Kasia 
Uwielbiam czytać książki, miłośniczka muzyki i kina. Uwielbiam moje trzy psy Deli , Tosi i Yediego.
kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 1 dzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-14 18:59:07
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Czy na pewno znamy bliskie nam osoby? A może nam się tylko tak wydaje?Co zrobilibyśmy, gdyby najbliższa nam osoba okazała się kimś zupełnie innym?

Vivian miała czwórkę cudownych dzieci, kochającego męża, była pracownikiem biura CIA. W jednej chwili jej spokojne życie zamieniło się w koszmar...Podczas przeglądania ważnych materiałów w pracy, kobieta w wśród zdjęć rosyjskich agentów natyka...
Czy na pewno znamy bliskie nam osoby? A może nam się tylko tak wydaje?Co zrobilibyśmy, gdyby najbliższa nam osoba okazała się kimś zupełnie innym?

Vivian miała czwórkę cudownych dzieci, kochającego męża, była pracownikiem biura CIA. W jednej chwili jej spokojne życie zamieniło się w koszmar...Podczas przeglądania ważnych materiałów w pracy, kobieta w wśród zdjęć rosyjskich agentów natyka się na zdjęcie swojego męża. Czy to co do tej pory wiedziała o Matthew było jednym wielkim kłamstwem? Kim tak naprawdę był jej mąż i ojciec czwórki ich dzieci?

"Prawda jest taka, że nie mam pojęcia, czy mu wierzyć. Ale potrzebuję pomocy. Wykopałam pod sobą dołek, a on zaproponował, że pomoże mi się z niego wygrzebać. W głowie ciągle słyszę jego pytanie. "Co się stanie z dziećmi, kiedy oboje nas skażą za szpiegowanie dla Rosji?". Nie mogę do tego dopuścić. Muszę mu zaufać."

Myślała, że bardzo dobrze zna swojego męża, wie o nim wszystko, lecz prawda okazałą się okrutna. Czy Vivian zrobi wszystko, by uchronić swoje dzieci? Czy w jej otoczeniu są osoby, na których może jeszcze polegać? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w najnowszej powieści Karen Cleveland.

"Muszę to wiedzieć" autorstwa Karen Cleveland jest połączeniem książki obyczajowej z bardzo dobrym thrillerem, z elementami sensacyjnymi. Tak dobrze chyba mi się żadnej książki z tego gatunku nie czytało. Narratorem powieści jest główna bohaterka Vivian, która przedstawia nam całą sytuację ze swojego punku widzenia. Mamy więc okazję z pierwszej ręki poznać dylematy i rozterki, z jakimi musiała zmierzyć się Vivian. Książka pochłonęła mnie całkowicie, zawarty w niej rosyjski akcent szpiegowski dodawał jeszcze większej ilości emocji podczas lektury. Osoby, o których myślałam, że są przyjaciółmi głównej bohaterki, okazywały się obcymi, bezdusznymi i wyrachowanymi istotami.
"Muszę to wiedzieć" - po tę książkę jak najbardziej warto sięgnąć!

pokaż więcej

 
2018-08-14 18:00:15
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Wieczór taki jak ten (tom 1)

"Święta to szczególny czas. Czas cudów.
Bo zawsze znajdzie się Ktoś, kto rozdaje
prezenty, niekoniecznie pod choinką..."

Malutkie miasteczko Złotkowo w urokliwych Bieszczadach. Miasteczko, gdzie wszyscy się znają i starają się sobie nawzajem pomagać. W sytuacjach kryzysowych są pełni empatii i współczucia, potrafią doradzić i pocieszyć. Michalina główna...
"Święta to szczególny czas. Czas cudów.
Bo zawsze znajdzie się Ktoś, kto rozdaje
prezenty, niekoniecznie pod choinką..."

Malutkie miasteczko Złotkowo w urokliwych Bieszczadach. Miasteczko, gdzie wszyscy się znają i starają się sobie nawzajem pomagać. W sytuacjach kryzysowych są pełni empatii i współczucia, potrafią doradzić i pocieszyć. Michalina główna bohaterka powieści "Wieczór taki jak ten" nie miała szczęśliwego dzieciństwa, w bardzo młodym wieku straciła mamę, tata - wolny duch - pojawiał się na krótki czas i znikał...
Michasia musiała zaopiekować się swoim młodszym bratem, być dla niego i ojcem i matką, samotnie zmagać się z trudami macierzyństwa. Pomagają jej w tym wspomnienia po ukochanej mamie, które ją inspirują, dodają siły i na zawsze pozostaną w jej sercu.

"Bo wspomnienia to takie skarby, które chowamy w jego szufladkach, na dnie. Czasem te szufladki otwieramy, a wspomnienia z nich wylatują, niczym barwne motyle. Ich skrzydełka trzepoczą nam w brzuchu".

Za namową babci Zosi dziewczyna postanawia w czasie świąt Bożego Narodzenia wynajmować pokoje. Do pensjonatu przyjeżdża: Artur, który świąteczny okres najchętniej wyrzuciłby ze swojego życia, starsza pani która marzy jedynie o odzyskaniu utraconych wspomnień oraz tajemnicza kobieta z córeczką. Czy cudowny świąteczny czas pomoże Michalinie i jej gościom odnaleźć ducha Bożego Narodzenia?

"Wieczór taki jak ten" autorstwa Gabrieli Gargaś jest pełną ciepła, świąteczną powieścią pokazującą nam, że święta to magiczny czas i że cuda naprawdę się zdarzają tylko należy bardzo mocno w nie wierzyć.
Postawa Michaliny, głównej bohaterki powieści, bardzo mnie poruszyła. Dziewczyna była gotowa porzucić swoje marzenia i podjęła się opieki nad młodszym bratem. Pomimo wielu ciężkich chwil, jakie wiążą się z opieką nad niemowlęciem, była gotowa na poświęcenie.

pokaż więcej

 
2018-08-14 14:45:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Glitter and Sparkle (tom 1)

"Odrobina brokatu" nie jest typową książką młodzieżową.Od pierwszych stron powieści poczułam nić sympatii do głównej bohaterki Lauren, która miała ułożony plan na swoje życie. Dziewczyna miała artystyczną duszę:brała udział w szkolnych przedstawieniach,była bardzo zorganizowana,prowadziła bloga DIY, poza tym uwielbiała brokat.Pomimo nadopiekuńczych rodziców dziewczyna starała się spełnić swoje... "Odrobina brokatu" nie jest typową książką młodzieżową.Od pierwszych stron powieści poczułam nić sympatii do głównej bohaterki Lauren, która miała ułożony plan na swoje życie. Dziewczyna miała artystyczną duszę:brała udział w szkolnych przedstawieniach,była bardzo zorganizowana,prowadziła bloga DIY, poza tym uwielbiała brokat.Pomimo nadopiekuńczych rodziców dziewczyna starała się spełnić swoje plany na przyszłość: coraz bardziej rozwinąć swojego bloga i to o czym marzy chyba każda, dziewczyna poślubić kogoś sławnego.

Nieoczekiwane pojawienie się Harrisona - przyjaciela jej starszego brata, jest zmuszona oddać mu domek dla gości i nie ma miejsca na nagrywanie swoich filmików na bloga. Dziewczyna za wszelką cenę próbuje unikać chłopaka, ale jest to trudniejsze niż by się wydawało. Harison z pozoru zarozumiały tak naprawdę był bardzo miłym, ciepłym chłopakiem, którego również podczas lektury można polubić.Czy Lauren uda się porozumieć z gościem i przetrwać czas do momentu jego przeprowadzki?

To co najbardziej urzekło mnie "Odrobinie brokatu" oprócz fabuły to okładka książki, w szczególności jej grafika. Wyrazista a jednocześnie delikatna i słodka, przyprószona drobinkami brokatu. Co do samej fabuły to muszę przyznać, że jestem nią oczarowana. Wykreowani przez autorkę bohaterowie to głównie młodzi ludzie, którzy stoją u progu dorosłości i mierzą się z wieloma dylematami i problemami. Dialogi pomiędzy Lauren a Harisonem są napisane w bardzo prostym a jednocześnie ciekawym językiem co powoduje, że bardzo trudno odłożyć książkę.

"Odrobina brokatu" Shari L. Tapscott to ciekawa pozycja, po którą warto sięgnąć. Czytanie jej było dla mnie przyjemnością.

pokaż więcej

 
2018-08-13 19:40:38
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: O Chłopcach (tom 1)

Kiedyś każdy pisał listy, skrywały w sobie tajemnice, niespełnione obietnice, przyrzeczenia, marzenia, plany na przyszłość... Niektóre z tych listów nigdy jednak nie powinny ujrzeć światła dziennego...

