Okładka książki Miasto kości

Miasto kości

Autor:
Cykl: Dary Anioła (tom 1)
tłumaczenie
Anna Reszka
City of bones
wydawnictwo
Mag
typ
papier
Anna Gręda
7,74 (11421 ocen i 1368 opinii)

Opis książki

Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela. Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami...

Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami, zwanymi demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci. Cisi Bracia mają zaszyte oczy i usta i rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, w której leżą zmarli Łowcy. Cisi Bracia prowadzą archiwa wszystkich Łowców Cieni, jacy kiedykolwiek żyli. Strzegą również trzech boskich przedmiotów, które anioł Razjel powierzył swoim dzieciom. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich.

Od tysięcy lat Cisi Bracia strzegli boskich przedmiotów. I było tak aż do Powstania, wojny domowej, pod przywództwem zbuntowanego Łowcy, Valentine’a, który niemal na zawsze zniszczył tajemny świat Łowców. I mimo że od śmierci Valentine’a minęło wiele lat, rany, jakie zostawił, nigdy się nie zabliźniły. Od Powstania minęło piętnaście lat. Jest upalny sierpień w tętniącym życiem Nowym Jorku. W podziemnym świecie szerzy się wieść, że Valentine powrócił na czele armii wyklętych. A Kielich zaginął…

źródło opisu: http://www.mag.com.pl/

Opinie czytelników
Miranda | 2010-07-08
Na półkach: Przeczytane, In English, 2010
Przeczytana: 07 lipca 2010

Czytanie tej książki w oryginale było całkiem niezłym pomysłem. Zwłaszcza patrząc na to, jak został przetłumaczony tytuł całej serii (obecnie już trylogii). "Mortal Instruments" stały się nagle "Darami Anioła". Ma to sens, ale też o wiele delikatniejszy wydźwięk, co może być mylące. Ja wiem, że teraz żadna książka dla młodzieży nie może się obejść bez wampira, anioła, albo czegoś podobnego w tytule, ale litości… Dobra, pal sześć tłumaczenie, przejdźmy do konkretów.

Główne założenia są mocno schematyczne. Dziewczyna (a imię jej Clary) dowiaduje się, że (surprajz, surprajz!) demony istnieją. Inne paskudne boboki też. Nazwijmy ich ogólnie Cieniami. Ale nie martwcie się drodzy śmiertelnicy, gdyż istnieją także "ci dobrzy" (Łowcy owych Cieni), którzy z demonami walczą. Mamy więc obowiązkowe kilka rozdziałów o tym, jak bohaterka powoli odkrywa nowy świat i rządzące nim zasady, wkręcając się w całą akcję coraz bardziej i bardziej… Dodajmy do tego jeszcze zagadkowy napad na mamę bohaterki, ja...

Lenalee | 2010-01-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Pokochałam tę książkę od pierwszych stron, ale nie sposób jej nie polubić. Dziwne, bo przed przeczytaniem książki wyobrażałam sobie Jace'a jako takiego grzecznego, ułożonego chłopca. Ale złośliwy, ironiczny i dowcipny Jace o dość wysokiej samoocenie jest o niebo lepszy. xD Świetna książka, nie mogłam się od niej oderwać. Cieszę się, że drugą mam w zasięgu ręki. : )

Cassiel | 2011-03-26
Przeczytana: 17 marca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„Sarkazm to ostatnia deska ratunku, dla osób o upośledzonej wyobraźni.”

Osoba, która ceni książki, na pewno pamięta moment, w którym, dzięki konkretnej pozycji, pokochała literaturę. Wcześniej sięgała po coś bardzo rzadko, a później kiedy w jej ręce trafiła ta rzecz, zaczęła rozumieć na czym polega magia słów, jak działa to na naszą wyobraźnię i co z nami potrafi zrobić. Wielu z Was zapewne zaczynało od Harry'ego Pottera, mam rację? Ja do tej grupy się nie zaliczam i jeśli mam być szczera, nadal tego cyklu (niestety) nie przeczytałam. Zaczęło się całkiem inaczej.. Na siłę ktoś wepchnął mi drugi tom Darów Anioła, Miasto Popiołów i po przeczytaniu miałam ochotę, powiadomić cały świat, że powieść jest najlepszą, jaką kiedykolwiek czytałam (a przecież wiele nie znałam). Dopiero po jakimś czasie poznałam początek historii Nocnych Łowców, a mowa tu o Mieście Kości, równie świetnym i oryginalnym jak sequel.

Clary Fray to nastolatka, która wiedzie zwyczajne życie, do dnia, w którym zaczyna z...

