Dudziak

1 220
1 316
1 146
Darmowe dodatki Edytuj książkę
Eat, Pray, Love: One Woman's Search for Everything Across Italy, India and Indonesia

Elizabeth Gilbert przed trzydziestką miała wszystko, o czym powinna marzyć nowoczesna kobieta: męża, dom za miastem, dobrą pracę. Mimo to nie była ani szczęśliwa, ani spełniona. Przeżyła rozwód, ciężką depresję i nieszczęśliwą miłość. A potem zaczęła szukać siebie na nowo.

źródło opisu: Dom Wydawniczy REBIS, 2013

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Karolina | 2010-09-16
Na półkach: Przeczytane, Ekranizacje
Przeczytana: 14 kwietnia 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Powiem bez ogródek: czytanie tej książki było jedną z najgorszych rzeczy jaką sama sobie zrobiłam w tym roku. A robiłam już samodzielną depilację nóg woskiem.

Naprawdę nie wiem, co było nie tak z tą książką. Miała wszystko:"skazaną na sukces" historię kobiety, która rzuca wszystko, aby odnaleźć siebie; podróże małe i duże; egzotykę i na końcu miłość. Nie rozumiem nawet jak Gilbert mogła coś takiego napisać! Czytałam kilka wywiadów z nią i muszę przyznać, że to bardzo fajna babka! Zatem: Elka, jak i dlaczego?!

Sekcja Włoch była dość znośna, choć partie opisujące jej rozwód i wszystko krótko po nim pokazywały ją jako zapatrzoną w siebie nieco lubiącą sobie dogadzać kobietę. Rozumiem, że chciała odnaleźć na powrót siebie, ale czy naprawdę musimy płakać wraz z nią, ze straciła oba domy przy rozwodzie, a związek, w który wpakowała się zaraz po kilkuletnim małżeństwie okazał się klapą? Możliwe jednak, że nie czuję współczucia przez to jak zostały te wydarzenia opisane.

Sekcja o...

wiech | 2016-07-07
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 07 lipca 2016

Dawno nie czytałam tak nudnej książki. Pomysł na fabułę dobry, lecz zmarnowany. Początek dało się znieść, dalej było już coraz gorzej. Przerzucałam kartki.
Poszukiwanie drogi do szczęścia; rozrachunek z samą sobą. OK. Ale nie w ten sposób. Niech autorka robi sobie ten rozrachunek, ale niech nie męczy nim czytelnika, niech nie pisze książki. – Napisała. - 490 stron nudy. A ja, niemądra przeczytałam, (wymęczyłam) i zmarnowałam tak cenny czas.

Giovanna | 2018-06-13
Przeczytana: 10 czerwca 2018

7/10- trzy rozdziały, trzy inne miejsca.. Pierwszy nudny, ale niestety konieczny do przeczytania z racji wątków o przeszłości. Te osoby, które poddały się podczas tych 180 stron wcale się nie dziwię. Natomiast kolejne dwa o duchowości i miłości osobiście bardzo mnie pochłonęły i cieszę się, że wytrwałam. Z racji poznania tych miejsc jak i zarówno podejścia do życia tubylców danego kraju. Po pierwszym rozdziale książka przeistoczyła się w przyjemną godną polecenia lekturę.

Książka o poszukiwaniu samej siebie. Samotna kobieta i wyjęty najlepszy rok z jej życia. Magiczna przygoda, o której raczej każdy marzy.

Zaczynamy od Włoch, gdzie swoje smutki można raczyć pysznym jedzeniem, wśród głośnej nacji jaką Włosi są. Z przepięknym językiem i przyjaciółmi obok Elizabeth przeżyje niezapomniane chwile. Lecz przyjeżdża do Indii, a tam jej styl życia znowu diametralnie się zmienia. Wraca do jogi, medytacji, próbuje odnaleźć swoje wewnętrzne ja i osiągnąć wreszcie spokój ducha oraz zapomnieć o smutkach pozostawionych w domu. Aż w końcu ostatnia, najlepsza część, jaką jest Bali! Gdzie przyjeżdża już jako inna osoba, robi to co kocha, a i ją też zaczyna to uczucie męczyć w stronę pewnego Brazylijczyka...

Film różni się troszkę od książki, lecz musicie wiedzieć, że ta opowieść to jest coś! Aż sama nabrałam ochoty na taką przygodę. Wspaniale się bawiłam u boku Elizabeth, a jak już pewnie wiecie – nie tylko ja. W końcu jako międzynarodowy bestseller ma się czym...

fiszunia | 2010-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2010

Udało się! Dobrnęłam do końca! A muszę przyznać było ciężko. Mniej więcej co kilka stron miałam ochotę cisnąć książką w ciemny kąt i raz na zawsze o niej zapomnieć. Jednak zwyciężyła moja wola walki i postanowiłam za wszelką cenę dokończyć to co zaczęłam.

"Jedz módl się kochaj, czyli jak pewna kobieta wybrała się do Italii, Indii i Indonezji w poszukiwaniu wszystkiego", między innymi takie zdanie możemy odczytać na rewersie książki. Szkoda tylko, że nikt nie ostrzega, nawiasem mówiąc mógłby to być Minister Zdrowia, że powyższe "dzieło" jest o wszystkim i o niczym, z naciskiem na to drugie i grozi zanudzeniem czytelnika na śmierć.

