Nigdy w życiu!

Katarzyna Grochola Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Żaby i anioły (tom 1) literatura piękna
2001-03-30
2001-01-01
W.A.B.
Judyta Tosia Adam
Żaby i anioły (tom 1)
literatura piękna
2001-03-30
Judyta Tosia Adam

Przeczytałam w całości, ale była to męczarnia. Troszkę dla mnie nudne, troszkę płytkie, troszkę infantylne.

Po świetnym filmie stwierdziłam, że warto przeczytać również książkę i niestety... nigdy, lub prawie nigdy nie stwierdzam, że film jest o wiele lepszy niż książka...
Książka banalna, łatwo się ją czyta, jednak zbyt częste zwroty akcji lekko mnie irytowały. Specjalnie mnie nie śmieszyła, jednak mimo wszystko to była dobra odskocznia, po ciężkim kryminale.

Bardzo mi się podobała, aczkolwiek film lepszy, co nie zdarza się często. Uwielbiam Stenkę i może to dlatego...

dość banalna. czyta się szybko, łatwo, krótko... i tyle. mnie specjalnie nie śmieszyła. jest po prostu OK, na wyluzowanie po cięższej lekturze jak znalazł.

Książka, którą pierwszy raz przeczytałam za nastoletnich lat, bo znajdowała się w zasobach rodziców, a ja nie miałam co robić.
Wówczas byłam oczarowana stylem pisania Grocholi. "Nigdy w życiu" czytało się szybko i lekko. Prosty język, nietuzinkowe przemyślenia bohaterki dotyczące życia, posiadania dziecka, związków. Żadnych filozoficznych czy górnolotnych frazesów.
Nawet...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka jest lepsza od filmu.Do poczytania w długie jesienne wieczory.

Książka dużo lepsza od ekranizacji. Polecam

Po prostu słaba książka, nie spodziewałam się, że będzie az tak źle, ponieważ film był całkiem dobry, biorąc pod uwagę poziom polskich komedii romantycznych. Mimo że mało stron, dosyć duża czcionka, czytało mi się tę powieść bardzo ciężko. Główna bohaterka jest lekko niezrównoważona psychicznie.

Ulubiona Grocholi jak film

I tego właśnie potrzebowałam na te pochmurne i deszczowe dni października! Dużo humoru, ironii, groteski i dystansu Jutki do siebie samej! Jestem zdecydowanie na tak! Uwielbiam ją, Tosię, koty, i to „zadupie” gdzie jest ich domek z bali. I do tego wszystkiego cudowny Adaś, który „przecież jest inny niż wszyscy” mężczyźni😁 I nawet mamę Judyty, która ciegle jest zmartwiała, i...

Dyskusje

11 490