Rhezus, t.1, ks.1: Tułaczka śladami konania

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Legenda Cierniowych Tatuaży". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Fabryka Słów
978-83-7574-135-3
fabryka słów, tatuaże, Rhezus
Maeg

Nie łudźcie się, że oto kolejny bohater przybył ocalić śmiertelnych.

Niektórzy szukają miłości.
Inny pragną chwały.
Jeszcze inni nocami śnią o złotych górach.
Ale jest ktoś, kto pragnie czegoś zupełnie innego. Czegoś, co nigdy nie zostanie mu dane.
Śmierci.

Poznajcie historię podróży Rhezusa w poszukiwaniu zagłady.

źródło opisu: www.fabryka.pl

źródło okładki: www.fabryka.pl

Hania | 2011-02-17

Jeszcze nie czytałam tak zmarnowanego znakomitego pomysłu.
Bohater zupełnie, ale to zupełnie nieprzekonywujący, jego dylematy są po prostu śmieszne. Próby przedstawienia Agresji jako straszliwego demona również żałosne.
Zanim zabrałam się za lekturę, rozeznałam się w recenzjach, większość zarzucała autorce-debiutantce braki w warsztacie więc byłam ostrzeżona, chciałam natomiast sprawdzić jak został wykorzystany znakomity pomysł na fabułę.

Rozczarowanie na całej linii.

Arkadiusz Dorszyk | 2014-01-09
Przeczytana: 08 stycznia 2014

Przez pierwsze dwa rozdziały nie mogłem przyzwyczaić się do stylu w jakim zostały opisane przygody Rhezusa. Poza tym jakoś niespecjalnie mnie ciekawiły, nie potrafiłem się zaaklimatyzować w świecie głównego bohatera. Jednakże po poznaniu historii Ericha i jego relacji z Wyrocznią autorka zdobyła moje uznanie. Styl, który charakteryzuje powieść może dla wielu być wadą. Dla mnie jednak jest powodem, dla którego warto po nią sięgnąć.
Nie miałem wobec debiutanckiej powieści Róży Jakobsze wielkich oczekiwań. Nie liczyłem na filozoficzne wywody dotyczące śmierci i życia wiecznego. Jak i także nie oczekiwałem od autorki polemiki na temat przekleństwa nieśmiertelności, bólu, który towarzyszy nieśmiertelnemu gdy jest zmuszony pochować swoich najbliższych. Brak takich jak i wielu innych oczekiwań wyszedł mi na dobre. Nie czytałem książki jednym tchem lecz dawkowałem ją stopniowo dzięki czemu obcowanie z tą pozycją było dla mnie przyjemnych doznaniem.
To udany debiut i dlatego też z...

Enaris | 2013-08-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadane
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

To chyba moja pierwsza książka napisana w czasie teraźniejszym. Myślałam, że będzie to utrudniać czytanie, jednak stanowiło to kolejny element nietypowości tej książki. Przyznam się, kupiłam zachęcona okładką i logo "Fabryki Słów". Nie wiedząc czego się spodziewać, przeczytawszy jedynie opis z tyłu książki rozpoczęłam lekturę. Czyta się przyjemnie, wciąga, szczególnie na końcu. Sam pomysł na fabułę jest ciekawy i nietuzinkowy. Bohaterowie to nie papierowe postaci, ale mogłoby być ich więcej. To chyba jedyny minus - mało rozbudowany świat przedstawiony lub raczej mało opisany.

Dome_chan | 2011-07-25
Przeczytana: 2011 rok

Pierwsze rozdziały trochę mnie rozczarowały. Zastanawiałam się, czy nie popełniłam błędu kupując tę książkę. Jednak im dalej ją czytałam, tym doszłam do wniosku, że jednak nie :). Osobiście podobała mi się ta powieść, choć przyznaję, że jest w niej dużo mordów, gwałtów i innych drastycznych scen. Jednak i tak polecam ;)

91fille | 2014-08-30

Pomysł niezły, prowadzenie wątków bardzo udane, ale jeszcze zbyt mały warsztat młodej autorki. Jako debiut książkę można zaliczyć do nie najgorszych. Dla fanów fantasy raczej do poniżej standardu.

malynosorozec | 2014-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

„To nigdy nie zostanie wybaczone. Nawet jeśli bogowie mnie nagrodzą, bo tak mówią pieśni, to nigdy nie zostanie wybaczone.” [1]

