Nigdy w życiu!

Cykl: Żaby i anioły (tom 1)
Wydawnictwo: W.A.B.
1 705
1 433
1 359
Judyta, Tosia, Adam

Inne wydania

Judyta kończy trzydzieści siedem lat, ze złością wspomina mężczyznę, który ją porzucił, i nieuleczalnie marzy o wielkim uczuciu. Sama buduje dom na wsi i sama wychowuje nastoletnią Tosię. Udziela porad w piśmie kobiecym i nie zarabia tak dobrze jak Bridget Jones ani nie czuje się, jak ona, kobietą sukcesu. Nie wstydzi się swoich słabości i kompleksów, ma poczucie humoru, a po każdym kryzysie wybucha w niej nowa bomba energii.

Od autorki: "Myślę, że wszystkie jesteśmy podobne. W każdej z nas tkwią tęsknoty, do których niechętnie się przyznajemy. Również za wielką romantyczną miłością i księciem na białym koniu. Otóż ja jestem za tęsknotą."

źródło opisu: [ W.A.B., 2001]

Magdalena | 2014-07-21
Przeczytana: 20 lipca 2014

Polubiłam książki Katarzyny Grocholi, ale dopiero teraz spotkałam się z książką ,,Nigdy w życiu". Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że powieść jest lepsza od ekranizacji. W wielu momentach ocierałam łzy ze śmiechu. Przypominała mi Bridget Jones, ale mniej zrzędziła. Judyta to dorosła, niemłoda kobieta, która została porzucona przez męża. Rozpoczyna nowe życie i przeprowadza się do nowo wybudowanego domku na wsi wraz z córką. Judytka odpowiada na listy kierowane do redakcji, w której pracuje. Służy pomocą wielu osobom i pewnego dnia pisze do niej porzucony przez kobietę mężczyzna, Niebieski. W między czasie poznaje Hirka na wycieczce w Cyprze oraz Adama. Będzie się działo : ) Polecam :>

Koala | 2014-10-17

Nie przypadła mi do gustu ta powieść, mimo tego, że lekko i względnie przyjemnie się ją czytało, a także mimo przeuroczej głównej bohaterki. Bardziej podobał mi się film. Książka jakaś taka bez wyrazu, nic po sobie nie zostawiła, no może oprócz nutki rozczarowania.

Anastazja | 2016-09-08
Przeczytana: 08 września 2016

Właściwie wypożyczyłam tą książkę dla mamy ale skoro już ją mam, to czemu nie przeczytać. Cóż, nie zachwyciła mnie, moją mamę, która lubi tego typu literaturę też nie.
Odnoszę wrażenie, że książka w zamierzeniu miała być zabawna, być może mam kiepskie poczucie humoru ale nie ubawiła mnie specjalnie. Przez większą jej część nie wiele się dzieje, zwykłe szare codzienne życie, nic co sprawiłoby, że chce czytać dalej.
Jedyną jej zaletą, którą jestem w stanie wyłapać to, że czyta się ją lekko i szybko oraz jej mała objętość. Zdecydowanie nie zostanę fanką Grocholi i nie zamierzam wracać do jej książek, to nie moja bajka.

Tosiaczek | 2013-09-13
Przeczytana: 13 września 2013

Czytając tę książkę, widziałam przed sobą twarze Stenki, Brodzik, Żmijewskiego. A szkoda, zawsze wolałam najpierw przeczytać książkę, a potem obejrzeć film. Wtedy bardziej można uruchomić wyobraźnię.

Jaka jest ta książka? Przypomina mi pamiętnik. Można powiedzieć, że jest to taki bardziej dokument z życia kobiety około czterdziestki, kobiety zdradzonej, porzuconej, zadającej sobie pytania w stylu: "co takiego ma tamta druga czego nie mam ja?" Judyta, główna bohaterka, potrafi się jednak podnieść, nie załamuje się, wręcz przeciwnie dokonuje w swoim życiu wiele zmian. W tym wszystkim pomagają jej przyjaciele. Zawsze może na nich liczyć. Na swej drodze spotyka też prawdziwą miłość. Co więcej - mężczyzna, którego poznaje, potrafi dogadać się z jej nastoletnią córką Tosią.

Fabuła wydawałoby się przypomina prawdziwe życie wielu kobiet, ale tak wcale nie jest. Według mnie za dużo w niej z bajki, jak dla mnie jest zbyt "cukierkowata".

