Dzieci Graala

2007-01-01
9788325001919
Ireneusz Maślarz
średniowiecze rycerze Templariusze

Ten niemiecki autor był zboczony. Połowa książki poświecona barwnym opisom seksu mnicha z przypadkowymi pannami. Nie tego oczekiwałam po książce. Miała być historyczna, a jest coś takiego.

Kolejna książka, którą czytałem ale nic mi z niej nie zostało.

Kolejna książka, którą czytałem ale nic mi z niej nie zostało.

Historią Średniowiecza interesuję się od lat, szczególnie bliskia jest mi tematyka herezji dualistycznych. Głównie czytam pozycje naukowe dotyczące tych zagadnień, ale z przyjemnością przeczytałam Dzieci Graala, traktując to jako dobrą rozrywkę, podobnie jak świetny film Indiana Jones - Ostatnia Krucjata :)

No to jest to,na co czekałem.Już długi xczas,świetna powieść o Templariuszach,.Arabach.
Akcja zarówno w Bizancjum,Alpach i Francji.
Dużo opisów podróży,ach te dziecki.Rosz i Jeza,sprytne i rezolutne.
Mamy,tu też teksty po grecku czy oksytańsku.
Mnich Franciszkanin jest bystry.

Akcja zarówno w Bizancjum,Alpach i Francji.
Dużo opisów podróży,ach te dziecki.Rosz i Jeza,sprytne i rezolutne.
Mamy,tu też teksty po grecku czy oksytańsku.
Mnich Franciszkanin jest bystry.

- przeczytana drugi raz (2007)

- przeczytana drugi raz (2007)

Światło pada na machinacje świata polityki i kościoła. Jak dla mnie nadal aktualny przekaz.

W sumie ciekawa książka, ale z trudem dobrnąłem do końca. pozostałych tomów raczej nie zmęczę. Polecam miłośnikom rozwleczonych sag. Myślę, że jest kilka ciekawszych pozycji opisujących ten temat i czasy.

Dość ciężko czytało mi się "Dzieci Graala" i nie mogłam się doczekać aż się skończy. Sporo w niej sytuacji na pozór nie przystojną ludziom na zajmowanych stanowiskach, np. duchownym. Zadaję sobie jednak sprawę, że w średniowieczu było to normą.

Nabyłem tę książkę, bo: a) autor urodził się w Międzyrzeczu (jak ja),b) akcja toczy się w średniowieczu (które uwielbiam),c) dotyczy legendy o Graalu (która mnie intryguje). Książka nie wzmogła mojego zainteresowania średniowieczem, nie zaintrygowała bardziej legendą Graalową. Nie zmieniła też nic w kwestii mojego urodzenia. Przez pewien czas zastanawiałem się, czy sięgnąć po kolejne tomy. Potem przestałem się zastanawiać.

Taka sobie powieść, z trudem dobrnąłem do końca. Kilka fajnych postaci (Jeza, Rosz, William, Klarion i Ingolinda) i nic poza tym. Kolejnych części cyklu raczej nie wypożyczę.

• Historyczne
  • Powieść historyczna