Wersji historii o rodzie Himmelberg jest tyle, ilu bardów, czy poetów podejmujących temat. Ludzie wiedzą na pewno, że ród ten poprzez wieki zostawia za sobą zgliszcza gdziekolwiek się pojawi. Ludzie nauczyli się lękać każdego z cierniowymi tatuażami na rękach. I słusznie…

Ale ludzie nie znają prawdy. Nie wiedzą, że nie ma już żadnego rodu Himmelberg, że został już tylko on – Rhezus – od setek lat ten sam. Szukając śmierci zostawia za sobą krwawy ślad, dając bardom pożywkę do kolejnych wersji swojej legendy.

Nieśmiertelny Rhezus Rablader w towarzystwie potężnego demona – Agresji – przemierza okrutny świat szukając nietypowych sposobów na wieczną śmierć. Właśnie słowo „wieczna” jest tutaj kluczem. Ponieważ Rhezus umiera, umiera na kartach książek dosyć często i zwykle boleśnie. Tyle, że za każdym razem podnosi się, aby dalej szukać śmierci. Szuka sposobu,...

ven_detta | 2011-03-04
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: czerwiec 2010

Rhezus z rodu Himmelberg jest przeklęty przez bogów i skazany na wieczną tułaczkę po świecie. Jego towarzyszką jest Agresja - demon pod postacią konia, kontaktujący się z Rhezusem za pomocą telepatii (przy czym nie szczędzi mu kąśliwych uwag). Razem podróżują po świecie w poszukiwaniu śmierci, w której Rhezus widzi wyzwolenie.

Cztery pierwsze rozdziały książki to takie krótkie opowiadania, w których główny bohater podróżuje z miasta do miasta za pogłoskami o zarazie, Jeźdźcach Burzy potrafiących porazić człowieka piorunami, sławnym trucicielem czy wampirem. Jego problem polega na tym, że chce umrzeć, a nie może. Tak naprawdę nikt nie zna przyczyny jego klątwy, krążą o nim jedynie przesadzone legendy, pieśni bardów.

Właściwa historia zaczyna się w momencie, kiedy Rhezus odnajduje swojego przyjaciela, który jest ścigany przez Wyrocznie (czyli jakby religijną królową) i jej wysłanników za próbę zamachu na jej życie. Sam Rhezus wkrótce też jej mocno podpada.

"Rhezus" to...

Nesta | 2012-09-25

Książkę czytało się bardzo przyjemnie. Pierwsze opowiadania nie przypadły mi do gustu. Dopiero ciągłość opowiadanych wydarzeń pozwoliła mi wczuć się w losy bohaterów. Dobry debiut bardzo młodziutkiej pisarki.

Agnieszka Nowak | 2014-06-15
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 15 czerwca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Główny bohater Rhezus chce się zabić. Chce zatrudnić do tego niemal niemożliwego czynu postaci, które mają ku temu szanse. Jednak nic nie idzie tak jak tego chce. Aby mieć szansę umrzeć musi najpierw uwolnić "potwory" z niewoli a one... są mu wdzięczne. Nie chcą go zabić.

Powiem tak, ciekawa książka. Napisana przyzwoicie, ale większość bohaterów zlewa się. Taką najbardziej widoczną jest Agresja, która niestety ginie... Mam nadzieję, że jeszcze o niej przeczytam, bo z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że to moja ulubiona postać. Rhezus czasami bywa "tylko sobą" ale autorce nie zawsze udaje się utrzymać niezależność osobową głównemu bohaterowi.

Neryf | 2011-03-09
Przeczytana: grudzień 2010

Książka przedstawia nam przygody tytułowego bohatera, przeklętego przez bogów tułacza, szukającego ukojenia w śmierci. Zjawia się tam, gdzie można ją zastać.. w nadziei, że tym razem weźmie go w swoje objęcia. Autorka opisuję jego losy ciekawym ale zarazem drastycznym, czasem nawet brutalnym językiem. Mimo to książka jest dosyć przyjemna i wciągająca. Jest to pozycja ukazująca coś, o czym od zarania dziejów marzą niektórzy z nas.. nieśmiertelność - która może być urzeczywistnieniem najskrytszych marzeń.. ale i zarazem największym przekleństwem. Polecam ;]