bookslover 
romanse-i-nie-tylko.blogspot.com
Uwielbiam wolny czas wypełniać czytaniem ciekawych książek, słuchaniem przyjemnej muzyki, a także robótkami ręcznymi (druty, koraliki, szydełko), czy po prostu oglądaniem filmów <3
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 5 książek, ostatnio widziana 17 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-12 10:17:11
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Cykl: Tajemny ogień (tom 2)

Taylor i Sacha intensywnie pracują na znalezienie sposobu na ściągnięcie klątwy. Sacha cały czas spędza w bibliotece szukając odpowiedzi. Taylor ciężko ćwiczy próbując opanować swoje moce, by móc stawić czoło ostatecznemu złu. Czasu coraz mniej, presja coraz większa. Czy uda im się zdjąć klątwę istniejącą w rodzinie od 13 pokoleń?
Ciemne moce stają się coraz bardziej wyczuwalne. Sacha jest...
Taylor i Sacha intensywnie pracują na znalezienie sposobu na ściągnięcie klątwy. Sacha cały czas spędza w bibliotece szukając odpowiedzi. Taylor ciężko ćwiczy próbując opanować swoje moce, by móc stawić czoło ostatecznemu złu. Czasu coraz mniej, presja coraz większa. Czy uda im się zdjąć klątwę istniejącą w rodzinie od 13 pokoleń?
Ciemne moce stają się coraz bardziej wyczuwalne. Sacha jest coraz bardziej świadomy, że tym razem może umrzeć naprawdę i już się nie przebudzi. Ta myśl go przeraża, ale też napędza do szukania odpowiedzi.
Taylor odwiedzili dziwni mężczyźni, tak zwani zwiastuni. Są przepełnieni mrokiem i mają dopilnować wypełnienie się klątwy. Sacha też spotkał ich kilka razy. Po każdej ich wizycie zostaje zniszczenie. Mroczne moce grożą już nie tylko naszym bohaterom, ale całemu światu. Kluczem do zagadki jest miasto, w którym wszystko się zaczęło, miasto, w którym została rzucona klątwa. Aby ją ściągnąć Taylor i Sacha muszą się tam udać. Dziewczyna musi zapamiętać zaklęcie i kolejność rytuału, który muszą tam wykonać, aby uwolnić się od uroku klątwy. Czy wystarczy im sił, aby zwyciężyć? Czeka ich podróż życia - w jedną stronę.

Pierwszą część czytałam na tablecie. Od razu po jej skończeniu pobiegłam do regału po kontynuację tej ujmującej historii. Powieść bardzo mnie wciągnęła i pozwoliła mi zapomnieć chociaż na chwilę o Bożym świecie 😊 Jeżeli będzie kolejna część, jestem pewna, że ją nabędę i rozpłynę się w treści.
Ostatnio zaczęłam doceniać wciągające książki, które pozwalają chociaż na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Ta książka właśnie taka jest 😃
Nie byłam pewna do końca, czy już przegrali, czy jeszcze jest cień szansy. Końcówka mnie zaskoczyła - lubię, kiedy książka zaskakuje. Mogę śmiało polecić obie części 😍

pokaż więcej

 
2018-10-16 11:46:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Cykl: Tajemny ogień (tom 1)

Taylor Montclair to z pozoru zwykła dziewczyna, która bardzo przykłada się do nauki i marzy o dostaniu się na uczelnię, na której wykłada jej dziadek. Dużo czasu poświęca nauce, żeby dostać się na wymarzone studia. Pewnego razu okazuje się, że jej emocje mają wpływ na elektryczność w jej otoczeniu. Z czasem dowiaduje się prawdy o swoim pochodzeniu. Ma mało czasu, więc musi nad tym szybko... Taylor Montclair to z pozoru zwykła dziewczyna, która bardzo przykłada się do nauki i marzy o dostaniu się na uczelnię, na której wykłada jej dziadek. Dużo czasu poświęca nauce, żeby dostać się na wymarzone studia. Pewnego razu okazuje się, że jej emocje mają wpływ na elektryczność w jej otoczeniu. Z czasem dowiaduje się prawdy o swoim pochodzeniu. Ma mało czasu, więc musi nad tym szybko przejść do porządku dziennego.
W międzyczasie jeden z nauczycieli zleca jej udzielanie korepetycji online pewnemu uczniowi z Francji - Taylor ma mu pomóc w nauce języka angielskiego.
Sacha Winters olewa szkołę, bo wie, że zostało mu raptem kilka tygodni życia. Jest ciekawym przypadkiem - nie można go zabić, bo przy każdej próbie ciało chłopca się regeneruje. Jego przeznaczeniem jest umrzeć w dniu jego 18 urodzin - tak jak 12 poprzednich chłopców z jego rodu. Sacha wykorzystuje to na potęgę, bo dzięki ciągłej regeneracji zakłada się z różnymi opryszkami, że np. zeskoczy z dachu i przeżyje. Przez takie interesy będzie mieć później dużo problemów.
Cały problem wziął się stąd, że 12 pokoleń wstecz przodek Sachy spalił na stosie przodkinię Taylor. Ta przed śmiercią rzuciła klątwę na 13 przyszłych pokoleń rodziny Winters. Każdy kolejny chłopiec w dniu 18 urodzin miał umierać - wcześniej nic nie mogło go zabić. Sacha był 13 przodkiem. Z jego śmiercią miała wypełnić się przepowiednia o zagładzie świata. Jest jednak jedna osoba, która może go uratować. Tą osobą jest Taylor.
Czy odnajdą się na czas? Czy Taylor wystarczająco opanuje zupełnie nowe umiejętności, których do tej pory nie była nawet świadoma, aby uratować Sachę?
Bardzo spodobała mi się ta książka, bo bardzo lubię fantasy dla młodzieży - Nie ukrywam, że książka mnie zainteresowała na tyle i skończyła się w takim punkcie, że poczułam się ogromnie nienasycona. Tak więc musiałam znaleźć szybko jakieś rozwiązanie, żeby być na świeżo z tematem. Zakupiłam drugą część w wersji elektronicznej :-)
Moja opinia? Jeśli interesują Was powieści młodzieżowe, szczególnie fantasy - gorąco polecam. Autorki zawarły trochę świeżości w powieści, bo wampiry z czasem mogą się znudzić. Zupełnie inna tematyka, całkowicie magiczny świat zatopiony w codzienności normalnych ludzi. Jeśli wyjdzie kolejna część - biorę!

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
122 118 424
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (2)

Ulubieni autorzy (12)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (2)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd