Nie zapomnij mnie

Cykl: The Last Regret (tom 2)
Wydawnictwo: OMGBooks

The Last Regret są na szczycie: wyprzedana trasa koncertowa, nominacje do Grammy, uwielbienie fanów, świetna zabawa z paczką najlepszych przyjaciół. Ale Ollie nie jest tak naprawdę szczęśliwy: ma apartament, którego nie może nazwać domem i dziewczynę, która nie jest jego wielką miłością. Bo Ollie nie zapomniał o Ninie, pierwszej i jedynej, którą naprawdę kochał. Którą chciał mieć w sercu na...

Ale Ollie nie jest tak naprawdę szczęśliwy: ma apartament, którego nie może nazwać domem i dziewczynę, która nie jest jego wielką miłością. Bo Ollie nie zapomniał o Ninie, pierwszej i jedynej, którą naprawdę kochał. Którą chciał mieć w sercu na zawsze. I która zniknęła z jego życia.

Aż do dziś...
Dlaczego Nina odeszła bez słowa? Czy kiedykolwiek kochała Olivera? I dlaczego skrywana przez nią tajemnica nieodwracalnie zmieni życie Oliego?

Poprzednia powieść Anny Bellon, "Uratuj mnie", trafiła na listy bestsellerów Empiku. A opowieści o losach przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki były jednymi z najchętniej czytanych polskich utworów w Wattpadzie.

źródło opisu: www.znak.com.pl

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Anna | 2017-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2017

''Nie zapomnij mnie'' to książka autorstwa Anny Bellon, która przedstawiająca historię z życia muzyka Olliego.

Polubiłam bardzo głównego bohatera, gdyż jest osobą, twórczą, mającą zawsze swoje szczere zdanie.

Ollie tak naprawdę potrafi kochać pomimo tego, że jego życie jako nastolatka nie wyglądało, tak jak powinno – być normalne, a on szukał swojego miejsca w rodzinie, w której został adoptowany.

Nie przyjął ich nazwiska, ale za miłość rodziców adopcyjnych był im zawsze dźwięczny i pomocny.

Zespół The Last Regret tworzy tutaj grupę młodych ludzi, która scala wszystkich i tutaj nie zabrakło mi niczego pod względem opisów, o co zadbała autorka w umiejętny sposób, umożliwiając poznanie charakterów u każdego z pozostałych bohaterów.

Książkę czyta się dobrze, ze względu na to, że są opracowane teksty dialogowe z myślą o ludziach młodych pragnących przyjrzeć się z bliska pracy muzyka.

Muzyczny świat, codzienne problemy, tęsknota, poczucie winy, poczucie humoru to jest, właśnie to,...

Mystery | 2018-03-05
Przeczytana: 05 marca 2018

"Czasem najlepsze decyzje są tymi najboleśniejszymi."

Historia, jakich wiele w tego typu książkach.
Książka typu "i żyli długo i szczęśliwie"...

Bez rewelacji.

tajemniczeksiazki | 2017-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2017

We wrześniu ubiegłego roku Anna Bellon wydała swoją debiutancką powieść pt "Uratuj mnie", która otwierała cykl The Last Regret. 19 lipca 2017 swoją premierę będzie miał drugi tom z tej serii pt "Nie zapomnij mnie", o którym poniżej napisze Wam słów kilka.

Zespół The Last Regret jest w szczytowej formie. Bajkowa trasa koncertowa, tysiące fanów, miliony nowych pomysłów na kolejne płyty, nieznane i fascynujące miejsca, a pośród tego on... Ollie, który nie potrafi być szczęśliwy. Wszystko za sprawą jego dawnej miłości, Niny, o której wciąż nie może zapomnieć i którą nadal skrycie kocha, pomimo tego, że od ich tragicznego rozstania minęło ponad pięć lat. Tęsknota za ukochaną daje się we znaki nawet wtedy, kiedy Ollie próbuje ułożyć sobie swoje życie z inną dziewczyną. Jak to jednak w życiu bywa, niespodziewanie dostaje od losu szansę, który na jego drodze ponownie stawia Ninę. Oby tylko nie za późno...

Anna Bellon (rocznik 1996), studentka mechaniki i budowy maszyn. Jak sama mówi o...

izabela81 | 2017-09-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017 rok

Pierwszy tom cyklu o zespole rockowym "Uratuj mnie" przypadł mi do gustu i z niecierpliwością czekałam aż będę mogła poznać dalsze losy bohaterów.

