Sprawa generała

Wydawnictwo: War Book
generał

Uwielbiany przez podwładnych, ceniony przez sojuszników, generał dywizji Zbigniew Sieradzki zostaje zamordowany we własnym domu. Początkowo policja i prokuratura traktują sprawę jak przestępstwo na tle rabunkowym. Jednak śledztwo prowadzone przez policyjnego weterana i młodą oficer kontrwywiadu szybko ujawnia zaskakujące oblicze sprawy. Walkę o miliardowe zamówienia dla wojska, nieczyste...

Walkę o miliardowe zamówienia dla wojska, nieczyste gry polityczne i tajemniczą organizację paramilitarną…

Polska, mierząca się z politycznym kryzysem, musi nagle stawić czoło fali przemocy na niespotykaną dotąd skalę.

źródło opisu: www.warbook.pl

źródło okładki: www.warbook.pl

jarr74 | 2017-04-27
Przeczytana: 2017 rok

„Polska, mierząca się z politycznym kryzysem, musi nagle stawić czoło fali przemocy na niespotykaną dotąd skalę”.

To jedna z niewielu polskich powieści sensacyjnych, z jakimi miałem okazje zapoznać się ostatnimi czasy, którą naprawdę czyta się jednym tchem. Znakomicie skonstruowana, wciągająca, uderzająca dynamizmem akcji i rozmachem fabuły, do tego głęboko osadzona we współczesnych, polskich realiach. Umiejętnie wkomponowana w świat wielkiej i małej polityki oraz działających na jej styku służb specjalnych (zarówno wojskowych jak i cywilnych). Widać iż autor doskonale rozumie i odnajduje się w skomplikowanych meandrach naszej władzy państwowej, systemie partyjnej i osobistej zależności, rozmaitych, mniej lub bardziej jasnych, układach, co, naturalnie, doskonale odzwierciedlone jest w tekście powieści, gdzie bez większych problemów odnajdziemy liczne odniesienia do znanych nam z mediów czy dziennikarskich śledztw, szokujących wydarzeń i zjawisk z naszego podwórka.

...

Marcin | 2017-03-23
Przeczytana: 23 marca 2017

Świetna książka, wciąga od samego początku i nie chce puścić. Generał dywizji Zbigniew Sieradzki zostaje zamordowany we własnym domu i wszystko wskazuje na to, że przed śmiercią był torturowany a sprawcy czegoś szukali, podejrzane jest także to, iż pies generała został zastrzelony z broni z tłumikiem. Początkowo wszystkie ślady wskazują na napada rabunkowy. Jednak akcja się zaczyna rozwijać i otrzymujemy naprawdę dobrą książkę o zakulisowym lobbowaniu na rzecz kontrahenta. Gdzie chęć zysku przeradza się w stworzenie grup terrorystycznych ( o sorki według nich są to grupy Patriotyczne), gdzie naiwny narybek spod znaku nacjonalistów, szkoli się i jest używany jako mięso armatnie w rozgrywkach kolesi pragnących zarobić. Książka naprawdę miażdżąca nasze poczucie bezpieczeństwa i opisująca jak grupa około 200 osób rozproszonych po całym kraju może zaangażować siły policji, wojska (naszego i amerykanów) w próbę złapania ich zanim nastąpi następny atak. Przemyślana wielotorowa akcja,...

Sławomir | 2017-05-04
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 04 maja 2017

Mam podejrzenia czy nazwisko autora to nie pseudonim innego szacownego Antoniego, który realia militarne zna równie MOCNO:> Jednak polityczne w tej książce są również jakby z pozycji pięciolatka więc może z drugiej strony jednak nie. Czyli jak się pewnie domyślacie książka jest do dupy. No i jest do dupy. Do połowy nudy totalne, bohaterowie bezbarwni, język niemrawy, ech, dno. Jakoś tak w drugiej połowie coś tam przyspiesza ale dalej niezborne akcje jakieś, pseudopolityczne teatry, słaba znajomość taktyki walki, zero polotu. Jak pisałem totalna porażka dla fanów gatunku a dla nie fanów to już raczej kompletnie nie do przebrnięcia nie wiadomo co, coś, tak coś, shit totalny. Druga gwiazdka za to, że już myślałem iż zdechnę ale jak troszkę autor przyspieszył to i czytało się szybciej i nie sfiksowałem.

