Masz coś na głowie!

Okładka książki Masz coś na głowie! Mo Willems
Okładka książki Masz coś na głowie!
Mo Willems Wydawnictwo: Babaryba Seria: Świnka Malinka i Słoń Leon interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
56 str. 56 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Świnka Malinka i Słoń Leon
There is a bird on your head!
Babaryba
2023-04-26
2023-04-26
56 min.
Nadia Włodarska

Okładka książki Wrr Polly Dunbar, Eoin McLaughlin
Wrr Polly Dunbar, Eoin ...
Okładka książki Jano i Wito jadą autem Przemysław Liput, Wiola Wołoszyn
Jano i Wito ja... Przemysław Liput, W...
Okładka książki Skwaszone Winogrono. Smaczna Banda i emocje Jory John, Pete Oswald
Skwaszone Wino... Jory John, Pete Osw...

Świnka Malinka i słoń Leon już od jakiegoś czasu, się znają i się przyjaźnią. Pora na ich kolejną niesamowitą przygodę. Tym razem to Leon ma problem i to niemały. Na jego głowie ptaszki postanowiły uwić sobie gniazdo. Słoń wcale tego nie chce, a jednocześnie nie wie, co z tym zrobić. Wtedy z pomocą przychodzi mu przyjaciółka. Co wymyśli świnka Malinka? Czy uda się rozwiązać problem słonia Leona?

Asertywność jest bardzo ważna, a jednocześnie wcale nie taka prosta. Dlatego warto uczyć jej od najmłodszych lat. Historia w książce jest doskonałym pomysłem do wspólnego przeczytania, a następnie porozmawiania właśnie o asertywności.

W książce znajdziemy ładne ilustracje, które przyciągają wzrok i zachęcają do sięgania po książkę.

Zdecydowanym plusem według mnie jest forma książeczki. Można ją czytać wspólnie z dzieckiem na role.

Moim zdaniem książka pt.: „Masz coś na głowie – Mo Willems – książka o asertywności i wyrażaniu swojego zdania” to wartościowa pozycja, którą zdecydowanie warto podarować dziecku.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/11/maszcosnaglowiewydawnictwobabaryba.html

Czasami rzeczywistość wchodzi nam na głowę, u słonia Leona nawet dosłownie. Co wtedy zrobić? Jak sobie poradzić? W genialnie prosty i zabawny sposób "Masz coś na głowie!" pokazuje, że ważne jest, by być asertywnym. I że czasami wystarczy zakomunikować wprost swoją potrzebę, a inni nas zauważą i wysłuchają.
Humor w tej części przygód Malinki i Leona pierwsza klasa. Uśmialiśmy się z dziećmi.

Humor w tej części przygód Malinki i Leona pierwsza klasa....

"Masz coś na głowie" autorstwa Mo Willemsa to zaskakująca i pełna humoru literacka opowieść, która gwarantuje niezapomniane chwile śmiechu i rozrywki. W tej uroczej narracji zostajemy po raz kolejny zaproszeni do spotkania z sympatycznymi bohaterami - Słoniem Leonem i Świnką Malinką, którzy, mimo diametralnej różnych charakterów, tworzą niezwykle oryginalną i harmonijną przyjaźń.

Minimalistyczne ilustracje oraz krótkie, dymkowe teksty pozwalają czytelnikowi w pełni oddać się absurdalnemu komizmowi sytuacyjnemu i lingwistycznemu, które stanowią fundament tej opowieści. Wyraźna i ekspresyjna mimika bohaterów wzbogaca całe doświadczenie czytelnicze o dodatkową warstwę humoru.

Książka w zabawny sposób porusza temat wyznaczania granic i asertywności. Autor w nieco przerysowany sposób, ukazuje jak bohaterowie muszą stawić czoła nietypowej sytuacji, gdy ptasia rodzina decyduje się zbudować gniazdo na głowie słonia. Świnka Malinka bawi się znakomicie, jednak Leon nie jest zachwycony takim obrotem spraw.

Mo Willems w swoim dziele przekazuje istotne wartości, takie jak akceptacja innych, tolerancja i zdolność do znalezienia wspólnego języka, nawet gdy wydaje się to niemożliwe. "Masz coś na głowie" stanowi doskonałą lekturę zarówno dla młodych czytelników, którzy zakochają się w tej zabawnej i pełnej kolorów opowieści, jak i dla dorosłych, którzy dostrzegą głębsze przesłanie zawarte w tej uroczej historii. Niezależnie od wieku książka gwarantuje ogromną dawkę rozrywki i uśmiechu na twarzy.

