Przytulajka

Okładka książki Przytulajka
Joanna Gawrych-SkrzypczakMałgorzata Kalicińska Wydawnictwo: Czwarta Strona literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Czwarta Strona
2018-02-28
2018-02-28
literatura polska opowiadania przytulanie

Lekka przyjemna lektura

Lekka przyjemna lektura

Dla miłośników zwierząt i bajek.

Dla miłośników zwierząt i bajek.

Historie o tym że nawet zwierzęta potrafią zbliżać ludzi i ze są one ważne w naszym życiu .

Ktoś tu napisał, że "sięgając po obyczajówkę nie należy się spodziewać literatury wysokich lotów", z tym się nie zgadzam, za to jestem również trochę rozczarowana. Sięgnęłam po tę książkę, bo byłam jej bardzo ciekawa. Zazwyczaj nie czytam zbiorów opowiadań, więc może dlatego dla mnie wszystkie opowieści rozwijały się zbyt szybko, ledwo historia się zaczęła, a już się skończyła. Niekiedy było mi aż szkoda, że opowieść, która została zbita w krótką formę, mogłaby spokojnie zostać przerobiona i wydana jako fajna powieść. Przez to też, jak w przypadku opowiadania o rudej dziewczynie, która stuknęła w auto kolesia, przez co znaleźli rudego kota, za szybko wszystko się działo. Bo ci ludzie w ogóle się nie znali, a koleś nagle zaprosił ją na grilla. Może to ja mam ograniczone myślenie, bo w sumie obcy ludzie na tinderze śmiało umawiają się nawet na wyjazdy w góry XD z jednej strony treść była zbita i "treściwa", a jednocześnie brakowało mi takiego, hmm, poczucia czasu, braku gonitwy czy rozciągnięcia tych wszystkich informacji. A może po prostu nie mogę czytać opowiadań, bo to nie jest forma dla mnie.

„Przytulajka” to idealna książka na jesienno-zimowe wieczory z kubkiem gorącej herbaty. Jest to książka pełna wzruszeń, ale potrafi także wywołać uśmiech na buzi. Wszystkich opowiadań jest w sumie trzynaście. Każde opowiadanie jest inne, ale każde na swój sposób jest wyjątkowe jak wyjątkowe są zwierzęta. Mnie mój pies każdego dnia uczy patrzeć na świat inaczej.

Przytulajka. Zbiór kilku opowiadań, których tłem są zwierzęta. Zbyt dużo tu nie napisze, bo raczej nie ma o czym, ale bardzo polecam

Całkiem przyjemne opowiadania ze zwierzętami w tle.
Moje 3 ulubione to:
- Ucieczka lorda Jima
Joanna Gawrych-Skrzypczak
- Poczet ukochanych
Małgorzata Kalicińska
- Gdy zwierzęta mówią ludzkim głosem
Karolina Wilczyńska

Całkiem przyjemne opowiadania ze zwierzętami w tle.
Moje 3 ulubione to:

"Spacer" A. Lis - 4/8
"Wszystko przez Kazika' A. Olejnik - 7
"Karmel" J. Szarańska - 6
"Uwięziona" M. Wala - 7
"Szczęściarz" I. M. Krasińska -...

Przyjemne, krótkie i czasem zabawne opowiadania polskich autorów. W sam raz na deszczowy dzień, na rozluźnienie, na oderwanie myśli od problemów dnia codziennego. Czyta się szybciutko.

Przyjemnie czytająca się książka z dwunastoma lekkimi opowiadaniami z naszymi pupilami.