Od jutra dieta

Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
giovanna

Nazywam się Baśka i jestem gruba. Zakrztusiłam się wczoraj marchewką. Pączek by mi tego w życiu nie zrobił. Baśka ma 39 lat, kochającego męża i wspaniałą rodzinę, jednak od lat w jej życiu jest rzecz, która spędza jej sen z powiek – dieta. Baśka jak większość kobiet w jej wieku walczy z kilogramami. Walka ta prowadzona od ponad dziesięciu lat, dodajmy bez większych sukcesów po stronie Baśki,...

Baśka ma 39 lat, kochającego męża i wspaniałą rodzinę, jednak od lat w jej życiu jest rzecz, która spędza jej sen z powiek – dieta. Baśka jak większość kobiet w jej wieku walczy z kilogramami. Walka ta prowadzona od ponad dziesięciu lat, dodajmy bez większych sukcesów po stronie Baśki, jest tą częścią codziennego życia, która zajmuje jej najwięcej czasu i energii. Dzielnie wypróbowała na sobie wszystkie możliwe diety świata. Niestety, żadna z tych diet nie zadziałała na Baśkę, bo dodatkowe kilogramy po prostu ją pokochały. Bez wzajemności, rzecz jasna. Aż przyszedł dzień, ten właściwy dzień, by w końcu zmieniła się w kobietę, którą zawsze chciała być!

Od jutra dieta to książka o szalonych zmaganiach z dietą i pokusami, opowieść o codziennych dylematach żon i matek, które wbrew przeciwnościom losu decydują się pokochać siebie i… owsiankę!

Pamiętaj, wszystko zależy od pozytywnego nastawienia. Biegnij za marzeniami! Nawet jeśli ich nie złapiesz, to przynajmniej schudniesz!

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/od-jutra-dieta/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/od-jutra-dieta/

Amelita55 | 2019-09-11
Przeczytana: 2019 rok

Niestety nie dalam rady doczytac do konca.
Choc probowalam ale szkoda mi bylo czasu gdy tyle ciekawych jest ksiazek.

Sandra | 2019-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2019

#wyzwanieLC2019 zupełnie nie czytam książek w tym klimacie, ale spróbowałam i sie przy tym bawiłam. Książka lekka napisana przyjemnym językiem zabawna choć momentami denerwująca 😀😉

Anna | 2019-06-23

Sama nie wiem, czemu brnelam do konca. Chyba tylko po to, zeby dac sobie szanse znalezienia czegokolwiek w tej ksiazce, co podniosloby ja ze statusu strata czasu. Ciezki dowcip na sile, bohaterka, ktora nie ma problemu z nadwaga ale z inteligencja, wszystko przerysowane, niesmieszne, nie polecam.

ILUSIA | 2019-06-18

Hm troszkę mnie zaskoczyła . Myślałam , ze będzie lekko i przyjemnie a tu bummm , bardziej poradnik niż powieść .

aniab1987 | 2019-05-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019

Ach, cóż to była za książka! Niezwykle zabawna i prawdziwa, przez co bardzo przypadła mi do gustu ❤
Jest to opowieść o Baśce, która po urodzenia dwójki dzieci zmaga się ze zbędnymi kilogramami. Ale właśnie sposób w jaki jest to opisane, to coś co ogromnie mi się spodobało. Jest tu mnóstwo humoru, a zmagania z wagą i przemyślenia głównej bohaterki są napisane w bardzo przystępny sposób.
Urzekł mnie również realizm perypetii Basi, gdyż wiele z nas może się z nią identyfikować. Jest taką prawdziwą babką, z krwi i kości, taką jak my - zmagającą się z szarą codziennością, nieidealną, wiecznie zabieganą, z większymi lub mniejszymi kompleksami. I właśnie takie historie chce się czytać, bo przedstawiają prawdziwy, niewyidealizowany świat.

Autorka przedstawiła to wszystko w niezwykle dowcipny sposób i właśnie tym totalnie mnie "kupiła". Czyta się lekko i szybciutko mimo, że książka jest całkiem sporym "grubaskiem".

POLECAM jeśli chcecie poczytać coś lekkiego, optymistycznego i z niezwykle...

Gosia | 2019-04-17
Przeczytana: 11 kwietnia 2019

Polecona mi przez koleżanki. Nie jest to arcydzieło, ani coś co zapamiętam na dłużej, ale czytało się szybko i czasem można się było pośmiać, więc może być :)

Beata85 | 2019-02-05
Przeczytana: styczeń 2019

Genialna książka o odchudzaniu zwykłej kobiety napisana z ogromnym dystansem do siebie. A czytając na zakończenie każdego "rozdziału" złotą myśl poprostu płakałam ze śmiechu. I do tego te kilka ciekawych przepisów pokazujących że można jeść smacznie i zarazem zdrowo. Gdyby nie brak czasu książkę przeczytałabym w weekend a tak trwało to trochę dłużej. Choć nie przepadam za literaturą polskich pisarzy tą z czystym sumieniem polecam :)

Recenzentka Doskonala | 2019-01-16

Jestem już po premierze poprzedniej książki tej Autorki i właśnie wtedy się zakochałam. Dziennik przetrwania sprawił, że zapomniałam o całym bożym świecie. Ja z tą książką się bawiłam, śmiałam się, współczułam bohaterce i wiecie co? W tym jej zwariowanym świecie dostrzegłam maleńki skrawek mnie. Zdałam sobie sprawę, że pokochałam tę serię gdyż jestem w pewien sposób bardzo podobna do bohaterki.
Pod pewnymi względami Od jutra dieta jest bardzo podobna do poprzedniej książki. Chociażby właśnie przez wzgląd na to, że jest prowadzona w formie pamiętnika. Bohaterka w bardzo łatwy i szybki sposób przedstawia nam swoje dylematy życia codziennego. To typowe problemy normalnej kobiety, jestem pewna, że osiemdziesiąt procent z nas tak ma. Ta bohaterka to Baśka, kobieta która nieuchronnie zbliża się do czterdziestki. Najgorsze jest dla niej jednak to, że ma całkiem sporą nadwagę z którą stara się już od dłuższego czasu walczyć.
Ogromny plus dla kochanej Autorki za lekkość, za te wspaniałe...

Klarciaa | 2019-01-12
Na półkach: Przeczytane, Books in 2019

Bardzo pozytywna i życiowa ksiazka.

Fragile | 2018-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2018

przeczytane to zdecydowanie za dużo powiedziane - przeczytałam kilka pierwszych stron, resztę przekartkowałam, mam wrażenie bez straty wrażeń ;-) książka lekka, chwilami zabawna chwilami irytująca (to bardziej), dość przewidywalna, nieśmieszne "mądrości" z FB (z założenia zabawne) na końcu rozdziałów mocno denerwujące