Pod skrzydłami miłości

Wydawnictwo: Czwarta Strona
ew_cia

Najpiękniejsza miłość to ta, która zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie. Martą targały emocje. Po tym, gdy uświadomiła sobie, że związek w którym tkwi od lat nie ma szansy na przyszłość, omal nie zginęła. Jej samochód uderzył w drzewo. Ale choć otarła się o śmierć, tak naprawdę zyskała nowe życie. Na szczęście na ratunek został jej zesłany anioł… Między dziewczyną a strażakiem, który...

Najpiękniejsza miłość to ta, która zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.

Na szczęście na ratunek został jej zesłany anioł…

Między dziewczyną a strażakiem, który wyciągnął ją z wraku auta, zaczyna rodzić się uczucie. Niestety miłość czasami nie wystarcza…

Co robić, gdy los rzuca kłody pod nogi, a z pozoru najlepsze rozwiązania nie są spełnieniem marzeń? Czy Marta znajdzie w sobie siły, by zaufać w pełni?

Pod skrzydłami miłości to niezwykła opowieść o poszukiwaniu szczęścia i własnej drogi. To także urzekająca historia o bezgranicznej miłości.

źródło opisu: czwartastrona.pl

źródło okładki: czwartastrona.pl

Jak widać po ilości gwiazdek książka nie przypadła mi do gustu.

Wiele książek mnie nie zachwyca ale jednak jestem w stanie dać wysoką ocenę ponieważ doceniam warsztat, pomysł, wkład pracy. Tym razem jest inaczej. Lista rzeczy, która mi się nie podobała w tej pozycji jest długa.

Książkę zakupiłam ponieważ nie mając teraz dużo czasu chciałam przeczytać coś lekkiego i niedługiego a ta książka spełniała te oczekiwania. Na plus liczyło się również to, że pozycję wydała Czwarta Strona, wydawnictwo które wydaje jednego z moich ulubionych autorów czyli Remigiusz Mroza. Myślałam, że mają dobry gust.

Biorąc pod uwagę, że jest to debiut, byłam otwarta na to, że niektóre rzeczy mogą się nie udać. Jednakże absolutnie nic mnie tu nie zachwyciło.

Pierwsze skojarzenie po przeczytaniu jakiś dwudziestu stron to Katarzyna Michalak. Chociaż przeczytałam tylko jedną pozycję tej autorki tak mi się wbiła w pamięć, że od tej pory unikam podobnej twórczości jak ognia. Może nie ma tu, aż takiej...

basik | 2017-01-29

Niestety to dla mnie najsłabszy debiut polskiej autorki jaki przeczytałam.
Powieść obyczajowa z bardzo rozwiniętym wątkiem miłosnym, ale taka banalna i płytka. O wszystkim i o niczym. Niby dużo się tu dzieje, ale wszystko przedstawione jest tak pobieżnie i w mało ciekawy sposób.
A najgorsza jest główna bohaterka Marta, którą trudno polubić i trudno zrozumieć jej postępowanie.Ta kobieta mimo trzydziestu lat jest po prostu niedojrzała emocjonalnie. Pożądanie myli z miłością, jest egoistyczna i naiwna. A jej ciągłe rozmyślania, wielokrotnie powtarzane tylko nudzą. Jest tez niekonsekwentna. Na początku nie lubi dzieci i nie chce ich mieć, potem gdy wie że dzieci nie będzie nagle odczuwa potrzebę ich posiadania. Przez cła powieść jej postępowanie bardzo mnie denerwowało i irytowało. Po prostu jej nie polubiłam.
Autorka popełnia też dużo błędów dotyczących Straży Pożarnej, bo nawet dziecko wie, ze wóz strażacki to nie ciężarówka a strażacy nie chodzą w kaskach.
No i skoro główny bohater...

gosia123 | 2016-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2016

Zaczynając czytać tę książkę nawet nie wiedziałam,że to debiut autorki i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona.Książkę czyta się świetnie, lekko irytująca jest główna bohaterka,ale jej braki nadrabia Piotr,wyjątkowo cierpliwy i mądry facet,a to zdaje się być niemożliwe.

książek: 11969
Mońcia_POCZYTAJKA | 2017-01-31
Przeczytana: 30 stycznia 2017

Zawsze z ochotą sięgam po debiuty literackie, mając nadzieję na coś nowego, oryginalnego i nieoklepanego, co mnie zainteresuje. Gdy mam jeszcze przed sobą klimatyczną, zachęcającą okładkę, to tym bardziej muszę się dowiedzieć, co też kryją tak ładnie "ubrane" stronice. Jednak powieści "Pod skrzydłami miłości" pani Izabeli M. Krasińskiej mówię zdecydowane NIE.

Już sama historia według popularnego schematu nie wnosi nic nowego, ani intrygującego. Marta spotyka się z żonatym mężczyzną. Pewnego dnia przekonuje się, że on nigdy nie zostawi dla niej swojej rodziny. Wzburzona i zdesperowana wsiada do auta i mknie przed siebie. Jak łatwo przewidzieć, jej brawurowa jazda kończy się wypadkiem. I tu wkracza do akcji odważny i dzielny, a do tego niezwykle przystojny strażak Piotr, który ryzykując własne życie wyciąga dziewczynę z opresji. Dalsze życie Marty to ciągła huśtawka z rodzaju chciałabym, a boję się oraz wieczne dylematy - on jest taki wspaniały, a ja na niego nie zasługuję.

