Czekanie jest takie trudne

Okładka książki Czekanie jest takie trudne
Mo Willems Wydawnictwo: Babaryba Seria: Świnka Malinka i Słoń Leon interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
56 str. 56 min.
2021-04-29
2021-04-29
56 min.
Nadia Włodarska
cierpliwość wytrwałość przyjaźń poczucie humoru optymizm

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Tym razem świnka Malinka ma dla słonia Leona niespodziankę.
Leon od razu chciałby ją poznać. Zadaje baaaardzo dużo pytań.
Jest taki niecierpliwy. Chciałby już i teraz!
Bo przecież czekanie nie jest wcale takie łatwe...
Na szczęście Leon jakoś daje radę i odkrywa niespodziankę...
Jaką i czy warto było na nią czekać? O tym przekonacie się już sami!

Tekst i ilustracje mocno zazębiają się z tematem oczekiwania. Dzięki temu dziecku łatwiej jest zrozumieć istotę tego słowa.
Co więcej przygody bohaterów skłaniają do wypracowania w sobie cechy jaką jest cierpliwość. Może teraz łatwiej będzie porozmawiać z dzieckiem o tej cesze oraz o korzyściach wynikających z czekania?
Ponadto ta historia uczy dziecko, że niespodzianka to coś, na co naprawdę warto czekać, muszą być jednak spełnione pewne okoliczności, by ją otrzymać:)

Tym razem świnka Malinka ma dla słonia Leona niespodziankę.
Leon od razu chciałby ją poznać. Zadaje baaaardzo dużo pytań.
Jest taki niecierpliwy. Chciałby już i teraz!
Bo przecież czekanie nie jest wcale takie łatwe...
Na szczęście Leon jakoś daje radę i odkrywa niespodziankę...
Jaką i czy warto było na nią czekać? O tym przekonacie się już sami!

Tekst i ilustracje...

Chociaż czasami musimy na coś czekać a wszyscy wiemy, że to nie jest proste to czasami naprawdę warto, dla efektu końcowego. To dokładnie taka sytuacja kiedy czekamy na wymarzony urlop a każdy dzień wlecze się niemiłosiernie. Na szczęście w końcu nadchodzi czas wypoczynku 😁

Świnka Malinka ma dla Leona niespodziankę, ale musi na nią poczekać. Jest coraz bardziej niecierpliwy aż wieczorem ma już dość j już nie ma zamiaru dłużej czekać. Na szczęście przyszedł czas na niespodziankę, która było piękne rozgwieżdżone niebo. Leon jest zachwycony i już się nie może doczekać aż pokaże Malince przepiękny wschód słońca. Oczywiście teraz znowu muszę czekać.

Świetna historia i super wydanie.

Uwielbiam duet świnki Malinki i słonia Leona z @wydawnictwobabaryba - takich troje jak ich dwoje nie ma ani jednego! W tej części Malinka przygotowuje dla Leona tajemniczą niespodziankę, dużą i przyjemną, którą w dodatku można się podzielić. Jest tylko jeden warunek: trzeba na nią poczekać. Okazuje się, że cierpliwość nie należy do mocnych stron jej przyjaciela, z czego wyniknie przezabawna historia.

Każda książka z tą sympatyczną dwójką to gwarancja dobrej zabawy, a czas przy niej spędzony to niekończące się "jeszcze raz, od początku" moich dzieci. Przedstawione historyjki mają bardzo prostą fabułę, tylko dwóch bohaterów (wyjątkiem jest "Mogę grać z wami?", gdzie dołącza do nich wąż) i przesłanie (tutaj: czasem warto wykazać się cierpliwością, aby cieszyć się wspaniałą nagrodą).

Cechuje je minimalizm od strony plastycznej, choć emocje wyrażane przez bohaterów są odwzorowane w sposób wyrazisty i łatwo je odczytać. A propos czytania: seria Mo Willemsa to dobry pomysł dla dzieci rozpoczynających przygodę z samodzielnym czytaniem. Znikoma ilość tekstu, przystępna forma podania (w dymkach) oraz zabawna treść to doskonała zachęta dla młodych czytelników. Jednocześnie dzieci poszerzają literackie horyzonty, poznają formę komiksową, dowiadują się, że książki dla dzieci to nie tylko proza i poezja.

Duży plus stawiam też za próbę nawiązania interakcji z czytelnikiem (dobrze widoczne zwłaszcza w debiutanckiej "Mieszkamy w książce"). Bohaterowie zwracają się do czytelników, a niekiedy nawet nakłaniają do konkretnych działań.

