Basia 
basiapelc.blogspot.com
Jestem bibliotekarką z wykształcenia, zawodu i pasji. Mam najlepszą pracę na świecie. :)
status: Czytelnik, dodał: 9 książek, ostatnio widziany 7 godzin temu
Teraz czytam
  • Sidneya Sheldona druga mistrzyni gry
    Sidneya Sheldona druga mistrzyni gry
    Autor:
    Kontynuacja bestsellera wszech czasów jednego z najsławniejszych pisarzy świata. Sto lat temu Jamie McGregor spełnił na polach diamentowych południowej Afryki swoje marzenie: zdobył fortunę - brutaln...
    czytelników: 96 | opinie: 9 | ocena: 7,49 (43 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-07-18 12:08:16

Książka użyta do zajęć z dziećmi w mojej bibliotece.
Wspólnie przeczytaliśmy kolorową, przepiękną książkę o świętach, porozmawialiśmy sobie o tym, jak spędzamy Święta Bożego Narodzenia i jak się do nich przygotowujemy. Namalowaliśmy to, z czym nam się one kojarzą, czyli m.in. z Mikołajem, elfami, bałwankiem i choinką. :)

 
2018-07-18 11:53:58
Autor:
Cykl: Nela mała reporterka (tom 4) | Seria: Podróże Neli

Książka użyta do zajęć z dziećmi w mojej bibliotece.

Wraz z Nelą małą reporterką :) oraz dziećmi "wybraliśmy się" w podróż na Mauritius. Uczestnicy zajęć wysłuchali fragmentu książki Neli pt. "Nela na tropie przygód". Na Mauritius odwiedziliśmy schronisko z żółwiami olbrzymimi. Dowiedzieliśmy się wielu wspaniałych informacji o tych ogrooomnych zwierzętach i poznaliśmy odpowiedzi m.in. na te...
Książka użyta do zajęć z dziećmi w mojej bibliotece.

Wraz z Nelą małą reporterką :) oraz dziećmi "wybraliśmy się" w podróż na Mauritius. Uczestnicy zajęć wysłuchali fragmentu książki Neli pt. "Nela na tropie przygód". Na Mauritius odwiedziliśmy schronisko z żółwiami olbrzymimi. Dowiedzieliśmy się wielu wspaniałych informacji o tych ogrooomnych zwierzętach i poznaliśmy odpowiedzi m.in. na te pytania: Ile lat potrafią żyć żółwie olbrzymie? Czy żółwie mają zęby? Czy żółwie lądowe mogą przebywać w wodzie? Czym się żywią żółwie olbrzymie? Czy żółw może wyjść ze swojego pancerza? Jak się nazywają części pancerza żółwia?

Potem dzieci stworzyły swoje własne żółwie - wszystkie wyszły naprawdę przepięknie. Uczestnicy zajęć nosili swoje żółwiki jak czapeczki. :)

Na koniec pobawiliśmy się przez chwilę w wyścigi: dmuchanie oraz pstrykanie palcami żółwi do mety, utrzymanie żółwi na głowie i "Żółwiowe plecaczki".

pokaż więcej

 
2018-07-18 11:41:57

Książka użyta podczas zajęć z dziećmi w mojej bibliotece.

Zajęcia pt. "Quiz, zagadki i inne kubo-bubowe ciekawostki" odbyły się w oparciu o książkę "Rok z Kubą i Bubą" Grzegorza Kasdepke. Dzieci czytały zagadki i próbowały znaleźć na nie odpowiedzi, rozwiązały także quiz pt. "Czy jesteś nerwowy?" - u zdecydowanej większości przeważała odpowiedź B - okazało się, że są nerwusami :) i od czasu...
Książka użyta podczas zajęć z dziećmi w mojej bibliotece.

Zajęcia pt. "Quiz, zagadki i inne kubo-bubowe ciekawostki" odbyły się w oparciu o książkę "Rok z Kubą i Bubą" Grzegorza Kasdepke. Dzieci czytały zagadki i próbowały znaleźć na nie odpowiedzi, rozwiązały także quiz pt. "Czy jesteś nerwowy?" - u zdecydowanej większości przeważała odpowiedź B - okazało się, że są nerwusami :) i od czasu do czasu powinni wypić uspokajające ziółka. W towarzystwie Kuby i Buby takie ziółka byłyby jak najbardziej wskazane. :)

Matematyka może być całkiem przyjemna - przekonali się o tym Kuba i Buba wraz z uczestnikami naszego spotkania - dzieci wykonały chińskie łamigłówki (tangramy), które składy się z samych figur geometrycznych. Po rozcięciu kartki na wyznaczone figury, młodzi czytelnicy stworzyli przeróżne obiekty, zwierzęta i kształty, a nawet „Jakąś rzeźbę”. :) Następnie nakleili je na kartkę. Wyszły z tego bardzo ciekawe prace.

pokaż więcej

 
2018-07-18 11:34:38

Na podstawie książki przeprowadziłam zajęcia z przedszkolakami w mojej bibliotece.