Lara Jean otrzymała od swojej mamy pudełko, w którym dziewczyna trzymała nigdy nie wysłane listy. Każdy z nich skierowany był do innego chłopca. Dla dziewczyny miała być to jakby terapia,...
Kiedyś każdy pisał listy, skrywały w sobie tajemnice, niespełnione obietnice, przyrzeczenia, marzenia, plany na przyszłość... Niektóre z tych listów nigdy jednak nie powinny ujrzeć światła dziennego...

Lara Jean otrzymała od swojej mamy pudełko, w którym dziewczyna trzymała nigdy nie wysłane listy. Każdy z nich skierowany był do innego chłopca. Dla dziewczyny miała być to jakby terapia, próba odkochania się, antidotum na uczucia, próba wyleczenia i wyzbycia się z wszelkich uczuć do nich. Niestety, pamiątkowe pudełko znika, a listy trafiają do pięciu chłopców, do których zostały zaadresowane... Najgorsze jest to, że jeden z nich trafia do chłopaka jej starszej siostry...

"Do wszystkich chłopców, których kochałam" jest leciutką jak piórko i słodziutką jak pianka książką nie tylko dla nastolatek. Każdy z nas śmiało może po nią sięgnąć i cofnąć się w lata młodzieńcze. W lata pełne rozterek, pierwszych zauroczeń i miłości, pierwszych tajemnic i sekretów, w lata wchodzenia w dorosłość. Zawarte w powieści relacje pomiędzy główną bohaterką a ojcem i dwoma siostrami nie jeden raz złapie za serce. Autorka powieści wykreowała główną bohaterkę na bardzo nieśmiałą, dorastającą dziewczynę, dla której na razie najważniejsza jest szkoła, przyjaciele i rodzina. Żeby nie było tak kolorowo, to główna bohaterka miewa swoje osobiste problemy, co dodaje powieści akcentu obyczajowego. Fabuła i ciekawie wykreowane postacie powieści spowodowały, że na długo o niej nie zapomnę. Jest to idealna pozycja dla każdej dorastającej dziewczyny i nie tylko.

pokaż więcej

 
2018-08-13 18:03:48
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

[PRZEDMIEROWA OPINIA]
Kończąc pierwszy tom z serii „Miłość i inne szaleństwa” autorstwa Agaty Przybyłek miałam nadzieję, że na jednym tomie się nie skończy. Bardzo się przywiązałam do bohaterów powieści. Jedna z moich ulubionych bohaterek to Sabina, matka czterech córek: Niny, Małgosi i Elizy i Patrycji. Kobieta, która swoimi dobrymi dla każdego radami nieraz spowodowała u mnie szczery...
[PRZEDMIEROWA OPINIA]
Kończąc pierwszy tom z serii „Miłość i inne szaleństwa” autorstwa Agaty Przybyłek miałam nadzieję, że na jednym tomie się nie skończy. Bardzo się przywiązałam do bohaterów powieści. Jedna z moich ulubionych bohaterek to Sabina, matka czterech córek: Niny, Małgosi i Elizy i Patrycji. Kobieta, która swoimi dobrymi dla każdego radami nieraz spowodowała u mnie szczery uśmiech. Kończąc pierwszą część serii z wielką niecierpliwością oczekiwałam najnowszej powieści autorki.

"Wierność jest trudna” jest odrobinę inna od pierwszej części serii. Mogę powiedzieć, że najnowsza powieść jest bardziej subtelna i delikatna. Tym razem towarzyszymy Elizie, która przygotowuje się do swojego ślubu. Z natury spokojna, pełna empatii dziewczyna jest po uszy zakochana w swoim narzeczonym Pawle.

„ W związkach nie chodzi o to, żeby nie mieć wątpliwości, ale to, żeby być ze sobą, mimo że nie jesteśmy doskonali... - Czy tak naprawdę istnieją ideały?

Jej siostra bliźniaczka jest jej całkowitym przeciwieństwem, zadziorna, pewna siebie i niezależna Patrycja od zawsze wiedziała czego chce od życia. Dzień ślubu siostry zbliża się nieubłaganie, nieoczekiwanie pojawiają się pewne problemy, a może jednak jeden problem o imieniu Szczepan?