Czytalski | 2017-05-05
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

Wojsko i polityka

Antoni Langer to nowe nazwisko w ofercie wydawnictwa Warbook. W "Sprawie generała" serwuje nam mocną mieszankę militarno-polityczną, gdzie nikt nie jest bez winy.

We własnym domu zostaje zamordowany generał Wojska Polskiego Zbigniew Sieradzki. w pierwszym momencie wszystko wskazuje na rabunek, jednak wkrótce tajemnicza organizacja paramilitarna wydaje oświadczenie, że to dopiero początek.

Tam gdzie w grę wchodzą wielkie pieniądze i polityka, tam zawsze istnieje pole do nadużyć, korupcji i szantażu. Autor w ciekawy sposób przedstawia teoretyczny scenariusz, w którym niewielkie grupy dobrze wyszkolonych i uzbrojonych (tu już nie tak dobrze) ludzi mogą mieć wpływ na kształt rządu i doprowadzić do wprowadzenia stanu wyjątkowego. Pokazuje również, że "realizacja", czyli najbardziej efektowne działania jednostek policyjnych i wojskowych to tylko jeden z elementów procesu. Ich skuteczność zależy od pozyskania jak najdokładniejszych informacji wywiadowczych. Zostało...

GrzMi | 2017-04-24
Przeczytana: 10 marca 2017

Książka z kategorii współczesnej "polityca-fiction". Rzecz dzieje się współcześnie w Polsce - co by było gdyby... wybory wyglądały inaczej niż wyglądały.
Warto przeczytać. Kolejna teoria spiskowa.

gumiak | 2017-06-26

Bardziej przypomina brudnopis niż gotową powieść. Wszystkiego po trochu, wrzucone do jednego worka i wymieszane bez ładu i składu.

patrycjaa | 2017-12-26

Książkę przeczytałam na wyjeździe niejako z przymusu-nie miałam już żadnej innej i chyba tylko dlatego przeczytałam ją w całości. W innych okolicznościach tak, na pewno by się nie stało.
Przede wszystkim chaos, chaos i polityczny bełkot.
Gatunek jest mi znany,ale jest to pierwsza książka osadzona w polskiej rzeczywistości i raczej ostatnia.
Autor przeskakuje z jednej sytuacji do drugiej, a rozdziały dotyczące polityki są za długie,a przez to bardzo nudne i ciężko przez nie przebrnąć.
Nastawiłam się bardzo pozytywnie, czekałam, aż będzie dostępna w bibliotece i niestety bardzo się rozczarowałam.

Magnat | 2017-05-28
Przeczytana: kwiecień 2017

Moze kiedys dam rade doczytac....tak pomieszany to jedynie bigos smakuje

DontFreakOut_PL | 2017-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pełna recenzja dostępna na portalu Nowa Strategia pod adresem: http://www.nowastrategia.org.pl/sprawa-generala-antoni-langer-recenzja/

Uwielbiany przez podwładnych i ceniony przez sojuszników Rzeczypospolitej Polskiej, gen. dyw. Zbigniew Sieradzki zostaje zamordowany we własnym domu. Początkowo służby traktują sprawę jak zwykłe przestępstwo na tle rabunkowym — ze zdemolowanego przez sprawców mieszkania ofiary ginie kilka interesujących przedmiotów. Sprawa morderstwa generała dywizji komplikuje się, gdy wychodzi na jaw, że sprawcy poddali swoją ofiarę brutalnym torturom oraz że nie najpewniej nie były to zwykłe „chłopaki z miasta”.

Śledztwo prowadzone przez weterana Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) Hermanowicz i Adamczewską, młodą po przejściach oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW) szybko ujawnia zaskakujące oblicze zbrodni. Walka o miliardowe kontrakty na modernizację techniczną Sił Zbrojnych RP, niezwykle brudna polityka wewnętrzna i pojawiająca się znikąd...

TomaszSadowski | 2017-12-09
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane