Uczucia

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Feelings
uczucia, empatia, emocje
joan-na

Choć łatwo jest przeoczyć je, gdy dobrze się ukryją, To – wierz lub nie – na serca dnie, uczucia we mnie żyją. Czasami wpadam w groźny ton lub włosy rwę z rozpaczy, A innym razem śmieję się – jak więc to wytłumaczyć? Gdy spojrzysz z zewnątrz, zdaje się, że całkiem nic nie czuję, Lecz wewnątrz mnie coś kłębi się, bulgocze i buzuje. Wyjątkowa książka z pięknymi, całostronicowymi ilustracjami,...

Choć łatwo jest przeoczyć je, gdy dobrze się ukryją,
To – wierz lub nie – na serca dnie, uczucia we mnie żyją.
Czasami wpadam w groźny ton lub włosy rwę z rozpaczy,
A innym razem śmieję się – jak więc to wytłumaczyć?
Gdy spojrzysz z zewnątrz, zdaje się, że całkiem nic nie czuję,
Lecz wewnątrz mnie coś kłębi się, bulgocze i buzuje.

Wyjątkowa książka z pięknymi, całostronicowymi ilustracjami, dzięki której dziecko odkryje niezwykły świat uczuć. Przepiękny i poetycki tekst sprawi, że łatwiej mu będzie zrozumieć emocje, których doświadcza.
Dzięki krótkim, rymowanym tekstom dziecko nie tylko pozna poszczególne emocje, które towarzyszą nam na co dzień, ale też zobaczy, że w sercu jest miejsce na wiele różnych ich odcieni.
W podróży po zakamarkach duszy i serca towarzyszy dziecku mały chłopiec, który pojawia się na każdej stronie książki.

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl/uczucia.html

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/uczucia.html

książek: 1943
Monka | 2018-04-12
Przeczytana: 03 kwietnia 2018

Nasze dzieci są niezwykle emocjonalne, wrażliwe i empatyczne, wydawałoby się zatem, że kto jak kto, ale one na pewno z łatwością potrafią określić, co w danym momencie czują. Nic bardziej mylnego. Uczucia to dla nich niezwykle abstrakcyjny temat. Nie potrafią na początku ich zrozumieć i nazwać. Musimy ich dopiero tego nauczyć, a najlepsza nauka odbywa się zawsze poprzez zabawę. Ja i moja A. uwielbiamy wspólne czytanie, dlatego pomyślałam, że książka o uczuciach będzie świetnym pomysłem. Nie pomyliłam się ;-) "Uczucia" to przepiękna i bardzo mądra książka. Jest fantastycznym punktem wyjścia do rozmowy o uczuciach właśnie. Omówionych zostało w niej dziesięć podstawowych emocji. Każda emocja to jedna rozkładówka z dostosowaną, bajeczną ilustracją oraz cudowną, poetycką rymowanką. W ten bajkowy sposób możemy porozmawiać z naszym dzieckiem o odwadze, smutku, złości, radości, zazdrości, samotności, wstydzie, ekscytacji, strachu i spokoju. W tej rozmowie pomaga zarówno wierszyk, jak i...

luelle | 2018-08-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam 🏠
Przeczytana: 21 sierpnia 2018

Rzeczywiście książeczka ta jest przepięknie wydana, cieszy oko, zaspokaja głód poezji, której w życiu brak na co dzień. I jak ilustracje do dziecka dotrą, tak słowom będzie bardzo trudno. Właśnie ze względu na olbrzymią ilość metafor. Metafor, nad którymi można się zadumać na długo, ale dzieciom trzeba by wszystko objaśniać. To też jakieś rozwiązanie: zastanawiać się razem z kilkulatkiem, jakiż to obraz malują słowami poszczególne uczucia i emocje. Bez pomocy dorosłego dziecko sobie z tą treścią nie poradzi. Ale czy jest to w takim razie książka dla dzieci?... "Wtedy wybucha feeria barw", "A martwy bezruch ostrzem tną złowieszcze skrzeki wrony".

Chodząca-Parodia | 2018-06-25
Przeczytana: 24 czerwca 2018

"Gdy spojrzysz z zewnątrz, zdaje się, że całkiem nic nie czuję,
Lecz wewnątrz mnie coś kłębi się, bulgocze i buzuje."

Piękna książeczka! Choć jest przeznaczona dla dzieci, to sądzę, że niejeden dorosły może się przy niej wzruszyć.
Uczucia są opisane w bardzo poetycki i barwny sposób. Czasami miałam wrażenie, że czytam fragmenty z bardzo wybitnych wierszy. Książka uczy dzieci (i nie tylko!) empatii i tego, czym są nasze emocje.
A te cudowne ilustracje! Idealnie współgrają z całością.
Z pewnością wrócę do tej książki nieraz, zwłaszcza gdy będę mieć dzieci.

joan-na | 2018-03-19
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 19 marca 2018

Bardzo ciekawy pomysł przekazania młodemu czytelnikowi czym są jego emocje, a także zwrócenie uwagi na uczucia drugiego człowieka. Empatia pełną gębą :)

zaczytanamamabooks | 2018-10-19
Przeczytana: 07 sierpnia 2018

Uczucia autor Libby Walden zilustrował Richard
Jones
@wydawnictwo_zielona_sowa
Bardzo ciekawy pomysł na przekazanie małemu czytelnikowi czym są jego emocje, a także zwrócenie uwagi na uczucia drugiego człowieka. Poetycki tekst i przepiękne ilustracje ❤️
https://www.instagram.com/zaczytana.mama_books/?hl=pl ig

Lejdi | 2019-02-23

Książka znajduje się w pozycjach dla 3-5 letnich dzieci. Serio? :) To poezja dla młodzieży. Piękna, bo piękna- ale zdecydowanie nie dla dzieci.

DurgaRE | 2019-03-02

Mało tekstu, przepiękna grafika. Poetycka