Sprawa Churasan. Wojna z terroryzmem

Antoni Langer Wydawnictwo: Warbook kryminał, sensacja, thriller
Warbook
2022-08-24
2022-08-24

Moja pierwsza styczność z autorem wpadła bardzo pozytywnie.

Lubię taką tematykę.
Wojna z terroryzmem to problem cały czas aktualny i możemy tylko mieć nadzieję, że nie dosięgnie nas ona bezpośrednio.

Zamachy w Londynie, Warszawie, Paryżu...
Wspólne działanie służb kilku europejskich krajów oraz Stanów Zjednoczonych przynosi owoce, choć na działaniach służb cieniem kładą się zbyt liczne niewinne ofiary.

Autor zastosował bardzo ciekawą konstrukcję fabuły obsadzając w głównych rolach kobiety.
To bardzo rzadko stosowany manewr, ale tutaj raczej zdał egzamin.
Piszę 'raczej', bo momentami miałem wrażenie, że tych kobitek jest ociupinkę za dużo.
Nie mam nic przeciwko damom w służbach specjalnych, ale łączenie ich obecności z wzajemnym związkiem to już było dla mnie zbyt politycznie poprawne.
Czemu to miało służyć ?

Langer wydaje się osobą bardzo dobrze rozeznaną w działaniach służb, rodzajach używanego sprzętu a także w geografii Europy i bardzo umiejętnie prowadzi czytelnika przez poszczególne kraje i występujące w nich osoby.

Świetny język, bardzo dobry styl, wartka fabuła, czegóż więcej chcieć od tego typu literatury.

I choć część pytań pozostało bez odpowiedzi to lekturę powieści polecam z czystym sumieniem.

8/10.

Moja pierwsza styczność z autorem wpadła bardzo pozytywnie.

Lubię taką tematykę.

Zamachy w Londynie, Warszawie, Paryżu...

Fajna okładka. W PDF - ie czyta się łatwo i przyjemnie. Dużo wątków, Polska, Niemcy, Anglia, Libia. I w sumie nie wiadomo czy to Anglia dla nas jest tu wojownikiem na białym koniu, czy my dla nich. Ogólnie książka fajna, ale momentami mnie rozbawiła, US Army, (ogólnie uważam USA za zbiór idiotów i głupków, ale sorry zapracowali sobie na to),wpuszcza terrorystów do swojej bazy, a pokonuje ich parę osób na siłowni, Langer chyba bardziej chciał właśnie ośmieszyć tu Amerykanów. Świat Orwella wszędzie kamery, podgląd. W sumie tak po chwili myślę wątek Bażanta jest niedomknięty, może wykorzystają go w następnych książkach. Sceny seksu tu bardzo płytkie i miałkie zdawkowe, brakowało mi tego lesbijskiego między głównymi bohaterkami. Fajnie ukazana problematyka wojny hybrydowej.

Dzień dobry😁

Zdarza wam się czytać/ lubicie thrillery o tematyce militarnej🤪?

,, Na świecie było pełno takich pozornie mądrych ludzi, wierzących we wszystko, co przeczytali w sieci lub zobaczyli na jakimś filmie z Youtube'a. Zwłaszcza, gdy prowadzący mówił same bzdury, ale był dobrze ubrany, opanował mowę ciała i dużo trudnych wyrazów ''.

Współpraca z 🫡@wydawnictwowarbook 🫡

Pewnego dnia w czerwcu, na Londyńskim lotnisku Biggin Hill ma miejsce zamach terrorystyczny, w wyniku którego giną polscy obywatele...jak się potem okazuje, to nie byli tacy '' zwykli '' cywile, ale ludzie związani z polskim przemysłem zbrojeniowym.

Do zamachu przyznaje się organizacja terrorystyczna z mroczną nazwą - Armia Churasan. Wkrótce mają miejsce kolejne zamachy.

Zostaje powołany do życia specjalny międzynarodowy zespół wyjaśniający, którego celem jest odnalezienie sprawców brodni i zrozumienie schematu działania Churasan.

Działania zespołu obejmują wiele państw Europy, a tropy prowadzą m.in do Polski. Zagrożenie z dnia na dzień rośnie, a atmosfera gęstnieje....

Mimo z pozoru wydawałoby się świetnej wręcz koordynacji służb ( Europa, nowoczesny sprzęt , wyszkolenie itd) dochodzi do kolejnych zamachów, w tym m.in w Oświęcimiu i w Warszawie.

Do zespołu wyjaśniającego dołącza Agata Adamczewska '' Haze '' , która następnie łączy siły z Podpułkownik Sylwią Wierzbicką ( prywatnie partnerka Adamczewskiej),by wyjaśnić sprawę kolejnych zbrodni.

Sytuacja na świecie nie zwiastuje, że nadejdą lepsze dni dla Haze, Wierzbickiej i reszty członków międzynarodowego zespołu... w Syrii wciąż trwają walki z Państwem Islamskim, a w polityce do głosu coraz częściej dochodzą populiści, którzy swoimi hasłami wyborczymi jeszcze mocniej podgrzewają atmosferę... jak się potem okazuje..kolejne ślady w wyniku międzynarodowego śledztwa prowadzą na Bałkany.

Czy bohaterom uda się wyjaśnić zagadkę Churasan i zapobiec kolejnym zamachom?

,, Sprawa Churasan '', to thriller o tematyce militarnej, który łączy tematykę zagrożenia terrorystycznego na świecie i w Europie, ale zachęca również czytelnika do wielu przemyśleń na temat tego, co się dzieje w wielkiej polityce, a czasem wręcz być może przepowiada to, co się w niej wydarzy.

O ile nie jest to tematyka z którą miałem styczność w thrillerach/ kryminałach do tej pory, a jeśli już, to wolałem czytać reportaże na ten temat, to ten tytuł zaskoczył mnie pozytywnie.

➕Zdecydowanym plusem jest barwny opis postaci, sprzętu wojskowego, wyróżnienie w roli głównych bohaterów - silnych postaci kobiecych, to coś, co raczej rzadko ma miejsce w książkach z tematyką militarną w tle. Również na plus jest według mnie spis postaci na początku książki, ponieważ jest ich bardzo dużo i łatwo jednak zgubić się w całej historii.

Dzień dobry😁

Zdarza wam się czytać/ lubicie thrillery o tematyce militarnej🤪?

Współpraca z ...

2024

PopKulturowy Kociołek:

W Wielkiej Brytanii ma miejsce zamach. Jego ofiarą padają Polacy, posiadający koneksje w przemyśle zbrojeniowym. To z pewnością nie jest przypadek, o czym wkrótce się przekonujemy. Niczym Al-Kaida czy ISIS do ataku przyznaje się tajemnicza Armia Churasan. Wraz z pojawieniem się ich komunikatu, w sieci trenduje hasztag #ArmiaChurasan. Nowa terrorystyczna oficjalnie ogłosiła swoje nadejście, a przede wszystkim swoje możliwości.

Jako że Polacy ucierpieli, to Polacy muszą się przyjrzeć tej sprawie. Na pierwszy front wyrasta tutaj powracająca do pracy Agata Adamczewska. Pani komandor porucznik rezerwy, dawniej oficer rezerwy Służby Kontrwywiadu Wojskowego dołącza do specjalnego polsko-brytyjskiego zespołu. Ten ma znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania związane z terrorystycznym atakiem. Z czasem Armia Churasan dokonuje jednak kolejnych niecnych czynów, a nasza bohaterka nie jest już pewna komu można zaufać.

Sprawa Churasan. Wojna z terroryzmem to tytuł wciągający i trzymający w napięciu. Mamy tutaj do czynienia z charakterystycznym dla wielu książek Antoniego Langera niepokojąco realistycznym obrazem otaczającego nas świata. Autor świetnie nakreśla zagrożenie, jakie może płynąć ze strony terrorystycznych sił. Co więcej, świetnie odnajduje się w klimatach wywiadu, pełnego sekretów utrzymywanych nawet między jego przedstawicielami.

Sam początek książki może i jest dosyć powolny oraz nużący, ale z czasem akcja przyspiesza do niespotykanych obrotów. Naprawdę zachwycające są wszystkie zawarte tutaj opisy czy to akcji służby specjalnych, czy działań terrorystów. Autor rozkłada je na czynniki pierwsze, momentami tworząc naprawdę przerażający obraz tego, co któregoś dnia może spotkań każdego z nas. Nie znasz dnia ani godziny.