Pojawienie się nieznajomego mężczyzny na pewno dużo namiesza w związku Elizy i w stosunkach siostrzanych.Patrycja zrobi wszystko, by osiągnąć swój cel i nic jej nie powstrzyma. W powieści nie zabraknie dobrego humoru oraz ciętego języka Sabiny. Kłótnie Sabiny z Patrycją spowodują, że niejednokrotnie nie będziemy w stanie pohamować się od wybuchów śmiechu.
Jedno jest pewne dobra zabawa przy lekturze zagwarantowana. Ale żeby nie było tak wesoło, to końcówka książki zagwarantuje czytelnikowi wypieki na twarzy... Niestety, spotka nas również przykrość, ponieważ na kolejne losy Elizy będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać.


Premiera książki 22 sierpnia

pokaż więcej

 
2018-08-13 17:58:04
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Alice całe swoje życie miała zaplanowane co do minuty: praca, dom, rodzina… Była jak spokojna woda, ułożona, zero spontaniczności. Natomiast jej młodsza siostra była jak ogień:żyła chwilą, nie zwracała uwagi na szczegóły, takie jak dobra stabilna praca, dom czy rodzina. Jednak wszystko ma swój kres. W pewnym momencie wszystko się zaczęło walić: mąż, na którym nie można polegać w żadnej... Alice całe swoje życie miała zaplanowane co do minuty: praca, dom, rodzina… Była jak spokojna woda, ułożona, zero spontaniczności. Natomiast jej młodsza siostra była jak ogień:żyła chwilą, nie zwracała uwagi na szczegóły, takie jak dobra stabilna praca, dom czy rodzina. Jednak wszystko ma swój kres. W pewnym momencie wszystko się zaczęło walić: mąż, na którym nie można polegać w żadnej kwestii,wieczne zachcianki i pretensje dzieci,problemy w pracy powodują, że kobieta ulega namowom siostry i zgadza się na krótki urlop.Alice powoli zaczyna odliczać minuty do wyjazdu do upragnionego Spa, gdzie będzie mogła skupić się tylko na sobie i odpocznie od codziennej rutyny…

Jednak zamiast uroczego Spa obie kobiety trafiają na obóz przetrwania wikingów.Bardzo trudne warunki, niesympatyczne współtowarzyszki i skomplikowane relacje z siostrą powodują,że wyjazd na długo pozostanie w jej pamięci.

„Nie ma mowy" Hellen Russel od samego początku gwarantuje mnóstwo śmiechu,każda przeczytana strona gwarantuje coraz większą dawkę dobrej zabawy. Powieść składa się z dwóch części: pierwszej humorystycznej drugiej zaś refleksyjnej,w której siostry wyjaśniają sobie zaistniałe niejasności i niedomówienia z przeszłości. W drugiej części również pozostałe uczestniczki obozu przyznają same przed sobą,że lepiej nie udawać kogoś zupełnie innego.

Sięgając po "Nie ma mowy” mamy zapewnioną świetną zabawę i rozrywkę. Podczas lektury uśmiech nie schodził mi z twarzy, a brzuch bolał mnie ze śmiechu.
Nawet refleksyjna część powieści nie jest zbyt pesymistyczna, może dlatego,że autorka przekonuje nas,że w trudnych chwilach zawsze można polegać na najbliższych osobach i nawet dzielące nas poglądy na różne kwestie nie są w stanie oddalić nas od siebie.

pokaż więcej

 
2018-08-13 17:55:11
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

„Była moim powietrzem, moim pragnieniem,moim największym marzeniem,które mogłem teraz trzymać w swoich ramionach”

Magda pomimo młodego wieku przeżyła już dużo:wczesna ciąża, małżeństwo które było koszmarem. Teraz musi rozpocząć nowy etap w swoim życiu. Ma dla kogo żyć, właśnie Pola – córeczka Magdy - będzie powodem spotkania Alkiem…

Aleksander był artystą, jego życie również nie...
„Była moim powietrzem, moim pragnieniem,moim największym marzeniem,które mogłem teraz trzymać w swoich ramionach”

Magda pomimo młodego wieku przeżyła już dużo:wczesna ciąża, małżeństwo które było koszmarem. Teraz musi rozpocząć nowy etap w swoim życiu. Ma dla kogo żyć, właśnie Pola – córeczka Magdy - będzie powodem spotkania Alkiem…

