Miasto Kości

Cassandra Clare Wydawnictwo: Mag Cykl: Dary Anioła (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
City of Bones
Dary Anioła (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Anna Reszka
wampir demon miłość półanioł dary anioła shadowhunters nocni łowcy

Po tych kilku dniach udało mi się w końcu skończyć czytać książkę autorstwa Cassandry Clare pod tytułem "Miasto kości". Głównymi bohaterami powieści są Jace Wayland oraz Clary Fray. Tych dwoje nie powinno się spotkać. A jednak do spotkania doszło. Niestety zarówno Jace jak i Clary są świadkami zdarzeń, które nie miały prawa się wydarzyć. Ale jednak potoczyło się inaczej....

Przez parę lat odsuwałam tę książkę, gdyż miałam odczucie ,że zbyt młodzieżowa, a raczej dla większych dzieciaków.
Film, był efektowny.
Książka w kategorii młodzieżowej, jest ogólnie dobra, ciekawa, pełna akcji, choć szczerze, to jest jedna i na koniec.
Relacje między nastolatkami, trochę humoru .
Brak charyzmy bohaterów, w zasadzie mało wiemy o postaciach, żadnego...

Żałuję, że nie przeczytałam tego, gdy miałam 14/15 lat, bo bardziej bym to przeżyła. Oprócz tego opowieść ma wady i zalety - bohaterów napisanych lepiej i gorzej. Podoba mi się narracja, jest prawdziwa, opisy nie za długie, a czuję atmosferę miejsca i sytuacji, to jest wielki plus.

Niektóre wątki zbyt oczywiste - mówię już tutaj o trzech pierwszych tomach - ale to może...

Pierwszy raz miałam do czynienia z tą książką w 2013, po tym jak zakochałam się w filmie, wybłagałam tatę o te książki na mikołajki. Dostałam wtedy pierwsze trzy części i od razu zaczęłam czytać. Drugi raz czytałam ją przed trzecim Zlotem Nocnych Łowców w 2015, trzeci raz przed czwarty, czwarty przed piątym i teraz jest mój piąty raz z tą częścią. Czy żałuję któregokolwiek...

Nie spodziewałam się, że świat wykreowany już spory czas temu może mnie wciągnąć, a jednak Clare jakoś się to udało. Nie jest to może fantastyka młodzieżowa najwyższych lotów, ale bardzo przyjemnie się zestarzała

Dobre, bo inne. Na razie w pierwszej części nie klaruje się zbyt jasna fabuła, nie do końca wiadomo, co będzie dalej, ale historia szybko się rozwija i tworzy bardzo przejrzyste zręby fabularne. Widać, że będzie to jakaś walka dobra ze złem, jak w większości fantastyki, ale nie będzie ona tak "oczywista", jak w innych książkach.

Co tu się działo to ledwo nadążałam myśleć. Wciągnęłam się i naprawdę z zaciekawieniem śledziłam dalsze losy bohaterów. Książka trochę naiwna i nastolatkowa, ale mi to nie przeszkadza. Czyta się przyjemnie i lekko, ciągle coś się dzieje.

Poleciła mi tą serię koleżanka (mimo, że miałam ją wrzuconą do chcę przeczytać), więc przesunęłam ją w kolejce :)
I się nie zawiodłam.
Czyta się szybko, przyjemnie. Bohaterowie są wyraziści.
Chociaż powiem szczerze, że mamy kolejną bohaterkę, dla której fakt istnienia wampirów, demonów czy innych stworów jest tak oczywisty i przechodzi nad nim do porządku dziennego, że aż...

Wow! Nie sądziłam, że ta seria aż tak przypadnie mi do gustu. Dzięki tej książce zaczęłam oglądać serial na netflixie.

Niezwykle interesujący świat i dobrze przedstawione postaci. Fabuła przyciąga czytelnika.

Miło wrócić do niej po latach. ❤️

34 630
    9 874