Langer doskonale odnajduje się w klimacie thrillera. Zgrabnie balansuje między polityką, militariami, a zwyczajnym, ludzkim życiem. Świetnie operuje specjalistycznym językiem, związanym przede wszystkim z operacjami wojskowymi, ale jednocześnie książkę czyta się w sposób łatwy, nienastręczający większych problemów. Te wszystkie zwroty akcji, a przede wszystkim pytania, które narzucają nam się w trakcie lektury sprawiają, że nie sposób nam się od niej oderwać.

Warto jeszcze wspomnieć o bardzo bogatym zbiorze różnorodnych postaci. Jego spis znajdziecie na samym początku książki, co pozwala nam poczuć, z czym będziemy wkrótce mieli do czynienia. Najbardziej w pamięć zapada nam charyzmatyczna, silna główna bohaterka. Agata Adamczewska świetnie odnajduje się w zdominowanym przez mężczyzn świecie ani przez chwilę im nie ustępując, jednocześnie mając w sobie wiele kobiecości.

PopKulturowy Kociołek:

Brakuje wam książek o tematyce militarnej? To bardzo dobrze trafiliście. „Sprawa Churasan. Wojna z terroryzmem” to stuprocentowa opowieść o konflikcie i zamachach, które mają miejsce w Wielkiej Brytanii. Osobiście raczej nie czytam tego typu tematyki, ale z jakiegoś nieznanego mi powodu, miałam ochotę zagłębić się w tę lekturę. I nie zawiodłam się. Na początku myślałam, że będzie to dość nużąca przeprawa, ale miło jest czasem się pomylić. Historia od samego początku wciąga czytelnika w fabułę.

Pełna recenzja książki dostępna jest na stronie:

Ktoś może zaszufladkować taką literaturę jako typowo męską, zimną i brutalną. Wszak mamy do czynienia z terroryzmem, wojną wywiadów, politycznymi gierkami i brutalnymi, krwawymi pojedynkami. W tych aspektach książka Antoniego Langera faktycznie nie zawodzi, prowadząc nas przez spiski, strzelaniny, opisy sprzętu wojskowego i szczegółowo rozpisaną pracę wojskowych specjalistów wspieranych ostrymi jak brzytwa umysłami ludzi odpowiedzialnych za techniczne i technologiczne zagadnienia. Ale to nie wszystko co ma do zaoferowania "Sprawa Churasan". To książka o relacjach, konfliktach poglądów, zachłanności i myleniu tropów. A główne role w tej układance grają kobiety.

Wśród typowych postaci macho, które większość nas utożsamia z tego typu działaniami, autor znakomicie nakreśla silne kobiety, te u władzy, te manipulujące, te w służbie kraju i pokoju. W nieco alternatywnej teraźniejszości jest miejsce na powabną, bardzo kobiecą terrorystkę, parę byłej pilotki i żołnierki o znakomitym wyszkoleniu, na podstępną graczkę, która potrafi oszukać i zniewolić nawet rosyjskiego mocarza. Jest to więc opowieść mocna, pełna gwałtu i ekstremalnych zachowań ale też relacja z równości płciowej na polu walki - zarówno fizycznej jak i emocjonalnej.

Polska jest tutaj krajem szarpanym wewnętrznymi konfliktami ale i oferującym znakomitych specjalistów, którzy idealnie współgrają z brytyjskimi partnerami, potem zaś świetnie wpisują się z rozpisaną ba role walkę przeciwko tym, którzy oddają życie w imię pokracznie pojętej religii, sprawiedliwości czy drogi do władzy. Przemierzamy ścieżki terrorystów przerzucanych do Polski, Anglii czy Niemiec na bułgarskich paszportach, bierzemy udział w desantowym ataku na Libię, ścieramy się z mydleniem oczu, które ma odwrócić uwagę od faktycznego celu wschodnich mocodawców. Jest czas na szybkie decyzje, rozprawienie się ze zdrajcą w szeregach supersprawnych grup ale też na troskę o bliską osobę, na miłość, którą trzeba odłożyć na "po walce", żeby można było pielęgnować ją w czasach wolnych od wojny.

Niezwykłe energiczna książka, która tworzy prawdopodobny świat równoległy bazujący na faktycznym stanie polityki i religijnych utarczek. Wybitnie kreowane postaci pozwalają czuć się elementem rozgrywki a sceny walki pozostawiają nas w stanie permanentnego napięcia i skupienia. Warto czasem odejść od gatunków nam najbliższych by zetknąć się z dobrze napisaną, wojenną literaturą, w której odnajdziemy się równie dobrze jak pasjonaci i wierni czytelnicy tego typu książek. To było gorące, ogromnie wciągające czytanie, polecam.

Pani_Ka Czyta
Za współprace dziękuję Wydawnictwu WARBOOK.

Wow już dawno nie czytałam tak bardzo realistycznej książki. Wielkie brawa dla autora. Czytając, miałam wrażenie, jakbym bezpośrednio uczestniczyła w całej tej historii. Mogłam poznać myślenie terrorystów jak i podglądać działania międzynarodowych służb.
Na początku autor w idealny sposób przedstawił swoje postacie. Dzięki temu od razu wiedziałam, kto jest kim w tej książce. Poznałam między innymi: Agatę Adamczewską, Heather Drayton oraz Marieke Weisel. Oczywiście bohaterów jest o wiele więcej. Koniecznie musicie ich poznać. Wielki szacunek dla autora za obsadzenie kobiet w znaczących rolach. Płeć piękna również potrafi walczyć niestety po obu stronach. Czy między naszymi bohaterami znajdzie się jakiś zdrajca?
"Sprawa Churasan. Wojna z terroryzmem" jest powieścią sensacyjno kryminalną. Część akcji dzieje się w moim ukochanym mieście i dzielnicy Bydgoszcz Fordon. Nie mogłam w to uwierzyć. Od razu miałam banana na twarzy. Rzadko spotykam moje miasto i dzielnicę w tego typu książkach. Oczywiście tutaj odbywają się bardzo niebezpieczne sceny. Terroryści mają zamiar zabić jak największą liczbę niewiernych. Czy im się to uda? Czy mieszkańcy Bydgoszczy zostaną ocaleni?
Wszystko zaczęło się od ataku w Wielkiej Brytanii grupy terrorystycznej o nazwie Armia Churasan. Później nastąpić miały ataki w różnych miastach świata. Czy jednostką specjalnym uda się opanować terrorystów? Czy do kolejnych ataków nie dojdzie? Jak wygląda przepływ informacji między różnymi jednostkami służb mundurowych międzynarodowych? Czy wszyscy bohaterowie przeżyją? Odpowiedzi na te pytania poznacie w trakcie czytania tej powieści.
Poznajemy 31-letniego muzułmanina Nabila Merbaha, który nienawidzi mieszkańców Wielkiej Brytanii i Ameryki, a także wszystkich niewiernych. Ma zamiar zabić ich jak największą liczbę. Czy jemu się to uda? Czy polegnie w swojej chorej wojnie?
Wstrząsnął mną fakt, jak dobrze terroryści potrafią się ukrywać. Mogą udawać idealnych sąsiadów, a gdy tylko dostaną znak, zamieniają się w okrutnych terrorystów, którzy pragną pozbyć się niewiernych.
Jak już wam pisałam, podoba mi się realizm całej opisanej historii. W dzisiejszych czasach takie wydarzenia mogą i niestety mają miejsca. Znalazłam tutaj ciekawą fabułę, akcję, która nigdy nie zwalnia, a nawet nabiera tempa. Poznałam ciekawych bohaterów, którzy dniami i nocami dbają, o nasze bezpieczeństwo często narażając własne życie. Ogólnie tutaj się tyle dzieje, że nie sposób oderwać się od czytania. Poznając historię, będziecie chcieli znać jej zakończenie. Czy się dobrze kończy, czy też źle, to już niestety musicie dowiedzieć się sami. Z mojej strony mogę wam powiedzieć, że książka "Sprawa Churasan. Wojna z terroryzmem" jest godna przeczytania.
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wygląda walka z terroryzmem, to zapraszam was, do przeczytania tej książki. Autor w idealny sposób to przedstawia.
Kto wygra okrutną walkę z czasem? Czy terroryści z Armii Churasan opanują świat? Czy międzynarodowe siły ogarną i zlikwidują członków tej barbarzyńskiej grupy?
Z całego serca polecam, mommy_and_books.

Mimo, że książka jest zawiła to autor wspomaga nas listą bohaterów i to jest duży plus. Fabuła jest stworzona na bogato: służby specjalne, tajniacy, terroryści, polityka, zabojstwa, zamachy... Czego tu nie ma, a wszystko to skomponowane w jedną całość. Langer nadaje historii realizmu chociażby przez niuanse polityczne czy militarne. Historię urozmaica fakt, że mamy różne punkty odniesienia od kilku bohaterów co nadaje smaczku temu wszystkiemu. Dużo się dzieje, książka jest przesycona chociażby ilością postaci co właściwie jest ciekawe, akacja w takiej powieści ma się dziać i dzieje, musi być stworzony szeroki format z atrakcyjnym wątkiem co też tutaj znajdziemy... A wszystko to zaczęło się od zamachu na lotnisku Biggin Bill, gdzie giną polscy obywatele, a pod tą tragedią podpisuje się tajemnicza Armia Chursan, która zaczyna terrorystyczny maraton.... Czy tajemniczą organizację da się powstrzymać? Czym się kierują? Kto podejmie z nimi walkę? Po czyjej stronie będzie wygrana, a kto przegra? A może nie ma jednoznacznego wyjścia z tego wszystkiego? Czy jedna kobieta jest wstanie ogarnąć polsko-brytyjskie relacje w służbach? Kim jest Agata Adamczewska?
Moim zdaniem książka bez wypowiedzenia warta uwagi.

Pandemia, wojna w Ukrainie, energetyczny kryzys... - wszystko to sprawiło, że zapomnieliśmy na pewien czas o wciąż jakże wielkim niebezpieczeństwie związanym z terroryzmem, które bynajmniej nie zniknęło. Przypomina nam o tym w swojej najnowszej powieści Antoni Langer, która nosi niezwykle intrygujący tytuł „Sprawa Churasan. Wojna z terrorem”. Książka ta ukazała się nakładem Wydawnictwa Warbook.

Europa, czas obecny. W Anglii dochodzi do krwawego zamachu na jednym z pomniejszych lotnisk, w którym śmierć ponoszą również obywatele Polski. Sprawą tą zajmuje się powołany do życia specjalny, polsko-brytyjski zespół, w skład którego wchodzi doskonale nam znana Agata Adamczewska - była oficer Kontrwywiadu Wojskowego RP. Bardzo szybko okaże się, że brytyjska tragedia była jedynie wstępem do kolejnych makabrycznych zdarzeń, które mogą zachwiać pokojem całej Europy...

Antoni Langer oddał w nasze ręce niezwykle intrygującą, klimatyczną i efektowną na polu swej na fabularnej relacji, sensacyjno-szpiegowską powieść akcji. Powieść, która opiera się oczywiście na fikcyjnych wydarzeniach, ale która jednocześnie w płynny i bardzo inteligentny sposób nawiązuje do naszych realiów, o czym przychodzi się nam przekonać wraz z postępem lektury. Warto również dodać, iż historia ta stanowi sobą swobodną kontynuację poprzednich dzieł tego autora, ale jednocześnie mogą sięgnąć po nią śmiało także i ci, którym nie było dane ich poznać, gdyż także i oni odnajdą się bez trudu w tej fabularnej relacji.

Skoro o relacji mowa, to ta przyjmuje postać wielowątkowej opowieści, gdzie to towarzyszymy m.in. wspominanej już Agacie Adamczewskiej, ale też i wielu innym bohaterom po polskiej, brytyjskiej, czy też rosyjskiej stronie. I jest tu sensacja, szpiegowska gra wywiadów, jak i też autentyczna wojna, która być może nie przyjmuje klasycznej postaci, ale mimo wszystko takową jest. Tempo relacji jest zawrotne, co chwilę nas czymś ona zaskakuje, zaś mocny finał pozostawia z niezwykle poruszającą i gorzką refleksją...

To na wpół prawdziwy i na wpół alternatywny świat naszej codzienności, w którym zaistniały zdarzenia i konflikty zmieniające rolę i sytuację Polski. Jednakże jest w tym wszystkim także wielki realizm, który wobec zachodzących w naszym prawdziwym świecie przemian, jest jeszcze bardziej zauważalnym. I mam tu na myśli realizm geopolitycznej sytuacji, zachowań terrorystycznych ugrupowań, jak i wywiadowczej gry, która sięga znaczne głębiej, niż można by się spodziewać. I oczywiście jest w tym literacka widowiskowość, ale zawsze pokazana w taki sposób, by miała ona swoje oparcie w możliwości zaistnienia takich sytuacji w prawdziwym życiu.

Na wielki plus należy zaliczyć główne, konstrukcyjne elementy tej opowieści, by zacząć od przekonującej kreacji bohaterów - z Agatą na czele, która chce zacząć nowe życie, ale przeszłość jej na to nie pozwala..., poprzez barwny obraz Europy, Ameryki i Bliskiego Wschodu, czyli miejsc gdzie podążamy wraz z lekturą książki..., a kończąc na znakomicie przedstawionej walce z udziałem policji, antyterrorystów i prawdziwej armii, która również łączy w sobie realizm z wielką, iście filmową widowiskowością.

Jeśli tylko lubimy sensacyjno-szpiegowskie klimaty z wojenną akcją w tle, to bez wątpienia powieść ta będzie dla nas idealnym wyborem. Będzie z uwagi na jej fabularną ofertę, zawrotne tempo relacji, niepowtarzalny klimat oraz emocje, jakie wypełniają sobą każdą ze stron i które to czasami autentycznie nas przerażą. To wszystko przekłada się zaś na wielką czytelniczą przyjemność i świetną rozrywkę, która potwierdza raz jeszcze to, że Antoni Langer odnajduje się na polu tego literackiego gatunku iście znakomicie.

Powieść „Sprawa Churasan. Wojna z terrorem”, to znakomity wybór dla miłośników mocnej literatury akcji , którzy cenią sobie jednocześnie inteligencję relacji i jej realizm. To historia o wydarzeniach, który mogłyby i które wciąż mogą się wydarzyć w naszym prawdziwym świecie, co z jednej stron nadaje tej książce jeszcze większej wartości, zaś z drugiej napawa nas pewnymi obawami. To dobra literatura gatunku, do której to poznania gorąco was zachęcam. Polecam – naprawdę warto!

Dochodzi do zamachu na lotnisku Biggin Hill, w którym giną polscy obywatele. Sprawcy tego zamachu sami nazywają się tajemniczą Armią Churasan. Po czasie Armia ta dokonuje kolejnych zamachów w różnych krajach uderzając w miejsca ważne kulturowo oraz takie, w których ucierpi jak najwięcej osób.

Czym jest Armia Churasan? Kto jest jej mózgiem? A co ważniejsze, jak ją powstrzymać?
By zatrzymać tę nową siłę zniszczenia i terroru rozprzestrzeniającą się po świecie, do służby wracają najbardziej doświadczeni i zaufani, byli żołnierze, służący niegdyś w różnych formacjach. Wracają, by pomóc brytyjskim śledczym w udaremnieniu przyszłych poczynań tej grupy.

Książka ta jest niebywale wciągająca, nadawałaby się idealnie na scenariusz filmu sensacyjnego.
Styl autora jest przyjemny w odbiorze i przez to  bardzo szybko pochłania się kolejne rozdziały. Podczas lektury było również widać, że autor ma bogatą wiedzę m.in o rodzajach broni i jednostkach wojskowych. Potrafi też w bardzo przystępny sposób tę wiedzę przekazać czytelnikowi.

Akcja jest wartka, ogromnie ciekawa i wciągająca!
Bardzo podobało mi się to, że wydarzenia są niebywale dynamicznie przedstawiane - są robione przeskoki i to samo wydarzenie jest jednocześnie przedstawiane z perspektywy kilku grup. Świetny zabieg stylistyczny, zwłaszcza w książce tego gatunku!

Występuje tutaj wielu bohaterów, co również przyczynia się do tego, że fabuła jest tak bardzo rozwinięta. Choć muszę przyznać, że musiałam sobie dopisywać poszczególnych pobocznych bohaterów do listy zamieszczonej na pierwszej stronie, ponieważ obawiam się, że w przeciwnym wypadku pogubiłabym się w bohaterach😅 Ale zaznaczam, że książka ta w mojej opinii potrzebowała tak licznego zaplecza bohaterów, by mogła być tak rozbudowana💙
Postacie są świetnie wykreowane i nawet w tym ogromie, główni bohaterowie byli charakterystyczni i od pierwszej wzmianki już ich pamiętałam😊

Ocena:
9/10⛵

Serdecznie zapraszam na:
Instagram @sailing_among_books
Blog https://sailingamongbooks.blogspot.com/

Czym jest Armia Churasan? Kto jest jej mózgiem? A co ważniejsze, jak ją...

• Kindle
  • Papier