Mija pięć lat, zespół The Last Regret przeżywa triumfy. Trasa koncertowa, tysiące fanów, nowe pomysły na płyty, nominacje do Grammy, do tego świetna zabawa. Ale Ollie nie jest tak naprawdę szczęśliwy. Czego mu brak? Ma przecież apartament i dziewczynę. Tylko czy to jest prawdziwy dom i wielka miłość? Jak się okazuje, chłopak nie zapomniał o Ninie, swojej pierwszej i jedynej, którą tak naprawdę kochał. Dlaczego odeszła bez słowa wyjaśnienia zostawiając po sobie jedynie tęsknotę, żal i smutek? Czy kiedykolwiek go kochała? Czy skrywana przez nią tajemnica zmieni w jakiś sposób życie Olli`ego? I co stanie się, gdy ponownie się spotkają? Tego wszystkiego dowiecie się z niniejszej lektury.

"A przeszłość miała to do siebie, że lubiła się o człowieka upominać właśnie wtedy, kiedy ten chciał ją puścić wolno."

Muzyka, pierwsza miłość i...

readforrhys | 2017-07-21
Na półkach: Przeczytane, 2017

Nie czytałam „Uratuj mnie”, ale kiedy przeczytałam opis fabuły „Nie zapomnij mnie” zorientowałam się, że opowiada o innych bohaterach niż pierwsza część. Zarys mnie zaciekawił, więc stwierdziłam, że w sumie, czemu nie, chętnie przeczytam tym bardziej, że ostatnio mam chrapkę na polskich autorów ;P

Ollie jest członkiem The Last Regret, który zdobywa coraz to większą sławę. Tworzy ten zespół wraz z przyjaciółmi i spełnia marzenia. Ma pieniądze, apartament, dziewczynę. Mogłoby się wydawać, że ma wszystko. Ollie jednak wciąż tęskni za Niną, dziewczyną, która zostawiła go kilka lat temu bez żadnego wyjaśnienia. Tak naprawdę, kochał i nadal kocha tylko ją. Gdy Nina na powrót pojawia się w jego życie, przynosi ze sobą również niemałe zmiany. Jaki był tak właściwie powód jej zniknięcia?

Wiecie z czym skojarzyła mi się ta książka, po przeczytaniu opisu? Z serią Kim Holden. W końcu i tu i tu jest grupa przyjaciół, która zakłada zespół i w sumie w każdej części jest o innym jej członku....

Hanna | 2017-07-17

__________

"Nie zapomnij mnie" to kontynuacja debiutanckiej powieści autorstwa Anny Bellon – Uratuj mnie. Zespół The Last Regret osiąga dalsze sukcesy, z każdym kolejnym koncertem wspina się na coraz wyższe szczeble kariery. Magiczna trasa koncertowa, miliony fanów, a także co rusz nowe zaskakujące pomysły na kolejne płyty. Drugi tom skupia się na Oliverze. Chłopak ostatnimi czasy jest strasznie przygnębiony, smutny, nieszczęśliwy mimo pasma nieustających sukcesów koncertowych. Na domiar tego ekskluzywne mieszkanie, w którym mieszka nie jest w stanie nazwać swoim prawdziwym domem, a dziewczynie, z którą jest w związku, nie potrafi wyznać miłości... Dlaczego Ollie nie potrafi być szczęśliwy? Czym to jest spowodowane?

„Są ludzie, których po prostu nie da się zapomnieć. Nie tak całkowicie. I chyba nie na zawsze Jednak o niej...wolałbym już nie pamiętać, bo taka tęsknota to desperacka forma...

Paulina | 2017-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2017

Garść tajemnic, szczypta muzyki rockowej i pół szklanki miłości.

"Nie zapomnij mnie" to moja pierwsza powieść autorstwa Anny Bellon, zdecydowałam się po nią sięgnąć, dlatego że historia ta opowiada losy innych bohaterów niż w części pierwszej cyklu o zespole The Last Regret- "Uratuj mnie".
Mówię o sobie, że jestem typową babą, bo choć siedzę głównie w książkach z tematyki kryminalnej lub thrillerów psychologicznych, to od czasu do czasu lubię przeczytać jakąś powieść o miłości. I los sprawił, że padło akurat na tę książkę, gdyż dawno nie czytałam niczego z gatunku powieści młodzieżowych.

