Szepty zmarłych

Cykl: Dr David Hunter (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
7,73 (3906 ocen i 329 opinii)
tłumaczenie
Sławomir Kędzierski
Whispers of the dead
antropologia, sekcja

Inne wydania

David Hunter, który wie o śmierci wszystko, a w niespełna rok po kolejnym śledztwie, którego omal nie przypłacił życiem wraca tam, gdzie uczył się zawodu. Tam, gdzie wszędzie wokoło leżały ludzkie ciała w różnym stadium rozkładu, a wielkie czarne litery na bramie informowały, że to Ośrodek Badań Antropologicznych, lepiej znany pod inną, mniej urzędową nazwą. Trupia Farma. Tam doktor Hunter ma nadzieję odzyskać wiarę w siebie i znowu skłonić zmarłych do zwierzeń. Tam na prośbę swego mentora rozpoczyna dochodzenie w sprawie makabrycznego morderstwa. Dochodzenie, w którym będzie musiał wysłuchać najbardziej przerażających szeptów zmarłych. W miejscu jeszcze straszliwszym i bardziej nieludzkim niż Trupia Farma.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

• Szturmując niebo
  • Nie ma nieba
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
  • Etta i Otto i Russell i James
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • 450 stron
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Podziemny labirynt
  • Zwykły człowiek
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Z jednym wyjątkiem
Szturmując niebo
Felix Baumgartner , Thomas Becker

7,11 (9 ocen i opinii)
Nie ma nieba
Jolanta Kosowska

8,57 (7 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

0 (0 ocen i opinii)
Etta i Otto i Russell i James
Emma Hooper

7,5 (2 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

6,4 (10 ocen i opinii)
450 stron
Patrycja Gryciuk

8,14 (7 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

7,91 (11 ocen i opinii)
Podziemny labirynt
James Rollins

6,32 (73 ocen i opinii)
Zwykły człowiek
Graeme Cameron

9,33 (3 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

9 (1 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8 (9 ocen i opinii)
Z jednym wyjątkiem
Katarzyna Puzyńska

7,87 (71 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Bożena | 2013-07-18
Przeczytana: lipiec 2013

"Szepty zmarłych" to przerażająca i mrożąca krew w żyłach historia. Simon Beckett potrafi wprowadzić czytelnika we wręcz obrzydliwy ale jakże realistyczny klimat śmierci i rozkładających się zwłok aż coś w żołądku ściska.
Doktor David Hunter - wybitny antropolog sądowy - powraca do Ośrodka Badawczego w Tennessee zwanego "Trupią farmą" aby odzyskać formę i powrócić do normy po dramatycznych przeżyciach jakich doznał rok wcześniej, kiedy to został zaatakowany i o mało nie stracił życia. Pobyt w Stanach wśród starych przyjaciół miał być dla Davida rodzajem terapii, próbą odnowy i nabrania dystansu do siebie i otoczenia. Jednak nieoczekiwanie nauczyciel, mentor i przyjaciel Davida - Tom Lieberman - zwraca się do niego z prośbą o pomoc w toczącym się śledztwie w sprawie makabrycznej zbrodni. Hunter jeszcze nie wie, że to dopiero początek, że psychopata będzie zabijał dotąd aż znajdzie odpowiedź na swoje chore pytanie....., że w swoim makabrycznym planie doprowadzi go do miejsca jeszcze...

Kiwi_Agnik | 2015-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2015

Ciężki i mroczny kryminał utrzymany na bardzo wysokim poziomie.

Wybitnie przemyślana fabuła, wartka akcja nie zwalniająca tempa, bardzo szczegółowe opisy wydarzeń i zachowań.

Książka zaskakująca i wciągająca.
Trzyma w napięciu i jest bardzo klimatyczna.

Polecam

ChicaDeAyer | 2013-09-11
Przeczytana: 11 września 2013

W końcu doczekałam się niecierpliwie oczekiwanego spełnienia. Dwie poprzednie części cyklu były wciągającym kawałkiem dobrego thrillera, ale p. Beckett nie potrafił do końca wywieść mnie w pole. Tu nastąpiło przełamanie.

