Na krawędzi

Okładka książki Na krawędzi Meredith Wild
Okładka książki Na krawędzi
Meredith Wild Wydawnictwo: Burda Publishing Polska Cykl: Bridge (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Bridge (tom 3)
Over the Edge
Burda Publishing Polska
2017-06-14
2017-06-14
2016-11-22
Aldona Możdżyńska-Biała, Aga Zano

Okładka książki Klątwa burz Angel Payne, Meredith Wild
Klątwa burz Angel Payne, Meredi...
Okładka książki Serce ognia Angel Payne, Meredith Wild
Serce ognia Angel Payne, Meredi...
Okładka książki Krew Zeusa Angel Payne, Meredith Wild
Krew Zeusa Angel Payne, Meredi...
Okładka książki Zmysłowa przygoda z superbohaterem Angel Payne, Meredith Wild
Zmysłowa przyg... Angel Payne, Meredi...

Kolejna część przygód o rodzeństwie Bridg'ow. Tym razem bohaterka jest Olivia siostra Camerona i Darrena. Nie miała łatwego życia, pomimo, że wychowywała się w domu, gdzie nie brakowało pieniędzy, to brakowało uwagi rodziców. I tak jak bracia postanawia się usamodzielnić. Wynajmuje mieszkanie i pomaga braciom w rozbudowie ich firmy. Tak poznaje Willa, który ma dla niej propozycje nie do odrzucenia. Wilk, facet który nie szuka dziewczyny na stałe a raczej na jednonocne przygody. Chce dać dziewczynie prawo glosu przy projekcie, ale w zamian chce zaciągnąć ją do łóżka. Miała być to też chwilowa przygoda, ale... Do gry wkracza jeszcze Ian, współlokator Willa. Jemu również podoba się Olivia, on też nie jest jej obojętny. Do tej pory panowie gustowali w tych samych kobietach. Co się wydarzy. Który z panów skradnie serce Olivii i jak przyjme decyzję dziewczyny jej rodzina. Tego dowiecie się z książki. Powiem Wam, ja byłam zaskoczona, miałam swoje typy, ale się nie sprawdziły. Pojawia się również sporo scen erotycznych. Ogólnie dość fajna lektura jak i cała seria.

Książka miło mnie zaskoczyła, kiedy zaczęłam czytać. Po przerwie w czytaniu książek pochłonęła mnie, nie mogłam przestać czytać, ciągle byłam ciekawa co dalej. Nie ukrywając zakończenie jest dosyć specyficzne i wielu czytelników może zniesmaczyć. Autorka dotyka problemu, który pojawiał się, pojawia i zaczyna się o nim mówić. Jest to odejście od tradycyjnego modelu, który nie wszyscy potrafią zaakceptować. Ogólnie dobra lektura w ramach relaksu. :)

Powiem szczerze, że zaczynając czytać książkę, nie czytałam jej opisu, dlatego też nie sądziłam, że spotkam w niej miłosny trójkąt. Powiem też szczerze , że to jest chyba pierwsza książka, w której spotykam się z taką relacją . Historie czytało mi się naprawdę bardzo dobrze, szybko i z zaciekawieniem czekałam na to, co się wydarzy. Byłam bardzo ciekawa dalszych losów głównych bohaterów . Jednak otwarcie przyznać muszę, że nie została moją ulubioną książką. Osobiście nie byłabym w stanie zaakceptować takiego związku, jest to dla mnie niepojęte. Gówna bohaterka trochę mnie irytowała swoim niezdecydowaniem i za bardzo nie jestem w stanie stanąć po jej stronie. Zresztą panowie w tej książce, również są bardzo wyluzowani i otwarci. Nie mniej jednak książka ocieka erotyzmem, romantyzmem i jest świetną rozrywką dla czytelnika.

Trzecia, a zarazem ostatnia część...co mogę o niej powiedzieć? Czułam się nie swojo kiedy to czytałam. Nie wypowiem się więcej na ten temat, bo odnoszę naprawdę dziwne uczucie względem tej książki.

Jak do tej pory ta książka autorki podobała mi się najmniej. Styl autorka nadal ten sam, ale nie przemawia do mnie historia w której na końcu jest trójkąt. Do samego końca kibicowałam Willowi i nie spodobało mi się to, że na końcu główna bohaterka wybiera dwóch.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Olivia Bridge to najmłodsza dziedziczka rodu. Dziewczyna od zawsze jest zależna od swoich rodziców, którzy pragną kierować jej życiem. Aby uniknąć z nimi wszelkich negatywnych kontaktów, Liv postanawia zamieszkać z braćmi w Nowym Jorku. Olivia jest piękna - co nie uchodzi uwadze płci przeciwnej. Jej bracia nie pozwalają zbliżyć się do niej żadnemu mężczyźnie, co tylko potęguje w niej sprzeciw.
Dziewczyna poznaje Willa, przystojnego miliardera, który podobnie jak ona, zmierza się z pokrętnym losem "dziedzica" rodu. Nie od razu zaczynają pałać do siebie sympatią, lecz gdy dochodzi między nimi do bliższych zdarzeń, Liv i Will pozostają pod wpływem wspólnego uroku.
W ich idealnej relacji, pojawia się Ian - współlokator Willa i jego przyjaciel. Romantyczna natura i pociągająca tajemniczość - jaką emanuje - wywołuje w Liv szybsze bicie serca.
Kogo wybierze kobieta? Czy zaryzykuje i podda się miłości? Jak dwaj różni mężczyźni, wpłyną na jej przyszłość?

"Może Cameron miał rację, a ja się myliłam? Nie zmieniało to jednak faktu, że chciałam jutro spotkać się z Willem. Wiedziałam, że to zrobię. Nie mogłam zaprzeczać emocjom, jakie we mnie wywoływał, i nie mogłam ignorować coraz większego pociągu do Iana. Chciałam porozmawiać o tym szaleństwie, odnaleźć w nim jakiś sens.Może jutro mi się to uda."

Kolejna fenomenalna część przygód rodzeństwa Bridg'ów. Tym razem miłość bardziej odważna, zdecydowana i przede wszystkim skomplikowana. Ta powieść skupia się przede wszystkim na hipnotyzującej Olivi, siostrze Camerona i Darrena, która kusi każdego mężczyznę. Liv stara się nie być ciężarem dla swoich braci, którzy pomimo jej rozsądkowi, ciągle się o nią martwią i ograniczają. Dziewczyna postanawia podjąć swoje życie we własne ręce. Decyduje się na związek, który nie ma prawa mieć przyszłości. Na początku jest on jedynie przyjemnością, później zaś przekształca się w coś żywego i prawdziwego. Liv nie potrafi zdecydować się, który z mężczyzn jest bliższy jej sercu, przez co popada w coraz to większe tarapaty.

Bardzo polubiłam całą rodzinę Bridg'ów. Jest to familia, która się spiera i szczerze sobie pomaga. Oczywiście mogę zrozumieć pełne zaangażowanie braci Olivi w jej życie osobiste, aczkolwiek rozumiem również to, dlaczego zapragnęła się zbuntować. Za to ją podziwiam. Ma dziewczyna w sobie temperament.
Podobnie jest z Willem. Mężczyzna na początku mnie mocno denerwował i odstraszał swoją postawą. Później jednak poczułam lekką przychylność w jego stronę, która wciąż się pogłębiała. Nie mogę powiedzieć, że jest to mój ulubiony bohater w tej serii, ale w sumie na początku byłam nastawiona na niego bardziej obcesowo niż teraz.
Najbardziej w tej powieści polubiłam Iana. Chłopak wie jak oczarować swoją osobą i przenikliwym charakterem. Szkoda tylko, że autorka wymyśliła dla niego takie, a nie inne doświadczenia życiowe. Jest to typ postaci, którą się szczerze lubi i się mu współczuje. Jestem z nim na tak!

"– Mozaiki powstają z braku perfekcji. Połamane fragmenty sklejone razem tworzą coś pięknego, zupełnie jakby ich przeznaczeniem było pasować do siebie i stać się całością – powiedziałem."

Jeżeli chodzi o tę część, to jak najbardziej jest to powieść udana. Mamy tu więcej namiętności i brutalności seksualnej, lecz mimo wszystko czyta się książkę szybko i przyjemnie. Wspaniałe scalenie całej serii. Lektura idealna na lato, tak jak i jej poprzedniczki. Mnie do siebie przekonała. Chętnie będę powracać do rodziny Bridg'ów, pomimo braku czasu, ponieważ do takich powieści chętnie się powraca. Na pewno będę również polecać serię licznym osobom, które lubują się w klimatach: erotyków, romansów oraz obyczajówek.

Polecam gorąco zajrzeć zarówno do tej, już III i zarazem ostatniej części serii BRIGDE, ale i do poprzednich tomów. Moją opinię o wcześniejszych częściach, możecie śmiało przeczytać tutaj: Zagubiona miłość oraz Płomienna miłość. Mam szczerą nadzieję, że polubicie tę serię tak samo jak i ja!

Niekiedy ludzie mówią, że miłość jak już zagości w naszym życiu i rozpanoszy się w naszym sercu to jest tylko dla jednej osoby. A my, jako jedna połówka pasująca do drugiej nie możemy rościć sobie praw do kochania dwóch osób naraz.
Dla jednych jest to kwestia sporna spychana na boczny tor, dla innych jest to temat tabu.
Człowiek jako przedstawiciel rasy rozumnej i odczuwającej bodźce od zewnątrz powinien być z takimi problemami na porządku dziennym i stawiać temu czoła.

Olivia, to dorosła kobieta, obyta w świecie śmietanki towarzyskiej i wiedząca czego od życia oczekuje. Wraz ze swoimi braćmi bez pomocy bogatych rodziców stworzyła imperium biznesu stawiając sportowe kluby o bardzo bogatym wyposażeniu.
Tym razem jednak na drodze do sukcesu stanie zarozumiały kierownik budowy łamane przez właściciel, który będzie wtrącał swoje pięć groszy nie tam gdzie trzeba.
Młody Will – bogaty człowiek uwielbia uwodzić młode, piękne, zamożne dziewczątka, a później porzucać je z zimnym sercem nie wypowiedziawszy nawet ani jednego przyjemnego słowa.
I tym razem Olivia stała się dla niego nową zdobyczą „na jedną noc”.
Niestety kobieta okazała się niezależną panią swego losu, która nie przystaje na jego warunki „współpracy”.
Z niekorzyścią dla siebie Will najpierw jest zimny jak lód wobec uczuć Olivii, jednak z czasem uświadamia sobie, że tak kobieta jest dla niego czymś więcej niż zabawą na jedną noc.
Nie tylko dla niego Olivia okazuje się atrakcyjna, współlokator Willa – Ian także zaczyna żywić uczucia do piękności z miasta.
Czy Olivia zdecyduje się na miłość do nich obu, czy w jej sercu jest miejsce tylko dla jednego z nich?

Historia trudnej miłości ze strony całkiem odmiennych od siebie mężczyzn zachwyca, ale i także pozostawia za sobą mały niedosyt.
Moim zdaniem książka jak na tak obszerny temat za szybko się skończyła. Porównując do innych romansów o podobnej tematyce dziwię się, że autorka postawiła skończyć w jednym tomie całą powieść.
Historia miłości, romantyzmu z nutką ciężkiej atmosfery, uwiedzie jeszcze nie jedno damskie serce.
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

Człowiek jako przedstawiciel rasy rozumnej i...

Zdecydowanie, nieodwołalnie najlepsza ze wszystkich trzech części...i na serio nie chodzi o bardzo obrazowe opisy scen erotycznych, ale o nietypowy związek, jego ewoluowanie, o łamanie konwenansów i ogólnie przyjętych norm moralnych.
Muszę powiedzieć, że w naszym nadal mało tolerancyjnym świecie, trójkąty miłosne są takim samym tabu jak związki homoseksualne i rzadko kto ma odwagę, aby w ogóle poruszać ten temat na forum, dlatego tym bardziej ukłon i szacunek dla Pani Wild. Wszyscy zawsze skupiają się na aspektach seksualnych, czysto fizycznych, a mało kto ma ochotę zagłębiać się w emocjonalną i psychiczną stronę takich związków i tego jak z cała pewnością ciężko jest budować związek, który właściwie z góry skazany jest na porażkę, przynajmniej pod względem kulturowym i towarzyskim. Tak czy inaczej, to temat, który można wałkować bez końca, bo ilu ludzi tyle opinii, aj wracając do książki, bardzo cieszę się, że nie jest to kolejny romans bez przekazu, ale mimo lekkiego stylu, książka z ciekawym przekazem, skłaniająca do refleksji.

wahałam się nad opinią ponieważ fajnie się książkę czytało, jednak w mojej opinii ten happy end trochę naciągany był

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dno i 3 metry mułu. Bohaterowie płytcy.

Dno i 3 metry mułu. Bohaterowie płytcy.

• 2017
  • Meredith Wild