Nie zapomnij mnie

Cykl: The Last Regret (tom 2)
Wydawnictwo: OMGBooks

The Last Regret są na szczycie: wyprzedana trasa koncertowa, nominacje do Grammy, uwielbienie fanów, świetna zabawa z paczką najlepszych przyjaciół. Ale Ollie nie jest tak naprawdę szczęśliwy: ma apartament, którego nie może nazwać domem i dziewczynę, która nie jest jego wielką miłością. Bo Ollie nie zapomniał o Ninie, pierwszej i jedynej, którą naprawdę kochał. Którą chciał mieć w sercu na...

Ale Ollie nie jest tak naprawdę szczęśliwy: ma apartament, którego nie może nazwać domem i dziewczynę, która nie jest jego wielką miłością. Bo Ollie nie zapomniał o Ninie, pierwszej i jedynej, którą naprawdę kochał. Którą chciał mieć w sercu na zawsze. I która zniknęła z jego życia.

Aż do dziś...
Dlaczego Nina odeszła bez słowa? Czy kiedykolwiek kochała Olivera? I dlaczego skrywana przez nią tajemnica nieodwracalnie zmieni życie Oliego?

Poprzednia powieść Anny Bellon, "Uratuj mnie", trafiła na listy bestsellerów Empiku. A opowieści o losach przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki były jednymi z najchętniej czytanych polskich utworów w Wattpadzie.

źródło opisu: www.znak.com.pl

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Anna | 2017-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2017

Nie zapomnij mnie autorstwa Anny Bellon przedstawia historię z życia muzyka Olliego.

Polubiłam bardzo głównego bohatera , gdyż jest osobą, twórczą, mającą zawsze swoje szczere zdanie.

Ollie tak naprawdę potrafi kochać pomimo tego, że jego życie jako nastolatka nie wyglądało tak jak powinno – być normalne, a on szukał swojego miejsca w rodzinie, w której został adoptowany.

Nie przyjął ich nazwiska, ale za miłość rodziców adopcyjnych był im zawsze dźwięczny i pomocny.

Zespół The Last Regret tworzy tutaj grupę młodych ludzi, która scala wszystkich i tutaj nie zabrakło mi niczego pod względem opisów, o co zadbała autorka w umiejętny sposób, umożliwiając poznanie charakterów u każdego z pozostałych bohaterów.

Książkę czyta się dobrze, ze względu na to, ze są opracowane teksty dialogowe z myślą o ludziach młodych pragnących przyjrzeć się z bliska pracy muzyka.

Muzyczny świat, codzienne problemy, tęsknota, poczucie winy, poczucie humoru to jest właśnie to czego...

tajemniczeksiazki | 2017-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2017

We wrześniu ubiegłego roku Anna Bellon wydała swoją debiutancką powieść pt "Uratuj mnie", która otwierała cykl The Last Regret. 19 lipca 2017 swoją premierę będzie miał drugi tom z tej serii pt "Nie zapomnij mnie", o którym poniżej napisze Wam słów kilka.

Zespół The Last Regret jest w szczytowej formie. Bajkowa trasa koncertowa, tysiące fanów, miliony nowych pomysłów na kolejne płyty, nieznane i fascynujące miejsca, a pośród tego on... Ollie, który nie potrafi być szczęśliwy. Wszystko za sprawą jego dawnej miłości, Niny, o której wciąż nie może zapomnieć i którą nadal skrycie kocha, pomimo tego, że od ich tragicznego rozstania minęło ponad pięć lat. Tęsknota za ukochaną daje się we znaki nawet wtedy, kiedy Ollie próbuje ułożyć sobie swoje życie z inną dziewczyną. Jak to jednak w życiu bywa, niespodziewanie dostaje od losu szansę, który na jego drodze ponownie stawia Ninę. Oby tylko nie za późno...

Anna Bellon (rocznik 1996), studentka mechaniki i budowy maszyn. Jak sama mówi o...

zaczytanawksiazkach | 2017-07-21
Na półkach: Przeczytane, 2017

Nie czytałam „Uratuj mnie”, ale kiedy przeczytałam opis fabuły „Nie zapomnij mnie” zorientowałam się, że opowiada o innych bohaterach niż pierwsza część. Zarys mnie zaciekawił, więc stwierdziłam, że w sumie, czemu nie, chętnie przeczytam tym bardziej, że ostatnio mam chrapkę na polskich autorów ;P

Ollie jest członkiem The Last Regret, który zdobywa coraz to większą sławę. Tworzy ten zespół wraz z przyjaciółmi i spełnia marzenia. Ma pieniądze, apartament, dziewczynę. Mogłoby się wydawać, że ma wszystko. Ollie jednak wciąż tęskni za Niną, dziewczyną, która zostawiła go kilka lat temu bez żadnego wyjaśnienia. Tak naprawdę, kochał i nadal kocha tylko ją. Gdy Nina na powrót pojawia się w jego życie, przynosi ze sobą również niemałe zmiany. Jaki był tak właściwie powód jej zniknięcia?