Secretelle | 2013-12-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 06 grudnia 2013

"Miasto kości" było jedną z tych książek, o których słyszałam wiele dobrego, na każdym kroku napotykałam pochlebne opinie na ich temat, ale mimo to bałam się po nie sięgnąć, ponieważ wielokrotnie już się zdarzyło, że powieści wychwalane przez większość czytelników w moich oczach wypadały co najmniej słabo. Po raz kolejny na moją decyzję dotyczącą przeczytania książki wpłynęła ekranizacja, a raczej mieszane opinie o niej - bo jeśli film jest oceniany albo na 1, albo na 10, to ja po prostu muszę go obejrzeć i przekonać się na własnej skórze, czy jest arcydziełem, czy raczej niewypałem. Kiedy więc już, już miałam kupić "Miasto kości", wszystkie wydane dotychczas części serii przywędrowały do mnie w ramach prezentu imieninowo-mikołajkowego. Do lektury pierwszego tomu podeszłam i z oczekiwaniami - niezbyt wygórowanymi - i z odrobiną dystansu (bo przecież jeśli mi się nie spodoba, to wcale nie będzie koniec świata), tymczasem "Miasto kości" nie okazało się ani lepsze, ani gorsze niż się spod...

Książka po prostu fenomenalna! Zakochałam się! Jace jest fantastyczny! Dodatkowo strasznie polubiłam główną bohaterkę! Tylko zadziwiła mnie końcówka za co jestem wściekła na autorkę. Jak mogła wpaść na to żeby z Jace i Clary zrobić... Jestem z tego powodu wściekła, ale zobaczymy co będzie się działo w kolejnych częściach.Historia jest fascynująca i ciekawa, choć dla bardziej doświadczonego czytelnika miejscami może być przewidywalna. Pomimo tego czyta się ją szybko i przyjemnie.Kiedy zaczęłam czytać tę powieść, nie mogłam się już od niej oderwać. Myślałam, że będzie to coś nudnego i przereklamowanego, a okazało się czystą i niezaprzeczalną magią, światem, w którym z przyjemnością chciałabym egzystować. Mimo tego zakończenia książka jest fantastyczna, więc polecam, bo warto ją przeczytać.

anius | 2014-02-13

Zabrałam się za miasto kości i z miejsca się zakochałam:)polubiłam każdego bohatera bez wyjątku a szczególnie Jace jest słodki;)pełno humoru co sprawiało że nieraz wybuchałam śmiechem a także powagi.Ta seria jest wyjątkowa bo oczywiście pochłonęłam wszystkie pięć książek w trzy dni a zdanie mi się nie zmieniło.Każda książka z tych pięciu jest tak samo świetna,co sprawia ze nie mogę się doczekać ostatniej części by w końcu dowiedzieć się jaki będzie koniec:)polecam jak najbardziej całą serię,bo dary anioła wciągają bez reszty.Na sto procent wrócę nie raz,a będę wracała bez końca,aż wszystkie kartki poodpadają;)

Książka jest niesamowita, film daje wiele do życzenia, chociaż to solidna praca reżyserska. Dla tych, co jeszcze nie widzieli - lepiej niech przeczytają powieść. Już dawno nie czytałam tak dobrej literatury.

Ogólna ocena: 10/10

Fabuła: 10/10
Język: 7/10
Postacie: 10/10

Patricia | 2013-12-18
Przeczytana: 30 lipca 2013

Dużo słyszałam o książkach Pani Clare , jakie są świetne i wciągające. Długo zwlekałam zanim zaczęłam ją czytać. Skusiłam się dopiero w wakacje kiedy miałam więcej wolnego czasu i żałuję tylko że tak późno sięgnęłam po tę książkę, jednak dla mnie okazało się to lepsze, gdyż mogłam szybko przeczytać następną część.

Historia Clary i Jace`a od razu mnie wciągnęła. Nie mogę ukryć, że uwielbiam takie książki. A "Miasto Kości" szczególnie. Akcja była płynna i rewelacyjnie opisana. Każdy szczegół spodobał mi się. Bohaterowie których stworzyła autorka...cudowni, oczywiście najbardziej Jace którego chyba każdy pokochał czytając książkę Clare.

Końcówka mnie bardzo zaskoczyła. Byłam lekko rozczarowana i zdziwiona że autorka tak przedstawiła relacje pomiędzy dwójką głównych bohaterów, a raczej ją zniszczyła. Ale przez to nie postawiła na przewidywalność i zaskoczyła czytelników.

Książka jak dla mnie REWELACYJNA
Polecam każdemu

W książkach Cassandry Clare nie można się nie zakochać! Pokochałam świat Nocnych Łowców od pierwszej strony książki i pamiętam, że nie byłam w stanie oderwać się od niej. Jace, Magnus, Prezes Miau, Alec i cała reszta... Nie można się nie śmiać, nie można nie płakać i oczywiście nie można przestać czytać. Wciągający pierwszy tom sześcioczęściowej sagi, która szybko staje się dla czytelnika nałogiem! Na Anioła, to jest świetne!
POLECAM!

Aniutka90 | 2013-02-28
Przeczytana: 27 lutego 2013

Świetna książka. Miałam w rękach ją już bardzo wcześniej, ale odłożyłam :/ Strasznie żałuję. Wspaniała pozycja dla młodzieży jak i starszych czytelników. Mocna akcja, szybkie zwroty, mocne zakończenie, tajemnica, zagadka i mnóstwo paranormal! Ubóstwiam tą serię! Żałuję, że jednak tak to się zakończyło, spodziewałam sie zupełnie czegoś kompletnie innego! Polecam absolutnie każdemu! Sama zabieram się za kolejną część... I mam nadzięję, że autorka odkręci to co mi namąciła.... (zainteresowani: Jace i Clary- tak być nie może!).

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto