Odnajdę Cię

Cykl: Księgarnia pod Flisakiem (tom 1)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
romans
giovanna

Dwie kobiety, jedna decyzja i historia, która poruszy serce każdej czytelniczki. Dagmara po śmierci matki otrzymuje w spadku nie tylko prowadzoną przez nią przez wiele lat Księgarnię pod Flisakiem, ale również list, z którego dowiaduje się, że została adoptowana. Po rozwodzie postanawia wraz z dziećmi przeprowadzić się do rodzinnego Torunia i przejąć księgarnię. Tylko jak zrealizować marzenia...

Dagmara po śmierci matki otrzymuje w spadku nie tylko prowadzoną przez nią przez wiele lat Księgarnię pod Flisakiem, ale również list, z którego dowiaduje się, że została adoptowana. Po rozwodzie postanawia wraz z dziećmi przeprowadzić się do rodzinnego Torunia i przejąć księgarnię. Tylko jak zrealizować marzenia w nowym życiu, gdy dopada nas stare?
Znana pisarka Bożena Zawistowska jako młoda dziewczyna zdecydowała się na krok, który wywarł wpływ na jej przyszłość. Mimo wieloletnich starań nigdy nie została biologiczną matką, więc wraz z mężem podjęła brzemienną w skutkach decyzję o adopcji dwóch sióstr. Po latach dowiaduje się, że jest chora…

„Odnajdę Cię” to pierwszy tom nowego cyklu „Księgarnia pod Flisakiem”. Drugi tom, „Zostań ze mną”, już w przygotowaniu!

źródło opisu: http://www.proszynski.pl

źródło okładki: http://www.proszynski.pl

Dwie kobiety i dwie wzruszające historie z życia wzięte.
Matka i córka które się nie znają ale nagle po latach się odnajdują.
Bożena jako nastolatka zaszła w ciążę i pod presją rodziców zdecydowała się oddać dziecko. Potem przez całe życie żałowała tego co zrobiła. To co ją później w życiu spotkało uważała za karę za swój czyn. Nie mogła mieć dzieci więc adoptowała dwie małe siostry, które zamiast być pociecha sprawiały tylko kłopoty aż jej małżeństwo się rozpadło. Ciągle nosiła się z myślą odnalezienia swojej córeczki, ale to były trudne czasy PRL-u , które autorka bardzo sugestywnie opisuje powieści i swoją decyzje ciągle odkładała na później.Do momentu gdy dowiaduj się, że ma raka i później może już być za późno.
A Dagmara dopiero po śmierci matki dowiaduje się, że została adoptowana i też powoli dojrzewa do decyzji, żeby odnaleźć swoją biologiczną matkę. Ale najpierw musi uporać się ze spadkiem, czyli odziedziczoną księgarnią i kłopotami z 17-letnią córką, przeprowadzką do...

gosia123 | 2017-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2017

Po co ja to czytałam skoro nawet nie ma planu okładki drugiego tomu:(chyba powinnam nauczyć się cierpliwości tylko ciekawe jak:( książka wciąga od pierwszej strony,a zakończenie jest takie,że ma się ochotę już,teraz i natychmiast sięgnąć po kolejną część.
Autorka pokazuje nam życie z dwóch stron Nastolatki,która oddała dziecko do adopcji i jej już dorosłej córki. Bożena i Dagmara,matka i córka,które oprócz więzów krwi nic nie łączy,ale mimo wszystko starają się wzajemnie odnaleźć. Czy to im się uda?przeczytajcie,bo to rewelacyjna historia,która może się zdarzyć każdemu. Mi pozostaje uzbroić się w cierpliwość i wyglądać zapowiedzi wydawniczych.

dilbi | 2017-10-24
Przeczytana: 23 października 2017

Historia matki i córki pisana z perspektywy obu kobiet. Matka, która oddała córkę, bo sama była dzieckiem i podporządkowała się swoim rodzicom. Córka, która o tym, że nie jest biologicznym dzieckiem swoich rodziców dowiaduje się po śmierci matki-opiekunki.
Historia o marzeniach, ich realizacji, codziennych smutkach, trudnych wyborach, rozterkach. Ot, życie.
Czyta się przyjemnie, szybko (aż za ;)). I zakończenie, które wymusza od razu konieczność szukania kolejnej części.
Polecam!!

BaSiUlA | 2017-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2017

Jestem smutna. Dlaczego? Bo tak szybko ta książka się skończyła. Bardzo ciekawa historia dwóch kobiet, pisana z dwóch perspektyw. Pewna kobieta oddaje dziecko do adopcji, a potem próbują się odnaleźć. No i oczywiście żeby poznać ciąg dalszy trzeba czekać do kolejnego tomu.
Bardzo lekko napisane, przyjemnie się czyta. Moim zdaniem jedna z lepszych książek Pani Karpińskiej. Miałam wrażenie,że stoję tuż obok wydarzeń, które się dzieją. Polecam gorąco.

syl | 2017-05-08
Na półkach: Przeczytane, 2017

Rzadko kiedy sięgam po obyczajową lekturę, gdyż nieczęsto takie książki mnie porywają, ale tą jestem zachwycona. To było moje pierwsze spotkanie z Anną Karpińską i jeżeli pozostałe jej książki są napisane w tak nastrojowym klimacie, to na pewno z miłą chęcią przeczytam je wszystkie.

Książka jest napisana lekko ale niebanalnie, mogę śmiało powiedzieć, że można przy niej odpocząć i zapomnieć o otaczającym nas świecie. Autorka pomimo nielekkiego tematu stworzyła bardzo przytulny klimat oraz bohaterów, którzy od pierwszych stron wciągają nas w swój świat, który by się chciało czytać bez końca.

kAMyk | 2017-05-11
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 2017 rok

(...)Piękna powieść o ludzkich uczuciach, słabościach, pragnieniach, marzeniach, a przede wszystkim o silnej potrzebie posiadania własnych i mocnych korzeni. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom.
Książka wydana dużym drukiem, interlinia dobra, czyta się wspaniale.

ZwykłaMatka | 2017-04-12
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

Anna Karpińska i jej najnowsza powieść "Odnajdę Cię" ponownie udowodniła mi, że polskie autorki potrafią pisać świetne powieści i dorównują światowym twórcom bestsellerów!
To kolejny z kolei tytuł autorki, który dosłownie pochłonął mnie bez reszty. Poprzednie jej książki wciągały skutecznie w świat głównych bohaterów. Każda następna powieść przyzwyczajała mnie do tego, iż przeważnie będziemy mieli do czynienia z więcej niż jedną główną postacią. Tak jest i tym razem. Rozdziały naprzemiennie opowiadają losy bohaterów, które rzecz jasna w jakiś sposób się ze sobą łączą. Mniej lub bardziej zaskakująco.

"Odnajdę Cię" stanowi pierwszy tom serii "Księgarnia pod Flisakiem". Znowu zrobiłam ten sam głupi błąd. Wzięłam ją do ręki kiedy jeszcze nie jest gotowa kontynuacja. Dlatego też ponownie z ogromną niecierpliwością będę wyczekiwać dalszych losów bohaterów. Owe czekanie, kiedy wiem że zapowiada się równie fascynująca publikacja, jest wprost nie do zniesienia.

Dagmara to świeżo...

Wera2604 | 2017-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

Po śmierci matki, Dagmara nie może się otrząsnąć z trzech powodów. Po utracie bliskiej osoby, spadku jakim zostawia jej matka, a także o wiadomości, że została adoptowana. Po tym ostatnim chyba najbardziej. Mimo wielkich kłopotów z córką, rozwodem wpada w wir pracy w odziedziczonej księgarni "Księgarni pod Fiaskiem".
Książka opisuje także historię drugiej kobiety, znanej pisarki Bożeny, która po nie udanych ciążach raz po raz traciła dzieci. Nie mogąc ich urodzić.Co było powodem tych utrat? Zapewne bolesna tajemnica z przed lat.
"Odnajdę Cię" to wspaniała historia, a raczej zawarte w niej historie. Bardzo traumatyczne.Dedykowane są kobietom, na pewno większości się spodobają. Ukazują trudne chwile, ale także jak z nimi walczyć i dawać sobie radę. Bardzo przyjemna książka. Najgorszy jest koniec. Trzeba czekać na drugą część.

Anetka | 2017-03-09

Dagmara otrzymuje w spadku księgarnię w sercu Torunia. Wkłada w to miejsce całe swoje serce. Przytłoczona rozwodem, braku porozumienia z dziećmi i siostrą zatraca się w książkach i w stworzeniu z chylącej się ku upadkowi składnicy książek, przytulne miejsce do odkrycia na mapie miasta. Choć śmierć matki była dla niej niewątpliwie ciosem, to jednak największe poruszenie sprawił list, który otrzymała po jej śmierci. List, który wyjaśnił, dlaczego matka od zawsze bardziej faworyzowała drugą córkę – Dagmara była adoptowana.

Uznana pisarka Bożena dostaje zaproszenie do jednej z toruńskiej księgarnii. Właśnie dowiedziała się o nowotworze i jest załamana. Stara się znaleźć w sobie siły do walki, nadzieję, że jeszcze wszystko może się ułożyć. Analizuje swoją przeszłość, wspomina piękne chwile, ale tez te trudne, które odbiły się cieniem na całym dalszym życiu. Nie dane jej było mieć własne dzieci, więc zaadoptowała dwie dziewczynki. Teraz jednak chce się skupić na odnalezieniu kogoś, kogo...

Marta | 2017-03-17
Przeczytana: 17 marca 2017

Zawsze czekam na książki Anny Karpińskiej, bo wiem, że przede mną będzie kilkaset stron wspaniałej podróży. Uwielbiam Jej bohaterki i bohaterów, ponieważ czuję, że tacy ludzie faktycznie mogą gdzieś żyć i być może przechodzić obok mnie w sklepie czy na ulicy. W "Odnajdę Cię" mamy dwie główne bohaterki, w różnym wieku. Autorka opisuje ich powiązaną historię w sposób tak autentyczny, że zdarzało mi się uronić łzę albo dwie. Jednak zaliczam to in plus za realizm sytuacji i za wzbudzenie we mnie pokładów emocji. Jak to u Karpińskie, emocji skrajnych. Na Annie Karpińskiej nie da się zawieść, po prostu nie da. Tak samo jest tym razem. Czekam na kontynuację "Odnajdę Cię", nareszcie dowiem się co dalej z Bożeną i Dagmarą. Szkoda, że dopiero za pół roku... :-)