Nie...

Filifionka | 2016-12-23

Rzadko kiedy żałuję czasu poświęconego na przeczytanie książki, ale w tym przypadku tak właśnie jest. Sięgnęłam po książkę ze względów, można powiedzieć, osobistych - akcja dzieje się w moim mieście, a Piotr jest strażakiem ( w mojej rodzinie 2 osoby są z tą profesją związane). I niestety - zdecydowanie nie jest to dobra lektura. Fabuła banalna, przewidywalna, okraszona wielokrotnie powtarzanymi, prawie takimi samymi przemyśleniami głównej bohaterki, bardzo irytującej nawiasem mówiąc. Schemat taki, jak w większości romansów, stylistyka podobnie. W dodatku Autorka, jakkolwiek poprzedziła napisanie książki konsultacjami w Straży Pożarnej, popełnia sporo błędów, które osoby choć troszkę związane z tym zawodem, bardzo kłują w oczy: wg niej strażacy trzymają samochody w hangarach, jeżdżą ciężarówką, w kaskach itp. Szkoda, że konsultacje nie przyniosły efektu. Podsumowując - strata czasu.

Wielbicielka-książek | 2016-12-20

Uwielbiam czytać debiuty literackie, które wnoszą coś nowego, niespotykanego, świeżego i budzącego ciekawość. Przy okazji innej recenzji przyznałam, że w bieżącym roku przeczytałam ich kilkanaście, mniej lub bardziej udanych. Tym razem postanowiłam sięgnąć po jeden z najnowszych zatytułowany "Pod skrzydłami miłości" autorstwa Izabeli M. Krasińskiej. Gdy tylko ujrzałam zapowiedź tej książki wiedziałam, że muszę poznać historię, jaką zawiera. Z niecierpliwością czekałam zatem na dostarczenie jej przez listonosza. Jak oceniam ten debiut? Czy jest wart uwagi i zainteresowania? Czy spełnił moje oczekiwania? Zapraszam na recenzję :)

Izabela Maria Krasińska, rocznik 1989, absolwentka filologii polskiej. Uwielbia koty, francuską muzykę, literaturę pozytywistyczną i polskie reportaże. Wielbicielka kina studyjnego oraz serialu "The Walking Dead". Od lat wierna fanka Garou, który niechcący odmienił jej życie (bardziej niż pozytywnie). Aby zrozumieć o czym śpiewa, nauczyła się francuskiego....

Carmen | 2017-02-07
Przeczytana: 28 stycznia 2017

Znalezienie swojej drugiej połówki w obecnych czasach jest prawdziwą sztuką. Gdzie by nie przyłożyć ucha, tam można usłyszeć o nieudanych związkach. I to nie tylko wina coraz to nowych pokus, ale też i ludzi – jeśli coś się psuje, mało kto próbuje to naprawić. Bohaterka książki, którą czytałam, należy do tej większości społeczeństwa, która nie może zaznać szczęścia.

„Pod skrzydłami miłości” Izabeli M. Krasińskiej to opowieść o trzydziestoletniej Marcie, ekspedientce sklepu z markową odzieżą, która mieszka w Radomiu i jest nieco pogubiona w swoim życiu. Marta jest szczęśliwa z Markiem i poświęca mu sporo czasu. Widzi się u jego boku, ale nagle coś się zmienia. Związek przestaje istnieć, a Marta ma wypadek samochodowy. I tutaj wkrada się ironia, tak zwane szczęście w nieszczęściu. Bo właśnie podczas akcji ratunkowej, poznaje przystojnego strażaka, który coś w niej dostrzega. Tak to się zaczyna. Perypetie tej dwójki są jak dryfowanie po morzu… raz morze jest spokojne, a raz...

Andrzej | 2017-04-18
Przeczytana: 13 kwietnia 2017

Przychodzi taki moment w życiu mężczyzny, że musi przeczytać romansidło. I to takie crème de la crème gatunku.

Marta to 30-latka mieszkająca w niewielkiej miejscowości. Zaangażowana w romans z Pawłem - żonatym, pewnym siebie mężczyzną - oczywiście standard: ona myśli że kocha jednak ją i finalnie rzuci żonę. To postrzeganie zmienia przypadkowe spotkanie wyraźnie szczęśliwej rodziny. Marta przegląda na oczy zdając sobie sprawę, że jak każda kochanka wdepnęła w temat beznadziejny. Wkurzona wsiada w samochód i jedzie przed siebie ...

Paweł jest przystojnym rozwodnikiem, strażakiem jak jego tragicznie zmarły ojciec. Nieśmiały, samotny po przygodzie z żoną, skupiony na pracy. Tak jak jego ojciec pragnie nieść pomoc nawet w sytuacji zagrożenia życia np. jak trzeba wyciągnąć młodą kobietę z wraku, który lada moment może wybuchnąć.

OK, to tylko pierwsze 30 stron książki, ale już można dopowiedzieć sobie resztę. Ale mimo przewidywalności i banałów książkę czyta się bardzo dobrze. Akcja...

Przeczytana: 08 lutego 2017

Bardzo fajna książka, napisana swobodnym językiem, przeczytałam jednym tchem z wielką przyjemnością.

Cukiereczek85 | 2017-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2017

Dość przewidywalna i banalna lektura, ale lekko i przyjemnie się czyta.