Na koniec powiem tak: książkę czyta się szybko, ale...

denudatio_pulpae | 2014-08-09
Przeczytana: 07 lipca 2014

Do przeczytania tej książki bardzo namawiała mnie moja przyjaciółka. Długo się wzbraniałam, ale w końcu wpadła mi w ręce na jakiejś wyprzedaży i skoro "wszyscy to już przeczytali" to dlaczego ja sama nie miałabym się przekonać? Niestety nie było to najlepiej wydane 7zł w moim życiu ;)
Książka jest lekka, początkowo nawet całkiem mnie śmieszyła, ale później niestety coraz gorzej. Według mnie do historii o Bridget Jones jej daleko.
Za to niewątpliwym plusem jest to, że objętościowo wystarczy na jeden wieczór i dzięki temu nie zmęczyła mnie za bardzo.
Może jeszcze kiedyś spróbuję przeczytać coś tej autorki dla porównania i zweryfikowania mojej opinii, ale myślę że nie nastąpi to w najbliższym czasie.

Alexandra | 2016-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2016

To moje drugie zetknięcie się z twórczością Kasi Grocholi, wrażenia jak poprzednio, b.pozytywne ;)
Autorka umie ,,zaczarować'' czytelnika swoim stylem pisania- oprócz ukazywania z humorem życiowych perypetii bohaterów z którymi styka się chyba każdy z nas, używa prostego, codziennego języka, można powiedzieć nawet, że potocznego - osobiście nie razi mnie to.
Z czystym sumieniem mogę polecić tę książkę. Humor i śmiech gwarantowany w trakcie :) Dobrze sięgnąć po tak ,,lekką'' literaturę, szczególnie w wakacje.

mroźny_poranek | 2015-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2015

Lekka, miła książka, napisana humorystycznie i z małym przekąsem w stosunku do mężczyzn.
Czytało się szybko, z uśmiechem pod nosem, chociaż całość była trochę pogmatwana i chaotyczna.
Jednak ogólnie może być.

myślnik | 2013-04-20

Nigdy w życiu nie spodziewałabyś się,że twój mąż zostawi cię dla młodszej!
Nigdy w życiu nie przypuszczałabyś,że kłopoty faktycznie chodzą parami,trójkami,czwórkami...
Nigdy w życiu to by nie mogło się przytrafić tobie!
A jednak.

Ktoś powie,to jest książka całkowicie oderwana od rzeczywistości,bo normalnie to ludzie załamują ręce i w kącie liżą rany z dala od wścibskich oczu sąsiadów. Lepiej płakać niż działać(Judyta byłaby tym stwierdzeniem oburzona).
Wyzwania!Walka!Szukanie swojego ja!Myślenie o sobie,a nie obiadkach,praniu,sprzątaniu!

W liście do Św. Mikołaja napiszę:
Kochany Św.Mikołaju,jeśli życie ma mnie doświadczyć niezbyt przyjemnie,jeśli moje poświęcenie dla rodziny okaże się po czasie pozbawione sensu,jeśli zostanę z brudną bielizną w rękach z szopą nieuczesanych włosów na głowie,a mój mąż pożegna mnie słowami-Odchodzę,mam inną...To proszę Cię Św.Mikołaju daj mi cierpliwość i uczyń mnie tak zaradną,pogodną,silną jak Judyta!

Cała seria o Judycie jest trochę jak list do...

kamyk576 | 2014-03-09

''Judyta kończy 37 lat, ze złością wspomina mężczyznę, który ją porzucił, i nieuleczalnie marzy o wielkim uczuciu. Sama buduje dom na wsi i sama wychowuje nastoletnią Tosię. Udziela porad w piśmie kobiecym i nie zarabia tak dobrze jak Bridget Jones ani nie czuje się jak ona kobietą sukcesu. Nie wstydzi się swoich słabości i kompleksów, ma poczucie humoru, a po każdym kryzysie wybucha w niej nowa bomba energii.''
'' Myślę, że wszystkie jesteśmy podobne. W każdej z nas tkwią różne tęsknoty, do których niechętnie się przyznajemy. Również za wielką romantyczną miłością i księciem na białym koniu. Otóż ja jestem tą tęsknotą. Katarzyna Grochola.

Święta racja. Nigdy w życiu!

Przeczytałam bardzo dawno temu, szzęśliwie nie posiadam, na nerwy działają mi książki stojące na półce których szczerze nie lubię.

Dzieło to zniechęciło mnie do czytania polskich autorek na lata.

Kompletnie nie rozumiem fenomenu tej autorki.

Gwiazdek jedna a powinno być zero. Wystarczy jak coś w księgarni stoi obok Grocholi już jestem zniechęcona.

Najlepsza rekomendacja na świecie?

Nie należę do osób, które lubią rzucać się w oczy w przestrzeni publicznej. Staram się raczej wtapiać w tłum i nie akcentować swojej obecności nazbyt żywiołowo. Zazwyczaj mi się to udaje. Piszę „zazwyczaj”, bo gdy czytam książkę w miejscu publicznym, to (niestety) nie panuję nad emocjami.

Katarzyna Grochola odpowie na Wasze pytania!

W związku z premierą najnowszej powieści „Houston, mamy problem”, Katarzyna Grochola, jedna z najpopularniejszych polskich pisarek, udzieli wywiadu użytkownikom lubimyczytać.pl!