Miód na serce

Wydawnictwo: Replika
giovanna

Kiedy zdesperowana singielka postanawia zmienić swój stan cywilny, znajdujący się w zasięgu jej wzroku samotny mężczyzna ma nikłe szanse na pozostanie kawalerem. Nie inaczej jest w przypadku Ciaputka, na którego zarzuca sieci Agnieszka. Kobieta skutecznie realizuje zamierzenia, doprowadzając swego wybranka przed stopnie ołtarza. Na skutek niefortunnego splotu zdarzeń fajtłapowaty mężczyzna zostaje sam z półroczną córką Iwonką. Nadchodzi czas na to, aby w końcu dorosnąć i zatroszczyć się o maleństwo.
Sześć lat później Ciaputek nadal jest samotnym ojcem, ale z pomocą: mamusi, niani i wujaszka Google świetnie sobie radzi z opieką nad dziewczynką. Sęk w tym, że obydwoje odczuwają samotność i brakuje im w domu kobiety: matki dla dziecka, żony dla mężczyzny. Rezolutna Iwonka postanawia ożenić swojego „tatutka-ciaputka”. Ma już nawet upatrzoną kandydatkę na „panią Ciaputkową”.
„Miód na serce” to niezwykle ciepła i zabawna opowieść o tym co w życiu najważniejsze.

źródło opisu: http://replika.eu/index.php?k=ksi&id=46

źródło okładki: http://replika.eu/index.php?k=ksi&id=46

basik | 2017-09-08

Książki które dotychczas przeczytałam pani Świętek bardzo mi się podobały, bo były takie życiowe i poruszały ciekawe sprawy dotyczące ludzkich zachowań.
Ta powieść jednak zwiodła moje oczekiwania.
To taka przeciętna,żartobliwa komedia a może nawet bajka dla kobiet, poruszająca oklepany temat singielki szukającej swojej drugiej połówki.
I może wszystko byłoby dobrze gdyby nie to, że raczej nudziłam się przy tej książce., bo tu nic ciekawego się nie dzieje. Jak długo można czytać o tym samym, o sesjach psychoterapeutycznych z pacjentami, o plotkach z przyjaciółkami czy płaczu nad swoją samotnością i kolejnymi nieudanymi związkami.
Najbardziej denerwowały mnie jednak przezwiska nadawane przez autorkę swoim bohaterom pan Gbur, pan Korposzczurek czy główny bohater Ciaputek. To według mnie było bardzo ironiczne i obniżało wartość człowieka. Imię dobre dla kota czy psa.
Najbardziej podobała mi się postać przebojowej staruszki babci Hanki oraz figle i zachowanie czwórki kotów, które...

Tatiasza Aleksiej | 2017-02-12

Książka ta, to prawdziwy, dobry, słodki miodek na serce...
Ciepła, sympatyczna, wzruszająca, pocieszająca, może trochę słodka...
Główni bohaterowie bardzo sympatyczni a babcia - rewelacja :)

Gosia | 2017-03-25
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 24 marca 2017

Elwira młoda lekarka wydawałoby się, że ma wszystko. Wychowana przez babcię, gdyż rodzice zginęli w wypadku, poszukuje swojej drugiej połówki. Ciaputek, również lekarz wychowujący córkę po tragicznej śmierci żony nawet nie myśli, że jego życie jeszcze nabierze blasku. Lekko, łatwo i przyjemnie czytało się tą książkę, polecam serdecznie!

żurawie_origami | 2017-08-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 07 sierpnia 2017

Prawdziwy "Miód na serce". Słodka, zabawna, pełna ciepła i pełna wzruszeń powieść o tym co w życiu naprawdę ważne. Pani Edyta Świętek ma szczególny dar do pisania powieści o życiu w sposób niebanalny, niemęczący i nieirytujący. Gdy pewna urocza i wygadana 6-letnia dziewczynka bardzo pragnie znów mieć mamę, nie ma takiej siły, na niebie i ziemi, która by ją powstrzymała od zrealizowania tego planu. Znów mamy cały wachlarz nietuzinkowych postaci, wiele zabawnych momentów i dużo wzruszeń. Dobra powieść na letnie leniwe wieczory. Polecam.

Historia opowiada o zdesperowanej singielce, która postanawia zmienić swój stan cywilny znajdujący się w zasięgu jej wzroku. A samotny mężczyzna to ma już nikłe szanse na pozostanie kawalerem.
Pewnego dnia Ciaputek staje się niezłym to obiektem kobiecego zainteresowania atrakcyjnej, ładnej kobiety Agnieszki. Kobieta pełna wdzięku, uroku z pełnym skutkiem realizuje swoje zamierzenia doprowadza swego wybranka ukochanego przed same stopnie ołtarza w kościele. Na skutek niefortunnego splotu nagłych zdarzeń życiowych, które nastąpiły i wydarzyły się w jego życiu nieporadny, niesamodzielny mężczyzna zostaje nagle sam z półroczną córeczką Iwonką. Jego żona zostawiła go z dzieckiem i odeszła musi w końcu dorosnąć, zatroszczyć się o swoją córkę, zaopiekować.

