Nie zapomnij mnie

Okładka książki Nie zapomnij mnie Anna Bellon
Okładka książki Nie zapomnij mnie
Anna Bellon Wydawnictwo: OMGBooks Cykl: The Last Regret (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
The Last Regret (tom 2)
OMGBooks
2017-07-19
2017-07-19

Moja przygoda z całą serią zaczęła się na wattpadzie. Po przeczytaniu pierwszej części wiedziałam, że przepadłam, a potem wyszła w wersji papierowej. Z niecierpliwością czekałam na wydanie kolejnych części. Historia Ollie'go zawsze jakoś mnie poruszała, jeszcze bardziej niż innych. Jest to jedna z najlepiej napisanych serii i pozostanie w moim sercu na zawsze. Serdecznie polecam.

Jak to mówią stara miłość nie rdzewieje. Natomiast prawdziwej miłości nie sposób wymazać z pamięci. Jak można zacząć wszystko od nowa skoro nie zapomniało się o tym co było kiedyś. A świadomość tego jak mogłoby być, gdyby wszystko potoczyło się tak jak sobie wymarzyliśmy na pewno nie sprzyja tworzeniu nowych relacji.

Ollie nie zawsze miał kochającą rodzinę i dom, ale na szczęście to się zmieniło. Jednak lata spędzone w domu dziecka i dziewczyna, którą nadal kocha na zawsze wyryły mu się w pamięci.
Nina musiała szybko dorosnąć. Musiała podjąć najtrudniejszą decyzję w swoim życiu. Decyzję, która zaważyła nie tylko na jej życiu. Spowodowała, że osoba którą najbardziej kochała strasznie cierpiała z powodu jej odejścia. Zostawiła za sobą pustkę, której przez lata nie udało się zapełnić.

Czy Nina i Ollie będą umieli pogodzić się z przeszłością i ruszyć dalej?
Czy Nina i Ollie nadal coś do siebie czują?
I dlaczego Nina znikneła z życia Olliego tak nagle?

Ollie nie zawsze miał kochającą rodzinę i dom, ale na...

Druga część opowieści o zespole The Last Regret skupia się przede wszystkim na Olliem. Zawsze wesoły, z pogodnym usposobieniem skrywa w sobie wiele żalu, a złamane serce leczy pisaniem piosenek o Niej. Nina wyjechała nagle kilka lat temu, zrywając przy tym wszelkie kontakty, jednak czas w tym wypadku, choć może i zaleczyć odrobinę rany, to jednak nie miał wpływu na uczucia tej dwójki. Czy pierwsza miłość to tak naprawdę ta ostatnia? W tym wypadku na pewno. I choć do łóżka Olliego cały czas była długa kolejka to w sercu miejsce było tylko dla Niny. Książka porusza problemy z jakimi spotykają się dzieci wychowujące się w domach dziecka i jakie ślady po sobie to zostawia, także w dorosłym życiu. Tak zupełnie przy okazji pisze się tu historia miłosna, pełna bólu, problemów, wyrzeczeń. Ile byłabyś w stanie poświęcić aby Twój ukochany miał szansę spełnić marzenia? Nina poświęciła siebie i swoje dotychczasowe życie. Ale takiego uczucia jak ich nie dało się tak ot zniszczyć, zwłaszcza, że łączyło ich już nie tylko ono i uwierzcie, strasznie fajnie sie o tym wszystkim czytało. Miło było też znowu odwiedzić zespół, być z nimi w trasie, spędzać z nimi czas i zobaczyć jaką długą drogę przebyli. Bo tak, czytając TLR czuje się jakbyśmy byli z tymi ludźmi w ich świecie i jak najbardziej mi się to podoba!

"Nie zapomnij mnie" 2 tom serii The Last Regret - Anna Bellon

Zespół The Last Regret odnosi sukcesy, trasy koncertowe, wyjazdy od miasta do miasta, mnóstwo fanów. Jednak Ollie, jeden z członków zespołu, mimo sławy, blichtru, wypasionego apartamentu, tak naprawdę nie jest szczęśliwy. Brakuje mu jego miłości, dziewczyny którą kochał od dzieciństwa, a która pewnego dnia zwyczajnie go zostawiła.
Po pięciu lat jednak niespodziewanie w życiu Olliego znów pojawia się Nina.
W głowie Olliego zaczynają mnożyć się pytania, dlaczego Nina odeszła bez słowa? Czy kiedykolwiek go kochała? Co tak naprawdę było powodem jej odejścia?

Historia miła, lekka i przyjemna, fankom kategorii new adult z pewnością się spodoba. W tej części również sporo się dzieje, ale akcja jest wyważona, napięcie stopniowane, by w pewnym momencie czytelnik został zaskoczony. Narracja z perspektywy obu głównych bohaterów działa jak najbardziej na korzyść, dzięki czemu możemy zobaczyć myśli, i emocje Olliego i Niny. Można się pośmiać, można się wzruszyć. Prosty język, młodzieżowy jakim została napisana książka, sprawia, że książka jest naturalna. Uroku dodaje jej też spora ilość muzyki.
Autorka dużo czasu spędziła na researchu w temacie muzycznym i to widać. Chociażby przy opisach prób, nagrywanie nowych piosenek, czy koncerty, wszystko jest bardzo realistyczne realistyczne i idealnie wpasowuje się w klimat serii.

"Nie zapomnij mnie" 2 tom serii The Last Regret - Anna Bellon

Moim zdaniem lepsza nawet niż pierwsza część. Znowu możemy znaleźć dużo muzycznych perełek.

Druga część z serii The last regret.
Niestety te książkę przeczytałam od razu po pierwszej części co spowodowało, że nie polubiłam jej. Dla mnie nie jest ona tak dobra jak jej poprzedniczka. Z pewnością jeszcze do niej wrócę.
Polecam, ponieważ przyjemnie się ją czyta.

Druga część z serii The last regret.
Polecam, ponieważ przyjemnie się ją czyta.

(...) Podobały mi się fragmenty tworzenia muzyki oraz pracy zespołu, które dostaliśmy na pierwszych stronach. Wciąż jednak było tego zdecydowanie za mało i z tego powodu zostawiało za sobą niedosyt. Równie dobrze mogłabym wspomnieć o stylu, w jakim zapisana została książka; był dosyć prosty i chociaż pisałam to wiele razy, powtórzę kolejny: kompletnie nie nadaje się do wydanej powieści. To samo tyczy się bohaterów, bo byli oni zwyczajnie zbyt płytcy.(...)

(...)Nie zapomnij mnie to kolejna odsłona życia zespołu The Last Regret, który teraz mierzy się z tak naprawdę wcale nie ukazywaną sławą. Jest to również następny dowód na to, że pewne pomysły przed przelaniem na papier powinno przemyśleć się kilka razy...(...)

Po dalszą część recenzji zapraszam na: https://czarnonakreatywnym.blogspot.com/

Dalszy ciąg losów Członków zespołu The Last Regret.

Początkowo obwiałam się, że książka będzie zbyt podobna do cyklu Gayle Forman "Zostań, jeśli kochasz" i "Wróć, jeśli pamiętasz", a głównie przez zbieżność zespołu rockowego jako wątku przewodniego. Historia okazała się jednak sporo inna i to dobrze.

To typowa historia New Adult. Młodzi ludzie po trudnym dzieciństwie w domu dziecka stają się dorośli. Nie mają ustalonych wzorców i popełniają swoje błędy.
Od pierwszej części upływa 5 lat. Ollie i Nina poznali się jako 16-latkowie, a teraz spotykają się ponownie po pięciu latach i próbują stworzyć dorosły już teraz związek.
Narracja prowadzona z dwóch perspektyw: Oliviera i Niny pozwala lepiej poznać czytelnikowi ich myśli, uczucia i emocje.
Tajemnicza 5-letnia przerwa w związku stopniowo uzyskuje wyjaśnienie.
A finał jest całkiem przyjemny.
Książkę czyta się nieco inaczej niż pierwszą część, ale w dalszym ciągu historia jest wciągająca.
Anna Bellon potrafi stworzyć bohaterów z charakterkiem, którzy mają swoje zasady (czasem niezrozumiałe dla czytelnika),przez co jej powieści tylko zyskują . To w dalszym ciągu lekkie młodzieżówki, ale nie brak im emocji i pazura.
Ciekawe jaką historię ma do opowiedzenia autorka w trzeciej części.

Dalszy ciąg losów Członków zespołu The Last Regret.

To typowa historia New Adult. Młodzi ludzie po trudnym dzieciństwie w...

Szkoda na nią czasu. Druga część romansu typowo dla otumanionych nastolatek. Pozbawiona głębszego przekazu, o tylu niektórych wypowiedzi nie wspomnę.

Urzekla mnie historia Olliego, naprawde wciagnelam sie czytajac ta ksiazke i przeczytalam ja w moze 5 dni? Polecam calym serduszkiem :"))

• 2017