Wiecie z czym skojarzyła mi się ta książka, po przeczytaniu opisu? Z serią Kim Holden. W końcu i tu i tu jest grupa przyjaciół, która zakłada zespół i w sumie w każdej części jest o innym jej członku....

Hanna | 2017-07-17

__________

"Nie zapomnij mnie" to kontynuacja debiutanckiej powieści autorstwa Anny Bellon – Uratuj mnie. Zespół The Last Regret osiąga dalsze sukcesy, z każdym kolejnym koncertem wspina się na coraz wyższe szczeble kariery. Magiczna trasa koncertowa, miliony fanów, a także co rusz nowe zaskakujące pomysły na kolejne płyty. Drugi tom skupia się na Oliverze. Chłopak ostatnimi czasy jest strasznie przygnębiony, smutny, nieszczęśliwy mimo pasma nieustających sukcesów koncertowych. Na domiar tego ekskluzywne mieszkanie, w którym mieszka nie jest w stanie nazwać swoim prawdziwym domem, a dziewczynie, z którą jest w związku, nie potrafi wyznać miłości... Dlaczego Ollie nie potrafi być szczęśliwy? Czym to jest spowodowane?

„Są ludzie, których po prostu nie da się zapomnieć. Nie tak całkowicie. I chyba nie na zawsze Jednak o niej...wolałbym już nie pamiętać, bo taka tęsknota to desperacka forma...

Michelle | 2017-07-17
Przeczytana: 16 lipca 2017

Drugi tom cyklu The Last Regret jest kontynuacją utrzymaną na poziomie swojej poprzedniczki. Historia zgoła inna niż ta, którą mieliśmy okazję przeczytać w Uratuj mnie, niemniej równie emocjonująca i wciągająca.

Anna Bellon przy okazji debiutu pokazała, że potrafi pisać lekkie i wciągające młodzieżówki, którym nie brak emocji i wyrazu. Kolejny raz podążamy muzyczną ścieżką, która tym razem jest tłem historii Oliviera i Niny. Pary, której ścieżki rozeszły się przed kilkoma laty… ale czy trwale i ostatecznie?

Akcja w książce, choć na pozór powolna, jest tak naprawdę wartka. Powieść czyta się szybko, odkrywając historie strona po stronie. Autorka stopniuje napięcie, odkrywając kawałek po kawałku tajemnice otaczające głównych bohaterów, które finalnie składają się na dość przewidywalne, acz urocze zakończenie.

Narracja z perspektywy Oliviera i Niny przybliża bohaterów czytelnikowi. Ich myśli, uczucia i emocje. I o ile Oliviera polubiłam od samego początku, o tyle Nina nie wzbudziła...

anies2 | 2017-07-17
Przeczytana: 15 lipca 2017

Czytając tę powieść, miałam wrażenie, iż ubrałam cudze buty i było mi niewygodnie! Nie znałam autorki Anny Bellon, dopiero po przeczytaniu książki chciałam dowiedzieć się o niej czegoś więcej i tym sposobem znalazłam klucz do „niewygodnych butów”! Otóż autorka to dziewiętnastolatka! Zagłębiając się w akcję „Nie zapomnij mnie” czułam jakby mówił do mnie ktoś w tym wieku. Poza tym bohaterowie też są rówieśnikami pisarki. I naprawdę nie ma w tym nic złego, dobrze, że młodzi piszą, wydają swą twórczość i czytają.

Po prostu jest to powieść dla młodzieży w wieku 17-18 lat. Młodzi mogą się utożsamiać z bohaterami i rozumieć ich problemy lub mieć podobne marzenia. W książce można znaleźć kilka tekstów piosenek w języku angielskim, co dla młodzieży również może być atutem i przy okazji mogą podszkolić język.

Dla mnie, pomysł na książkę był dobry, ale autorka nie rozwinęła wątków w wysmakowany sposób, w związku z czym powieść jest nieco tendencyjna i przewidywalna.

Jednak dla młodzieży...