Aleksander był artystą, jego życie również nie było usłane różami, poznajemy go kiedy zamyka pewien etap swoim życiu.Za namową kolegi postanawia wziąć udział w konkursie, w którym maluje małą dziewczynkę.Udział w konkursie z jednej strony jest to dla niego szansą na rozwijanie swojego talentu i wysoką wygraną, z drugiej jest źródłem nowych problemów. Matka nieznajomej dziewczynki oskarża Alka o bezprawne wykorzystanie wizerunku córki…
W sądzie mężczyzna, w ramach zadośćuczynienia, proponuje Magdzie, by spędziła z nim siedem dni i poznała jego artystyczny świat.Ten tydzień będzie dla nich początkiem czegoś niezwykłego.

Chcecie się przekonać co się wydarzyło w ciągu tego wspólnego tygodnia?Koniecznie sięgnijcie po "Paletę marzeń” Małgorzaty Falkowskiej.

Rozpoczynając lekturę nie spodziewałam się,że tak ciężko będzie mi się od niej oderwać. Od samego początku fabuła książki wywołała we mnie tak wiele emocji. Sami bohaterowie byli w bardzo dobry sposób wykreowani, dzięki czemu w bardzo szybko ich polubiłam, a bohaterowie drugoplanowi wzbudzili we mnie bardzo negatywne emocje. Książka została przedstawiona z punktu widzenia Aleksandra i Magdaleny co pozwala czytelnikowi poznać całą fabułę z innej strony. Czy polecam książkę? Jak najbardziej przedstawione tam trudne życie bohaterów, ciąża, nieudane małżeństwo, trudne wybory… Wszystko to, z czym możemy spotkać się w codziennym życiu,

pokaż więcej

 
2018-08-01 09:04:13
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Wieczór taki jak ten (tom 2)

"Nauczyła się już, że w życiu nie należy za bardzo przywiązywać się do swoich planów, bo bardzo często los daje prztyczka."

Michalina była właścicielką "Różanego Pensjonatu" w małym bieszczadzkim miasteczku, gdzie życie płynie powoli. Oprócz prowadzenia pensjonatu dziewczyna tworzy niezwykłe anioły. Misia opiekuje się młodszym bratem, co często nie jest łatwe. W najtrudniejszych chwilach...
"Nauczyła się już, że w życiu nie należy za bardzo przywiązywać się do swoich planów, bo bardzo często los daje prztyczka."

Michalina była właścicielką "Różanego Pensjonatu" w małym bieszczadzkim miasteczku, gdzie życie płynie powoli. Oprócz prowadzenia pensjonatu dziewczyna tworzy niezwykłe anioły. Misia opiekuje się młodszym bratem, co często nie jest łatwe. W najtrudniejszych chwilach pomaga jej świadomość, że w pobliżu jest babcia, która chętnie służy jej z pomocą. Dziewczyna może liczyć na jej ogromne wsparcie. Ale czy to wystarczy, by być szczęśliwym?

"Czym jest szczęście?...rześkim wiatrem, który wpada do pokoju, kiedy tylko otworzymy okno. Jaka to przyjemność - móc wyjść na spacer i niczym się nie martwić."

W powieści Gabrieli Gargaś niezmiernie wzruszyła mnie historia bohaterki drugoplanowej. Amelia, jako młoda dziewczyna miała niby wszystko lecz czuła się samotna. Rodzice zupełnie nie mieli dla niej czasu i co najgorsze, coraz bardziej się od niej oddalali. Stało się to jednym z powodów jej ucieczki z domu. Motywy jej dramatycznej decyzji i smutną historię poznajemy, kiedy przyjeżdża do Złotkowa.
Czy pobyt w miasteczku przyczyni się do poprawy relacji z matką? Czy w bieszczadzkim miasteczku Amelia odnajdzie szczęście i spokój?

"Są takie chwile, które chciałabyś przeżyć jeszcze raz z bijącym sercem. Wspominasz czyjeś spojrzenie, uśmiech, rozmowę. To chwile, które sprawiają, że czas na sekundę przestaje gnać do przodu. Takie momenty zawieszone między teraźniejszością a przyszłością. Tylko, że na przyszłość i teraźniejszość niezwykle silne oddziałuje nasza przeszłość. Przeszłość, o której niekiedy chcemy zapomnieć."

"Lato utkane z marzeń" jest niezwykle ciepłą, przyjemną a zarazem nostalgiczną opowieścią o ludzkich marzeniach, tęsknotach. Marzeniach o zrozumieniu, akceptacji, miłości. Tęsknotach za czułością i bliskością. Powieść Gabrieli Gargaś pokazuje nam że czasami należy się zatrzymać w swoich dążeniach i docenić otaczający nas świat.
"Lato utkane z marzeń to nie jest tylko lektura na słoneczne, wakacyjne dni. Po tę powieść powinniśmy sięgać zawsze wtedy, gdy nam coś nie wychodzi, gdy jest nam smutno i źle. Autorka w przepiękny sposób pokazuje,jak wielką moc sprawczą ma miłość.

pokaż więcej

 
2018-08-01 07:55:05
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

,, Do zakochania jeden krok" jest najnowszą książką Joanny Szarańskiej. Bardzo cenię autorkę, za to że wnosi do swoich powieści lekkość, prostotę, subtelność , delikatność wręcz finezję. Plastyczność i obrazowość dialogów oraz trzecioosobowej narracji sprawia, że czytelnik nie czyta lecz słucha, o nowych perypetiach Zojki. Zaangażowanie dwóch zmysłów bardzo skraca czas, jaki przeznaczamy na... ,, Do zakochania jeden krok" jest najnowszą książką Joanny Szarańskiej. Bardzo cenię autorkę, za to że wnosi do swoich powieści lekkość, prostotę, subtelność , delikatność wręcz finezję. Plastyczność i obrazowość dialogów oraz trzecioosobowej narracji sprawia, że czytelnik nie czyta lecz słucha, o nowych perypetiach Zojki. Zaangażowanie dwóch zmysłów bardzo skraca czas, jaki przeznaczamy na tę lekturę, a jednocześnie zaciera granice między czytającym a bohaterami powieści Joanny Szarańskiej.

,, Do zakochania jeden krok " jest drugą częścią z serii Kronik pechowych wypadków. Główna bohaterka Zojka otrzymuje pracę swoich marzeń. Dziewczyna rozpoczyna śledztwo, które ma ujawnić oszustwo nowo powstałego biura matrymonialnego. Musi się spieszyć, by konkurencyjna redakcja nie przechwyciła gorącego tematu. Nawet zniknięcie babuni nie powstrzyma młodej dziennikarki w próbie rozwiązania zagadki. W celu zebrania większej ilości dowodów zgłosi się jako klientka tegoż biura . Co z tego wyniknie i gdzie podziewa się babunia?

Wraz z główną niezwykle sympatyczną bohaterką przeniesiecie się w malownicze okolice Wadowic i przeżyjecie niezapomnianą wakacyjną przygodę.
Premiera książki już 1.08

pokaż więcej

 
2018-07-27 14:22:33
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Remigiusz Mróz coraz bardziej zaskakuje … i to pozytywnie zaskakuje. Kiedy zobaczyłam zapowiedzi wydawnicze o najnowszej powieści autora bardzo się ucieszyłam. Byłam bardzo ciekawa czym tym razem mnie zadziwi. Jest to moje trzecie zetknięcie z twórczością tego pisarza i z przyjemnością stwierdzam, że po raz trzeci pozytywnie zostałam zaskoczona . W książce został w dużym stopniu... Remigiusz Mróz coraz bardziej zaskakuje … i to pozytywnie zaskakuje. Kiedy zobaczyłam zapowiedzi wydawnicze o najnowszej powieści autora bardzo się ucieszyłam. Byłam bardzo ciekawa czym tym razem mnie zadziwi. Jest to moje trzecie zetknięcie z twórczością tego pisarza i z przyjemnością stwierdzam, że po raz trzeci pozytywnie zostałam zaskoczona . W książce został w dużym stopniu zastosowany aspekt psychologiczny, który bardzo sobie cenię w powieściach tego typu.

