Zdrada

Cykl: Trójca (tom 1)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Betrayal
powieść, fantasy, mity,

W mitach Tallinoru tkwi głęboko zakorzeniona mroczna historia o zdradzie i spustoszeniu - opowieść o potężnym czarnoksiężniku Orlacu, który niegdyś zburzył słynne miasto Caremboche i był bliski zniszczenia całej krainy. Teraz Orlac pragnie się zemścić, a powstrzymać zagładę może tylko prosty wiejski chłopak Tor Gynt. O jego magicznej mocy wiedzą jedynie rodzice, a on sam zaledwie przeczuwa jej istnienie. Co ciekawe, szalejący po kraju inkwizytorzy, których zadaniem jest eksterminacja magów, także nie wykrywają jego talentu. Dopiero królewski medyk Merkhud, sam obdarzony potężną mocą, odnajduje chłopca i zabiera do pałacu jako swojego ucznia. Tor opuszcza zatem dom i ukochaną Alyssę, tym samym nieświadomie wstępując na ścieżkę swego przeznaczenia - Merkhud wierzy bowiem, że Tor jest wybrańcem, który na nowo zbierze dziesięciu paladynów i stanie na czele Trójcy, niosąc Tallinorowi wybawienie...

"Oszałamiające tempo akcji, wspaniałe postaci... Błyskotliwa, mocna i mroczna fantasy w najdoskonalszym wydaniu".
"SFX"

źródło opisu: [Zysk i S-ka, 2005]

MOUSE | 2016-03-05
Na półkach: Przeczytane, Fantasy i s-f

Powieść ma kilka wad, ale ostatecznie wspominam ją jaką przyjemną, dobrze napisaną powieść z tego gatunku ;)

Daimona | 2016-02-01

Super książka :) Polecam :)

Jarek Lubiński | 2015-06-22
Przeczytana: 2011 rok

Erotyzm momentami przesadzony. Czasami miałem wrażenie, że akcja jest tylko tłem i prowadzi do kolejnych aktów miłości cielesnej, która jak się zdawało, była najwyższym celem większości bohaterów. Jednak wciąż miło się czytało.

Joanna Brytan | 2013-12-18

Bardzo przyjemna choć momentami infantylna...może to kwestia tłumaczenia :)

jeux | 2011-09-10

Zapowiadało się całkiem nieźle, niestety, ale po kilku rozdziałach zaczął się nudny schemat romansidła osadzonego w świecie fantasy. Bohaterowie albo wyidealizowani do granic możliwości (piękni, inteligentni, uzdolnieni, zachwycający pod każdym względem) albo na wskroś zepsuci (brzydcy, fałszywi, podstępni et cetera).
Zauważyłem też brak konsekwencji ze strony autorki - jedna z postaci kobiecych w jednym tomie była całkiem przeciętna z wyglądu, natomiast w kolejnym była piękna i uwodzicielska. I gdzie tu sens?

| 2010-08-01

Oparte na wytartych schematach, nudne i kiczowate powieścidło fantastyczne.

_Geralth_ | 2014-04-23

Świetny klimat i wspaniała opowieść. Polecam każdemu miłośnikowi gatunku :)

Ola0320 | 2017-03-18
Przeczytana: 18 marca 2017
Kar12 | 2017-03-04
Przeczytana: 04 marca 2017
Młodzież czyta

Ponoć dzisiejsza młodzież nie czyta książek. To teza, której codziennie zaprzeczają nasi użytkownicy, dodając kolejne opinie o przeczytanych książkach do serwisu. Zapytaliśmy troje przedstawicieli młodego pokolenia o ich literackie wybory, skąd wzięła się u nich pasja do czytania i czy cieszą się, że wracają do szkoły.