Po raz kolejny świetnie się czyta - autorowi nie można nic zarzucić pod względem warsztatowym. Intryga niezła, akcja gna, coraz więcej zagadek i zwrotów akcji się pojawia w miarę zagłębiania się w fabułę. Brytyjczyk potrafi uśpić czujność czytelnika, by za chwilę dostarczyć mu solidnej porcji wrażeń.

Jednym słowem - "Szepty zmarłych" to pozycja, na którą warto zwrócić czytelniczą uwagę. Posiada wszelkie znamiona, by wyróżnić ją w swoim gatunku.

książek: 2045
gwiazdka | 2015-03-09
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 09 marca 2015

Pozycja w miarę udana, bardziej tym razem thriller niż kryminał. Czytałam ze sporym zainteresowaniem, jednak moim zdaniem książka słabsza od czytanej wczoraj „Zapisane w kościach". Problem z seryjnymi mordercami jest taki, że ich motywy- szczególnie gdy akcja ukazywana jest z dwu stron, śledczych i sprawcy- znane są co najmniej w połowie powieści, o ile nie wcześniej i tak naprawdę zostaje tylko pytanie kto jest sprawcą i pościg za nim. Nie przeczę, że „Szepty zmarłych" są dobrze napisane, wszystko dopracowane, w trakcie lektury poznajemy motywy, a wielka zmyłka, chociaż takiego zabiegu spodziewałam się znając już Becketta, to rozwiązania akurat takiego się nie spodziewałam- dla mnie totalne zaskoczenie.

DonSzabla | 2014-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2014

"Chemia śmierci" zapoczątkowała moje wielkie zamiłowanie do powieści Simona Becketta. Wprost nie mogę się oderwać od kolejnych książek i zawsze po ukończeniu nowej części sięgam po kolejną. Widać, że z tomu na tom autor nabrał wprawy. Moje trzecie spotkanie z doktorem Davidem Hunterem zaliczam do bardzo udanych.

"Szepty zmarłych" to powieść, która zaskoczy każdego czytelnika. Wątek fabularny jest świetnie wymyślony. Widać, że autor od samego początku wiedział co robi i miał pomysł na spektakularne zakończenie. Moim zdaniem trzecia część serii jest numerem jeden pod względem fabuły i zaskakujących rozwiązań akcji. Na ogromne brawa zasługuje także kreacja tajemniczego mordercy. Simon Beckett pokusił się nawet o kilka stron w których możemy wejść w ciało mordercy. Pomysł bardzo mi się spodobał. Dzięki temu lepiej poznajemy motywy działań psychopaty.

"Szepty zmarłych" to świetny kryminał. Polecam każdemu.

denudatio_pulpae | 2015-02-19
Przeczytana: lipiec 2012

Nasz dotąd dzielny bohater doktor Hunter stracił w tej części trochę męstwa i w ramach urlopu postanowił odwiedzić pewien ośrodek, oczywiście jak na niego przystało w żadnym wypadku wypoczynkowy. Był to Ośrodek Badań Antropologicznych, bardziej znany jako Trupia Farma. Zajmował się tam w ramach relaksu badaniem zwłok. W tym miejscu pragnę zaznaczyć, że były to głównie szczątki pewnego dentysty - jak widać nie jesteśmy tylko bezużytecznymi konowałami, możemy czasami być całkiem przydatni i to nawet dla nauki.

Rozwodzić się nad fabułą nie mam zamiaru. Było to co lubię, czyli sporo ciekawych elementów antropologicznych, psychopata z misją, mylenie tropów oraz oczywiście doktor Hunter. Miły z niego facet, ale ma strasznego pecha do wpadania w niezłe tarapaty i za to go lubię.
Fanów pana Becketta ta książka na pewno nie zawiedzie, mimo że różni się trochę od poprzednich. Nie stanowi to jednak jej wady, może trochę brakowało mi zakończenia w stylu poprzedniczek, ale wtedy pewnie...