Po przeczytaniu ,,Hashtaga” długo nie mogłam ochłonąć. Autor w mistrzowski sposób pokazał umiejętności wpływania na ludzki umysł przez osoby o skłonnościach psychopatycznych, dla których ludzie z kompleksami są łatwą pożywką. Podczas lektury miałam wrażenie, że rozbieram rosyjską matrioszkę. Z każdym kolejnym przeczytanym rozdziałem , przekonywałam się, że moje próby rozwiązania zagadki okazywały się błędnym tropem... a w matrioszce była kolejna laleczka. Samo zaś zakończenie było niezwykle zaskakujące, nietuzinkowe i zupełnie przeze mnie nieprzewidywalne.

Cała fabuła została przedstawiona z dwóch perspektyw, mamy okazję bliżej poznać Tese, jej problemy dotyczące wyglądu i kontaktów interpersonalnych. Wiadomość jaką otrzymała: „Twoja paczka już na ciebie czeka!” jest dla niej zaskoczeniem. Początkowo sądziła, że ktoś robi sobie z niej żarty. Później, po zapoznaniu się z zawartością przesyłki, przeżywa szok… To co znajdowało się paczce uruchomiło karuzelę tajemniczych wydarzeń, które będą mieć wpływ na dalsze jej życie…

Autor doskonale przedstawił mroczne zaułki ludzkiej psychiki, dzięki czemu podczas lektury cały czas towarzyszył mi dreszczyk emocji, niepewności … Wielokrotnie próbowałam rozwiązać całą sprawę, ale za każdym razem okazywało się, że zmierzam w złym kierunku. Zdarzały się chwile kiedy naprawdę nie wiedziałam co jest prawdą, a co wybrykiem mojej wyobraźni.

,,Hashtag” wprowadza czytelnika w tajemniczy, czasem mroczny i niebezpieczny świat głównych bohaterów, ale wszystko jest w rozsądnych dawkach, dlatego powieść czyta się szybko i z zaciekawieniem. Zakończenia w książkach autora powodują, że na długo powieść pozostanie w umyśle czytelnika. #R.MRÓZ.

pokaż więcej

 
2018-07-27 09:56:02
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-25 18:08:02
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

"Mama. która jest strażniczką domowego ogniska. Zawsze można liczyć na dobre słowo, pocieszy, doradzi...mama to największy skarb"

Sylwia była żoną i matką na pełny etat. Nie miała chwili wytchnienia, była jednocześnie kucharką, sprzątaczką, praczką...Wszyscy uważali, że jest wszechwiedząca,chociaż ona sama uważała, że doskonałości jeszcze daleko.

"Społeczeństwo nie przewiduje, że matka może...
"Mama. która jest strażniczką domowego ogniska. Zawsze można liczyć na dobre słowo, pocieszy, doradzi...mama to największy skarb"

Sylwia była żoną i matką na pełny etat. Nie miała chwili wytchnienia, była jednocześnie kucharką, sprzątaczką, praczką...Wszyscy uważali, że jest wszechwiedząca,chociaż ona sama uważała, że doskonałości jeszcze daleko.

"Społeczeństwo nie przewiduje, że matka może mieć gorsze dni, kiedy jej cierpliwość spada poniżej zera i wkurza ją wtedy wszystko, nawet jej własnym mąż, o dzieciach nie wspominając."

"Dziennik przetrwania" to typowa forma dziennika zawierająca krótkie rozdziały opisujące różne sytuacje, jakie spotykały główną bohaterkę w czasie ciąży i późniejszego macierzyństwa. Sylwia - bohaterka książki - bez najmniejszych problemów mówi o zmianach, jakie podczas ciąży zachodzą w kobiecie. Dzieli się swoimi obawami, lękami, jak każda kobieta przechodzi chwile zwątpienia, ale przede wszystkim daje obraz ogromnej miłości do swojego męża i dzieci.

"Najpierw matka wstaje do dziecka, bo dziecko chce jeść w nocy, bo ząbkuje, bo boi się klasówki i nie może spać. A potem matka nie śpi, bo czeka, aż dziecko wróci z imprezy..."

Jeszcze nie mam dzieci, ale zdaję sobie sprawę, że bycie rodzicem jest najtrudniejszą życiową rolą. W wielu momentach bardzo współczułam głównej bohaterce, tym bardziej, że jej mąż najczęściej wolał pełnić rolę dobrego kumpla niż ojca. Są to chyba najtrudniejsze chwile dla mamy, tym bardziej, że obie babcie zamiast wspierać i pomagać zasypywały ją "dobrymi radami".

