Julia i jej córki

Tłumaczenie: Jan Hensel
Seria: Kobiety to czytają!
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Julia's Daughters
Jan Hensel
Ag2S

Rodzina jest na zawsze... Dla Julii Maxton nie ma nic straszniejszego niż utrata jednej z trzech córek. Staje w obliczu tej tragedii w dniu, gdy jedna z nich, siedemnastoletnia Haley, powoduje wypadek samochodowy, w którym ginie jej młodsza siostra, Caitlin. Sześć tygodni później rodzina jest na skraju rozpadu. Julia stara się nie okazywać Haley wrogości, ale chowa do niej głęboką urazę. Ben,...

Rodzina jest na zawsze...

Dla Julii Maxton nie ma nic straszniejszego niż utrata jednej z trzech córek. Staje w obliczu tej tragedii w dniu, gdy jedna z nich, siedemnastoletnia Haley, powoduje wypadek samochodowy, w którym ginie jej młodsza siostra, Caitlin. Sześć tygodni później rodzina jest na skraju rozpadu. Julia stara się nie okazywać Haley wrogości, ale chowa do niej głęboką urazę. Ben, jej mąż, staje się emocjonalnie obojętny, najmłodsza córka, Izzy, nie potrafi się odnaleźć w całym tym rozgardiaszu, a Haley, choć uparcie twierdzi, że nic jej nie jest, robi wszystko, by temu zaprzeczyć.
W obawie przed utratą drugiego dziecka Julia postanawia zabrać Haley w podróż przez cały kraj. Może w samochodzie − gdzieś między Nevadą a Maine − uda się im zasypać przepaść, która je rozdzieliła. Ale najpierw kobieta musi znaleźć odpowiedź na szereg bolesnych pytań. Czy jest dobrą matką? Czy w głębi serca odpowiedzialną i uroczą Caitlin kochała bardziej niż upartą i buntowniczą Haley? Czy Haley w ogóle może jeszcze odnaleźć spokój i pogodzić się z nią? W najbardziej złożonej i skłaniającej do myślenia powieści, jaką ma na swoim koncie Colleen Faulkner, niewyobrażalna tragedia staje się początkiem drogi ku nadziei i wybaczeniu. Szczera i zapadająca w pamięć opowieść ukazuje zaskakujące pokłady siły, dzięki którym rodzina jest w stanie przetrwać nawet największy kryzys.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

miki24gr | 2017-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2017

Poruszająca i wciągająca powieść psychologiczna o radzeniu sobie z poczuciem winy, o przeżywaniu żałoby po stracie dziecka i jednoczesnej walce o odbudowanie tożsamości rodziny poranionej przez śmierć.
Bardzo dobrze skonstruowana. Czyta się ją błyskawicznie, a setki refleksji i pytań rodzą się w głowie podczas lektury...
Gorąco polecam!

Ewelina | 2017-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2017

Zawsze jak sięgam po książki z serii: "Kobiety to czytają" to wiem, że czeka mnie ciekawa i wzruszająca historia.
Tym razem też tak było, opowieść niezwykle interesująca i często wzruszająca, nie ma niczego zbędnego w tej opowieści a jedyne czego mi brakowało to stron tak szybko rozdział za rozdziałem przelatywał....

Opowieść o matce i jej córkach niezwykle chwyta za serce, jednocześnie z każdą przeżywa się dramat rodzinny, ale w inny sposób współczując każdej osobno i wszystkim razem.

POLECAM BARDZO!!!

Maromira | 2017-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

Mija czterdziesty siódmy dzień, od kiedy życie Julie, jakie znała, przestało istnieć. Wtedy to siedemnastoletnia Haley powoduje wypadek, w którym życie traci jej młodsza siostra, Caitlin. Dla Julie to tragedia podwójna – jedna z jej córek zginęła, druga czuje się winna za śmierć siostry.

Pogrążając się w rozpaczy niemal nie zauważa, że jej rodzina zaczyna się rozpadać. Mąż – Ben, staje się emocjonalnie obojętny, najmłodsza córka – Izzy, obwinia Haley i nie może poradzić sobie z rzeczywistością, z kolei Haley uparcie twierdzi, że nic jej nie jest, ale pakuje się w kolejne problemy. Bojąc się, że lada chwila straci drugą córkę, Julie postanawia zabrać ją w długą podróż.

I tu, jak można zacząć się domyślać, rozpoczyna się klasyczna powieść drogi - dwóch wędrówek – samochodowej z Las Vegas do Maine i duchowej – od stanu pełnego bólu, cierpienia i pytań bez odpowiedzi do ukojenia i pogodzenia się. Podróż, którą odbywa Julie z córkami, dwupoziomowa – fizyczna i duchowa – tak jak każda...

rudarecenzuje | 2017-03-10
Przeczytana: 10 marca 2017

Caitlin nie żyje. Świat całej rodziny staje na głowie. Jej mama pogrąża się w rozpaczy. Jej tato ucieka w pracę. Siostry dziewczynki przeżywają tragedię po swojemu. Pogodzenie się z tym dramatem szczególnie ciężko przychodzi Hayley. To ona ją zabiła.

Na książki kobiece przypominające prozę Jodi Picoult czy Diane Chamberlain ochotę mam zawsze, zwłaszcza gdy oznaczone są pieczątką klubu „Kobiety to czytają”. Wielokrotnie przekonałam się, że ten znaczek jest niczym gwarancja jakości i zapewnienie, że dana powieść należy do najlepszych w swoim gatunku. Tym razem oczywiście nie mogło być inaczej.

Faulkner rzeczywiście przypomina mi wspomniane wyżej autorki. Przede wszystkim ze względu na wybrany przez nią temat, którego realizacji byłam niezmiernie ciekawa. Nie umiałam sobie wyobrazić sytuacji matki tracącej córkę w wypadku spowodowanym przez jej drugie dziecko. Czy gniew i rozczarowanie mogą przesłonić miłość? Czy coś takiego można komuś wybaczyć, nie wyłączając z tego grona swego...

Anetka | 2017-03-31

Julia jest w głębokiej depresji – straciła jedną z córek. Wracając do domu, samochód prowadzony przez młodszą córkę Haley, zostaje uderzony przez inny. Jej starsza siostra wylatuje przez przednią szybę i umiera na miejscu.

Ta ogromna tragedia dzieli rodzinę. Julia nie potrafi wstać z łóżka i zamyka się w swoim bólu, jej mąż ucieka w pracę, Haley nie potrafi sobie wybaczyć, że nie zatrzymała się przy znaku stop i nie kazała siostrze zapiąć pasów. Do tego dochodzi najmłodsza dziewczynka, która nie potrafi odnaleźć się w nowym porządku.

Mija sześć tygodni. Julia zostaje wezwana do szkoły, ponieważ Hayley zostaje z niej wyrzucona. Kobieta zdaje sobie sprawę, że jej rodzina umiera, a ona nie wie, jak ma na nowo zbudować swoje małżeństwo czy naprowadzić dzieci z powrotem na dobrą drogę. Postanawia ruszyć w drogę do Maine. Pół kraju w samochodzie z dwoma córkami do miejsc, gdzie wciąż czekały na nie stare dobre wspomnienia i białe kartki do zapisania. Jednak w tym wypadku nie chodzi o...

Beata | 2017-04-22
Przeczytana: 21 kwietnia 2017

Ostatnio w wolnym czasie postanowiłam poszukać fajnych stron z ciekawymi książkami :) znajomy polecił mi bardzo fajną stronę z książkami które czytają kobiety :) Przeglądając stronę oczywiście znalazłam na niej mnóstwo ciekawych propozycji :)
Z wielkim zaciekawieniem natknęłam się na okładkę książki która przyciągnęła moją uwagę.Dlatego kiedy tylko zobaczyłam w zapowiedziach powieść Colleen Faulkner, stwierdziłam, że warto ją przeczytać, choćby dla pięknej, wymownej okładki.
"Julia i jej córki " to książka poruszająca i pozostająca w pamięci. Bardzo się cieszę, że trafiła w moje ręce.
Nie ma chyba większej tragedii na świecie niż śmierć dziecka. Nic nie łagodzi bólu, jaki po stracie odczuwają rodzice, zaś upływający od momentu odejścia czas jedynie pozwala nauczyć się, jak z tym bólem żyć.
Rodzina jest na zawsze...
Julii Maxton szczęśliwa matka trzech córek, staje w obliczu tragedii w dniu, gdy jedna z nich, siedemnastoletnia Haley, powoduje wypadek samochodowy, w którym ginie jej...

Paula | 2017-03-14
Przeczytana: 06 marca 2017

Kasiek m | 2017-04-06
Na półkach: 2017 rok, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 06 kwietnia 2017

kasiek-mysli.blogspot.com/2017/04/julia-i-jej-corki-colleen-faulkner-moja.html

Bedata | 2017-04-20
Patronaty tygodnia

Tajemnicze stwory w kulturze japońskiej czy szczęśliwe życie w Danii? Skandale Młodej Polski czy życie potężnej mafii? To tylko część tematów opisywanych w nowościach wydawniczych, które ukazują się w tym tygodniu pod naszym patronatem. Sprawdźcie!