie mają jedynie za zadanie nas rozbawić- na stronach znajdziemy też ukryty morał, co sprawia, że jeszcze chętniej wracamy do lektury.

Ilustracje są proste, tekstu jest niezbyt wiele, ale osobiście uważam, że to plus i duży ukłon w stronę młodszych czytelników.

W trzech najnowszych książkach znajdziemy historie takie...

Dzisiaj zapraszam Was do świata, gdzie królują jedni z naszych ulubionych bohaterów! Na rynku wydawniczym pojawiły się trzy nowe pozycje z serii o słoniu Leonku i śwince Malince. Jesteśmy z synkiem szczęśliwi, że książeczki zasiliły naszą biblioteczkę i chętnie czytamy o losach tej rezolutnej dwójki.

"Jestem żabką!", czyli o tym jak świnka zamieniła się w żabkę. Malinka tłumaczy Leonkowi, co to znaczy udawanie i zachęca go do tego, aby również stał się żabką. Słonik nie rozumie przesłania przyjaciółki, jednak po próbach wyjaśnienia nowego zjawiska postanawia zaryzykować i ukazuje swój talent aktorski.

Chciałabym zwrócić Wam uwagę na grafikę, którą cechują się te książki. Na kartach jest spokój i estetyka. Nie znajdziecie tutaj zbędnych obrazków czy wstawek, co zdecydowanie przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie minimalizm w książeczkach dziecięcych.

My uwielbiamy wszystkie książki z tej serii i mam nadzieję, że zasilą one również Wasze biblioteczki. Uwierzcie mi, że Leonek i Malinka wywołują uśmiech na twarzach dzieci, ale także rodziców (znajdziecie tutaj wiele dwuznacznych sytuacji!). Jeżeli szukacie przyjemnych historii, które w zabawny sposób prezentują wydarzenia z codziennego życia, to szybko - wrzucajcie książki do koszyka!

"Jestem żabką!", czyli o tym jak świnka zamieniła się w żabkę. Malinka...

„Jestem żabką” jest o tym jak Malinka pewnego dnia zamieniła się w żabę, co wprawiło Leona w totalne przerażenie. Czy on również zamieni się w żabę?

Jak zwykle humor tryska z każdej strony! Proste ilustracje, białe tło i dymki z tekstem. Dla nas ta seria jest genialna i wszystkim ją polecamy!

Słoń Leon i świnka Malinka to oryginalny i niepowtarzalny duet. Są niczym ogień i woda, a mimo to łączy ich coś szczególnego, bezinteresowna, szczera przyjaźń. Mo Willems, animator znany z Ulicy Sezamkowej oraz kreskówek Cartoon Network, stworzył wyjątkową serię książek uwielbianą przez dzieciaki na całym świecie.

W "Jestem żabką" świnka Malinka przechodzi niezwykla przemianę. Nagle zamienia się w żabkę, która skacze, kumka i rechocze. Autor ukazuje sztukę korzystania z wyobraźni i odkrywania nowych możliwości. Przez udawanie kogoś innego, Malinka staje się kreatywna i odkrywa niecodzienne sposoby zabawy.

Jednak to Leon odgrywa kluczową rolę w tej historii. Słoń obawia się nowości i zmian. Przemiana Malinki w żabkę budzi w nim szczególny niepokój. Co będzie jeśli sam przemieni się w żabę? Przecież tak bardzo brzydzi się much, nie wyobraża sobie by je jeść!
Czy dostrzeże pozytywne aspekty w udawaniu i nauczy się czerpać radość z tego nietypowego doświadczenia?
Nie każdemu przychodzi to łatwo, a Leon stanowi uosobienie tych obaw.
Jego nastawienie i sposób, w jaki doświadcza transformacji, podkreśla ważność przemiany i uruchomienia wyobraźni.

Jestem żabką" to kolejna udana odsłona serii, która zaskakuje prostotą, a jednocześnie pełnią treści i dynamizmu.
Bohaterom nie sposób odmówić uroku. Dwie pełne sprzeczności postacie, które wciągają czytelnika do wspólnej zabawy, reagując spontanicznie na rozgrywające się wydarzenia i dostarczając ogromnej porcji rozrywki okraszonej dużą dawką poczucia humoru.

W "Jestem żabką" świnka Malinka przechodzi niezwykla...

Aby świat nabrał kolorów można znaleźć sporo sposobów.
Pyszna kawa, smakowite ciasto...
czego brakuje na tej liście?
Niewątpliwie dawki humoru!

W takiej sytuacji zapraszam Was serdecznie do odkrycia kontynuacji serii o zabawnym duecie przyjaciół, śwince Malince i słoniu Leonie.

Prosta, pełna przerysowań i wyolbrzymień a przede wszystkim z dystansem do świata i sytuacji.
Tym razem seria została powiększona o aż trzy tytuły:

🐷"Jestem żabką " to historia w której Malinka przekonuje przyjaciela, że udawanie może być fantastyczną zabawą. Co więcej, przekonuje statecznego słonia do wspólnych wygłupów!

🐦"Masz coś na głowie!" to cykl życia odbywający się na oczach przyjaciół! Ba! Nawet na głowach! Leon staje się idealnym miejscem do uwicia gniazdka a Malinka ochoczo komentuje wszystko to, czego nie może dojrzeć przyjaciel!

🚖"Wymarzona wycieczka " to przezabawna obserwacja procesu planowania i pakowania, którzy chcą być gotowi na wszystko podczas wielkiej podróży! Czy już wiesz, o czym zapomnieli? 🤭

Minimalistyczna grafika, duże litery I czytelna czcionka to coś co zdecydowanie zainteresuje dzieci już na początku samodzielnego czytania. Zabawne dialogi, forma lekko komiksowa i dynamiczne historie zdecydowanie chwytają za serce i sprawiają, że nawet my- rodzice wciąż nie mamy ich dość!

Seria jest bestsellerem nie bez powodu!

Aby świat nabrał kolorów można znaleźć sporo sposobów.
Pyszna kawa, smakowite ciasto...
czego brakuje na tej liście?
Niewątpliwie dawki humoru!

• Lit. dziecięca
  • Czaro
  • Przeczytane w 2024
  • Dziecięce

Dodaj cytat z książki Jestem żabką!