Od samego początku poczułam nić sympatii do Sylwii, która doskonale zdaje sobie sprawę, że nie jest doskonała, ale przecież nikt z nas nie jest. Każdego dnia uczymy się nowych rzeczy, doświadczamy czegoś nowego i nauczmy się to doceniać. Pomimo, że Sylwia nie miała ani chwili wytchnienia, była dumna ze swojej rodziny.

Jest jeden problem, o którym wszyscy czytelnicy powinni pamiętać... książki "Dziennik przetrwania" nie należy czytać w miejscach publicznych, a szczególnie w komunikacji miejskiej z jednego powodu, niekontrolowane wybuchy śmiechu podczas lektury mogą wzbudzić zbytnie zainteresowanie osób postronnych. Ta książka jest po prostu cudowna i każdemu z ręką na sercu ją polecam. I nie ważne, czy jesteś teraz singielką , czy masz już rodzinę ta książka jest idealna na każdy moment Waszego życia.

pokaż więcej

 
2018-07-24 22:36:08
Została fanką autora: Maciej Siembieda
 
2018-07-17 13:26:41
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

[RECENZJA PRZEDPREMIEROWA]

"Adam był ptakiem, którego uwięziono w ciele człowieka. Został skrzywdzony na tysiąc różnych sposobów i zanim mógł komuś zaufać, potrzebował morza czasu."

Adam nie miał szczęśliwego dzieciństwa. Wczesne macierzyństwo jego matki było dla niej trudnym czasem. Nie mogła liczyć na wsparcie od nikogo, ta bezsilność wepchnęła ją w ramiona bezwzględnego mężczyzny.
...
[RECENZJA PRZEDPREMIEROWA]

"Adam był ptakiem, którego uwięziono w ciele człowieka. Został skrzywdzony na tysiąc różnych sposobów i zanim mógł komuś zaufać, potrzebował morza czasu."

Adam nie miał szczęśliwego dzieciństwa. Wczesne macierzyństwo jego matki było dla niej trudnym czasem. Nie mogła liczyć na wsparcie od nikogo, ta bezsilność wepchnęła ją w ramiona bezwzględnego mężczyzny.
Moment zamieszkania ojczymem okazał się początkiem zgrozy, wielu upokorzeń, strachu i bólu chłopaka. Nigdy by się nie domyślił, że na jego drodze stanie zielonooka bezimienna dziewczyna, która przyniesie mu szczęście i ukojenie. Między tą dwójką rodzi się uczucie, nie takie młodzieńcze i przelotne lecz takie dojrzałe i głębokie, które jest w stanie pokonać wszystkie przeciwności losu.
Czy to uczucie miało prawo się to naradzić i przetrwać próbę czasu? Ona z dobrego domu, on z nieciekawą przeszłością? Jak najbardziej tak. Chłopak pomimo traumatycznych przeżyć był pogodnym, bardzo wrażliwym nastolatkiem o ogromnym sercu. Ta historia jest jak bajka, początek nie jest szczęśliwy, lecz dzięki wielkiej miłości ma szansę na szczęśliwe zakończenie.

"Każdy dobry uczynek zostawia ślad. Czasami w postaci czerwonej smugi, a innym razem kropli, która drąży skałę. Każdy z nich zostawia swój ślad i zmienia świat."

"Adam" autorstwa Agaty Czykierd - Grabowskiej jest książką z gatunku New Adult, który osobiście bardzo sobie cenię. Sięgając po tę pozycję myślałam, że jest to kolejna historia o młodych ludziach, trudnej miłości, ale to co przeżywałam podczas lektury było czymś niesamowitym. To były wulkany skrajnych emocji. Mieszanki dobra i zła, radości i smutku...

"Adam" nie jest zwykłą powieścią młodzieżową. Jest historią o dwójce niezwykłych nastolatków, których połączyła wielka miłość. Tej książki nie da się tak łatwo zapomnieć i odłożyć na półkę. Autorka porusza ważne problemy, o których często boimy się rozmawiać. A powinniśmy poruszać te tematy, ponieważ są one bezmiernie ważne i istotne. Chodzi między innymi o molestowanie dzieci i przemoc w rodzinie - jakże niestety aktualne w dzisiejszych czasach.

pokaż więcej

 
2018-07-16 07:46:36
Ma nowego znajomego: truflowa
 
Moja biblioteczka
73 71 520
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (17)

Ulubieni autorzy (1)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd