Szepty zmarłych

Cykl: Dr David Hunter (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
1 044
1 132
tłumaczenie
Sławomir Kędzierski
Whispers of the dead
antropologia, sekcja

Inne wydania

David Hunter, który wie o śmierci wszystko, a w niespełna rok po kolejnym śledztwie, którego omal nie przypłacił życiem wraca tam, gdzie uczył się zawodu. Tam, gdzie wszędzie wokoło leżały ludzkie ciała w różnym stadium rozkładu, a wielkie czarne litery na bramie informowały, że to Ośrodek Badań Antropologicznych, lepiej znany pod inną, mniej urzędową nazwą. Trupia Farma. Tam doktor Hunter ma nadzieję odzyskać wiarę w siebie i znowu skłonić zmarłych do zwierzeń. Tam na prośbę swego mentora rozpoczyna dochodzenie w sprawie makabrycznego morderstwa. Dochodzenie, w którym będzie musiał wysłuchać najbardziej przerażających szeptów zmarłych. W miejscu jeszcze straszliwszym i bardziej nieludzkim niż Trupia Farma.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

• Większy kawałek nieba
  • Odyseusze. Gwiazda Morza
  • Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
  • Cześć, co słychać?

8,71 (7 ocen i opinii)
Odyseusze. Gwiazda Morza
Agnieszka Stelmaszyk

8 (1 ocen i opinii)
Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
Caitlin Moran

Niepowszedni. Porwanie
Justyna Drzewicka

7,86 (7 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Bożena | 2013-07-18
Przeczytana: lipiec 2013

"Szepty zmarłych" to przerażająca i mrożąca krew w żyłach historia. Simon Beckett potrafi wprowadzić czytelnika we wręcz obrzydliwy ale jakże realistyczny klimat śmierci i rozkładających się zwłok aż coś w żołądku ściska.
Doktor David Hunter - wybitny antropolog sądowy - powraca do Ośrodka Badawczego w Tennessee zwanego "Trupią farmą" aby odzyskać formę i powrócić do normy po dramatycznych przeżyciach jakich doznał rok wcześniej, kiedy to został zaatakowany i o mało nie stracił życia. Pobyt w Stanach wśród starych przyjaciół miał być dla Davida rodzajem terapii, próbą odnowy i nabrania dystansu do siebie i otoczenia. Jednak nieoczekiwanie nauczyciel, mentor i przyjaciel Davida - Tom Lieberman - zwraca się do niego z prośbą o pomoc w toczącym się śledztwie w sprawie makabrycznej zbrodni. Hunter jeszcze nie wie, że to dopiero początek, że psychopata będzie zabijał dotąd aż znajdzie odpowiedź na swoje chore pytanie....., że w swoim makabrycznym planie doprowadzi go do miejsca jeszcze...

Kiwi_Agnik | 2015-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2015

Ciężki i mroczny kryminał utrzymany na bardzo wysokim poziomie.

Wybitnie przemyślana fabuła, wartka akcja nie zwalniająca tempa, bardzo szczegółowe opisy wydarzeń i zachowań.

Książka zaskakująca i wciągająca.
Trzyma w napięciu i jest bardzo klimatyczna.

Polecam

ChicaDeAyer | 2013-09-11
Przeczytana: 11 września 2013

W końcu doczekałam się niecierpliwie oczekiwanego spełnienia. Dwie poprzednie części cyklu były wciągającym kawałkiem dobrego thrillera, ale p. Beckett nie potrafił do końca wywieść mnie w pole. Tu nastąpiło przełamanie.

Po raz kolejny świetnie się czyta - autorowi nie można nic zarzucić pod względem warsztatowym. Intryga niezła, akcja gna, coraz więcej zagadek i zwrotów akcji się pojawia w miarę zagłębiania się w fabułę. Brytyjczyk potrafi uśpić czujność czytelnika, by za chwilę dostarczyć mu solidnej porcji wrażeń.

Jednym słowem - "Szepty zmarłych" to pozycja, na którą warto zwrócić czytelniczą uwagę. Posiada wszelkie znamiona, by wyróżnić ją w swoim gatunku.

Gdy na człowieka jeszcze nie spadnie taki prawdziwy ciężar życia, a ze szczytu, na którym wydaje mu się, że jest, nie spadnie wielka i druzgocąca lawina sytuacjii, które sprawią, że ugną się pod nim kolana jest on pełen nawiności i optymizmu, który z upływem czasu ulegnie pewnie sporej metamorfozie.
Jak wiele człowiek może wytrzymać ciosów, jak wielki ciężar na swych barkach może utrzymać? Kiedy pęknie tama jego słabości, które przygniatając go, odbiorą mu jakąkolwiek chęć do życia?
Co może zrobić? Kim może się stać, jeśli straci wszystko, na czym mu zależało? Co wtedy, gdy życie dla niego straci sens? Czy jest w stanie się z tego wykaraskać? Jeśli tak, to w jaki sposób może mu się to udać? Co powinien zrobić?
Czy w wyniku dramtycznych, tragicznych w swym znaczeniu wydarzeń człowiek może w pewnym momencie pogrzebać swoją wielkość, utracić swój wielki dar, talent?

