rozwińzwiń

Miasto Kości

Okładka książki Miasto Kości Cassandra Clare
Okładka książki Miasto Kości
Cassandra Clare Wydawnictwo: Mag Cykl: Dary Anioła (tom 1) Ekranizacje: Dary Anioła: Miasto Kości (2013) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Dary Anioła (tom 1)
City of Bones
Mag
2009-06-17
2009-06-17
Anna Reszka
Ekranizacje:
Dary Anioła: Miasto Kości (2013)
wampir demon miłość półanioł dary anioła shadowhunters nocni łowcy

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Sięgając po tą książkę spodziewałam się czegoś naprawdę fajnego, a ta książka była wielkim zawodem. Mam 15 lat i mówiono mi, że będzie to idealna powieść na mój wiek: romans, pełna akcji, ciekawa i przyjemnie napisana. Relacja między głównymi bohaterami była bardzo nieprzemyślana i wyjątkowo cringowa. Elementy fantastyczne wydawały się z początku ciekawe i zaplanowane, ale pózniej przeczyły się z wszystkim co do tej pory przeczytałam. Zwykle ten jeden główny bohater mnie urzeka, jednak Jace zdawał się być ,,ładnym" dupkiem, który mnie bardzo irytował. Chyba nigdy nie wystawiłam tak słabej opini. Nie polecam. Jeśli ktoś jest początkowym czytelnikiem ta książka mogłaby mu przypaść do gustu, jednak ja po wieloletnim czytaniu stwierdzam, że jest to jedna z najsłabiej wymyślonych książek jakie czytałam. Inne powieści autorki o wiele bardziej mi się spodobały.

!Książka przesłuchana w formie audiobooka!
Nigdy nie słyszałam, tak złej lektorki. Mam wrażenie, że zniszczyła ona cały potencjał tej książki (który i tak nie był za wysoki)
Myślę, ze spodobała by mi sie gdybym miała 15 lat:)

!Książka przesłuchana w formie audiobooka!
Myślę, ze spodobała by mi sie gdybym miała 15 lat:)

Bardzo dobry cykl książek dla młodzieży, głównie dla dziewczyn.

No właśnie… dla młodzieży :D świetnie się to czytało mając 16lat, dla starszych czytelników język jest bardzo prosty.

Bardzo dobry cykl książek dla młodzieży, głównie dla dziewczyn.

·przede wszystkim jest to ciekawa książka
Ocenka ogólna: 10/10
Czas akcji oczywiście współczesność
Główna bohaterka: Clary Fray
Jest to pierwszy tom trylogii "Dary anioła". Książka zaskoczyła mnie pozytywnie. Na poczatku ciężko było mi przyzwyczić się do stylu pisania, lecz później zbyt się wciagnęłam, aby zwracać na to uwagę. Lekki romansik. Występują przeróżne zwroty akcji. Chociaż na samym poczatku odnosi się odwrotne wrażenie. Fabuła jest rozbudowana.
Myśle, że jest idealna na jesienny wieczór.
Od razu mogę polecić film. Tyle, że jest wiele różnic, ale to jak zawsze.

·przede wszystkim jest to ciekawa książka
Ocenka ogólna: 10/10
Czas akcji oczywiście współczesność
Główna bohaterka: Clary Fray

Sympatyczna baśń, z elementami romansu. Pozycja raczej dla nastolatek.

Sympatyczna baśń, z elementami romansu. Pozycja raczej dla nastolatek.

Nawet spoko. Poziom wyższy niż w przeciętnej pierwszej części serii young adult, ale nie jest to jakieś wybitne. Oby kolejne części były lepsze.

Zaczęła się dosyć nudno, żeby później nabrać tempa i rozkręcić się na dobre.

Zaczęła się dosyć nudno, żeby później nabrać tempa i rozkręcić się na dobre.

Słabo. Słabiutko... Niby nie spodziewałam się zbyt wiele, jednak pozytywny komentarz Stephenie Meyer na okładce czytanego przeze mnie egzemplarza powinien włączyć mi czerwoną lampkę. A ja poszłam w te krzaki jak jakaś głupia Przyziemna...
Pomysł może i niezły, świat rozbudowany, lista magicznych stworzeń dłuższa od przeciętnej, momentami niezła dynamika, gdzieniegdzie szczypta napięcia. Ale jednak ta zupa wyszła za słona. Rozdział o szczurze zupełnie zbędny, trącał zapchajdziurą. Wątek martwego, ale nie-martwego złola totalnie nieświeży (i kolejne V w imieniu...). Natomiast rozdział z kartą obnażył zabójczo niski poziom logicznego myślenia u prawie wszystkich głównych bohaterów razem wziętych. Dodajmy do tego zakończenie w stylu "zamierzam napisać całą sagę" i oto moja niestrawność gotowa. Żałuję, że skosztowałam. Na szczęście jakaś herbatka ziołowa powinna dać radę - zapominanie treści książki za 3, 2, 1...
Przepraszam, a co ja tu właściwie komentowałam?

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie wiem, co ja miałam w głowie, że było 8/10, ale chyba już mi przeszło.
Clary, ta tępota, sympatii niestety nie wzbudza. Ciężko by z tym było, kiedy ma się do czynienia z osobą tak roszczeniową i zamkniętą w swoim bombelku, a poza tym zawistną w stosunku do każdej innej dziewczyny. Z drugiej strony to chyba nie do końca jej wina, bo czerpała wzorce od kobiety, która uznała, że jak nie będzie zwracała uwagi na problem, to on zniknie (jo nie chcioł, jo spanikował).
Jace jest za to tak bardzo emo, że można go chyba już uznać za postać komiczną. Mimo to z tej dwójki to raczej jego lubię bardziej (pewnie przez aspekt rozrywkowy),tylko nie mogę mu wybaczyć tego mimozowatego zachowania z finału.
Tutaj akurat bez zmian, moim ulubionym bohaterem pozostaje Magnus; Alec zachowuje się troszkę irytująco, ale mam do niego sentyment; a zdecydowanie niedoceniona przez wszystkich jest Isabelle – postać bezinteresowanie uczynna dla obcej baby i cierpliwie odpowiadająca na jej głupie pytania, gdy trulof zajęty jest ważniejszymi sprawami.
O relacjach nie chcę się rozwodzić. Niby są, ale płytkie i jakoś szczególnie nie zachwycają (no, chyba że te z boku; tam rodzi się coś epickiego XD).
Fabuła trochę naciągana, nie powiem, chociaż niby jako tako kupy się trzyma. Tutaj zdecydowanie dziury zalepia świat przedstawiony, który raczkuje w solidnym kierunku. No, ogólnie nie jest to może twór Holly Black, ale zęby bolą tylko trochę.

Nie wiem, co ja miałam w głowie, że było 8/10, ale chyba już mi przeszło.

Pierwsza książka, dzięki której zaczęłam moją przygodę z czytaniem. Przedstawiony świat z różnych perspektyw wręcz wciąga i aż chce się w nim żyć, a postacie szybko można zamknąć w swoim sercu. Idealna książka dla młodych fanów fantastyki.

36 913
    10 594