"Szepty zmarłych" nie są tak świetne, jak pozostałe dwie części, ale nie zawiodłam się. Powieść czytałam z napięciem i ciekawością, a akcja bardzo mnie wciągnęła. Wśród rozkładających się zwłok, niebezpieczeństw, morderstw, porwań przeżyłam naprawdę bardzo miłe chwile. Brzmi to dziwne. Ale jest prawdziwe.

Renata | 2012-05-19
Przeczytana: 17 maja 2012

Simon Beckett... To jeden z moich ulubionych autorów. Miano to otrzymał już po swojej pierwszej książce, która trafiła w moje ręce. A kolejnymi powieściami, upewnia mnie tylko w przekonaniu, że zasługuje na ten tytuł...

"Szepty zmarłych" to trzecia część przygód wybitnego antropologa sądowego Davida Huntera. Tym razem, niespełna rok po poprzednim śledztwie na małej wyspie Runie, Hunter wraca w dobrze znane mu miejsce. Do Ośrodka Badań Antropologicznych. Potocznie zwanym Trupią Farmą...

"Wzgórze, na którym stałem, było zupełnie zwyczajne. Niemal malownicze, ale mniej dramatyczne niż piętrzące się w oddali imponujące granie Smoky Mountains. Jednak każdemu, kto odwiedzał to miejsce, rzucał się w oczy inny aspekt otoczenia. Wszędzie wokoło leżały ludzkie ciała w różnym stadium rozkładu. W zaroślach, w pełnym słońcu i w cieniu – stosunkowo świeże, wciąż nabrzmiałe od gazów gnilnych, i starsze, wysuszone, niemal wygarbowane. Część z nich była niewidoczna – zakopana lub schowana w...

lacerta | 2015-05-30
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 29 maja 2015

Mój powrót do świata dr Huntera. I co mogę powiedzieć nowego? "Szepty zmarłych" to świetny kryminał - ciekawa zagadka, wciągające śledztwo i mrożące krew w żyłach zakończenie i opisy. Zagadnienia z zakresu medycyny sądowej bardzo mi się spodobały. Autor zaskoczył mnie rozwiązaniem, sama podejrzewałam kogoś innego. Natomiast to czym autor mnie rozczarował to wciąż ten sam schemat, który był wykorzystany w poprzednich książkach. Niestety przez to powieść wiele dla mnie traci i zwrot akcji, który następuje na końcu nie jest dla mnie niczym zaskakującym.
Szkoda, że Simon Beckett uparcie trzyma się jednego schematu. Gdyby nie to "Szepty zmarłych" zapewne zaliczyłabym do jednych z moich ulubionych powieści.

Ewa-Książkówka | 2011-05-12
Przeczytana: 11 maja 2011

Skóra jest bardzo ważnym elementem naszego ciała i wcale nie tylko dlatego, że stanowi barierę dla niekorzystnych czynników wypływających z zewnątrz, tym samym nas chroniąc. Jest priorytetowa ponieważ odgrywa ogromną rolę w procesie odczuwania. Nie tylko dosłownie pojętego chłodu czy gorąca. Dzięki niej doznania towarzyszące naszym myślom stają się możliwe do zaobserwowania. To ona zdradza otoczeniu kiedy się wstydzimy, różowiąc nasze policzki i kiedy się boimy, wprawiając nas o gęsią skórkę.

Jej wartość zna także dr Hunter. I nie tylko tę wartość za życia…Jak mało kto ma świadomość tego jak istotną rolę odgrywa powłoka naszego ciała już po śmierci, jak wiele może zdradzić o samym rodzaju zgonu, jego miejscu jak i denacie. Skóra może być swoistą kroniką zdarzeń, w której za pomocą blizn czy innych śladów wiadomo co działo się w życiu danej osoby. Skóra nie pozwala też zapomnieć…Dr Hunter uświadamia to sobie co raz mocniej za każdym razem gdy w stresujących sytuacjach „coś” karze...