Mija sześć lat. Iwonka jest już sześcioletnią dziewczynką ma tatulka Ciaputka,który nadal jest bardzo samotnym ojcem, ale dzięki pomocy swojej mamusi, niani dla dziecka i mieszkającego w jego domu wujaszka Google doskonale radzi sobie...

Książkowo_czyta | 2016-10-26
Przeczytana: 23 października 2016

Na początku października bieżącego roku Wydawnictwo Replika oddało w ręce czytelników najnowszą powieść autorstwa Edyty Świętek, która ma na swoim koncie kilkanaście powieści, a kolejne jej książki są z ogromną niecierpliwością wyczekiwane przez rzesze czytelników.

Jednym z głównych bohaterów jest Krystian Greń, z racji swojej niegdysiejszej życiowej nieporadności nazywany przez otoczenie Ciaputkiem. W dosyć młodym wieku zostaje on wręcz zaciągnięty do ołtarza, a niedługo potem na świat przychodzi córeczka Greniów.

Niestety w ich małżeństwie nie układa się najlepiej. Agnieszka całkowicie sama zajmuje się domem i dzieckiem, natomiast jej małżonek uważa, że jego głównym i jedynym zadaniem jest utrzymanie rodziny, w dodatku to on jest ciągle zmęczony i właściwie ze wszystkiego niezadowolony.
W końcu nadchodzi dzień, w którym załamana, lecz zarazem zdesperowana Agnieszka postanawia odejść od męża zostawiając małą Iwonkę pod jego opieką. Początkowo Ciaputek myśli, iż to jakiś żart...

Marianna | 2017-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2017

Przepiękna historia,chwytająca za serce,tak że nie sposób się nie wzruszyć. Ciepła,pełna uczuć, emocji, o tym że miłość ma niejedno imię,ale też o samotności, potrzebie bliskości, o poszukiwaniu bratniej duszy,i o chęci założenia kochającej rodziny.
Jest tutaj wszystko o czym marzy każdy człowiek, autorka pokazała to tak pięknie,że aż się łezka w oku zakręciła.
Bardzo mi się podobała. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Były momenty wzruszenia, śmiechu, zadumy.
Książka wciąga,nie sposób przerwać nim nie pozna się zakończenia. Polecam ją każdemu,bez wyjątku. Ta książka to ,,miód na serce" ;)

Biblioteczka Rudej | 2016-10-09
Przeczytana: 09 października 2016

Miód na serce to jak plasterek na skołataną duszę, jesienne smuteczki i chandrę.Główna bohaterka, Elwira jest tak ciepła, sympatyczna i miła,że lubi się ją od pierwszej strony.Babcia jest tak przebojowa,że każdemu takiej życzyć.Czyta się świetnie i nie sposób się nudzić,polecam

Katherina87 | 2018-04-13

Bo każdy potrzebuje w życiu trochę słodyczy...

Kiedy zdesperowana singielka postanawia zmienić swój stan cywilny, znajdujący się w zasięgu jej wzroku samotny mężczyzna ma nikłe szanse na pozostanie kawalerem. Nie inaczej jest w przypadku Ciaputka, który staje się obiektem zainteresowania Agnieszki. Kobieta skutecznie realizuje zamierzenia, doprowadzając swego wybranka przed stopnie ołtarza. Na skutek niefortunnego splotu zdarzeń ten nieporadny mężczyzna zostaje sam z półroczną córką Iwonką. Nadchodzi czas na to, aby w końcu dorosnąć i zatroszczyć się o maleństwo.

Sześć lat później Ciaputek nadal jest samotnym ojcem, ale z pomocą mamusi, niani i wujaszka Google świetnie sobie radzi z opieką nad dziewczynką. Sęk w tym, że obydwoje odczuwają samotność i brakuje im w domu kobiety: matki dla dziecka i żony dla mężczyzny. Rezolutna Iwonka postanawia ożenić swojego tatutka-Ciaputka. Ma już nawet upatrzoną kandydatkę na panią Ciaputkową. Co z tego wyniknie?

A co może z tego wyniknąć?...

sigma122 | 2018-05-23
Na półkach: Rok 2018, Przeczytane
Przeczytana: 22 maja 2018

Miła, ciepła opowieść o miłosnych perypetiach młodej lekarki Elwiry. Książka nie jest może wybitna, ani ambitna - ot takie miłe czytadełko, które ma odprężyć po ciężkim dniu. Najbardziej podobała mi się postać przebojowej staruszki babci Hanki oraz opowieści o kotach Elwiry, które to wywoływały uśmiech na mojej twarzy. Ale i w beczce miodu musi znaleźć się łyżka dziegciu, a ta łyżką są różne określenia, które autorka nadała bohaterom... i o ile Krystian Greń, który został nazwany Chrystianem Greyem albo pan Roman Tyczny tworzą całkiem zabawną grę słów, to określenia takie jak: pan Gbur, Korposzczurek i najgorsze z nich Ciaputek - drażniły mnie strasznie. Polecam wszystkim, którzy szukają odskoczni od codziennych smutków.