Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Czytelnik
Music for Mohini
Konrad

Konrad | 2017-01-08

Niby nic nadzwyczajnego. Powieść obyczajowa, właściwie społeczno-obyczajowa (jak to okropnie brzmi). Kameralna. Indie tuż po odzyskaniu niepodległości. Stare ściera się z nowym, czy raczej konserwatywne z nowoczesnym. W mieście i na wsi, w obrębie rodzin (autor przedstawia dwie). Wszystko to widzimy z perspektywy młodej dziewczyny, która wychodzi za mąż i zmienia diametralnie środowisko, w którym żyje. Akcji tyle, co w polskim filmie (sprzed ery Pasikowskiego), ale za to sporo kulturowych i obyczajowych smaczków. Przydatna pozycja dla tych, którzy chcą wszechstronnie poznać Indie.

mamaKa | 2017-08-15
Na półkach