Kōmisorz Hanusik i Sznupok

Marcin Melon Wydawnictwo: Silesia Progress Cykl: Kōmisorz Hanusik (tom 3) Seria: Seria ze Zicherkōm kryminał, sensacja, thriller
Silesia Progress
Górny Śląsk śledztwo detektyw komisorz Hanusik zbiór opowiadań edycja dwujęzyczna
Kōmisorz Hanusik (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
Seria ze Zicherkōm

Kōmisorz Hanusik po raz trzeci ratuje Śląsk przed srogimi tarapatami a pomaga mu w tym sam Sznupok. W tej części Hanusik staje się już jedynie tłem a pierwsze skrzypce w trzech opowiadaniach gra Sznupok. Jest on bardzo charakterną i specyficzną postacią jednak u mnie wzbudza ciepłe emocje. Dodatkowo dla tych, którzy mieli problem aby się uporać z poprzednimi dwoma częściami...

Super książka!

Z każdym Hanusikiem autor rozwija się literacko.

Usatysfakcjonowana pierwszą częścią przygód Komisorza Hanusika, sięgnęłam po drugą część, którą skwitowałam słowami: „jest mje gańba”. Do części trzeciej podchodziłam nieufnie i właściwie to Sardegna przekonała mnie do sięgnięcia po nią, cytując fragment książki na swoim facebookowym profilu. Co tym razem prezentuje Marcin Melon? Dosłownie historię.

Komisorz Hanusik to...

Komisorz Hanusik i Sznupok to trzy opowiadania kryminalne, których fabuły oczywiście mają miejsce na Śląsku.

GRZYCHY OD NASZYCH FATRÓW - GRZECHY NASZYCH OJCÓW
PON CYNKU – WŁADCA CYNKU
HEKSA Z ROJCY – WIEDŹMA Z ROJCY

Opowiadanie pierwsze:

Ktoś w brutalny sposób zabija synów byłych dygnitarzy śląskich, którzy swego czasu bynajmniej nie przysłużyli się...

• Śląsk
  • 2017