Czarny kielich. Tajemnica templariuszy

Tłumaczenie: Ryszard Wojnakowski
Cykl: Dzieci Graala (tom 4)
Wydawnictwo: Książnica
Der schwarze Kelch
historyczna

Kontynuacja losów spadkobierców Świętego Graala. W roku 1257 Rosz i Jeza, w dzieciństwie uratowani z twierdzy katarów Montségur, wracają z odległej Azji do rodzinnej Okcytanii. Tam co krok natykają się na osobliwe ślady, nie wiedzą jednak, dokąd ich one zawiodą: do skarbu templariuszy czy do tajemnicy Graala. Nad bezpieczeństwem potomków królewskiego rodu czuwają rycerze Świątyni, którzy...

Kontynuacja losów spadkobierców Świętego Graala.

W roku 1257 Rosz i Jeza, w dzieciństwie uratowani z twierdzy katarów Montségur, wracają z odległej Azji do rodzinnej Okcytanii. Tam co krok natykają się na osobliwe ślady, nie wiedzą jednak, dokąd ich one zawiodą: do skarbu templariuszy czy do tajemnicy Graala. Nad bezpieczeństwem potomków królewskiego rodu czuwają rycerze Świątyni, którzy snują marzenia o zbudowaniu własnego państwa w dawnej krainie katarów.

źródło opisu: [Książnica, 2007]

słoneczko | 2015-12-14
Przeczytana: 2014 rok

Mimo pewnych oporów postanowiłem zakończyć cykl o Roszu i Jezie. Przeczytałem, odczucia mieszane. Z jednej strony temat, który mnie interesuje, z drugiej wykonanie dobre, ale bez fajerwerków.

Kamil Misztal | 2015-12-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 01 grudnia 2015

Dotrwałem do końca 4 tomu, oj dłużył mi się niemiłosiernie.

Ostatnie spotkanie z bohaterami miałem kilka lat temu, 4 i 5 tom kupiłem w końcu po przecenie. Tak jak pierwsze tomy były rewelacyjne tak w tym historia przez autora jest pisany tak sobie. Nic nowego, tylko kontynuacja i kierunek na wschód. Jakby autorowi pomysły się skończyły. Mało nowych wątków.

Może w 5 coś się zmieni.

Heatcliff | 2016-11-05