The Last Regret jest zespołem mającym mnóstwo fanów, grają masę koncertów i choć wiele czasu spędzają w trasie, tworzą zgraną paczkę przyjaciół. Jednym z głównych bohaterów jest Oliver, przystojny gitarzysta z niezbyt szczęśliwą przeszłością. Mimo sławy, sukcesów zespołu i ładnej dziewczyny, nie czuje się człowiekiem spełnionym. Mieszka w chłodnym apartamencie, który nie zasługuje na miano...

Michelle | 2017-07-17
Przeczytana: 16 lipca 2017

Drugi tom cyklu The Last Regret jest kontynuacją utrzymaną na poziomie swojej poprzedniczki. Historia zgoła inna niż ta, którą mieliśmy okazję przeczytać w Uratuj mnie, niemniej równie emocjonująca i wciągająca.

Anna Bellon przy okazji debiutu pokazała, że potrafi pisać lekkie i wciągające młodzieżówki, którym nie brak emocji i wyrazu. Kolejny raz podążamy muzyczną ścieżką, która tym razem jest tłem historii Oliviera i Niny. Pary, której ścieżki rozeszły się przed kilkoma laty… ale czy trwale i ostatecznie?

Akcja w książce, choć na pozór powolna, jest tak naprawdę wartka. Powieść czyta się szybko, odkrywając historie strona po stronie. Autorka stopniuje napięcie, odkrywając kawałek po kawałku tajemnice otaczające głównych bohaterów, które finalnie składają się na dość przewidywalne, acz urocze zakończenie.

Narracja z perspektywy Oliviera i Niny przybliża bohaterów czytelnikowi. Ich myśli, uczucia i emocje. I o ile Oliviera polubiłam od samego początku, o tyle Nina nie wzbudziła...

Karo | 2017-08-06
Przeczytana: 22 lipca 2017

Anna Bellon na polskim rynku wydawniczym zadebiutowała w 2016 roku książką pt. Uratuj mnie, którą publikowała w odcinkach na portalu Wattpad, pod pseudonimem AnaLeFay. Nie tylko Uratuj mnie doczekało się wersji papierowej i możliwości dotarcia do większej grupy odbiorców, ale także Nie zapomnij mnie – drugi tom z cyklu The Last Regret, który również znalazł się na wcześniej wspomnianym przeze mnie portalu.

Seria The Last Regert opowiada historię grupy przyjaciół, którzy w liceum, pod wpływem młodzieńczych marzeń założyli zespół o takiej samej nazwie co seria: The Lat Regret (w tłumaczeniu na język polski „ostatni żal”). Pierwsza część, czyli Uratuj mnie wprowadza czytelników w rockowo-licealno-amerykański świat. Świat bardzo dobrze nam znany: pełen zaskoczeń, dobrych i złych momentów oraz taki, w którym przy odrobinie wysiłku spełniają się marzenia. W Uratuj mnie poznajemy członków zespołu, a szczególnie na pierwszy plan wysuwają się Maia i Kyler. To właśnie oni i ich historie...

Dwoje zakochanych w sobie nastolatków, którzy niosą spory bagaż nieprzyjemnych życiowych doświadczeń. Wydaje im się, że skoro mają siebie, to teraz już wszystko będzie dobrze. I było. Do czasu, kiedy Nina (bo tak ma na imię główna bohaterka) bez słowa wyjeżdża i opuszcza Olivera.

Druga część opisuje wydarzenia, które mają miejsce pięć lat później. Oliver gra w zespole The Last Regret, który znajduje się na samym szczycie: wygrywają nagrody, jeżdżą w trasy koncertowe, nagrywają kolejne hity i cieszą się ze swojej sławy. Główny bohater nie może jednak ułożyć sobie życia. Chociaż spotyka się od dłuższego czasu z inną kobietą, to jego serce wciąż należy do Niny.
Kiedy pewnego razu wraz ze znajomymi udaje się do pubu, żeby trochę się rozluźnić, nie spodziewa się, że ten wieczór odmieni jego życie. Przy barze spotyka Ninę. Wymieniają ze sobą kilka zdań i umawiają się na śniadanie następnego dnia.
Oboje czują się skrępowani swoim towarzystwem, chociaż kiedyś byli tak blisko. Pięć lat...