Miasto Kości

Cassandra Clare Wydawnictwo: Mag Cykl: Dary Anioła (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
City of Bones
fantastyka, fantasy, science fiction
Anna Reszka
wampir demon miłość półanioł dary anioła shadowhunters nocni łowcy

Opinie [2 204]

Po obejrzeniu filmy czy serialu nudna jak flaki z olejem, bo fabuła mocno się pokrywa. Język baaaardzo prosty, książka przemyka między palcami, ale w ogóle nie zostaje w pamięci.

Bardzo mi się podobały wszystkie części!

Za drugim razem myślałam, że zmienię opinię o tej książce, jednak myliłam się. Pierwszy tom "Darów Anioła" jest po prostu... nudny, w przeciwieństwie do jego następców.

Powiem tak,
W momencie kiedy ta książka miała premierę czyli chyba 2009 to mogła ona robić wrażenie,
Aktualnie ludzie po nią sięgają bo obejrzeli serial czy film.
Osobiście uważam że niektóre kwestie mogły być lepiej rozwiązane i poprowadzone.
Jeśli ktoś lubi klimaty walki dobra ze złem w postaci demonów, to polecam.

kocham

Ciężko mi będzie pisać recenzję tej książki nie porównując jej do „Diabelskich maszyn”, które są jej ‘prologiem’ (filmów jeszcze nie widziałam, ale mam zamiar to nadrobić i je także zrecenzować). Cała seria „Dary anioła” szybko zyskała dużą popularność wśród nastolatków jednak ja zdecydowanie wolę „Diabelskie maszyny”, które przez osadzenie akcji w wiktoriańskiej Anglii...

Ta młodzieżówka jest przestarzała. Warsztat pisarski- marny. Całość- nudna, nijaka. To przeszłoby w 2010 roku, ale nie teraz, gdzie mamy mnóstwo wspaniałych i dużo lepszych książek. Starta czasu. Nie polecam.

Wreszcie zabieram się za twórczość Cassandry Clare! Czekajcie na recenzje!
------------------------------------------------------

Hmmmm.... Z pewnością jest to dobra rozrywka, książka idealna na wakacje. Jednak spodziewałam się czegoś lepszego.

Miałam troszkę większe oczekiwania, które nie zostały spełnione, ale nie narzekam. Nie było to może jakieś cudo, jednak daje...

Myślę, że książka bardziej by mi się spodobała jakies 10 lat temu, kiedy tatuaże, kolorowe wlosy mogly rzeczywiście być czymś niezwykłym, niespotykanym, "niegrzecznym". Teraz brzmi to trochę stereotypowo i banalnie, że ci, którzy wyłamują się z dobrze znanej nam rzeczywistości, stylizują się na punków/metalów. Niby duzo się działo, ale większość wypraw bohaterów w...

"Miasto Kości" jest wprowadzeniem do serii "Dary Anioła", opowiadającej o świecie Nocnych Łowców. Pozwala na wyobrażenie sobie Świata Cieni i poznanie jego mieszkańców. Książka zawiera dużo opisów, co jest jej niewielkim minusem, który na szczęście niweluje szybka akcja powieści. Główna bohaterka książki jest miejscami irytująca, ale czego można się spodziewać po...

Dyskusje

33 144