Wojownik Rzymu. Król Królów

Tłumaczenie: Marta Dziurosz
Cykl: Wojownik Rzymu (tom 2)
Wydawnictwo: Rebis
King of Kings
historia, Wojownik, Rzym
Pistacia

Rok 256. Bohater pierwszej części trylogii „Wojownik Rzymu”, Balista, dowodzący obroną Arete, wraca po wielomiesięcznej walce pokonany i popadłszy w niełaskę cesarza, pędzi życie z dala od dworu. Jednak Sasanidzi znów zagrażają wschodniej granicy imperium, a w dodatku nad Rzymem wisi widmo zdrady. Cesarstwo toczy zepsucie i antagonizmy na tle religijnym - coraz bardziej na arenie dziejów widoczni są chrześcijanie. Wezwany przez cesarza Balista zostaje wplątany w niebezpieczną sieć intryg i religijnego zamętu, a jego odwaga i lojalność - wystawione na ostateczną próbę w służbie Rzymu.
„Król królów” to druga część trylogii "Wojownik Rzymu". Harry Sidebottom wykłada historię starożytną na Uniwersytecie Oksfordzkim. Publikacjami na temat antycznego rzemiosła wojennego, sztuki klasycznej i historii kultury Imperium Romanum zdobył międzynarodowe uznanie. Niniejsza trylogia to jego debiut powieściowy.

(opis wydawcy)

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

wiejskifilozof | 2015-10-03

I znowu wracam,na rubieże Rzymu.Na tereny obecnej Syrii.y wraz z bohaterami tomu pierwszego zmierzyć się z władca Persów Szapurem.
Oto historia upadającego Imperium.Zdrady,najazdy,korupcja.
Książka przyciąga swoją historią.Opowiedzianą w piękny, przystępny sposób.
Autor pisuje zarówno surowe i piękne krajobrazy Syrii.
Jak i bogate życie w Rzymie.
Mamy tu walki gladiatorów,prześladowania chrześcijan.
Walki Rzymian i Persów.Widać,że autor jest zafascynowany historią Rzymu.
Bo opisy są bardzo realne.
Choćby strojów i obyczajów.
Już się nie mogę doczekać tomu 3.

stilben | 2010-11-02
Przeczytana: 29 października 2010

Dalsze losy rzymskiego ekwity o barbarzyńskim pochodzeniu - Balisty. Pogrążony w niełasce, opuszczony przez stronników i otoczony niechętnymi patrycjuszami próbuje odpokutować swoje niepowodzenia wiernie służąc cesarzowi Walerianowi. Dostaje kolejne fatalne zadania, w tym polecenie krwawego rozprawienia się z Chrześcijanami w jednej z rzymskich prowincji. Walczy ze skrytobójcami i odkrywa spisek na życie Waleriana. W finale znów staje przeciw potężnej, perskiej armii i walczy z samym Królem Królów.
W tej części jest nieco mniej rozbuchanej balistyki, za do więcej codziennego życia. Ciekawie opisane zwyczaje i realia życia w starożytnym Rzymie.
Wciąga.

Paweł Lesiak | 2013-11-10
Przeczytana: 2012 rok

Druga część przygód Balisty i jego towarzyszy. Równie dobra jak pierwsza i z niecierpliwością oczekuję na kolejną.

| 2011-03-29
Przeczytana: 20 marca 2011

odoaker | 2013-10-07
Przeczytana: 05 października 2012

Trochę naiwne się wydaje, że barbarzyńca z puszczy jest bardziej - dzisiaj powiedzielibyśmy humanitarny - niż mieszkańcy rzymskiej humanitas, ale akcja wciąż wartka

Artur | 2012-08-27

Warta przeczytania, tym bardziej że historia toczy się w III wieku - czasie wielkiego zamętu w cesarstwie.

Michał Maliszewski | 2010-09-22
Przeczytana: sierpień 2010

środkowa część cyklu, może dlatego trochę niższa ocena. Mimo to dobra kontynuacja.

Insus | 2016-05-03
Przeczytana: 16 maja 2016