Najnowsze artykuły
Artykuły
Czytamy w weekendLubimyCzytać134Artykuły
Uwaga konkurs! Weź udział i wygraj książki z cyklu „Pięć królestw“ Brandona Mulla!LubimyCzytać4Artykuły
Władza i pieniądze zawsze będą nas podniecać – mówi Aleksandra TroszczyńskaBarbaraDorosz1Artykuły
Twarz innej. „Yellowface” Rebekki KuangBartek Czartoryski2
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Agata Parafjańczuk

2
6,7/10
Pisze książki: literatura piękna, biografia, autobiografia, pamiętnik
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,7/10średnia ocena książek autora
74 przeczytało książki autora
74 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autora
Sprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma

2019
Selekcja. Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Agata Parafjańczuk, Arkadiusz Kups
7,4 z 25 ocen
58 czytelników 2 opinie
2019
Najnowsze opinie o książkach autora
Afgański Tryptyk Agata Parafjańczuk 
6,0

Agata Parafjańczuk - "Afgański tryptyk" Wydawnictwo Bellona
💣
Główną bohaterką książki jest Krzyśka, która zostaje dowódcą w sekcji Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganstanie. Mając za wujka generała, nie ma łatwo, zwłaszcza gdy wszyscy szepczą że jej awans to zasługa jej wysoko postawionego wujka. Dodatkowo gdy podczas pierwszej swojej misji rozpoznawczej w której dowodziła, przez jej błąd rosomak najeżdża na ajdika (mina) zostaje sparaliżowana strachem i nie jest wstanie podjąć żadnej decyzji. Tylko przytomność doświadczonych żołnierzy powoduje, że nie dochodzi do tragedii. Całkowicie traci zaufanie swojego oddziału i jest blisko opuszczenia Afganistanu. Jednak postanawia powalczyć o zaufanie swojego oddziału i pokazać że kobieta jest w stanie sobie poradzić w męskim świecie.
💣
Historia Krzyśki krzyżuje się z losami partyzanta z oddziału Ahmada Szacha Masuda, Lwa z Pandżisziru, któremu talibowie uprowadzili siostrę. Jaki los może spotkać kobietę uprowadzoną przez Talibów, to nawet nie czytając możemy sobie go wyobrazić. W więzieniu, w którym jest przetrzymywana, poznajemy kolejnego bohatera książki. Jest to niemiecki dziennikarz który jako zwolennik Talibów, w pogoni za sensacyjnym artykułem w którym chciał pokazać światu walkę Talibów z ich punktu widzenia, zostaje wzięty za amerykańskiego szpiega a następnie uprowadzony . Brutalne tortury którym zostaje poddany, potrafią złamać każdego i dziennikarz przyznaje się do wszystkiego co mu zarzucają.
💣
Wszystkie te trzy wątki bardzo dobrze się łączą ze sobą ale czy zakończą się happy endem to już nie będę zdradzał. Agata Parafjańczuk napisała bardzo wiarygodną historię dziejącą się na misji w Afganistanie. Z początku miałem problem wejść w przedstawioną historię Krzyśki, jednak pojawienie się dwóch wątków spowodowały że bardzo szybko mnie te historie pochłonęły. Książka ta inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami oraz osobistym doświadczeniem samej autorki co można zauważyć czytając książkę. Dramatyczna historia dziennikarza tylko to potwierdza, bo sam pamiętam los pewnego amerykańskiego dziennikarza którego ostatnie chwile zostały nagrane przez Talibów z mocnym przesłaniem do świata zachodniego. To właśnie te dwa wątki najbardziej mnie zaciekawiły i sprawiły, że książka stała się dla mnie bardzo interesująca i godna polecenia fanom takiej literatury.
💣
Postacie w książce są bardzo naturalne i widać tutaj doświadczenie samej autorki która musiała z takimi ludźmi mieć styczność. Jeśli są tutaj fani takiej literatury to na pewno się nie powinni zawieść na tej książce.
Afgański Tryptyk Agata Parafjańczuk 
6,0

Trochę skusiła mnie opinia Navala na okładce książki. Niestety po zakończeniu lektury odnoszę wrażenie, że autorka nie bardzo wiedziała co chce tą książką przekazać. Moim zdaniem została napisana beż żadnego pomysłu. Od fabuły, zaczynając, poprzez akcję i na bohaterach kończąc. Krzyżują się w niej drogi więcej niż dwóch bohaterów i brak jest związków pomiędzy nimi i wydarzeniami, w których biorą udział. A jeśli są to są bardzo luźne, zdawkowe i czasami wręcz naciągane. Plusem książki jest to, że przyjemnie i szybko się ją czyta. Tylko czy warto przez to tracić na nią czas? Moim zdaniem nie bo to bardzo przeciętna książka.