Belizariusz

Count Belizarius
83-89700-00-X
historyczna
allison

Błyskotliwie napisana przez Roberta Gravesa powieść historyczna z czasów Bizancjum. Losy tytułowego bohatera - wodza armii cesarza Justyniana Wielkiego poznajemy oczami niewolnika żony Belizariusza, Antonii. Książka w mistrzowskiej formie opisuje kilkudziesięcioletni wycinek historii świetności Cesarstwa Bizantyńskiego. Wojny, pałacowe intrygi i wielka, międzynarodowa polityka są tłem tej wspaniałej powieści z mało znanego naszemu czytelnikowi okresu historii...

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: www.petlaczasu.pl

Marciuchna | 2018-04-24
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane
Przeczytana: 24 kwietnia 2018

Niestety powieść mnie nie wciągnęła. Starałam się ale nic z tego. Bardzo lubię tematykę starożytnego Rzymu, realia życia ówczesnych ludzi. Jednak tutaj opowiadanie starego eunucha jest bardzo chaotyczne , nie mogłam zaskoczyć kto jest kim, co robi i dlaczego. Sądziłam, że jak się zagłębię w książkę to mi się to wszystko utrwali ale tak się nie stało. Być może taki sposób prowadzenia narracji był celowym zabiegiem autora ale mi to nie odpowiada.

Feanor | 2016-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2016

Dobrze skrojona powieść historyczna, jak przystało na Graves'a. Narracja prowadzona z punktu widzenia eunucha, sługi Belizariusza. Co mnie ujęło, to próba oddania mentalności ludzi wczesnego średniowiecza, na styku kultury starożytnej (grecko-rzymskiej) oraz rodzącej się chrześcijańskiej. Fantastycznie wykreowane tło - świat po upadku Cesarstwa Zachodniego.

MacG | 2012-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2012

Powieść w zasadzie całkiem niezła, jednak po autorze genialnego dyptyku o imperatorze Klaudiuszu spodziewałem się czegoś więcej.

musialka002 | 2012-07-14

Teraz czytam, nie wiem kiedy skończę. Książka raczej mnie nie porwała

Ksiądz Pistolet | 2016-11-18
Na półkach: Przeczytane, ERE, 2016, Z biblioteki
Przeczytana: listopad 2016

Graves jak zwykle w świetnej formie.

adal | 2018-09-02

Belizariusz Doskonały? - raczej nieprzekonujące.

Angst | 2018-10-06
| 2018-03-10