Basia 
basiapelc.blogspot.com
Jestem bibliotekarką z wykształcenia, zawodu i pasji. Uwielbiam swoją pracę. :)
status: Czytelnik, dodał: 9 książek, ostatnio widziany 18 godzin temu
Teraz czytam
 • Pajęczyna
  Pajęczyna
  Autor:
  Klarysa Hailsham-Brown, młoda żona wysokiego urzędnika Ministerstwa Spraw Zagranicznych uwielbia płatać gościom figle, nic więc dziwnego, że gdy pewnego dnia wpada w prawdziwe kłopoty, nikt nie traktu...
  czytelników: 2010 | opinie: 78 | ocena: 6,76 (976 głosów)
 • Wielka samotność
  Wielka samotność
  Autor:
  Alaska, 1974. Nieobliczalna. Bezlitosna. Dzika. Dla rodziny w kryzysie jest to ostateczny test na przetrwanie. Ernt Allbright, były jeniec wojenny, wraca do domu po wojnie w Wietnamie całkowicie. K...
  czytelników: 1829 | opinie: 96 | ocena: 8,36 (461 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-18 12:59:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Przepięknie napisana książka. Miejscami przyznaję, że mnie nużyła, ale były tam także emocje pełne wzruszeń. Jesteśmy świadkami dojrzewania emocjonalnego chłopców, analizujemy ich pod względem psychologicznym. Książka jest pełna zrozumienia, empatii, ale i uczucia zdrady, złamanego serca i chęci odwetu. POLECAM!

 
2018-07-29 14:18:33
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-07-29 14:15:06
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Bardzo lubię czytać książki Stachuli. "W pułapce" przypadło mi do gustu. Książkę czyta się błyskawicznie. Trzyma ona odbiorcę w napięciu.

 
2018-07-29 14:10:59
Ma nowego znajomego: flyordie
 
2018-07-29 14:10:04
Ma nowego znajomego: EleganceBooks
 
2018-07-24 10:43:37
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-07-24 10:42:01
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Wciągająca kontynuacja słynnej "Mistrzyni gry" Sheldona. Niesamowite, do czego może doprowadzić szaleństwo, determinacja i chora ambicja.

 
2018-07-18 21:19:00
Ma nowego znajomego: Roman Dłużniewski
 
2018-07-18 12:08:16

Książka użyta do zajęć z dziećmi w mojej bibliotece.
Wspólnie przeczytaliśmy kolorową, przepiękną książkę o świętach, porozmawialiśmy sobie o tym, jak spędzamy Święta Bożego Narodzenia i jak się do nich przygotowujemy. Namalowaliśmy to, z czym nam się one kojarzą, czyli m.in. z Mikołajem, elfami, bałwankiem i choinką. :)

 
2018-07-18 11:53:58
Autor:
Cykl: Nela mała reporterka (tom 4) | Seria: Podróże Neli

Książka użyta do zajęć z dziećmi w mojej bibliotece.

Wraz z Nelą małą reporterką :) oraz dziećmi "wybraliśmy się" w podróż na Mauritius. Uczestnicy zajęć wysłuchali fragmentu książki Neli pt. "Nela na tropie przygód". Na Mauritius odwiedziliśmy schronisko z żółwiami olbrzymimi. Dowiedzieliśmy się wielu wspaniałych informacji o tych ogrooomnych zwierzętach i poznaliśmy odpowiedzi m.in. na te...
Książka użyta do zajęć z dziećmi w mojej bibliotece.

Wraz z Nelą małą reporterką :) oraz dziećmi "wybraliśmy się" w podróż na Mauritius. Uczestnicy zajęć wysłuchali fragmentu książki Neli pt. "Nela na tropie przygód". Na Mauritius odwiedziliśmy schronisko z żółwiami olbrzymimi. Dowiedzieliśmy się wielu wspaniałych informacji o tych ogrooomnych zwierzętach i poznaliśmy odpowiedzi m.in. na te pytania: Ile lat potrafią żyć żółwie olbrzymie? Czy żółwie mają zęby? Czy żółwie lądowe mogą przebywać w wodzie? Czym się żywią żółwie olbrzymie? Czy żółw może wyjść ze swojego pancerza? Jak się nazywają części pancerza żółwia?

Potem dzieci stworzyły swoje własne żółwie - wszystkie wyszły naprawdę przepięknie. Uczestnicy zajęć nosili swoje żółwiki jak czapeczki. :)

Na koniec pobawiliśmy się przez chwilę w wyścigi: dmuchanie oraz pstrykanie palcami żółwi do mety, utrzymanie żółwi na głowie i "Żółwiowe plecaczki".

pokaż więcej

 
2018-07-18 11:41:57

Książka użyta podczas zajęć z dziećmi w mojej bibliotece.