TakeMeToNeverland | 2017-07-17

„Nie zapomnij mnie” to historia prawdziwej miłości, która nie przemija z czasem. Miłości, której nie da się oszukać. Której nie da się zastąpić. I której się nie zapomina. To uczucie jest jednym z piękniejszych. To historia o tęsknocie, przyjaźni i muzyce. Autorka posługuje się lekkim piórem i swobodnym stylem. Wykreowane przez nią postaci są realistyczne i, jak na falę NA przystało, mają przeszłość, która jest prawdziwa i ma się wrażenie, jakby bohater siedział obok nas i opowiadał swoją historię. Nie sposób ich nie polubić. Ollie to zraniony, ale nadal pełen nadziei mężczyzna. Najlepszy przyjaciel, kochana przytulanka, świetny muzyk. Freya jest typową dziewczyną z sąsiedztwa. Mądra, piękna i pełna wdzięku w ogrodniczkach i białych chuckach, zasługująca na najlepsze. Nina jest zraniona do szpiku kości, przerażona i nieufna. Życie mocno ją doświadczyło. A tajemnica, którą zabrała ze sobą wyjeżdżając z Pittsburgha... Zmieni wszystko. Powrót sprawi, że będzie trzeba zmierzyć się z...

Pisane_Myślami | 2017-07-21

Zespół The Last Regret staje się coraz bardziej rozpoznawalny. Trasy koncertowe wydają się być spełnieniem marzeń dla każdego z członków zespołu. Mimo to, Ollie nie do końca cieszy się tym czasem w swoim życiu, bowiem oprócz miłości do muzyki istnieje miłość do ludzi, a z tą nie idzie mu najlepiej. Załamany po rozstaniu z Niną sprzed pięciu lat, próbuje zapomnieć o uczuciu do niej wiążąc się z kolejnymi dziewczynami. Kiedy pewnego dnia w Keller's widzi Ninę, postanawia zdobyć należne mu wyjaśnienia o jej nagłe zniknięcie. Jednak odpowiedzi jakie chce uzyskać mogą ponownie zniszczyć jego dotychczasowe życie.

"A przeszłość miała to do siebie, że lubiła się o człowieka upominać właśnie wtedy, kiedy ten chciał ją puścić wolno."

Pamiętam dokładnie jak w ubiegłym wrześniu byłam zauroczona pierwszą częścią serii o The Last Regret. Anna Bellon wywarła na mnie wówczas ogromne wrażenie, szczególnie, że była to jej debiutancka powieść. Z pełnym zaufaniem sięgnęłam więc po "Nie...

Dwoje zakochanych w sobie nastolatków, którzy niosą spory bagaż nieprzyjemnych życiowych doświadczeń. Wydaje im się, że skoro mają siebie, to teraz już wszystko będzie dobrze. I było. Do czasu, kiedy Nina (bo tak ma na imię główna bohaterka) bez słowa wyjeżdża i opuszcza Olivera.

Druga część opisuje wydarzenia, które mają miejsce pięć lat później. Oliver gra w zespole The Last Regret, który znajduje się na samym szczycie: wygrywają nagrody, jeżdżą w trasy koncertowe, nagrywają kolejne hity i cieszą się ze swojej sławy. Główny bohater nie może jednak ułożyć sobie życia. Chociaż spotyka się od dłuższego czasu z inną kobietą, to jego serce wciąż należy do Niny.
Kiedy pewnego razu wraz ze znajomymi udaje się do pubu, żeby trochę się rozluźnić, nie spodziewa się, że ten wieczór odmieni jego życie. Przy barze spotyka Ninę. Wymieniają ze sobą kilka zdań i umawiają się na śniadanie następnego dnia.
Oboje czują się skrępowani swoim towarzystwem, chociaż kiedyś byli tak blisko. Pięć lat...

FayeWang | 2017-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2017

Jestem pewna, że „Nie zapomnij mnie” Anny Bellon znajdzie wielu fanów wśród młodzieży. Dlaczego tak uważam? Choć powieść opiera się na utartym schemacie, fabuła rozwija się przewidywalnie, a język zdecydowanie nie jest wysmakowany, to autorce udało się stworzyć książkę, którą czyta się jednym tchem. Pisarka doskonale zdaje sobie sprawę, w jaki sposób rozmawiają, myślą i czują młode osoby, co na każdym kroku odczuwa się w trakcie lektury. Dialogi skonstruowane są bardzo naturalnie, a słownictwo adekwatne do wieku i luzackiego stylu bycia bohaterów. Wytrawny smakosz zapewne będzie kręcił nosem na warstwę językową, ale ten, kto szuka w literaturze refleksów czegoś z realnego świata, będzie zachwycony, strony powieści dosłownie kipią od mowy potocznej. Obawiałam się wątku miłosnego, który serwowany młodzieży często wywołuje u mnie objawy mdłości, ale niepotrzebnie. Annie Bellon udało się nie popaść w ckliwość i wyniosłość. Jednak największy plus „Nie zapomnij mnie” to zgrabnie...