Kup teraz - 10 ofert w cenie od 6.99 zł do 29.90 zł

Księżyc jest kobietą

Joanna Gawrych-Skrzypczak Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Księżyc jest kobietą (tom 1) literatura piękna
Czwarta Strona
II wojna światowa literatura polska odmiana losu powieść obyczajowa samotność uczucie współczesność
Księżyc jest kobietą (tom 1)
literatura piękna
2017-02-15

przewidywalna (Moze taki byl zamiar?) , czesc wspolczesna najgorsza . Mozna przeczytac jesli ma sie ochote na cos lekkiego

bardzo fajna książka na jesienne wieczory

Historia może trochę banalna jak to zwykle bogaci przodkowie, odziedziczony dworek, samotna kobieta i wielka miłość:)Ale napisana dobrze, czyta się fajnie, wciąga i trudno ją odłożyć w trakcie czytania:0 Także polecam

"Przeszłości nie da się zmienić, ale mamy wpływ na to, co wydarzy się jutro".

Anna jest właścicielką należącego dworku, który podczas okupacji został odebrany jej rodzinie. Kobieta jest szczęśliwa, że udało spełnić swoje marzenie o prowadzeniu pensjonatu. Wiedzie ona z pozoru w życie mając u boku bliskie jej osoby. Lecz prawda jest zupełnie inna Anna czuje się bardzo...

Już na pierwszej stronie czytelnik dowiaduje się, skąd pomysł autorki na tytuł swojej książki. A dzięki temu przenosimy się do czasu, kiedy w inteligenckich rodzinach ważna była znajomość języków, w tym przede wszystkim francuski, ale też angielski i niemiecki.

Akcja książki toczy się kilkoma torami w różnych latach XX w. i współcześnie. Najpierw poznajemy Karola, Polaka,...

Nawet tam ,był 1904 rok.Ale,że to było fajne.Taka książka jest miła,i jest moja.
Cóż,jest ładnie napisana.Takie to się fajnie czyta.
I nawet była wojna i rok 1943.
I ona też w latach 80 kupiła karpia i dobrze,że zabity.Od razu,bo się nie męczy rybek.
Mi się podobała scena wyliczania cen z lat 30.
Lubię,takie piękne historie,gdzuie jest dworek i kwiatki są.

Można przeczytać, żeby kolejny kolejny raz przekonać się, że tym kobietom nieszczęsnym z książek (filmów romantycznych, ble..) tak cudownie się na końcu ułoży. Stereotypowa.

Przyznaję się bez bicia: gdybym nie wygrała kontynuacji "Księżyca" (no dobra "Księżycy"), nawet przez myśl by mi nie przeszło, żeby po niego (no dobra, nią) sięgnąć. Ale, że wypadałoby przeczytać coś, co się dostało za free, chwyciłam po część pierwszą i... było warto. Fakt, to nieco ckliwa i przewidywalna opowieść jest, ale tak ładnie pokazuje, że może nas spotkać...

To moja pierwsza książka tej autorki. Książka obyczajowa ukazująca losy kilku pokoleń Dryckich, zahaczająca o okres wojenny i powojenny do czasów współczesnych. Nie zachwyciła mnie ta pozycja, akcja toczy się powoli, tajemnicy z przeszłości domyśliłam się w połowie. Ale nie lubię zostawiać nie doczytanych książek więc ją skończyłam. I tylko dlatego, że kilka wątków nie...

To piękna, wciągająca i poruszająca historia rodu Dryckich. Poznajemy w niej zagmatwane i skomplikowane losy poszczególnych członków rodziny w trzech pokoleniach. Ta książka trochę przypominała mi rewelacyjną "Cukiernię pod Amorem". Już jestem ciekawa, jak potoczą się dalsze losy Ani w drugim tomie i serdecznie polecam!!!

• 2019
  • 2017
  • Legimi
  • 2017
  • Przeczytane w 2018
  • Przeczytane 2018

Dodaj cytat z książki Księżyc jest kobietą