Zajęcia pt. "Quiz, zagadki i inne kubo-bubowe ciekawostki" odbyły się w oparciu o książkę "Rok z Kubą i Bubą" Grzegorza Kasdepke. Dzieci czytały zagadki i próbowały znaleźć na nie odpowiedzi, rozwiązały także quiz pt. "Czy jesteś nerwowy?" - u zdecydowanej większości przeważała odpowiedź B - okazało się, że są nerwusami :) i od czasu...
Książka użyta podczas zajęć z dziećmi w mojej bibliotece.

Zajęcia pt. "Quiz, zagadki i inne kubo-bubowe ciekawostki" odbyły się w oparciu o książkę "Rok z Kubą i Bubą" Grzegorza Kasdepke. Dzieci czytały zagadki i próbowały znaleźć na nie odpowiedzi, rozwiązały także quiz pt. "Czy jesteś nerwowy?" - u zdecydowanej większości przeważała odpowiedź B - okazało się, że są nerwusami :) i od czasu do czasu powinni wypić uspokajające ziółka. W towarzystwie Kuby i Buby takie ziółka byłyby jak najbardziej wskazane. :)

Matematyka może być całkiem przyjemna - przekonali się o tym Kuba i Buba wraz z uczestnikami naszego spotkania - dzieci wykonały chińskie łamigłówki (tangramy), które składy się z samych figur geometrycznych. Po rozcięciu kartki na wyznaczone figury, młodzi czytelnicy stworzyli przeróżne obiekty, zwierzęta i kształty, a nawet „Jakąś rzeźbę”. :) Następnie nakleili je na kartkę. Wyszły z tego bardzo ciekawe prace.

pokaż więcej

 
2018-07-18 11:34:38

Na podstawie książki przeprowadziłam zajęcia z przedszkolakami w mojej bibliotece.

W okresie jesiennym rozmawialiśmy o tej przepięknej porze roku i o tym, jak zmienia się przyroda. Uczestnicy zajęć wysłuchali cudownie zilustrowanej i bardzo ciekawej bajki pt. „Tomek i babie lato”. Odnaleźli na rysunkach zwierzątka, rozwiązali wiele jesiennych zagadek, zamienili się w wiatr, deszcz, jesienne...
Na podstawie książki przeprowadziłam zajęcia z przedszkolakami w mojej bibliotece.

W okresie jesiennym rozmawialiśmy o tej przepięknej porze roku i o tym, jak zmienia się przyroda. Uczestnicy zajęć wysłuchali cudownie zilustrowanej i bardzo ciekawej bajki pt. „Tomek i babie lato”. Odnaleźli na rysunkach zwierzątka, rozwiązali wiele jesiennych zagadek, zamienili się w wiatr, deszcz, jesienne szeleszczące liście, orzechy i nawet w żołędzie. :)

Następnie dzieci wspólnie wykonały rysunek wiewiórki, którą pomalowały pastelami, a ogon przystroiły liśćmi.

pokaż więcej

 
2018-07-18 09:49:06
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

W oparciu o tę książkę poprowadziłam zajęcia z przedszkolakami w mojej bibliotece. Było to tuż, tuż przed Dniem Ojca. Przepiękne ilustracje Annie White zachwyciły naszych młodych czytelników. Książka była niezwykle ciekawa, a dzieci znalazły nawet jakieś podobieństwa w zachowaniu i wyglądzie ich ojców do niedźwiedzi. Tatusiowie również mogą być m.in. duzi, okrągli, futrzaści lub mieć ogromne... W oparciu o tę książkę poprowadziłam zajęcia z przedszkolakami w mojej bibliotece. Było to tuż, tuż przed Dniem Ojca. Przepiękne ilustracje Annie White zachwyciły naszych młodych czytelników. Książka była niezwykle ciekawa, a dzieci znalazły nawet jakieś podobieństwa w zachowaniu i wyglądzie ich ojców do niedźwiedzi. Tatusiowie również mogą być m.in. duzi, okrągli, futrzaści lub mieć ogromne dłonie. Potrafią łowić ryby i/lub spać jak niedźwiedzie. Jednak najwspanialsze ze wszystkiego są ich "niedźwiedzie uściski". Przecież przytulenie do tatusia, to jedna z najmilszych i najprzyjemniejszych rzeczy na świecie, prawda?

Przedszkolaki zademonstrowały mi nawet przerażający niedźwiedzi ryk. :)

Wszystkich niedźwiedziom, ekhm, tatusiom, z okazji ich święta składaliśmy najserdeczniejsze życzenia. ;)

pokaż więcej

 
2018-07-18 09:01:27
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-07-18 09:01:09
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
Moja biblioteczka
2866 698 6194
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (160)

Ulubieni autorzy (63)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (6)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd