Dwa fronty

Antoni Langer Wydawnictwo: Warbook kryminał, sensacja, thriller
Warbook
2019-02-13
2019-02-13

Świetna powieść political fiction. Czyta się ekspresowo. Dawno już żadna książka tak mnie nie wciągnęła. Pierwsza część z akcjami oddziałów specjalnych, konfliktem zbrojnym w Iranie opisana genialnie, aż nie można się oderwać. Świetne opisy walk na wielu frontach. W drugiej połowie, kiedy akcja przenosi się już do kraju, jest nie mniej ciekawie. Może mniej akcji militarnych, ale za to mamy świetnie opisaną akcję terrorystów w Poznaniu oraz sporo brudnej polityki. W tej powieści nie ma dobrych i złych, każdy ma coś za uszami i chce coś dla siebie ugrać. A summa summarum wychodzi na to, że gra zawsze toczy się o kasę.
Gorąco polecam.

Książka political fiction w typie co byłoby gdyby. Autor inspiracje brał z bieżących wydarzeń w Polsce oraz na świecie. Podejrzewam ,że główną inspiracją mogła być ostatnia konferencja w Warszawie w sprawie Iranu i autor stworzył hipotetyczny konflikt, w którym siły zbrojne RP wezmą udział w konflikcie na Bliskim Wschodzie. Na to nakłada się konflikt wywnętrzymy sugerowany konfliktem PO- PIS ,którzy przeradza się w wojnę domową. Niestety, książka jest dość płytka . Dobre momenty nie zostają rozwinięte, a sprawy nudne i drugorzędne niepotrzebnie są eksponowane. Najlepsze momenty były związane z opisami walk w Iranie ,ale ten wątek dość szybko się zakończył i autor się skupił na plemiennej wojence w Polsce. Gdyby inaczej rozłożył akcenty ksiązka byłaby dużo lepsza.

Słabizna. Ma jakieś dobre momenty ale jednak zbyt mało. Ogólnie płasko i bez polotu. Niestety trudno napisać dobrą książkę w tym gatunku. Wielu jak widać się porywa ale na palcach jednej ręki można wyliczyć tych którym się udało choć jedną pozycję napisać w sposób zadowalający choćby. Tragedia. I książka i taki stan rzeczy.

Autor ma tendencję do wstrzeliwania się w tematy bieżące, tuż przed konferencją o Iranie wydaje książkę, gdzie Iran jest głównym celem ataku USA i Państw sprzymierzonych w tym Polski.
Główne bohaterki tej książki pozostały te same co w dwóch poprzednich książkach.
Premier polskiego rządu pragnie władzy absolutnej i nie boi się używać a nawet nadużywać władzy jaką ma w stosunku do opozycji.
Sformowane przez niego oddziały Obrony Terytorialnej stają się powoli jego własną armią. W samej armii nastroje też nie są najlepsze po zmianach przeprowadzonych po krótkiej wojnie z Rosją, po której większość nowoczesnego sprzętu jest przerzucana na wschodnią granicę a w dowództwach robione są czystki i wprowadzani są ludzie Premiera.
Polska angażując się w atak na Iran staje się celem dla zamachowców, ale polskie służby są bardziej zajęte śledzeniem opozycji.
Czy dadzą radę zapobiec planowanym zamachom i czy rząd się utrzyma musicie przekonać się sami.
naprawdę dobrze się tą książkę czyta i człowiek zaczyna się zastanawiać czy jesteśmy przygotowani na zamachy. Smutna odpowiedź która mnie się nasunęła to niestety nie.

• 000 Biblioteczka
  • Kolejka 1
  • Rok 2019
  • 04 2019 xxx
  • Political fiction
  • Mam

Dodaj cytat z książki Dwa fronty