W trzeciej części wielkość Davida Huntera nie co przygasa. Składają się na to wszystko różne wydarzenia z jego...

gwiazdka | 2015-03-09
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 09 marca 2015

Pozycja w miarę udana, bardziej tym razem thriller niż kryminał. Czytałam ze sporym zainteresowaniem, jednak moim zdaniem książka słabsza od czytanej wczoraj „Zapisane w kościach". Problem z seryjnymi mordercami jest taki, że ich motywy- szczególnie gdy akcja ukazywana jest z dwu stron, śledczych i sprawcy- znane są co najmniej w połowie powieści, o ile nie wcześniej i tak naprawdę zostaje tylko pytanie kto jest sprawcą i pościg za nim. Nie przeczę, że „Szepty zmarłych" są dobrze napisane, wszystko dopracowane, w trakcie lektury poznajemy motywy, a wielka zmyłka, chociaż takiego zabiegu spodziewałam się znając już Becketta, to rozwiązania akurat takiego się nie spodziewałam- dla mnie totalne zaskoczenie.

DonSzabla | 2014-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2014

"Chemia śmierci" zapoczątkowała moje wielkie zamiłowanie do powieści Simona Becketta. Wprost nie mogę się oderwać od kolejnych książek i zawsze po ukończeniu nowej części sięgam po kolejną. Widać, że z tomu na tom autor nabrał wprawy. Moje trzecie spotkanie z doktorem Davidem Hunterem zaliczam do bardzo udanych.

"Szepty zmarłych" to powieść, która zaskoczy każdego czytelnika. Wątek fabularny jest świetnie wymyślony. Widać, że autor od samego początku wiedział co robi i miał pomysł na spektakularne zakończenie. Moim zdaniem trzecia część serii jest numerem jeden pod względem fabuły i zaskakujących rozwiązań akcji. Na ogromne brawa zasługuje także kreacja tajemniczego mordercy. Simon Beckett pokusił się nawet o kilka stron w których możemy wejść w ciało mordercy. Pomysł bardzo mi się spodobał. Dzięki temu lepiej poznajemy motywy działań psychopaty.

"Szepty zmarłych" to świetny kryminał. Polecam każdemu.

Nasz dotąd dzielny bohater doktor Hunter stracił w tej części trochę męstwa i w ramach urlopu postanowił odwiedzić pewien ośrodek, oczywiście jak na niego przystało w żadnym wypadku wypoczynkowy. Był to Ośrodek Badań Antropologicznych, bardziej znany jako Trupia Farma. Zajmował się tam w ramach relaksu badaniem zwłok. W tym miejscu pragnę zaznaczyć, że były to głównie szczątki pewnego dentysty - jak widać nie jesteśmy tylko bezużytecznymi konowałami, możemy czasami być całkiem przydatni i to nawet dla nauki.

Rozwodzić się nad fabułą nie mam zamiaru. Było to co lubię, czyli sporo ciekawych elementów antropologicznych, psychopata z misją, mylenie tropów oraz oczywiście doktor Hunter. Miły z niego facet, ale ma strasznego pecha do wpadania w niezłe tarapaty i za to go lubię.
Fanów pana Becketta ta książka na pewno nie zawiedzie, mimo że różni się trochę od poprzednich. Nie stanowi to jednak jej wady, może trochę brakowało mi zakończenia w stylu poprzedniczek, ale wtedy pewnie...

Stokrotka | 2016-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Simon Beckett „Szepty zmarłych” – książka dla czytelników o mocnych nerwach. Makabryczne, sugestywne opisy, potworne zbrodnie, wymyślne tortury i morderca, który jest zawsze o krok przed organami ścigania. Kpi ze śledczych, podrzuca fałszywe tropy. I w środku tej sprawy doktor David Hunter, który przybył do Tennessee, aby odzyskać wolę walki, zainteresowanie zawodem po tym, jak rok wcześniej został ciężko ranny i walczył o życie. Jego pobyt w Ośrodku Badań Antropologicznych prowadzi do wielu spięć i tarć. Nie wszyscy łaskawym okiem patrzą na jego osobę, zwłaszcza że doktor Tom Lieberman (mentor Huntera i autorytet w dziedzinie antropologii) prosi go o pomoc w zbadaniu śladów na miejscu zbrodni.
Autorowi znowu udało się mnie zaskoczyć i to kilkakrotnie. Muszę przyznać, że Simon Beckett miał świetny pomysł na fabułę i rozwiązanie zagadki. Długo będę pamiętać rękawiczkę z ludzkiej skóry...

Łukasz | 2015-05-30
Przeczytana: 29 maja 2015

Po przeczytaniu "Chemii śmierci" i "Zapisane w kościach" tego autora wiedziałam, że i na tę cześć przyjdzie kolej. Po przeczytaniu poprzednich części oczekiwania miałem naprawdę duże i nie zawiodłem się. Beckett po raz kolejny mnie zachwycił i mam nadzieję, że seria z przygodami Davida Huntera szybko się nie skończy.

Autor po raz kolejny dzięki plastycznym opisom procesów rozkładu zwłok, różnych owadów, które lubią się zadomowić w ciele człowieka po śmierci pozwala czytelnikowi zgłębić nieco tajniki antropologi sądowej. Wszystko to jest napisane otwarcie.
Podczas czytania był moment, gdy wydawało mi się, ze wszystko jest już jasne, ale to tylko pozory, które mylą, ponieważ nastąpił kolejny zwrot akcji. Zaskoczenie towarzyszyło mi do ostatnich stron i było one spore. To właśnie imponuje mi w książkach tego autora, że nigdy nic nie jest takie jak z pozoru mogłoby się wydawać. W dwóch poprzednich częściach również do samego końca następowały zwroty akcji i nowe wątki.
Książka...

"Szepty zmarłych" nie są tak świetne, jak pozostałe dwie części, ale nie zawiodłam się. Powieść czytałam z napięciem i ciekawością, a akcja bardzo mnie wciągnęła. Wśród rozkładających się zwłok, niebezpieczeństw, morderstw, porwań przeżyłam naprawdę bardzo miłe chwile. Brzmi to dziwne. Ale jest prawdziwe.