Znaleźć. Naprawić. Wykończyć

Wydawnictwo: W.A.B.
Scythe Stoirm

Znakomita powieść szpiegowska, od której nie można się oderwać! Rok po ujawnieniu istnienia tajnych więzień CIA w Polsce Ewa Górska, obecnie porucznik w stanie spoczynku, znów wikła się w niebezpieczną rozgrywkę. Na prośbę amerykańskiego dziennikarza próbuje dotrzeć do „taśm prawdy”, zawierających dowody na torturowanie podejrzanych o terroryzm przez agentów CIA. Tymczasem w Madrycie dochodzi...

Znakomita powieść szpiegowska, od której nie można się oderwać!
Rok po ujawnieniu istnienia tajnych więzień CIA w Polsce Ewa Górska, obecnie porucznik w stanie spoczynku, znów wikła się w niebezpieczną rozgrywkę. Na prośbę amerykańskiego dziennikarza próbuje dotrzeć do „taśm prawdy”, zawierających dowody na torturowanie podejrzanych o terroryzm przez agentów CIA. Tymczasem w Madrycie dochodzi do ataku na stację metra, a Górska i Kolski otrzymują informację o planowanych zamachach terrorystycznych w Londynie i… Warszawie.

źródło opisu: https://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/znalezc-napraw...(?)

źródło okładki: https://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/znalezc-napraw...»

PABLOPAN | 2017-07-13
Przeczytana: 10 lipca 2017

Powieść szpiegowska? Przecież to nie dla mnie! A jednak, Cezary Harasimowicz kompletnie zmienił moje zapatrywania i literackie gusta w tym temacie. Zacznę od tego, że Autor niezmiernie ciekawie pokazuje jak, pozornie niezależne wydarzenie z różnych części globu, łączą się ze sobą tworząc historię. Po drugie, mroczny świat służb okazuje się mieć swoje ludzkie oblicze. Tą twarzą jest porucznik Ewa Górska. Po przejściach, przegrana w życiu osobistym, a jednak świetny fachowiec i genialny umysł. Za taką bohaterkę należy się wielki plus. Kolejna zaleta, to doskonała polszczyzna i świetnie pióro Harasimowicza. Dzięki temu dostajemy opowieść obrazową, a wręcz plastyczną. W wyobraźni wyraźnie widać to, co jest opisywane na kartach książki. Przed Autorem chylę czoła również za umiejętność budowania napięcia i wzbudzania emocji. Kartki przewraca się z zapartym tchem i wypiekami na twarzy. Pan Cezary zręcznie tka kilka wątków, tworzących jeden jakże piękny kilim. Wielką zaletą książki jest...

marek52k | 2017-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2017

To miło przeczytać, że nasze służby działają, bo w mediach jakoś pochwał nie słychać. Pokazanie sukcesu Pani porucznik Ewy Górskiej już po odejściu ze służby wydaje się być zabiegiem literackim, bo każdy sukces wywiadu czy kontrwywiadu jest okupiony pracą wielu osób. To musi być bardzo frustrujące dla oficerów służb, gdy pracują ze świadomością, iż "wielki brat" i tak zrobi co zechce. Dobrze, że autor podejmuje ten trudny temat terroryzmu. Po jakimś czasie wyraźnie widać, że przeciek z Langley do mediów w sprawie tzw "tajnych więzień" był błędem.

Kamilloss | 2017-05-21
Przeczytana: 21 maja 2017

wiedziałem, że Harasimowicz pisze ksiązki, jednak jakoąś nigdy nie uważałem go za pisarza. Do czasu, kiedy najnowsza powieśc wpadła mi w ręce. Tematyka jakże moja ulubiona, spisek to hasło, które ciągnie mnie do książki. "Znaleźć. Naprawić. Wykończyć" to doskonala lektura na wieczory, albo na poranny rozruch w drodze do pracy, ksiązka pobudzająca umysł i wywolująca emocje, a to dla mnie najistotniejsza rola, jaką ma odgrywac literatura. Bardzo gorąco polecam tę nowość, biorę się za kolejne książki Harasimowicza

joaska12 | 2017-05-25

Właśnie od tej książki zaczyna się moja przygoda z Harasimowiczem i jeśli wszystkie pozostałe są tak dobre jak ta, to na długo zostaniemy przyjaciółmi. To co mnie się w Harasimowiczu najbardziej podoba to to, że po prostu potrafi pisać. Ten kryminał to nie zlepek dialogów i kilku opisów (tak niestety wygląda duża część kryminałów), ale świetnie zbudowana powieść, która wkręca i umiejętnie buduje napięcie. Odczuwa się je tym mocniej o bardziej, że jest się właściwie w podobnej sytuacji politycznej. Niesamowite wrażenie!