W okresie jesiennym rozmawialiśmy o tej przepięknej porze roku i o tym, jak zmienia się przyroda. Uczestnicy zajęć wysłuchali cudownie zilustrowanej i bardzo ciekawej bajki pt. „Tomek i babie lato”. Odnaleźli na rysunkach zwierzątka, rozwiązali wiele jesiennych zagadek, zamienili się w wiatr, deszcz, jesienne...
Na podstawie książki przeprowadziłam zajęcia z przedszkolakami w mojej bibliotece.

W okresie jesiennym rozmawialiśmy o tej przepięknej porze roku i o tym, jak zmienia się przyroda. Uczestnicy zajęć wysłuchali cudownie zilustrowanej i bardzo ciekawej bajki pt. „Tomek i babie lato”. Odnaleźli na rysunkach zwierzątka, rozwiązali wiele jesiennych zagadek, zamienili się w wiatr, deszcz, jesienne szeleszczące liście, orzechy i nawet w żołędzie. :)

Następnie dzieci wspólnie wykonały rysunek wiewiórki, którą pomalowały pastelami, a ogon przystroiły liśćmi.

pokaż więcej

 
2018-07-18 09:49:06
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

W oparciu o tę książkę poprowadziłam zajęcia z przedszkolakami w mojej bibliotece. Było to tuż, tuż przed Dniem Ojca. Przepiękne ilustracje Annie White zachwyciły naszych młodych czytelników. Książka była niezwykle ciekawa, a dzieci znalazły nawet jakieś podobieństwa w zachowaniu i wyglądzie ich ojców do niedźwiedzi. Tatusiowie również mogą być m.in. duzi, okrągli, futrzaści lub mieć ogromne... W oparciu o tę książkę poprowadziłam zajęcia z przedszkolakami w mojej bibliotece. Było to tuż, tuż przed Dniem Ojca. Przepiękne ilustracje Annie White zachwyciły naszych młodych czytelników. Książka była niezwykle ciekawa, a dzieci znalazły nawet jakieś podobieństwa w zachowaniu i wyglądzie ich ojców do niedźwiedzi. Tatusiowie również mogą być m.in. duzi, okrągli, futrzaści lub mieć ogromne dłonie. Potrafią łowić ryby i/lub spać jak niedźwiedzie. Jednak najwspanialsze ze wszystkiego są ich "niedźwiedzie uściski". Przecież przytulenie do tatusia, to jedna z najmilszych i najprzyjemniejszych rzeczy na świecie, prawda?

Przedszkolaki zademonstrowały mi nawet przerażający niedźwiedzi ryk. :)

Wszystkich niedźwiedziom, ekhm, tatusiom, z okazji ich święta składaliśmy najserdeczniejsze życzenia. ;)

pokaż więcej

 
2018-07-18 09:01:27
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-07-18 09:01:09
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-07-18 09:00:10
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Thriller

Książka, która potrafi naprawdę "zryć nam beret". ;)

 
2018-07-17 15:27:20
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Już czytam
 
2018-07-17 15:23:51
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-13 09:36:51
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Robert Hunter (tom 5) | Seria: Thriller

Świetna lektura. Ciągle trzyma w napięciu, napisana ciekawym językiem i w dobrym stylu, taka solidna, konkretna, "męska" proza. Nie wiedziałam nawet, że to jest seria, czytając treść książki nie odczuwamy tego. Każda z nich to zamknięta historia danego śledztwa, a łączą je tylko bohaterowie.

 
2018-07-10 12:39:45
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Earthbound (tom 1)

Niestety nie miałam do niej cierpliwości. Przebrnęłam przez kilkadziesiąt stron, później nastąpiło tzw. "przewijanie". Nic mnie nie urzekło w tej książce, dziwne trójkąty, infantylna główna bohaterka, przeciąganie wątków, po prostu nuda. Za długo trzeba czekać, żeby coś wreszcie zaskoczyło i się "zadziało".

 
2018-07-10 12:36:21
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: The Coincidence (tom 1)
 
2018-07-09 09:00:40
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: To Lubię
 
2018-07-09 08:59:11
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Bardzo ciekawa książka. Pierwsza część zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu. Polecam!

 
Moja biblioteczka
2863 695 6103
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (157)

Ulubieni autorzy (63)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (6)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd