Nigdy w życiu!

Okładka książki Nigdy w życiu! Katarzyna Grochola
Okładka książki Nigdy w życiu!
Katarzyna Grochola Wydawnictwo: Libros Cykl: Żaby i anioły (tom 1) literatura piękna
Żaby i anioły (tom 1)
Libros
2001-01-01
2001-01-01
83-7311-199-9
dom na wsi porzucona kobieta niewierny mąż porady słabości kompleksy humor

Okładka książki Utkane z miłości. 5 opowieści na dobry wieczór Katarzyna Grochola, Magdalena Kordel, Agnieszka Krawczyk, Natasza Socha, Janusz Leon Wiśniewski
Utkane z miłoś... Katarzyna Grochola,...
Okładka książki Opowiem ci o zbrodni. Historie prawdziwe 5 Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Katarzyna Grochola, Robert Małecki, Małgorzata Rogala
Opowiem ci o z... Igor Brejdygant, Wo...
Okładka książki Opowiem Ci o zbrodni. Historie prawdziwe 4 Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Katarzyna Grochola, Michał Kuźmiński, Robert Małecki, Joanna Opiat-Bojarska, Jacek Piekiełko
Opowiem Ci o z... Igor Brejdygant, Wo...

Uwielbiam tą książkę! O ile film na podstawie książki jest fajny,tak jednak co książka to książka.

Super ksiazka goraco polecam!!!

Super ksiazka goraco polecam!!!

Dzięki książce, Judycie, Kasi, jestem teraz w tym miejscu, w którym jestem szczęśliwy. Ta książka ma wielkie miejsce w moim sercu i życiu.

Oczywiście pamiętam, że "Nigdy w życiu" jest polską odpowiedzią na "Dziennik Bridget Jones"; spektakularny sukces finansowy i czytelniczy powieści Helen Fielding sprowokował pisarki z różnych państw, by podążyły jej śladem. "Nigdy w życiu" to zgrabnie i z humorem napisana historia, która w Polsce nigdy w życiu nie mogłaby się zdarzyć. Cukierkowy przesłodzony produkt całkowicie nie dla mnie.

Przesympatyczna książka. Zabawna. Lubię jak ktoś umiejętnie opisuje zawiłość myśli kobiecej.
Ale ta końcówka to przesada...
Tak naprawdę dałabym 5.5.

Ale ta końcówka to przesada...
Tak naprawdę dałabym 5.5.

Książkę przeczytałam ze względu na film, do którego chętnie się wraca, nawet po tylu latach od premiery. I jedyne co przychodzi mi do głowy po przeczytaniu pierwszej części, to myśl, że chyba nie jestem pewna czy sięgnę po kolejne części (a zaopatrzyłam się od razu we wszystkie cztery) - styl, w jakim została napisana książka nie do końca mi podchodzi, przemyślenia głównej bohaterki są pokręcone i ciężko się je czyta (szczególnie jeśli są napisane w jednym długim zdaniu). Humor, który ponoć był w tekście chyba do mnie nie przemówił albo to po prostu nie był śmieszny. Trochę się zawiodłam

Książka lekka oraz przyjemna, zawierająca sporą dawkę humoru. Z uśmiechem na twarzy śledzimy losy Judyty oraz jej codziennych, życiowych rozterek. Książka prawdziwa, ukazująca siłę kobiety, która pomimo niepomyślnych wydarzeń, nie poddaje się, ale zaczyna kierować swoje życie na właściwe tory.

Jestem w szoku. Książki Grocholi już czytałam, film kocham miłością czystą, a jednak książka.... mnie zawiodła. Zupełnie jakbym czytała książkę nastolatki, próbującej wcielić się w dorosłą kobietę. Pełno tu dziwnych sytuacji i przemyśleń, które nic nie wnoszą, a tylko drażnią. Przebrnęłam do końca ale wyjątkowo film przebił książkę. Z historii takiej sobie ktoś zrobił ciekawą, zabawną i ciepłą opowieść.

Książka odsłuchana, czytana przez Danutę Stenkę. Dla mnie fantastyczna pozycja na podróż.

Prawie nigdy mi się to nie zdarza, ale film podobał mi się bardziej.

Prawie nigdy mi się to nie zdarza, ale film podobał mi się bardziej.

• Katarzyna Grochola