emilcia342 | 2017-05-24
Przeczytana: 23 maja 2017

Bardzo dobrze czytało mi się tę ksiązkę. Dowiedzialam się z radia, że będzie ciąg daaslzy, czyli trzecia część! Co mnie bardzo cieszy, bo to wciagające książki. Jednak „Miejsce odosobnienia” oraz „Znaleźć…” są autonomiczne – jeśli zaczniecie od najnowszej, to też będzie ok – historie bohaterów są tu na tyle rozdzielone, że można „Znaleźć…” przeczytać bez znajomości poprzedniej książki Harasimowicza. Poleca wszystkim głodnym sensacji :)

nikol | 2017-05-21

To moja pierwsza książka Harasimowicza i na dzień dzisiejszy wiem jedno - na pewno sięgnę po kolejne, ponieważ tą pozycją przekonał mnie zupełnie do siebie i ... bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę,
"Znaleźć, naprawiać, wykończyć" to doskonały kryminał zwłaszcza dla tych, którzy interesują się polityką. Harasimowicz dodaje do tego ciekawy wątek plus lekki język i mamy coś co czyta się jednym tchem.
Terroryzm, CIA, wywiad, służby specjalne - brzmi znajomo i bardzo aktualnie, nieprawdaż? Harasimowicz dobrze wykorzystał motywy, które niemalże dzień w dzień przewijają się w wiadomościach.
Polecam kilka wieczorów odpuścić sobie oglądanie TV i sięgnąć po Harasimowicza.

karoanna | 2017-05-25

Harasimowicz świetnie buduje atmosferę, tka i przeplata ze sobą wątki. Dzięki niemu czytelnik ma okazje wcielić się w rolę detektywa. Mi ona bardzo się podoba.
Spójność, niespodzianki, niesamowite wyczucie języka.

PS Dobrze zacząć przygodę z tym pisarzem od "Znaleźć, naprawić, wykończyć".

kuubaa | 2017-05-29

Uwielbiam kryminały, które są w jakiś sposób osadzone w czasach współczesnych. Harasimowicz właśnie takie pisze. I nie jest to igranie z ogniem, raczej dzięki lekturze człowiek uświadamia sobie w jakich czasach żyje. W czasach, w których rządzą układy i układziki oraz ... wszechogarniający strach.

bodziks | 2017-06-04
Przeczytana: 01 czerwca 2017

ksiązka zasługuje na dobrą a nawet najwyższą ocenę, gdyz dobrej literatury political fiction jest mało, tym bardziej ze taka powieść szpiegowska jest ostatnimi czasy mniej popularna od kryminałów. a nie powinna! doskonale napisana, przemyslana, obrazowa.

janek12 | 2017-05-28

Przczytana dumnie stoi na półce, a ja dumnie i ze zniecierpliwieniem czekam na kolejną część.
Harasimowicz Nieźle pisze. Nieźle także buduje atmosferę napięcia i lekkiego niepokoju - dla mnie to wyznacznik dobrego kryminału. Myślę, że spodoba się także bardziej dojrzałym czytelnikom - mój tata po kilkunastu stronach zabrał książkę do siebie. A jego naprawdę trudno zaciekawić!

Rodzinna saga Cezarego Harasimowicza

To coś, co każdy z nas chciałby wreszcie zrobić. Kiedyś, jak będzie spokojniej, usiąść i spisać rodzinną historię. Cezary Harasimowicz wybrał się w taką podróż. By ocalić okruchy świata ukochanej matki, wydobył na kartach książki barwną rzeczywistość. Światowe sukcesy dziadka Adama Królikiewicza – słynnego kawalerzysty i ulubieńca Józefa Piłsudskiego – oraz zwykłe, codzienne życie. Jego poruszająca „Saga, czyli filiżanka, której nie ma” ma premierę 8 listopada.

Premiera książki „Znaleźć. Naprawić. Wykończyć”

Zdaniem pierwszych czytelników „Znaleźć. Naprawić. Wykończyć” to znakomita powieść szpiegowska, od której nie sposób się oderwać. Jej autorem jest Cezary Harasimowicz, który snuje duszną i gęstą od tajemnic historię godną największych mistrzów gatunku. Książka właśnie trafiła do księgarni.