Przeznaczenie

Cykl: Trójca (tom 3)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Destiny
powieść, fantasy,

Paladyni zjednoczyli się w Sercu Lasu, a Trójca w końcu została ujawniona. Tor i Alyssa znajdują się w niebezpieczeństwie. Ich dawny wróg, Goth, wciąż jest na wolności i sieje zło wszędzie, gdzie się pojawi. Powraca rуwnież odwieczna przeciwniczka Alyssy, Xantia. W tym czasie bóg Orlac zasiada na cypryzyjskim tronie i gromadzi siły, by odnaleźć Tora i zabić go wraz ze wszystkimi, których on kocha.

Zbliża się ostateczna konfrontacja między dwoma najpotężniejszymi Obdarzonymi.

źródło opisu: [Zysk i S-ka, 2007]

Zosia | 2014-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Finałowa część powinna dawać jak najbardziej w kość! I co? Czuję się trochę zawiedziona.
Zacznę jednak od dobrych stron:
1. Fabuła-pomysłowa, ale to było wiadomo od pierwszej części.
2. Rozwinięcie historii rodzeństwa, ich własne problemy i jak sobie z nimi poradzą.
3. Palladyni - a szczególnie Cloot, do którego mam słabość :)
Nie podobało mi się za to:
1. Pojedynek, do którego zmierzano od pierwszej części, zajął z opisu może pół godzinki. Przeżyli wszyscy główni bohaterowie tak naprawdę, na siłę jeszcze przywołano postać Alissy jako bogini, która teraz oczekuje na wychowanie swojego męża. Jak dla mnie, mało trafne rozwiązanie.
2. Kolejna rzecz: powieść napisana bardzo sentymentalnie. Drążenie tego jak palladyni są oddani swoimi podopiecznym zajmuje może pół książki. Akcja się nie toczy,a wręcz leniwie ciągnie (oczywiście, nie zawsze).

Dostałam tę książkę w prezencie na 13 urodziny od przyjaciółek i uważam, że jest to doprawdy niesamowita powieść fantasy. Żałuję tylko, że nie przeczytałam najpierw pierwszej i drugiej części, gdyż przez to nie rozumiałam bardzo wielu rzeczy. Aczkolwiek z czasem i tak wszystko się wyjaśniało. Jest bardzo wielu bohaterów. Wątki miłosne, nienawiść pomiędzy różnymi stronami i wiele innych. Oczywiście oprócz tego jest też pokazane wiele innych uczuć, np. desperacja Alyssy, kiedy Torkyn wyruszył na poszukiwanie Rubyna, ich trzeciego syna albo wszechobecne zrozumienie i miłośc pomiędzy paladynami, Trójcą, Wybranym i resztą. Bardzo wiele szczegółów sprawiło, że powieść tę można uznać za rarytas. W końcu nie na co dzień zdarza fantasy z własną historią, bóstwem i krainą. Gorąco polecam fanom gatunku. :)

Haru | 2016-11-06
KolorowyDzbanek | 2016-06-15
Road33 | 2016-05-27
Gabryś | 2016-05-26
Młodzież czyta

Ponoć dzisiejsza młodzież nie czyta książek. To teza, której codziennie zaprzeczają nasi użytkownicy, dodając kolejne opinie o przeczytanych książkach do serwisu. Zapytaliśmy troje przedstawicieli młodego pokolenia o ich literackie wybory, skąd wzięła się u nich pasja do czytania i czy cieszą się, że wracają do szkoły.