Dzisiaj zapraszam Was do świata, gdzie królują jedni z naszych ulubionych bohaterów! Na rynku wydawniczym pojawiły się trzy nowe pozycje z serii o słoniu Leonku i śwince Malince. Jesteśmy z synkiem szczęśliwi, że książeczki zasiliły naszą biblioteczkę i chętnie czytamy o losach tej rezolutnej dwójki.

Bierzemy pod lupę historię o zakochanych gołąbkach, które zamieszkały na głowie Leonka. Zdezorientowany słonik nie wie, jak powinien zachować się i prosi o wskazówki Malinkę, która zawsze służy dobrą radą i znajduje świetne rozwiązania.

Chciałabym zwrócić Wam uwagę na grafikę, którą cechują się te książki. Na kartach jest spokój i estetyka. Nie znajdziecie tutaj zbędnych obrazków czy wstawek, co zdecydowanie przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie minimalizm w książeczkach dziecięcych.

My uwielbiamy wszystkie książki z tej serii i mam nadzieję, że zasilą one również Wasze biblioteczki. Uwierzcie mi, że Leonek i Malinka wywołują uśmiech na twarzach dzieci, ale także rodziców (znajdziecie tutaj wiele dwuznacznych sytuacji!). Jeżeli szukacie przyjemnych historii, które w zabawny sposób prezentują wydarzenia z codziennego życia, to szybko - wrzucajcie książki do koszyka!

Bierzemy pod lupę historię o zakochanych gołąbkach, które zamieszkały na...

„Masz coś na głowie” pokazuje jak pewna ptasia rodzinka postanowiła zbudować gniazdo na głowie słonia 😁 Malinkę to bawi, za to Leon nie tryska radością. Jednak Leon prosi ich aby odlecieli i ptasia rodzinka po prostu odlatuje. Domyślacie się gdzie się przeniosła?

Jak zwykle humor tryska z każdej strony! Proste ilustracje, białe tło i dymki z tekstem. Dla nas ta seria jest genialna i wszystkim ją polecamy!

Aby świat nabrał kolorów można znaleźć sporo sposobów.
Pyszna kawa, smakowite ciasto...
czego brakuje na tej liście?
Niewątpliwie dawki humoru!

W takiej sytuacji zapraszam Was serdecznie do odkrycia kontynuacji serii o zabawnym duecie przyjaciół, śwince Malince i słoniu Leonie.

Prosta, pełna przerysowań i wyolbrzymień a przede wszystkim z dystansem do świata i sytuacji.
Tym razem seria została powiększona o aż trzy tytuły:

🐷"Jestem żabką " to historia w której Malinka przekonuje przyjaciela, że udawanie może być fantastyczną zabawą. Co więcej, przekonuje statecznego słonia do wspólnych wygłupów!

🐦"Masz coś na głowie!" to cykl życia odbywający się na oczach przyjaciół! Ba! Nawet na głowach! Leon staje się idealnym miejscem do uwicia gniazdka a Malinka ochoczo komentuje wszystko to, czego nie może dojrzeć przyjaciel!

🚖"Wymarzona wycieczka " to przezabawna obserwacja procesu planowania i pakowania, którzy chcą być gotowi na wszystko podczas wielkiej podróży! Czy już wiesz, o czym zapomnieli? 🤭

Minimalistyczna grafika, duże litery I czytelna czcionka to coś co zdecydowanie zainteresuje dzieci już na początku samodzielnego czytania. Zabawne dialogi, forma lekko komiksowa i dynamiczne historie zdecydowanie chwytają za serce i sprawiają, że nawet my- rodzice wciąż nie mamy ich dość!

Seria jest bestsellerem nie bez powodu!

Aby świat nabrał kolorów można znaleźć sporo sposobów.
Pyszna kawa, smakowite ciasto...
czego brakuje na tej liście?
Niewątpliwie dawki humoru!

• Dziecięce
  • Lit. dziecięca
  • Czaro
  • Przeczytane Marcelince

Dodaj cytat z książki Masz coś na głowie!