Jeśli dotąd nie znaliście tej wesołej pary zwierzaków, powinniście nadrobić zaległości. Książki nie są obszerne, ale gwarantują bardzo dobrą zabawę dla dzieci w różnym wieku, spodobają się zarówno 4- jak i 9-latkowi.

🐘Czekanie jest takie trudne!
Świnka Malinka ma nietypową niespodziankę dla Słonia, jednak przez cały dzień nie zdradza mu żadnych szczegółów jak ona wygląda. Słonik się denerwuje, dopytuje- jest ogromnie ciekawy co to może być za niespodzianka. Jaka to niespodzianka? Powiem Wam tylko, że pod koniec dnia Słonik przyznał, że warto było czekać cały dzień :)

Bardzo fajna książeczka, która uczy umiejętności cierpliwego czekania. Bo przecież czekanie wcale nie jest takie łatwe!

Wydawca: @wydawnictwobabaryba
Seria: Świnka Malinka i Słoń Leon
Data premiery: 29.04.2021
Wiek: 3-5

🐘Czekanie jest takie trudne!

Bardzo fajna...

Ta seria to mój czarny koń literatury dziecięcej. Totalne zaskoczenie (bo muszę przyznać, że patrząc na okładkę, nie zwróciłabym na nią większej uwagi) i ogromna miłość mojego Skrzata. Do tego stopnia, że gdy wpadły nam w ręce dwie, dokupiłam kolejną, a pozostałe wylądowały w koszyku czekając na swoją kolej.

A mowa oczywiście o serii o śwince Malince i słoniu Leonie.
Ta para jest jak ogień i woda, jak słońce i deszcz, jak Flip i Flap. Żywiołowa świnka i nieco stoicki słoń pokazują, że można się pięknie różnić i jeszcze piękniej przyjaźnić.

Czekanie jest takie trudne - czy Wasze dzieci też nie mogą doczekać się pierwszej Gwiazdki? Mój Skrzat mówi, że czekanie jest taaakie trudne 😂 w tej części Malinka ma niespodziankę dla Leona. I chociaż Słoń bardzo się niecierpliwi i chciałby tę niespodziankę już teraz, zaraz, musi poczekać. Czy Mu się uda i co to takiego właściwie było, przekonacie się z lektury. Jedno jest pewne - warto było. Ta książeczka świetnie pokazuje małym niecierpliwcom, że czekanie chociaż trudne, zwykle zostaje nagrodzone.

Nieco komiksowa forma, wyrazista mimika bohaterów oraz krótkie zdania w formie dialogu lub wyrażenia myśli sprawiają, że ta seria może być doskonałą lekturą dla adeptów stawiających pierwsze kroki w trudnej lecz pięknej sztuce samodzielnego czytania.

Prosty przekaz, sporo humoru, który idealnie trafia do mojego Przedszkolaka. No po prostu genialne!

A mowa oczywiście o serii o śwince Malince i słoniu Leonie.
Ta...

"Czekanie jest takie trudne" to pierwsza z książeczek o śwince Malince i słoniu Leonie, którą mieliśmy przyjemność czytać.
Ta część opowiada o czekaniu i o tym,jakie jest to trudne. Malinka ma dla Leona niespodziankę, jednak ten musi na nią poczekać. Czas ciągnie się w nieskończoność, Leon bardzo się niecierpliwi i nie rozumie czemu musi tyle czekać...on chciałby dostać niespodziankę już teraz. Kiedy okazuje się,że czekali na noc by zobaczyć piękne,rozgwieżdżone niebo,oboje są zachwyceni. I okazuje się,że warto było czekać!
Książeczka w ciekawy i lekki sposób wyjaśnia istotę czekania. Nie zawsze jest tak, jak byśmy chcieli i nie wszystko można dostać od razu. Jednak cierpliwość popłaca i czasami warto jest zaczekać.
Bardzo podoba mi się formą książki- jest sporo stron,jednak na każdej bardzo mało tekstu,dzięki czemu czyta się ją szybko i dynamicznie. Moje dzieciaki polubiły ja od razu, choć mi średnio do gustu przypadły same rysunki i wizerunek słonia i świnki- ja lubię,kiedy ilustracje są po prostu ładne,a te...No cóż 🙈
Moi mali czytelnicy nie zgłaszają jednak sprzeciwu,więc to tylko takie moje małe spostrzeżenie 😉
Nim dojdziemy do końca,cierpliwość czytelnika również zostaje wystawiona na próbę,bo stron jest sporo i chwilę zajmuje przeczytanie i dotarcie do sedna.
Książeczka momentami jest zabawna,a ilustracje oddają wiele emocji i całą gamę uczuć,mimo oszczędnej,komiksowej formy.

