Zbrodnia Sylwestra Bonnard

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Le Crime de Sylvestre Bonnard
klasyka
Ewa

Historia o starym uczonym, bibliofilu zagrzebanym w książkach, oderwanym pozornie od życia, którego spotyka uczuciowa przygoda, zmieniająca jego dalsze losy. To także historia samotnego człowieka, wrażliwego na cudze niedole, którego główną zbrodnią jest posiadanie czułego i zdolnego do poświęceń serca. Snując tę opowieść o potrzebie kochania bohater-narrator traktuje z pewną ironią uczoność, głosi pochwałę świeżości uczuć i prostotę.

źródło opisu: wydawca

źródło okładki: własne