(DEZ)INFORMACJA

Wydawnictwo: Warbook
Marcin

Czy wojna wybuchnie? Ona już trwa! Rosja koncentruje duże siły w obwodzie kaliningradzkim i na Białorusi. Moskwa twierdzi, że to ćwiczenia, ale z ustaleń polskich służb wynika, że manewry są jedynie przykrywką do rozpoczęcia inwazji na Rzeczpospolitą i kraje nadbałtyckie. Osłabione politycznymi czystkami i niedoposażone Wojsko Polskie nie będzie w stanie stawić skutecznego oporu. Sojusznicy...

Czy wojna wybuchnie? Ona już trwa!

Osłabione politycznymi czystkami i niedoposażone Wojsko Polskie nie będzie w stanie stawić skutecznego oporu. Sojusznicy zaś zwlekają z udzieleniem deklaracji pomocy coraz bardziej monopartyjnemu państwu, które samo izoluje się na arenie międzynarodowej.

Czy wojna wybuchnie? Ona już trwa! Sterowanie strumieniami informacji i dezinformacji z wykorzystaniem najnowszych technologii przypomina rzucanie do ataku kolejnych fal wojska. Polem bitwy jest telewizor, komputer i telefon. Celem – umysł, Twój umysł, Czytelniku.

źródło opisu: http://warbook.pl/ksiazka/99/dezinformacja

źródło okładki: http://warbook.pl/ksiazka/99/dezinformacja

Roman Dłużniewski | 2018-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2018

Jedna z osób na LC apelowała, aby nie stawiać ocen książkom nieprzeczytanym do końca. Nie bardzo rozumiem dlaczego. Omawianej pozycji przeczytałem 65 stron. Potem jeszcze kilkanaście stron zakończenia.

Co za shit!!!

Popełniłem błąd, kupując to "dzieło" bez czytania recenzji na LC, sugerując się li tylko nazwiskiem cenionego przeze mnie dotąd autora.

Książka jest żenująca! Pierwsze, co uderza, to prymitywny język. Tak może pisać uczeń w podstawówce (bo w gimnazjum już nie). Topornie proste zdania, bez jakiejkolwiek finezji. Charakterystyka postaci.. O czym ja w ogóle myślę ?? Nie ma żadnej charakterystyki. Nic.

A treść ? Czułem się, jakbym czytał ordynarną propagandówkę rodem z Newsweeka. Tak, coś takiego mogłoby wyjść spod ręki Lisa czy Żakowskiego.
Ale Ogdowski ??
Bredzenie i plucie autora jest bezgraniczne i do wystawienia takiej opinii wystarczyło mi tyle stron , ile zdołałem przeczytać.

Z daleka!!!

Marcin | 2018-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2018

Zawiodłem się na tej książce. Nie zgadzam się z opinią, że jest anty PiS pokazuje tylko jak bardzo potrafią zaszkodzić politycy kiedy zaczynają się mieszać w sprawy na których kompletnie się nie znają (wojsko, kontrwywiad) i zastępują ludzi kompetentnych swoimi BMW (bierny, mierny ale wierny). Dobrze przedstawiony sposób manipulacji ludźmi przy użyciu mediów, trochę gorzej z samą historią jest ona strasznie płaska z mało wyrazistymi postaciami, niektóre z intryg przedstawionych przez autora jest naprawdę grubymi nićmi szyta. Jak dla mnie historia na raz i bez szału.

Uleczkaa38 | 2018-04-19
Przeczytana: 17 kwietnia 2018

Współczesne zagrożenie zbrojne ze strony Rosji - od dobrych kilku lat temat ten zajmuje ważne i coraz szersze miejsce w przestrzeni dyskusji publicznej. Zajęcie Krymu, agresja na Ukrainę, potęgowanie napięcia na linii Rosja - Stany Zjednoczone, to oto fakty każą nam dyskutować, zadawać pytania, rysować najczarniejsze scenariusze nie po to, by kogokolwiek straszyć, ale by trzeźwo oceniać sytuację i realia, w jakich obecnie się znajdujemy. Te pytanie nie ominęły również i literatury, która na przestrzeni ostatnich kilku lat zaoferowała nam szereg pozycji mówiących o tym, jak ów potencjalny konflikt mógłby wyglądać. Głos w tej dyskusji zabrał także ceniony dziennikarz, reportażysta i korespondent wojenny - Marcin Ogdowski, który zaoferował nam pełnokrwistą powieść z pogranicza sensacji i political fiction pt. "Dezinformacja".

Fabuła książki przenosi nas w nieodległą przyszłość naszej kraju, gdzie to na niespełna miesiąc przez wyborami parlamentarnymi, minister obrony narodowej...

marw | 2018-04-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 15 kwietnia 2018

Szanuję prawo autorów do poglądów politycznych i kreowania narracji według nich. Jednak Autor prezentuje w fabule książki tak toporną propagandę w czarno-białej scenerii, że aż szkoda bo warsztatowo może być ( tylko dlatego daję dwie gwiazdki ). Książka dla zagorzałych przeciwników PiS.

juzekxx02 | 2018-05-09
Przeczytana: 09 maja 2018

Przywykłem do tego, że książki z Warbooka, które miałem do tej pory w rękach miały najwięcej tekstu na stronę przy tym formacie w odróżnieniu od innych wydawnictw. Tym razem zaskoczenie - tekstu jest dość mało na stronę. Lektura poszła zatem dość szybko, w dwa, no jeśli uwzględniać przerwy to trzy dni.

Czytanie czytaniem, ale jakoś niespecjalnie czułem się wciągnięty. Książka opowiada o wydarzeniach na dwóch zasadniczych płaszczyznach - z perspektywy dziennikarza Faktu oraz z perspektywy prokurator wojskowej, która prowadzi śledztwo w sprawie osób zamieszanych w śmierć tzw. "uchodźców". Wątki w większości oddzielne owszem, przeplatają się, tworząc całkowity obraz tego, co tworzy wspomnianą wojnę informacyjną.

Jeśli chodzi o bohaterów, to tutaj akurat mnie nie zaskoczył żaden z nich. Bohaterowie są, ale bardzo prości, przeciętni, pełnią tylko funkcje, które im autor przypisze i to takie ustalane prawnie. Bez polotu, bez elementów charakterystycznych (o ile od biedy można uznać, że...

Beskidek90 | 2018-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2018

Duży plus za język, składnię i wartkość akcji. Pomysł też świetny. Tylko... Wydaje się przy czytaniu książki, że autor nie posiada podstawowej wiedzy o działaniach geopolitycznych i ekonomicznych na świecie. Rozumiem, że można nie przepadać za obecną władzą, sam nie jestem jej zwolennikiem. Ale informacje zawarte w tej pozycji można było osadzić bardziej realnie. Przynajmniej wiadomo, że „Dezinformacja” to czyste political-fiction, które wydarzyło się tylko w głowie autora.

ic0n | 2018-08-01
jarek7722 | 2018-05-20