Zapewne każdy z nas zna to uczucie, kiedy z niecierpliwością na coś czekamy. Co chwilę spoglądamy na zegarek albo przebieramy nogami. Dzieci również zmagają się z tym i niestety nie zawsze są w stanie zapanować nad emocjami. "Czekanie jest takie trudne" to losy świnki Malinki i słonia Leona, w których poznajemy kwestie związane z cierpliwością. Pokazujemy dzieciaczkom, że niekiedy warto na coś czekać, ponieważ na koniec można otrzymać piękne efekty.

Kolejne perypetie przesympatycznej dwójki przyjaciół; świnki Malinki i słonia Leona, rozbawią Wasze pociechy i mam nadzieję że również zachęcą do ciekawej dyskusji na poważne tematy.

Czy warto jest czekać i po co w ogóle czekamy? Czy dzielenie się z innymi to ważna sprawa? Świnka i słoń kapitalnie przemawiają do najmłodszych poprzez śmieszne ilustracje oraz zabawne dialogi.

Jeśli jeszcze nie znacie Malinki i Leona, zapewniam Was, że dzieciaki pokochają tych bohaterów.
O książce opowie więcej Natka, zapraszamy!

więcej Pokaż mimo to video - opinia

Świnka Malinka ma dla Słonia Leona niespodziankę. Już po jej minie widać, że jest to niespodzianka absolutnie niezwykła! Leon nie może się jej doczekać. Jest tym bardziej niecierpliwy, bo już wie, że niespodzianka jest DUŻA, ładna i (co najważniejsze!) będzie się mógł nią podzielić z Malinką. Jest jednak pewien poważny problem… Tej niespodzianki jeszcze nie ma i Leon będzie musiał na nią poczekać!

Gdy tylko słoń Leon słyszy, że musi być cierpliwy, opada mu trąba. Ręce z resztą też mu opadają. Jak to? Dlaczego? Przecież to zupełnie bez sensu! Jednak gdy pierwszy szok mija, Leon stwierdza, że skoro nie ma innego wyjścia, to poczeka na tę niespodziankę. Przecież nie może być w tym nic trudnego! Ale czy na pewno? Czy słoń Leon poradzi sobie z długimi chwilami oczekiwania?

„Czekanie jest takie trudne!” to przezabawna i jakże prawdziwa opowieść! Każdy, kto miał okazję obserwować czekającego na coś kilkulatka, dojrzy w słoniu Leonie własną pociechę. Co tu dużo mówić, cierpliwość nie jest mocną stroną Leona. I choć bez wątpienia słoń bardzo się stara, to targają nim przeogromne emocje! Z jednej strony chciałby on dostać podarunek od Malinki już, teraz, natychmiast. Z drugiej zaś strony, gdy zaczyna się niecierpliwić stwierdza, że nic nie jest warte takiego wysiłku, by już po chwili zmienić zdanie i znów wypatrywać zapowiedzianej niespodzianki. Samo życie! Malince zaś zupełnie nie brakuje stoickiego spokoju. Nie zrażają jej krzyki Leona, nic sobie nie robi z jego humorów. Co więcej, stara się ona wspierać swojego przyjaciela w trudnych chwilach oczekiwania. W końcu wie, że jest na co czekać!

Nie znaliśmy wcześniejszych historii Malinki i Leona. Muszę przyznać, że „Czekanie jest takie trudne!” urzekło nas na tyle, że z pewnością sięgniemy po wcześniejsze tytuły. Mo Willems stworzył naprawdę przyjemną, pełną dowcipu i emocji opowieść o tym, co każdy z nas zna ze swojej codzienności. Ciekawa jest również sama forma, która wydaje się być bardzo czytelna dla młodych odbiorców. Znajdziecie tu dymki i konstrukcję charakterystyczną dla komiksów, ale bez okienek, nagromadzonych na poszczególnych rozkładówkach. Tu każda strona stanowi kadr z rozmowy przyjaciół. Oprócz prostych dialogów ujrzycie tu spore ilustracje, przedstawiające bohaterów na białym tle. Nie znajdziecie tu wielu szczegółów. Uważam jednak, że ten zabieg jest bardzo trafiony, gdyż wzmacnia przekaz i pozwala dzieciom skupić się na emocjach, gestach i rozmowie postaci. Nam ta forma bardzo odpowiadała.

Polecam dzieciom od 3. roku życia!

Dodaj cytat z książki Czekanie jest takie trudne