Wróbelek z kości

Wydawnictwo: Poradnia K
LubimyCzytać

To napisana piękną prozą książka, która magię łączy z brutalną realnością. Wielka powieść o przyjaźni między chłopcem mieszkającym w obozie uchodźców a dziewczynką „z drugiej strony drutów”, sile ludzkiego ducha, o tym, że każdy z nas może pomóc drugiemu człowiekowi. Poruszająca, piękna historia o smutku, ale i wielkiej nadziei. Z zapartym tchem śledzimy losy niemożliwej przyjaźni i wzruszamy się losem bohaterów. Książka została nominowana do Guardian Children's Fiction Prize i została przetłumaczona na kilkanaście języków. „Booktrust” pisał o niej, że jest wyjątkową, rzadką książką, która trafia do serc czytelników szczerością i pięknem i daje im nadzieję. A „Independent” pisał: To tragiczna, piękna i cudowna książka, której bohater zawstydza nas wszystkich. Ta pozycja koniecznie musi się znaleźć na Waszej liście książek do przeczytania.

źródło opisu: materiały wydawnictwa