Ale sama jestem sobie winna, już sama wzmianka o tym, że bohaterka podróżuje po wyżej wymienionych krajach w "poszukiwaniu wszystkiego" powinna dać mi do myślenia i obudzić moją czujność, ale niestety...

I tak brnęłam przez kolejne części książki czytając o zachwytach Italią, gdzie bohaterka-Autorka skupia się głównie na jedzeniu makaronu na przemian z...

Barbara Bąkowska | 2018-02-22
Przeczytana: 22 stycznia 2012

Jakiś czas temu dostałam do przeczytania od mojej przyjaciółki książkę Elizabeth Gilbert „Jedz, módl się, kochaj“. Książka opowiada o kobiecie, która w wieku około trzydziestu lat uświadamiła sobie, że życie, jakie wiodła do tej pory nie pozwalało jej się w tym, co robiła odnaleźć, więc zapragnęła zmian. Trzeba zaznaczyć, że pozornie to było dobre życie. Pozornie, ponieważ mając męża, dom i dobrą pracę bohaterka nie czuła się ani szczęśliwa, ani też spełniona. Porzuciła wszystko i rozpoczęła podróż życia przez Włochy, Indie i Indonezję. Decyzję taką podjęła chcąc odnaleźć siebie na nowo. Jakie w tej podróży towarzyszyły jej przygody i doznania można się dowiedzieć czytając książkę lub ogladając film.
Najpierw przeczytałam książkę i o ile pobyt bohaterki we Włoszech trochę mnie nudził, o tyle Indie i Indonezja mnie zafascynowały. Opisy tych miejsc, w których przebywała kobieta, jej duchowe doświadczenia sprawiły, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w mojej wyobraźni...

Wioleta Sadowska | 2013-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2013

"Jestem lojalna i stała w miłości do podróży, tak jak nie zawsze byłam lojalna i stała w innych miłościach".

Książka, o której słyszał chyba każdy. Książka, która dla wielu stała się swoistym drogowskazem życiowym. Długo zwlekałam z przeczytaniem tego światowego bestselleru, lektura czekała sobie spokojnie na półce, aż przyjdzie odpowiedni czas na jej zgłębienie. Czasami nasze wyobrażenia o konkretnej książce rozmijają się z rzeczywistością, tak było i w tym przypadku. Nie jest to bowiem historia przyjemnych podróży okraszonych niezwykłymi przygodami. To, co przedstawia autorka to swoista recepta na życie zgodne z własnymi pragnieniami i marzeniami. Czy udana? Trudno stwierdzić, gdyż każdy człowiek kieruje się własnym katalogiem twardych obowiązków i dozwolonych przyjemności.

Elizabeth Gilbert to kobieta, która niespodziewanie dla siebie pisząc historię swojego życia, stała się inspiracją dla wielu kobiet, które postanowiły zrealizować swoje pragnienia. Autorka pracowała jako...

Natalia | 2017-05-31
Przeczytana: 30 maja 2017

Nie doczytałam do końca. W sumie to przeczytałam jedynie pierwszą część opowiadającą o Włoszech, która interesowała mnie najbardziej. W jednym tylko zgodzę się z autorką, również uważam, że włoski to piękny język. Sięgnęłam po książkę wraz z nadejściem ciepłych dni i z apetytem na podróże. W tym sensie powieść nie spełniła moich oczekiwań. Znacznie bardziej podobał mi się film. Kolejny raz, kiedy książkę czytam po obejrzeniu ekranizacji, ale pierwszy kiedy wersja filmowa jest lepsza.

beata | 2015-07-26
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 26 lipca 2015

"Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to co, już masz w sobie."
Carlos Ruiz Zafón (z książki Cień wiatru)

"Jedz módl się kochaj." Przemęczyłam tę książkę. Poleciła mi ją (i pożyczyła) moja koleżanka, z którą od wielu, wielu lat na wiele spraw mamy podobne spojrzenie. Ponadto uwielbiam Włochy, ciekawią mnie Indie, Indonezja brzmiała kusząco... Do lektury przystąpiłam z zapałem. I zapał prysł. Zmuszałam się, by przez nią przebrnąć, żeby dotrzeć do tego, dostrzec to, co urzekło moją koleżankę. Przebrnęłam przez całość. I nic.

To opowieść o kobiecie, która prowadząc życie, o którym niejedna z nas mogłaby marzyć, postanowiła rzucić wszystko i wyruszyć w roczną podróż, w poszukiwaniu siebie. Brzmi kusząco, natomiast realizacja, dla mnie, nie do przyjęcia. Najciekawsza w tej książce była otoczka inspiracyjno –konstrukcyjna zawarta przez autorkę we wstępie :). Dalej jest już tylko gorzej. Pseudofilozoficzna i pseudoduchowa papka.

Nie potrafiłam zrozumieć tej kobiety. Chyba w żadnym...

książek: 2061
Wojciech Gołębiewski | 2016-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2016

Książka dostała tyle "jedynek", że czuję się wyręczony i eo ipso wystarczy się do istniejących jedynkowych opinii przyłączyć. Muszę przyznać, że jestem pełen uznania dla Rebis, gdyż książka, mimo wszelkich minusów, dostała na LC 5397 ocen i 640 opinii. Tylu naiwnych świadczy o dobrym nosie wydawnictwa.