Umrzik we szranku

Cykl: Kōmisorz Hanusik (tom 4) | Seria: Seria ze Zicherkōm
Wydawnictwo: Silesia Progress

Nowa, czwarta część, przygód "Kōmisorza Hanusika". Marcin Melon wraca do klasycznej konwencji, czyli książka tylko po śląsku. Książka do księgarń trafi na Dzień Mowy Śląskiej, czyli 21 lutego. Osobom, które zamówią ją jednak w przedsprzedaży do końca stycznia, zostanie ona wysłana 14 lutego! Policaje prawie znodli starzika, kerego ftoś ôbwiesił w szranku u niego w doma. Do kōmisorza Achima...

Książka do księgarń trafi na Dzień Mowy Śląskiej, czyli 21 lutego.

Policaje prawie znodli starzika, kerego ftoś ôbwiesił w szranku u niego w doma. Do kōmisorza Achima Hanusika to je cosik wiyncyj jak ańfachowo zbrodnia. Bydzie musioł jeszcze roz trefić sie ze swoimi nojgorszymi spōminkami: ô downyj libście i chopie, kery jōm zamordowoł. Eli inkszy gizd, na kerego godajōm „Ryszawy Erwin”, poradzi mu terozki pomōc? W tyn som czas w Mikołowie ftoś szczylo do policaja, a cōłko sytuacja cosik Hanusikowi spōmino… Jakby tego było mało, normalne ludzie miyniajōm sie w mordyrzy skuli maszketnego psychoterapeuty. Bydzie sie dzioło.

Spis treści:

1) Znojść siebie

2) Umrzik we szranku

3) Widerholung

4) Made in Hameryka

źródło opisu: silesiaprogress.com

źródło okładki: silesiaprogress.com

Czytadło | 2017-03-06

Ocena za pomysł ponieważ nie byłam w stanie przeczytać książki, nie znam gwary śląskiej.
Rozumiem, że to projekt regionalny, skierowany do ślązaków, ale gdyby wydawca dodał słownik to może po książkę sięgnęłyby również osoby spoza Śląska.

Doc | 2017-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2017

Nieźle się ubawiłem czytając policaja Hanusika. Jako rodowity Hanys miło było przypomnieć sobie słówka z dzieciństwa, kiedy nie trzeba było mowić, tylko, po swojemu "możno boło godać" :) Gwara nie najłatwiejsza, mimo mojego pochodzenia, dość często musiałem zerkać do słownika i choć zagadki kryminalne są średniej jakości, to warto te książkę przeczytać właśnie ze względu na język.
Brawo dla autora za pomysl!

Kasia | 2018-09-17
Przeczytana: czerwiec 2017

Jak wszystkie "hanusiki" genialna! Panie Melon, chciałoby się, żeby Pan tak szybko pisał następne części jak nie przymierzając R. Mróz. Ale czekam cierpliwie, bo to co Pan wysmaża, to kąski przesmaczne dla śląskiego czytelnika:)

Marek_Hanys | 2017-08-05

Super książka!